c maasstad 1 iets nieuws uit schiedam *«°1 Nieuwe Passage geeft groots verjaardagsf eest Je krijgt er een kleur van, maar gezondheid voorop Proeflokaal't Sterretje, gezellige avond straalt je tegemoet 'Wat de handen kunnen, kan geen machine bereiken' Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Van stads- naar regiofunctie yorSun Cafe, diner en feestzaal Bianca's Beauty Fashion Eini oktober 1995 werd, op de >laats waar de Oude Pas- sag stond, winkelcentrum de Niaiwe Passage geopend. Twe winkelcentra in een: de Oule Passage, inmiddels on- dei monumentenzorg, werd stijvol gerestaureerd en aan de Nieuwe Passage toege- votgd, waardoor er een fraai, uitjebreid en overdekt win- kekentrum is ontstaan.In ge- spck met de voorzitter van de winkeliersvereniging, Ed Vrsthoff. D zomer is voorbij, daar gat ons mooie bruine vakan- tidcleurtje. Nee, u hoeft niet tetreuren want u kunt dicht bi huis gewoon lekker door- zcinen en opnieuw een pnchtige bruine teint op het geicht krijgen. Yor Sun is de nam, aangenaam. Schoon Schiedam Centrum Arbeidsadviseur geeft rei'ntegratieadvies Parels van Schiedam Carry Slee en Sanne de Bakker signeren Kinderboekenweekbus bezoekt Schiedam Colofon Nadat ze alle dipoloma's op het gebied van schoonheids- specialiste had behaald en enige ervaring had opgedaan, startte Bianca Kisjes voor zichtig haar schoonheidssa- lon Bianca's Beauty Fashion. Twee dagen in de week, voor de rest hield ze haar vaste baan nog aan. r „Di Nieuwe Passage staat bekend alsreilig, prettig en schoon. Dat gaa niet vanzelf en eist voortdu- renl vooruitkijken, consolideren wa'goed is en waar mogelijk ver- betringen aanbrengen. Het win- kelentrum wordt dagelijks scbongehouden en er wordt veel perodiek onderhoud verricht en ool aan de veiligheid wordt hard getokken. We zijn met de ge- mente een convenant aangegaan omyeilig winkelen te garanderen. Zogeven we in geval van diefstal altid aangifte, wordt er veel ge- daa om hangjongeren uit het win- kelentrum te houden en is er veel beTaking en beveiliging om crimi- naliteit te voorkomen. We mogen tevreden zijn, het gaat goed met de Nieuwe Passage dat zich in de af- gelopen tien jaar dan ook heeft ontwikkeld tot een winkelcentrum met een regiofunctie. Daardoor is het behoorlijk druk in het winkel centrum geworden. Reden waarom het winkelcentrum erg geliefd is bij ondernemers, we hebben zelfs een wachtlijst van mensen die po- pelen om hier een zaak te openen. Anders ligt het momenteel in het oude gedeelte, de leeggekomen panden worden niet verhuurd om- dat dit deel de komende jaren grondig verbouwd gaat worden." De Nieuwe Passage heeft een evenwichtige brancheverdeling, hoewel een herenmodezaak meer dan welkom is. Naast de grote lan- delijke ketenzaken zijn er ook veel particuliere ondernemers en dat geeft het winkelcentrum een per- soonlijk cachet. H&M en de Hema zijn de grote trekkers, evenals de even buiten het centrum gelegen supermarkt Bas van der Heijden. „Alle winkeliers hebben zich ver- enigd in de winkeliersvereniging, met een actief en enthousiast be- stuur, maar ook de winkeliers en ondernemers zelf denken goed mee. Over verbeteringen, vernieu- wingen en activiteiten. Over activiteiten gesproken: in de Nieuwe Passage wordt iedere gele- genheid aangegrepen om een feestje te organiseren. Moederdag, Vaderdag, Pasen, de december- maand en het naderende jubileum- feest wordt zelfs een ongekend hoogtepunt. Tien jaar lang hebben de zestig winkeliers en onderne mers alle zeilen bijgezet om het winkelen vandaag nog aantrekke- lijker dan gisteren te maken. Met als resultaat dat het de Nieuwe Pas sage voor de wind gaat. Dat mag gevierd worden. Vanaf 29 oktober, geeft de Nieuwe Passage maar liefst 10 dagen lang een groots ver- jaardagsfeest, waarbij u alien als eregast en van harte bent uitgeno- digd. Het gehele winkelcentrum in teest- tenue, lakeien en piccolo's delen attenties en ballonen uit, er zijn gratis suikerspinnen en popcorn. Een rondje in de Malle Vlieger, Malle Molen of