www.schiedam.nl Schiedam, Vlaardingen en Maassluis sluiten met Connexxlon gezamenlijk contract voor leerlingenvervoer mm gemeente Schiedam Week 39 Woensdag 28 September 2005 Concert Harpe Davids Partnerstedenconferentie in Schiedam GGD Nieuwe Waterweg Noord houdt gezondheidsenquete onder de bevolking van 18 t/m 94 jaar Betere fietsverbinding tussen Harreweg en Van Dalsumlaan Bouwzaken i Ingekomen aanvragen van 19 September 2005 t/m 23 September 2005: Bouwaanvragen: Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Verleende bouwvergunningen: Verzonden 21 September 2005: Verzonden 23 September 2005: Verleende sloopvergunning Verzonden 23 September 2005: Knavergunningen Toestemming uitvoeren bouwwerkzaamheden Weistands- en Monumentencommissie Vorige week vond de feesteitjke ondertekening plaats van het contract voor leerlingenvervoer, dat de gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam gezamenlijk hebben gesloten met vervoersbedrijf Connexxion. Dit gebeurde door de onderwijswethouders van de drie gemeenten, de heer J.F. Scheerstra voor Maassluis, mevrouw A. Attema voor Vlaardingen en mevrouw C.A.C. Lepidis voor Schiedam. Voor Connexxion tekende vice-directeur T. Vegter het contract De ondertekenaars van het contract voor leerlingenvervoer. Vriisteiling ex artikel 19 lid 3 WRO (arti -■plan b«nnenplanse ling artikel 15 WRO) Ill Huisvestingsverordening Schiedam afgeschaft Inspraakverordening vastgesteld Van donderdag 29 September tot en met zondag 2 oktober is het gemeente- bestuur gastheer voor de bestuurlijke delegaties uit de partnersteden. GGD Nieuwe Waterweg Noord start eind september/begin oktober een onder- zoek naar de gezondheid van de inwoners van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De uitkomsten van het onderzoek worden door de gemeenten en de GGD gebruikt voor hun volksgezondheidbeleid. In combinatie met het project Tramplus zal ook de regionale fietsroute via Vlaardingen/Holy - Schiedam/Kethel worden verbeterd. De route krijgt een direct trace tussen de Van Dalsumlaan en de Harreweg. Schiedam -Vlaardingenlijn i 8 I I i^— Gemeenteb ericht^jfernnfflith Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. 's-Gravelandseweg 600-790 Akkerpad 45 Hagastraat 44 Havendijk 174 A/B Jacques Urlusplein 100 J. Toledo F. Bijl Zn. B.V. G.P.H. Hilversum St. Woonplus Schiedam St. Paus Johannes X3II Schiedamsedijk 2 Speltakker 32 lift plaatsen woning vergroten woning verbouwen woning ged. veranderen entree gebouw ged. veranderen St. de Schiedamse Molens poldermolen restaureren B. Arabit woning vergroten Lange Nieuwstraat 5 Westfrankelandsestraat 152 G. de Jong en Zonen B.V. loodsen slopen Vereniging voor PCPO asbest uit kruipkelder Plein Eendragt 27 A.W.L.T. Stapper Boerhaavelaan 34 t/m 64 W.A.M. Bergwerf B.V. De Brauwweg 74-82 Oostsingel 50 Schrijnwerkerstraat 39 Voltastraat 4B Pix Rhenen B.V. E. v.d. Berg H. Hollander M. Kossen Woudweg/Harreweg (div. nrs.) Bureau Beheer Landbouwgronden verwijderen asbest verwijderen constructie van balkon veranderen entree veranderen dakkapellen plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen 8 opstallen slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 lijsterbes, staande in de achtertuin van het pand Burg. V. Haarenlaan 1383 in verband met gevaar, risico en een slechte conditie van de boom. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. W den Held, tel. 010- 631 52 86. Burgemeester en wethouders maken het volgende bekend: Op 21 September 2005 heeft FORMAATbouw B.V. ontheffing gevraagd voor het uit voeren van bouwwerkzaamheden op het perceel Havenstraat 18-24 buiten de daarvoor vastgestelde werktijden (7.00-19.00 uur). Bij brief van 23 September 2005 hebben wij FORMAATbouw B.V. ontheffing verleend voor het uitvoeren van bouwwerkzaamheden op het perceel Havenstraat 18-24 op donderdag 29 September 2005 voor de duur van 1 etmaal. Het besluit tot het verlenen van ontheffing ligt vanaf 29 September 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Tegen deze beslissing kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weken na de verzenddatum van ons besluit, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Omdat het bezwaarschrift de werking van ons besluit niet schorst kunt u, indien u van mening bent dat de behandeling van uw bezwaar onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voor lopige voorziening. