i**L2 maasstad Comite Behoud Woudweg strijdt voor uniek stuk poldergebied Rechter gaat oordelen over bouwplan Spieringshoek Gemeente op vingers getikt door bezwaarcommissie Gedistilleerd herstart productie moutwijnjenever Dierendag op 't Hoef blad Onverwacht succes voor fotograaf ftfj Bos en moeras dreigen weiland met koeien te vervangen Expositie sprookjes Andersen Onderzoekt subsidie-beleid Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam SlBiB maasstad weekbladen SCHIEDAM VLAARDINGEN/SCHIE- DAM - „De reconstructie van Midden-Delfland be- dreigt een van de mooiste weggetjes van het open ge- bied tussen Schiedam en Vlaardingen. De Woudweg dreigt volledig ten onder te gaan aan percelen bds en rifetmoeras en kronkelende beekjes in plaats van wei- land en rechte sloten. In plaats daarvan komen er plassen op de plek van de nu nog aanwezige kreekruggen waardoor ook de historie van dit gebied onomkeer- baar wordt vernietigd." SCHIEDAM - De nieuw- bouwplannen voor Spie ringshoek met een woontoren van 24 etages zullen door de rechter beoordeeld moeten worden. Dat is de conclusie na een venijnig debat tussen wethouder Meijer (Ruimtelij- ke Ordening) en de gemeen- teraad die zich ongerust maakt vanwege de aanhou- dende bezwaren van omwo- nenden. www.zwjirieiuind.nl LUXOR THEATER ROTTERDAM Hoezo zweverig werk? B S SI m E3 SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 1 ok tober een rommelmarkt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. Een tafel kost zes euro. Bezoekers betalen 0,50, kinderenalleen on der begeleiding gratis. Voor inschrijvingen en inlichtingen: 426 77 67. Gospelsound Paranormale middag Harmonia 55-Plus Usprijs Eetcafe De Erker De Wissel MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO irt: Woensdag 28 September 2005 SCHIEDAM - Dinsdag 4 oktober is het weer werelddierendag. De Schiedamse scholen hebben de unieke gelegenheid dit in de klas en op de kinderboerderij te vieren. Dit jaar gaan elf klassen van groep 5/6 de strijd aan voor een super- hoofdprijs. Het is de bedoeling dat elke leer- ling de dierenquiz individueel in de klas maakt. Dfc quiz bestaat uit 25 meerkeuzevragen. Het kan zijn dat meerdere leerlingen de hoogste score hebben behaald. De extra vragen kunnen dan uitkomst bie- den om de finalist te bepalen. De beste leerling van de groep kan deelnemen aan de finale op kinder boerderij 't Hoefblad. Tijdens de finale, woensdagmid- dag 5 oktober van 13.45 tot 15.30 uur, blijkt wie het beste een hoe- veelheid diervoer kan schatten, met eieren een parcours kan lopen en wie over de meeste dierkennis beschikt. De klasgenoten van de fi- nalisten zijn natuurlijk van harte welkom om hun dierenvrienden aan te moedigen. De winnaar wordt namelijk samen met zijn of haar klas uitgenodigd voor een leerzaam dagje in Diergaarde Blij- dorp. De finalist die tweede wordt mag zijn of haar klas uitnodigen voor een educatief uitje op de kin derboerderij. Alle deelnemers krijgen in ieder geval een oorkonde. SCHIEDAM - In Drank en Spijs- salon 't Paard op de Hoogstraat hangt op dit moment werk van amateurfotograaf Aad van der Griendt. De 21 foto's uit Marokko, Cuba en Thailand hebben een ding gemeen; het toepasselijke thema 'Eten en Drinken'. Dat deze keuze een slimme zet is blijkt uit de aan- dacht die de expositie krijgt bij de bezoekers. Maar liefst zes foto's uit de serie zijn al verkocht. Vol- gens Martijn Zaal van't Paard een record: „Zo'n succes hebben we in de afgelopen jaren exposeren niet meegemaakt." Maker Aad van der Griendt is aangenaam verrast door dit succes. „Ik fotografeer nog niet zo lang maar probeer wel altijd om beelden 'anders dan anders' vast te leggen. Binnen vrienden- en fami- liekring kreeg ik regelmatig te ho- ren dat ze mijn foto's wel mooi vinden. Dat is natuurlijk erg aar- dig, maar wat er nu gebeurt? Het is al een compliment dat ik mocht ex poseren. Dat er nu zo goed ver kocht wordt ervaar ik als een grote eer." De foto's zijn nog te bewonderen tot en met 8 oktober. GGZ DELFLAND www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 