circustrein, met de familie Vestdijk gebeurt van alles en nog wat, er komt een karika- tuursneltekenaar en u zult tien da gen lang weten dat er muziek in de Nieuwe Passage zit. Natuurlijk is er een grandioze loterij met gratis krasloten. Belangrijk om te weten: op zondag 2 oktober gaan de feesten gewoon door en is het winkelcentrum ge opend van 12.00 - 17.00 uur. Par- keren in de garage vandaag gratis! Angenaam is het er zeker, neemt u taar plaats op een van de negen zanebanken en geniet. Vergeet evn alle zorgen, die waaien van- zef met de zachte bries mee. Jaze- ke, desgewenst kunt u tijdens het zeinen de wind hard, danwel als bies laten waaien. Sluit de ogen, vel het zachte briesje, de intense wrmte van de zon en waan u op r' vkantie. Wat een groot genoegen, jewilt helemaal niet meer weg en k.kt alweer uit naar de volgende ker. Aleen voor die totale ontspanning zu je al naar de zonnebank gaan, mar., u neemt er nog wat van nee: een mooie bruine teint. Niet t< erg, dat is niet goed en dat ge- burt dan ook niet bij Yor Sun. Ye zien erop toe dat onze klanten net te lang of te intensief bruinen. Imand met een witte huid moet eht heel voorzichtig pigment op- buwen, is iemand al mooi bruin on kan de huid veel meer hebben. Uaar ook dan moet je nog oppas- sn." Sjaak en Magda hebben alle •ploma's op dit gebied in huis, ijn gediplomeerd zonneconsulent n zijn lid van de Stichting Verant- roord Zonnen die nauw samen- rerkt met het Koningin Wilhelmi- afonds. „Vroeger was er een ne- atief beeld van zonnebanken, dat i voorbij. Goede zonnebankstudi- j's zijn tegenwoordig vooral ge icht op gezondheid. De zonne- lank, mits verantwoord gebruikt, p heel goed voor een beter botten- stelsel, vermindert het risico op au- to-immuum ziekten, bevordert een betere bloedsomloop en bevordert ook een betere psychische gesteld- heid. Veel mensen die neigen naar depressiviteit in de winter, vinden veel baat bij de zonnebank. Maar, we blijven erop hameren: goed ge- doseerd en natuurlijk veilige zon nebanken." Daarom gaan we naar Yor Sun, niet alleen vanwege de betrouwba- re professionele adviezen, maar ook omdat de zonnebanken van de topmerken Ergoline en Uwe zijn, beter kun je niet hebben! Nog meer genoegens: in de Beauty Salon Fa- belle, gevestigd in de studio van Yor Sun kunt u terecht voor alle voorkomende schoonheidsbehan- delingen en nagelstyliste Yvonne maakt van uw nagels juweeltjes! Trekt u er dus maar een hele och- tend voor uit en verwen uzelf eens van top tot teen, voor lichaam en geest! Willen we tenslotte zeker ook ver- melden dat Yor Sun van eigenaar is gewisseld: Magda heeft het be- drijf overgenomen van vader Sjaak, die haar nog wel met raad en vooral ook daad blijft steunen. Yor Sun is alle dagen van de week geopend en u kunt zonder afspraak binnenlopen. Yor Sun Broersvest 48c 27 30 452 Bezoekers van de Schiedamse binnenstad houden van schone straten. Als het winkelgebied schoon en aangenaam is, verblijven de mensen langer. Kortom, een schone binnenstad is goed voor ons allemaal. Ook de bedrijven dragen bij aan het schoon houden van de Schie damse binnenstad. Ruim 25 ondernemingen hebben sinds vorige maand een afvalbak van Nederland Schoon in de burnt bij hun deur geplaatst. De afvalbak is bestemd voor het winkelend publiek en dient om het zwerfafval op straat te helpen voorkomen. Ook zij hebben daarin hun verantwoor- delijkheid. Op maandag tot en met vrijdag zorgt de ONS Irado er- voor dat de afvalzakken worden opgehaald, zodat de volgende dag weer een frisse bak wordt buitenzet. Dit is een extra naast de reeds aanwezige afvalbakken in het Schiedamse Centrum. De actie met deze afvalbakken is een resultaat van de unieke samen- werking tussen de Stichting Centrummanagement Schiedam, de ge- meente Schiedam, Stichting Winkelontwikkeling Binnenstad Schie dam, de Kamer van Koophandel en ONS Irado. In het CWI Schiedam, gevestigd aan de Laan van Bol'Es 3, is een In- formatie- en Adviespunt Arbeidsintegratie gevestigd. Dit is een onaf- hankelijk