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 3 oktober 2005 vanaf 9.30 uur Heijermansplein 4, H.A.J. Bek, woning vergroten P. van Anrooylaan/W. Andriessenlaan WOGroenoord, 10 eengezinswoningen/ 46 appartementen/27 galerijwoningen/1 gemeenschappelijk ruimte bouwen Pr. Bernardlaan 42, G. van der Vlies, dakkapel plaatsen Pr. Bernardlaan 44, P. Boerrigter, dakkapel plaatsen Royaardsplein 103, A.W. van Oosterhout, raamkozijn wijzigen Veenlantstraat 3, DA Lens, woning vergroten Vriendschapsplein 3, K. Ince, werkplaats tot woning verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel. (010) 2465487 of (010) 2465883. De drie gemeenten werken de laatste jaren intensiever samen op een aantal beleids- terreinen. Ook bij de gemeenschappelijke inkoop van diensten en producten. Deze samenwerking kan winst opleveren in de vorm van financiSle besparingen en kwaliteits- verbetering. Door centraal in te kopen staan de gemeenten sterker bij het bedingen van een scherpe prijs tegen een goede kwaliteit. Het contract voor leerlingenvervoer is hiervan een goed voorbeeld. Voorheen werden door de gemeenten apart contracten afgesloten met vervoerders. Nu hebben zij hierover gezamenlijk afspraken gemaakt en kan Connexxion na een Europees aanbestedings- traject de komende drie jaren het vervoer van leerlingen verzorgen. Dagelijks worden in de drie gemeenten bijna 400 leerlingen naar en van school vervoerd. Het gaat daarbij voornamelijk om leerlingen die aangewezen zijn op een vorm van speciaal onderwijs (o.a. scholen voor slechtzienden, gehandicapten en leerlingen met leer- en gedrags- moeilijkheden). I Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" is binnen- gekomen voor: Warande 197, plaatsen garage/schuur Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 6 weken vanaf 29 September 2005 t/m 10 november 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, tel. (010)> 2465565. Eenieder kan gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: Veenlantstraat 3, het vergroten van een woning cLm.v. dakopbouw. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 2, lid 3 uit de voorschriften van het bestemmingsplan. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun zienswijzen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 29 September 2005 t/m 10 november 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Eenieder kan gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk zijn/haar gemotiveer- de zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De gemeenteraad heeft in de openbare vergadering van 19 September 2005 besloten de Huisvestingsverordening Schiedam 1994 met de wijzigingen, die door de gemeenteraad d.d. 14 mei 2001 zijn vastgesteld, in te trekken. In deze huisvestingsverordening was de vergunningsplicht voor het in gebruik nemen van woningen met een huurprijs onder 363,- per maand van particuliere verhuurders en het in gebruik nemen van een standplaats voor een woonwagen geregeld. Vanaf 19 September 2005 hoeft er voor deze woningen dus geen huisvestingsvergunning te worden aangevraagd. Voor het in gebruik nemen van koopwoningen en woningen van sociale verhuurders is al jarenlang geen vergunning meer vereist. De gemeenteraad heeft op 19 September 2005 de "Inspraakverordening gemeente Schiedam" vastgesteld. Deze verordening treedt de dag na publicatie in werking. De Inspraakverordening gemeente Schiedam ligt gedurende 4 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 Op vrijdag 30 September verzorgt het har- monieorkest van Harpe Davids onder lei- ding van Jos den Boer een concert in kerk- gebouw De Ark in Schiedam-Noord. Het harmonieorkest bestaat uit ongeveer vijftig leden. Speciale medewerking wordt verleend door Het Gospelkoor Expression uit Vlaardingen. Dit koor is in korte tijd uitgegroeid tot een uitstekend koor met een eigen begeleidingscombo. Op het programma staan diverse werken voor het harmonieorkest en koor afzonderlijk. Daarnaast staat een aantal gezamenlijke muziekwerken op het proramma. Het concert begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.15 uur. De deuren van de kerk zijn om 19.30 uur open. De toegang bedraagt 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar: - Bij het secretariaat van de vereniging, tel.: (010) 