0104004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B.van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 0104004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer x Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., e.g. de betreffende auteur door Peter de Jong Aan het woord zijn Paul Meuldijk en Kees Moerman van het Actie comite Behoud Woudweg e.o. dat zich inzet voor het behoud van dit laatste stukje eeuwenoud poldergebied tussen Schiedam en Vlaardingen. „Het zielloze park dat in de plaats moet komen van dit unieke stukje polderlandschap vemietigt de huidige inrichting met de zo kenmerkende weids- heid van hier en daar een boerde- rij met koeien, schapen en weide- vogels in de wei en rijen knotwil- gen langs de sloot", aldus de mannen van het actiecomit6. „Het boerenbeeld dreigt te ver- dwijnen en zal straks echt alleen nog maar op de schilderijen van Koekoek te zien zijn als de Dienst Landelijk Gebied doorgaat met de herinrichting van de weilan-, den tot bos, moeras, plas en dras- gebied." „Het is al lang bekend dat het ge bied heringericht zou worden. Maar er is nooit kenbaar gemaakt hoe het er uit zou gaan zien. Nu worden we voor voldongen feiten gesteld waar de mensen in het ge bied zelf helemaal niet achter staan. Niet alleen worden er over- al bossages geplant, maar ook prachtig mooie stukken weiland Paul Meuldijk: „Ze willen een zielloos park in de plaats van een uniek stukje polderlandschap. moeten worden afgraven om er plassen van te maken." Het actiecomite vindt het onaan- vaardbaar dat de cultuurhistorie en de waardevolle boerennatuur wordt weggesneden uit dit stukje Midden-Del fland aan de rand van Vlaardingen en Schiedam. Zij roept daar- om iedereen op om zich als sympathisant aan te melden via e- mailadres woudweg@versatel.nl en te hel- pen in de strijd tegen het bos en het moeras langs de Woudweg. „Tijdens een gesprek dat we on- langs hadden met de Dienst Lan delijk Gebied werd ons gezegd dat we ons praatje mochten hou- den maar dat er toch niets tneer aan te doen viel. De visie die de reconstructiecommissie Midden- Delfland heeft, is onverenigbaar eve plan van het Actiecomite Behoud Woud weg." Paul Meuldijk en Kees Moerman zijn wel voor een tweede gesprek uitgenodigd, maar met de mede- deling dat het standpunt van de commissie niet zal ver- anderen. Bovendien gaat men er bij DLG blijkbaar vanuit dat het slechts om een tweemansactie gaat. „Maar iedereen in het be- trokken gebied staat achter ons en voor een groot aantal van die Foto Roger van der Kraan mensen gaan zelfs onze alterna- tieve plannen nog niet eens ver genoeg om het boerenland te be- houden. Alleen zitten die mensen niet de hele dag protestbrieven te schrijven. Iedereen die je spreekt, of het nu in Schipluiden, Hoorn, Delft of Schiedam en Vlaardin gen is, is het echter met ons eens. Alleen wordt dat signaal nergens ontvangen. Daarom is de sympa- thiebetuiging zo belangrijk." Paul en Kees roepen dan ook ie dereen op om zoveel mogelijk brieven en protesten te sturen naar de Dienst Landelijk Gebied, Burgemeester Feithplein 2 - 2273 BZ - Voorburg. i.ki- w C-VVv^li door Frank Willemse Die maken vooral bezwaar tegen de extreme hoogbouw wegens mi- lieueisen, parkeerdruk en aantas- ting van het Poldervaart groenge- bied. Wethouder Meijer deed de toezegging aan de raad dat hij de uitspraak van de rechter zou eer- biedigen. En daarmee eventueel het nieuwe bestemmingsplan Nieuwland zou repareren in het voordeel van de protesteerders te gen de bouwplannen. Vele verenigingen, burgers en in- stanties protesteren al ruim een jaar tegen de plannen om vlakbij de Poldervaart een nieuwbouwwijk te gaan bouwen. Dit plan van ex-wet- houder De Swart stuit op bezwaren van omwonenden. Zij vrezen aan- tasting van hun woongebied en parkeeroverlast. Ook molenvrien- den betogen dat de flat de wind uit de zeilen neemt van de te restaure- ren poldermolen De Babberspol- der. De milieupartijen vrezen aan- tasting van de 'groene long' die de poldervaart is en ook buurman Scholengemeenschap Spierings hoek vreest