informatiepunt waar inwoners van Schiedam. Vlaardingen en Maassluis terecht kunnen met vragen over werk in relatie tot de so- ciale zekerheid. Arbeidsadviseur Matja Klein Hemmink kijkt met hen mee hoe zij de meest passende weg (terug) naar werk kunnen kie- zen. Door haar onafhankelijke positie worden hulpvragen neutraal beoordeeld en beantwoord. Voor de gemiddelde werknemer en werkgever is de sociale wetge- ving nog steeds ondoorzichtig. Bij onduidelijkheden weet men niet altijd waar men heen moet met vragen. Het nieuwe informatiepunt helpt om binnen de sociale zekerheid beter de weg te vinden richting werk. Het krijgt daarbij alle medewerking van de gemeenten in de re- gio en UWV die de arbeidsadviseur blijven informeren over hun plannen en ideeen over reintegratie. De adviseur kan hierdoor met hulpvragers kijken welke mogelijkheden er zijn en welke mogelijk- heid het beste bij de klant past. Burgers kunnen zich zo zelf voorbe- reiden op hun terugkeer naar werk. Arbeidsadviseur Marja Klein Hemmink vindt het belangrijk dat zij in haar fimctie mensen kan helpen om zelfstandig beslissingen te ne- men. Door goede informatie te geven kunnen zij zich beter voorberei- den op een gesprek met CWI, UWV of gemeentelijke sociale dienst. De adviseur is gevestigd in het gebouw van het CWI aan de Laan van Bol'Es 3. Zij is bereikbaar op maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 08.30 tot 17.00 uur. De arbeidsadviseur houdt op dinsdag- en donderdagochtend tussen 08.30 tot 12.00 uur een (inloop) spreekuur op locatie 'wijkcentrum de Erker' aan de Jan van Avenesstraat 32. Mensen kunnen telefonisch een afspraak maken via telefoonnummer 850 25 65. Spontaan binnenlopen kan natuurlijk ook. In het Stedelijk Museum is tot en met 29 januari Parels van Schie dam. Hoogtepunten uit de historische collectie te zien. Dit is de laat- ste tentoonstelling in de tijdelijke behuizing van het museum. Op 1 april 2006 opent het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat opnieuw zijn deuren. In de tentoonstelling Parels van Schiedam. Hoogtepunten uitde historische collectie ligt de nadruk op schilderij- en, pastels, prenten en tekeningen van bekende kunstenaars zoals Breitner, Jozef en Isaac Israels, Sluijters, Matthijs Maris, Van Vucht en De la Croix. Het museum heeft door schenking een uitgebreide collectie van Abraham Gips en Johannes Aarts. Van beide kunstenaars zal een roy- ale keuze te zien zijn. Het Stedelijk Museum Schiedam heeft zijn wortels in de verzameling wapens, oudheidkundige en archeologi- sche voorwerpen en curiosa die aan het eind van de 19de eeuw bijeen werd gebracht door Gerrit Visser Bastiaansz. (1838-1916), Majoor- commandant van de Schiedamse schutterij en wethouder van de ge- meente. 'Majoor Visser' verzamelde historische voorwerpen in de Sint Joris Doelen, het gebouw waar de schutterij vergaderde en exer- ceerde. Hij wist ondermeer de hand te leggen op een aantal geschilderde por- tretten van Schiedamse hoogwaardigheidsbekleders uit diverse perio- des, die in zijn ogen vooral om historische redenen in de verzameling thuis hoorden. In 1899 aanvaarde de gemeente Schiedam de collectie van Majoor Visser en stichtte hiermee het Stedelijk Museum Schie dam. De tentoonstelling Parels van Schiedam. Hoogtepunten uit de historische collectie. laat zien dat met name in de eerste helft van de 20ste eeuw een waardevolle historische kerncollectie is verworven. De tentoonstelling belooft een ware ontdekkingstocht door de cul- tuurhistorische collectie te zijn. In de Kinderboekenweek, op vrijdag 7 oktober, komt Carry Slee haar boeken signeren in Schiedam. Boekhandel Post Scriptum in winkel centrum Hof van Spaland zal Carry Slee tussen 16.00 en 18.00 uur een bijzondere signeerplek geven in de winkel. Carry Slee deelt dan ook de superleuke Timboektoe Nieuwskrant uit. Carry Slee heeft inmiddels meer dan zestig boeken geschreven, waar- van drie romans voor volwassenen (deze zal zij ook signeren) en de rest voor kinderen van alle