4491591, e-mail: secretariaat@harpedavids.nl - In het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Faassenplein/Nijhoffplein 22 te Schiedam-Noord, tel. (010) 4705393 tij- dens repetitieavonden van de vereniging. - Bij de ingang van de kerk op de avond zelf en bij de leden van Harpe Davids en Expression. Uit Esslingen (Duitsland), Vienne (Frankrijk), Udine (Italie), Neath (Port Talbot Wales), Velenje (Slovenie) en Piotrkow Trybunalsi (Polen) verwacht Schiedam in totaal ongeveer zo'n 60 gasten. Het gezelschap bestaat uit burgemeesters, wethouders, raadsleden en amb- tenaren. Na de ontvangst in het Novotel op donderdagavond vindt op vrijdagmorgen 30 Septem ber van 9.00 tot 13.00 uur de partnerstedenconferentie plaats in de Aleidazaal in het Stadskantoor. regelijkertijd vindt er in de vergaderzaal van het gemeentearchief een jongerenconferentie plaats. Deze conferentie staat onder voorzitterschap van Frans de Clercq van de afdeling Welzijn. Hieraan wordt deelgenomen door jongerenwerkers van de Stichting SWS Schiedam en door de raadsleden Will van Wijk en Joke de Haan. Wethouder Lepidis zal een inleiding houden. De conferentie in de Aleidazaal staat onder voorzitterschap van burgemeester Scheeres. Van beide conferenties is het thema 'Veiligheid in de maatschappij'. Alle deelnemende steden zullen in een presentatie aangeven hoe dit in hun stad wordt aangepakt. Bij de presentatie van Schiedam ligt de nadruk op de aanpak van huiselijk geweld. Beleidsmedewerker van de afdeling Veiligheid, mevrouw Marjan Zijderveld, zal hierover een lezing geven. Hans Nossent van de afdeling Veiligheid zal ingaan op de begrippen handhaving en toezicht, in het bijzonder de rol van de Lichtblauwe Brigade. Er zijn tolken ingehuurd om het geheel simultaan te vertalen. Daarom wordt de raadszaal omgebouwd tot een mini Europees Parlement met tolkencabines en headphones. Na de lunch wordt er een bezoek gebracht aan het World Port Center in Rotterdam op de Wilhelminapier. Hier zullen onze gasten kunnen kennisnemen van het coordinatie- centrum van Politie, Brandweer en GGD. Zaterdag 1 oktober wordt een bezoek gebracht aan het glasmuseum gevolgd door bedrijfsbezoeken bij Huisman - Itrec en Mammoet. Bij Mammoet zal de film worden vertoond over de berging van de Russische onderzeeer Kursk. Zondag is de dag van vertrek. In Schiedam krijgen 1.200 mensen een vragenlijst toegestuurd. De adressen zijn willekeu- rig uit de gemeentelijke basisadministratie genomen. In de anonieme vragenlijst komen onderwerpen aan bod op het gebied van algemene gezondheid, chronische aandoeningen, voedingsgewoonten, lichamelijke activiteit, mantelzorg en woonomgeving. Mensen die de vragenlijst invullen kunnen zich ook opgeven voor een lichamelijk onder zoek bij de GGD. Tijdens dit onderzoek worden o.a. de bloeddruk, lengte en gewicht gemeten en wordt er bloed afgenomen om het cholesterol en suikerwaarden te bepalen. De eerste resultaten van het onderzoek zijn in de loop van 2006 bekend. In de huidige situatie maken fietsers op deze regionale verbinding bestaande uit de Europaboulevard (Vlaardingen) - Brederoweg - Heijermansplein - Rien Poortvlietpad - Kerkweg - Jaap de Raatpad - Windas - 's-Gravelandseweg - Polderdwarsweg - Polderweg - Spaansepolder - Noordrand (Rotterdam) gebruik van een indirecte, onduidelijke route via de woonomgeving van het Heijermansplein. Binnenkort zal deze fietsroute worden verbe terd. Er komt een (rood) asfaltpad aan de noordzijde van het Bachplein (langs de tram- baan) en via de Boshoek. Het fietspad zal worden aangelegd in combinatie met het pro ject TramPlus, dat nu in uitvoering is. De Stadsregio draagt voor 70% in de kosten bij. Het ontwerp voor het traject aan de noordzijde van het Bachplein is in 2004 besproken met de bewoners in de klankbordgroep yoor Tramplus. Aan de orde is nu het traject via de Boshoek. Overleg hierover heeft plaatsgevonden in het wijkbeheeroverleg van 7 Sep tember 2005. Daarbij is afgesproken om alle speeltoestellen ten noorden van het fietspad te situeren. Het speelgebied en het fietspad worden gescheiden met een hek. Voor belangstellenden ligt het ontwerp ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedarn.nl dinsdag X/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 •V J i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2