overlast van de gigan- tische woontoren. Gezamenlijk -en gesteund door dure advocaten- hebben de actie- voerders bezwaar aangetekend bij zowel de welstands- als de be zwaarcommissie van de gemeente. En daar hebben ze gelijk gekregen zodat wethouder Meijer nu in een moeilijk parket zit. Iedereen ver- wacht inmiddels dat dan maar de rechter een uitspraak moet doen over de bouwplannen van de ge meente. Het College wil graag bouwen omdat nieuwbouw en gronduitgifte de slechte financiele situatie van de gemeente zal ver- lichten. Volgens een bezwaarma- ker, mevrouw Meijer, is het verlies van 4,5 miljoen van de Vernieuw- de Stad de werkelijke reden van het bouwplan. Tijdens de raad van vorig week werd een amendement van Groen- Links verworpen die voorstelde om dit plan Spieringshoek buiten het nieuwe bestemmingsplan Nieuwland te houden. Wethouder Meijer verdedigde de hoogbouw met de constatering dat Schiedam geen grond meer vrij heeft en dus wel de hoogte in moet gaan om aan woonwensen van Schiedammers te voldoen. Wel deed hij een 'harde' toezeg ging dat hij niet tegen de rechter in zou gaan om zo het bouwplan toch door te drukken. De collegepartij- en gingen unaniem akkoord met deze knieval en verwierpen het amendement van GroenLinks. Ook het CDA dat wel bezwaren had tegen de opstelling van de ge meente. CDA'er Hekman liet we- ten dat 'al eerder de gemeenteraad heeft zitten te slapen' bij bestem- mingsplannen. Vandaar dat er ook kolossale hoogbouw komt bij Sveaparken (Krona) en Parkweg Noord. wo 19 t/m zo 23 oktober 14.00 19.30 uur Reserveren: (010) 484 33 33 o( www.luxorHieoter.nl GGZ DELFLAND Open Dag zaterdag 8 oktober Stadhouderslaan Schiedam SCHIEDAM - Tijdens de Kinder- boekenweek die loopt van 5 tot 15 oktober zijn er in Bibliotheek Stadserf kleurrijke schilderijen van dertien sprookjes van Hans Chris tian Andersen te bezichtigen. In 2005 is het immers tweehonderd jaar geleden dat de sprookjes- schrijver Hans Christian Andersen geboren werd. De Schiedamse drukkerij TDS vond dit een mooie gelegenheid om zijn sprookjes te kiezen als the ma voor een bureaukalender. Vijf kunstenaars hebben daaraan mee- gewerkt: Rob van Kooten, Berry en de Schiedamse kunstenaars Jac ques Tange, Margret Statham en Vincent Botella. De dertien sprookjes van Andersen zijn met de illustraties van de schilderijen gebundeld in het 'Verplicht voor- leesboek'. Ook de kalender en het boek zijn tijdens de tentoonstelling te zien. SCHIEDAM - De Rekenkamer- commissie, ingesteld door de ge- meenteraden van Schiedam en Vlaardingen, heeft besloten een onderzoek uit te voeren naar de wijze waarop het subsidiebeleid in beide gemeenten gestalte heeft ge kregen. Het doel van dit onderzoek is het verwerven van inzicht in het beheer van subsidies en het beoor- delen van het proces van subsidie- verlening door de gemeenten in de jaren 2003 en 2004. De Rekenkamercommissie wil een antwoord op de vraag of het subsi diebeleid op een aantal beleidsge- bieden van de gemeenten doeltref- fend, doelmatig en rechtmatig was. Ook de kaderstellende en controle- rende rol van de gemeenteraad zal in het onderzoek worden betrok- ken. Het onderzoek zal in opdracht en onder supervisie van de Rekenka mercommissie worden uitgevoerd door een gespecialiseerd onder- zoeksbureau, dat na een intensieve selectie is uitgekozen. Naar ver- wachting zal het onderzoek tegen het einde van dit jaar zijn afgerond. De Rekenkamercommissie zal het onderzoek vervolgens aanbieden aan de beide gemeenteraden. SCHIEDAM - In de Dorpskerk aan het Noordeinde wordt zondag 2 oktober weer een Gospelsound gehouden. Aanvang is 19.00 uur en de toegang is gratis. Wel is er een collecte aan de uitgang om een deel van de kosten te dekken. Gast deze avond is het interkerkelijk koor 'In Touch' uit Sommelsdijk. SCHIEDAM - Een paranormale middag wordt zondag 2 oktober van 12.00 tot 17.00 uur in wijkcen trum de Erker gehouden. Met ver- schillende disciplines, waaronder tarot, psychometrie met foto's of voorwerpjes, spirituele massage en OH-kaarten. Toegang is gratis, de consulten kosten vijf euro. SCHIEDAM - Bij Spirituele ver- neiging Harmonia vindt donderdag 29 September een paranormale mi- nibeurs plaats waar zowel profes- sionels als mensen die zich aan het ontwikkelen zijn achter de tafel zitten met onder andere tarotkaar- ten en helderziende waarnemin- gen. Aanvang is 19.45 uur en de toegang is vijf euro. Harmonia houdt de avond in wijkcentrum De Blauwe Brug. