www.schiedam.nl DEC Letop! Dit zijn slechts enkele voorbeelden, de korting van 25% geldt tevens voor tientallen andere kwaliteiten van Desso, Edel en Bewe! De Loper 38 Vlaardingen www.decorette.nl Desso Asteranne van 1997- voor 149,- Desso Inova van 2097- voor 156,- Desso Shabby Chic van 1557- voor 116,- Desso Twister van 1297- voor 96,- Parade Maxime van .1997- voor 149,- Parade Sonora van -1297- voor 96,- Parade Palazzo van 1597-voor 119,- Parade Palesse van 1-797- voor 134,- het kader van wijkgericht werken Vrijwillig besturen? Een hele onderneming! Spreekuur Gemeentelijke Ombudsman vervroegd ggi u mil I iini i Het betreft steeds de allernieuwste kwaliteiten, in alle kleuren. gemeente Schiedam m 1 Uitkomsten vergadering gemeenteraad Uitnodiging bijeenkomst nieuwe wijkindeling en herverdeling wijkbudgetten in m Cdofon Enkele voorbeelden: U I IL Week 39 MAASPOST SCHIEDAM - XQ07 Op maandag 19 en dinsdag 20 September heeft de gemeenteraad vergaderd. Daarbij zijn onder meer de volgende onderwerpen aan de orde gekomen: Detentieboten in de Merwehaven De gemeenteraad heeft met een grote meerderheid een motie van de Partij van de Arbeid aangenomen. In deze motie wordt onder andere gesteld dat de huidige plaats van de detentieboten geen goede keuze is geweest en dat het gewenst is dat de verantwoordelijke ministers op zoek gaan naar een betere locatie. Deze motie is op 21 September 2005 ver- stuurd aan de minister van Justitie, de minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie en de gemeenteraad van Rotterdam met het verzoek een inhoudelijke reactie te geven op deze motie. Beleidsnota Stedelijk Museum Schiedam Naar aanleiding van de reacties in de raadsvergadering van 17 januari 2005 is de beleids nota Investeren in het Museum is investeren in de stad 2006 - 2009 aangepast. De belangrijkste wijziging is dat het ambitieniveau van het aantal bezoekers is verlaagd van 120.000 naar 40.000 per jaar. Deze verlaging van het bezoekersaantal sluit aan bij de lan- delijke ontwikkelingen. Een motie van D66 om een permanente tentoonstellingsruimte voor de historische collectie in het Museum te maken is verworpen El Furkan Tijdens de vergadering is een motie van het CDA aangenomen. In deze motie wordt het college van burgemeester en wethouders verzocht niet in beroep te gaan tegen de uit- spraak van de minister van Onderwijs. Deze uitspraak heeft betrekking op het verzoek van de Stichting Islamitisch College om een tweede islamitische basisschool in Nieuwland te vestigen, waarop de minister positief heeft gereageerd. Bestemmingsplan Nieuwland 2004 Door de fractie van Groen Links is een amendement ingediend om het bestemmingsplan zodanig te wijzigen dat het bouwplan Spieringshoek buiten het bestemmingsplan valt. Dit amendement is verworpen. Het bestemmingsplan Nieuwland is vastgesteld onder de toezegging van wethouder Meijer dat na een uitspraak van de rechter over het bouwplan Spieringshoek het bestemmingsplan mogelijk zal worden gerepareerd. Voor verdere informatie over de raadsvergadering kunt u terecht op www.schiedam.nl of bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel.: (010) 2465788, e-mail: i.gordiin@schiedam.nl Op 28 juni 2005 heeft de gemeenteraad met algemene stemmen de nota 'wijk gericht werken' vastgesteld. Deze nota geeft de kaders aan voor wijkgericht wer ken. Kernpunt is dat de gemeente op een andere manier wil communiceren met de burger over allerlei onderwerpen die in de wijken spelen. Een van de uit te werken punten betreft de nieuwe wijkindeling.Toegezegd is om op korte termijn met een voorstel te komen en dit te bespreken met de stad. Dit voorstel is inmiddels voorbereid. Daarbij is tevens betrokken een voorstel tot herverdeling van wijk- budgetten. Deze voorstellen wil de gemeente graag met belangstellenden bespreken tijdens een bij- eenkomst. Wethouder Meijer, die wijkgericht werken in zijn portefeuille heeft, zal tijdens deze bijeenkomst aanwezig zijn. Ge'fnteresseerden kunnen deze voorstellen afhalen bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor. De bijeenkomst wordt gehouden op 28 September 2005 in de Aleidazaal van het Stadskantoor Schiedam. Tijd: 19.30 tot 20.30 uur. Op vrijdag 4 november houdt de gemeente Schiedam samen met de gemeente Vlaardingen, de conferentie 'Vrijwillig besturen. Een hele onderneming.' Deze conferentie is bedoeld voor bestuurders van vrijwilligersorganisaties in Schiedam en Vlaardingen. De uitnodigingen zijn inmiddels verstuurd. Let wel: u dient zich vooraf aan te melden! Mocht u geen uitnodiging hebben ontvangen maar toch aanwezig willen zijn dan kunt u contact opnemen met het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, tel. (010) 2465005, e-mail: ps-svs@schiedam.nl. Waarom deze conferentie? Beide gemeenten willen vrijwillige bestuurders gezamenlijk bedanken en waarderen voor de vrijwillige inzet binnen hun organisatie. De gemeenten hopen hen met afwisselende en inspirerende workshops te enthousiasmeren en te stimuleren in deze tijden van veel veranderingen binnen het vrijwilligerswerk. Naast de informatieve en inhoudelijke leant van het programma, wordt het vooral ook een leuke avond met de gelegenheid om te netwerken en om ervaringen uit te wisselen. Het spreekuur van de Gemeentelijke Ombudsman Schiedam is vervroegd. De Ombudsman houdt met ingang van vrijdag 7 oktober wekelijks inloopspreekuur op vrijdag van 9.00 - 10.00 uur (afspraak is niet nodig), aan de Noordvest 20b (3e etage), 3111 PH Schiedam. Telefoon (010) 2465003 of (010) 2465075. Burgers kunnen bij de Gemeentelijke Ombudsman terecht, nadat ze eerst een klacht bij de gemeente hebben ingediend, maar vinden dat deze niet naar tevredenheid is afgehan- deld. Klachten kunnen ook schriftelijk worden ingediend t.a.v. de Gemeentelijk Ombudsman Schiedam, Hofplein 33, 3011 AJ, Rotterdam. De Ombudsman is dagelijks telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer (010) 4111600, u kunt een e-mail sturen aan info@ombudsman.rotterdam.nl of u kunt de website van de Gemeentelijke Ombudsman bezoeken: www.ombudsman.rotterdam.nl. Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: Postadres Postbus 1501 3100 EA Schi Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 j >nli Jiitu •52 3 IV V rnnorl fl£V ^rfl nnfit>rutHrJ nio Nu 25% korting op tapijt van topmerken Tapijt nodig! Nu naar Decorette! wmmrnmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsmm mmmmsma - Gemeentebericht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3