leeftijden. Zij won vele malen de Prijs van de Nederlandse Kindeijury en de Jonge Jury. Ook haar volwassen ro mans vallen erg in de smaak bij een breed publiek. Zo is Carry Slee opgenomen in Het Elftal van Frits Spits' programma Tijd voor Twee, waarin luisteraars een elftal mochten samenstellen met Nederlanders die ergens voor staan in ons land. Van haar nieuwe serie voor jonge- ren is onlangs een nieuw deel veischenetv.Timboektoe Rules! Sanne de Bakker wordt in de kinderboekenwereld beschouwd als een groot talent. Voor haar eerste boek Bang voormeester Tark?! wist zij de Hotze de Roos Debutantenprijs binnen te slepen. Zojuist zijn van haar twee nieuwe boeken verschenen: Het engeltje en het duiveltje en Geheimen van een ex-heks. Rondom het laatste boek geeft Sanne de Bakker donderdagavond (aanvang 20.00 uur) een mu- zikale voorstelling die ongeveer een uur duurt. Voorafgaande aan dit optreden zal zij vanaf 19.00 uur haar boeken signeren. Reserveren voor de voorstelling is noodzakelijk! Voor meer informatie: boekhandel Post Scriptum, Hof van Spaland 31, tel. 471 23 13. Van 5 tot 15 oktober is het Kinderboekenweek. Thema is dit jaar De ToverAcademie: boeken voer magie. In het kader van de kinderboe kenweek komt op zaterdag 15 oktober helemaal uit Belgie een magi- sche kinderboekenweekbus met schrij vers naar Schiedam. Het zijn de schrijvers: Guido van Genechten, Luc Descamps en Sandra Lanzing. In verschillende workshops lezen ze voor en signeren hun boeken. Boeken vol oude tovenaars, verloren gewaande prinsessen en eigen- wijze heksjes, boeken over een magische wereld of meestergooche- laars in de dop. De kinderboekenweekbus staat zaterdag 15 oktober van 10.00 tot 13.00 uur geparkeerd op het Stadserf. Er zijn verschil lende workshops, afgestemd op de volgende leeftijdsgroepen. Toe- gangskaartjes kosten twee euro en zijn verkrijgbaar bij Boekhandel van Leeuwen B V, Boekhandel Post Scriptum en de bibliotheekvesti- gingen Stadserf en Noord. Redactie: Irene Boonekamp, Karin Moerman Opmaakredactie: Jan Mulder Fotografte: Roger van der Kraan Proeflokaal't Sterretje. Wie er nog nooit een avond heeft doorge- bracht doet zichzelf tekort. De ge- zelligste 'bruine sfeer' kroeg van Schiedam en omstreken. De lijf- spreuk van 't Sterretje is 'ge woon.. gezellig Want't Sterretje straalt in de gehele regio! Een zwa- re dag op het werk achter de rug, begin van het weekend, samen met vrienden een pint pakken of ge woon behoefte aan gezelligheid. Stap even af bij't Sterretje. Aan de fraaie royaal bemeten bar wordt ie- dereen gastvrij ontvangen, komen gesprekken makkelijk tot stand en wordt heel wat afgelachen. In 'Sterretje kent ons ons, vrienden zijn hier snel gemaakt. En iedere laatste donderdag van de maand entertainment live music DJ of een thema-avond 't Sterretje biedt niet alleen een ge zellige bar, maar een fraai eetcafe staat de hongerigen, de gourmands ter beschikking. Tijdens de lun ches worden zaken beklonken en 's avonds schuiven vrienden, be- kenden, geliefden en families aan om de avond culinair en in ont- spannen sfeer door te brengen. Wat kan het leven tijdens zo'n avond toch heerlijk zijn! In de keuken bereidt Chefkok Hans Klaucke de gerechten op ei- gen wijze beroemd zijn de spare- ribs en sate Met een knipoog naar de Franse keuken, maar ook ge rechten uit andere Europese landen zijn hem niet vreemd. Wat hij ook bereidt, Klaucke geeft er altijd een persoonlijke smaak aan en ge bruikt alleen maar zuivere en zo- veel mogelijk verse ingredienten. Voor gourmands goed te proeven. 't Sterretje biedt een uitgebreide lunch- en menukaart, met een rijke variatie aan ondermeer seizoenge- rechten. Ook de wijnkaart is uitge- breid, voor alle gerechten de juiste keus. Laat u informeren door de kenners van't Sterretje en laat het u smaken. De bar en het eetcafe is een poot van t Sterretje, de andere poot be- treft de verhuur van verschillende zalen op de eerste verdieping. Waar een eigen bar en sanitair aan- wezig is. Een bruiloft, oma 80, zo- maar een verjaardagsfeestje, een kick-off meeting van het bedrijf of een receptie. In een van de twee smaakvol ingerichte zaken kunt u alle kanten op en zullen uw gasten verrast zijn. In de zogeheten Hek- senzolder (20 personen) worden de gasten vergezeld door verschillen de heksen rond het openhaard vuur en de Mexicaanse zaal (50 perso nen) staat vol met mooie cactussen en heeft een eigen bar. Voor grote groepen (tot 80 personen) worden beide zalen aaneen gesmeed. Gaat u er eens kijken, u komt er op idee. Wat de catering voor de feesten en bijeenkomsten betreft: wanneer u nu eens niet de standaard hapjes, gerechten, wenst, dan bent u hier helemaal aan het goede adres. Al tijd bijzonder. „We overleggen eerst met de klant alle eisen en wensen en stemmen daar de cate ring op af. Alle gerechten, hapjes en dergelijke worden in eigen keu ken bereid dezelfde dag, versheid gegarandeerd! Voor eigenaar Peter Heeren Chef kok Hans en andere medewerkers kan geen zee te hoog kan gaan. „We denken mee met de klant, hebben al zoveel ervaring, maken ieder feest tot een persoonlijke gebeurtenis.' Proeflokaal't Sterretje Buitenhavenweg 180 473 24 34 www.proeflokaalsterretje.nl Had ze aanvankelijk nog twijfels of het wel zou lukken. Of er wel klanten in haar salon zouden ko men omdat deze in een sport- school, sportschool Sportarcade, gevestigd was. Of ze iiberhaupt wel genoeg klanten zou krijgen. Alle twijfels voor niets. Want Bi anca moet zelfs haar baan opzeg- gen om binnnekort full time in haar schoonheidssalon te kunnen werken. „Het loopt geweldig, wie had dat nou gedacht!" Klanten die tevreden zijn, die terugkomen en hun goede ervaringen doorvertel- len. Het is dan ook een weldaad voor de huid en de geest om in de comfortabele behandelstoel de ontspannen schoonheidsbehande- ling te ondergaan. Alle sores valt even van je af, je voelt de huid weer tintelen. Bianca werkt in haar gezellige sa lon met het in Frankrijk erg gelief- de merk Yonka. „Het merk is in Nederland nog niet erg bekend en alleen in schoonheidssalons te koop. Dat eist de producent: alleen gediplomeerde schoonheidsspeci- alistes, die weten wat ze verkopen en dus een goed advies kunnen ge ven, komen in aanmerking deposi- taire van Yonka te worden. Het is zo'n verschrikkelijk goed merk, dierproefvrij, zonder toevoeging van conserveringsmiddelen en al- lergievrij. Zelfs bij de moeilijkste huiden boeken we goede resulta- ten." Voor de make-up werkt Bi anca met het Italiaanse merk Pipa, met een uitgebreid gamma aan kleuren en kwalitatie erg goed. Veel apparaten zult u niet aantref- fen bij Bianca's Beauty Fashion. „Wat de handen doen, kun je met geen apparaat bereiken." In de sa lon kunnen we, behalve voor de complete schoonheidsbehandelin- gen, eveneens terecht voor li- chaamsmassage, pedicure- en ma- nicurebehandelingen, ook daar- voor heeft ze alle diploma's in huis. Verder voor acnebehandelin- gen, wimpers en wenkbrauw ver- ven, epileren, haren van bovenlip en kin en uitgebreide bruidsmake- up. Ook heren hebben, de schaamte voorbij, de weg naar de schoon heidssalon gevonden.,, Gelukkig, want aan een herenhuid is veel eer te behalen en ook de heren genie- ten van een ontspannende behan- deling." De salon werkt momen teel nog op afspraak, maar is zeer binnenkort vijf dagen en twee avonden per week geopend. Beautybon Let op: Om iedereen in de gelegen- heid te stellen eens kennis te ma ken met en te ervaren hoe heerlijk een schoonheidsbehandeling is, kunt u bij Bianca een beautybon kopen voor 12,95. Tegen inleve- ring van de bon krijgt u een com plete schoonheidsbehandeling gra tis (ter waarde van 35 euro) en nog eens twee bonnen ter waarde van 7,50 per stuk. De bon is ook ver krijgbaar via www.beautybon- .com. Leuk voor jezelf, leuk om cacWau te geven.Een schoonheids behandeling bij Bianca's Beauty Fashion, dat moest iedereen zich zelf eens gunnen! Bianca's Beauty Fashion Boterstraat 44 473 62 63 06 - 430 40 636

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19