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt vrijdag 30 Sep tember een filmmiddag gehouden van 13.30 tot 15.00 uur. Kosten zijn vijftig cent. Elke maandag wordt er zomerkoersbal gespeeld in dienstencentrum Oost vanaf 13.30 uur. Ook dat kost vijftig cent. In wijkpost Zuid wordt elke dinsdag soos gehouden van 13.00 tot 16.30 uur. SCHIEDAM - De Postcode Loterij IJsprijs van de maand augustus is gevallen in Schiedam. Alle deelne mers aan de loterij, waarvan het lotnummer begint met 3119 vallen in de prijzen. Dat is dus in een keer drie hele wijken in de prijzen. Ie- dere winnaar wint voor elk lot waarop hij meespeelt met de loterij een beker Ben Jerry's ijs. Alle winnaars -met in totaal 2176 loten- mogen hun prijs ophalen van 3 ok tober tot en met 16 oktober bij Vi- deoland op de Mgr. Nolenslaan 416 te Schiedam. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert elke eerste zater dag van de maand, tebeginnen op zaterdag 1 oktober een driegan- genmenu met aansluitend gezellig- Nederlandstalige muziek. Aan vang maaltijd is 18.00 uur. Geen trek in eten? Kome dan om 19.30 uur, de koffie isdan klaar, dansen mag, maar hoeft niet. Aanmelden en betalen aan de balie tot en met donderdag. Kosten voor deze avond 5,50, voor de maaltijd vier euro, voor de avondzelf is het 1,50. SCHIEDAM - De Wissel is een project van de kerken, die zijn aan- gesloten bij de Raad van Kerken in Schiedam. De Wissel wil een plek zijn, waar mensen kunnen binnen- lopen voor ontmoeting, een ge sprek en informatie. Op dit mo ment is De Wissel geopend op dinsdag-, donderdag- en vrijdag- middag van 14.00 tot 16.00 uur. Het bestuur zou deze tijden graag uitbreiden, maar dan moeten er wel vrijwilligers bijkomen. Wie belangstelling heeft kan bellen met B.Kaptein tel. 426 34 21. SCHIEDAM - Het Gedistilleerd Museum gaat p^J januari 2006 een her start maken met de productie van moutwijnjenever inhaar eigen branderij, De Gekroonde Brandersketel. Een tot tweemaal per maand zal beslag worden gemaakt en het vuur onder de distilleerketels ontstoken. Tijdens de Brandersfeesten afgelopen weekend konden bgzoe^ers, voor ftgt eerst in twee jaar tijd, weer een werkende branderij m het museum zien en bele- ven. Sinds de branderij, najaar 2003, om financiele redenen stilgelegd moest worden is het de wens van velen, binnen en buiten het museum, geweest om de branderij een nieuwe start te geven. Met een werkende branderij biedt het museum niet alleen meer beleving aan haar bezoekers, haar gela- gerde moutwijnjenever is tevens een middel om het museum, ook buiten de regio, meer bekendheid te geven. Haar moutwijnjenever wordt, sinds 1996, op basis van een beslag van rog- ge, gemout gerst en water volgens de zogenaamde Hollandse Methode ge- produceerd. Deze oudst bekende methode van jeneverproductie in ons land, die vanaf 1680 in Schiedam opgang maakte, wordt alleen in De Ge kroonde Brandersketel nog toegepast. Om die reden is haar moutwijnjene ver onlangs opgenomen in de 'Ark van de Smaak' van de internationale Slow Food beweging, die zich met 80.000 leden in meer dan honderd lan- den, wereldwijd ontfermt over het gastronomisch erfgoed en authentieke, ambachtelijke voedselproductie. De voorraad moutwijnjenever die in de branderij op houten vaten ligt, be gint na twee jaar dermate te slinken, dat het nodig is de voorraad weer op peil te brengen. Hiertoe zal Jaco van der Leun, die van 1996 tot 1999 als meesterknecht in de branderij heeft gewerkt, de produetie op zich nemen. Naast Slow Food, zal vanaf volgend jaar ook begonnen worden met de landelijke verkoop van de moutwijnjenever. Naarmate zodoende een gro- tere afzet ontstaat, zal er vaker in de branderij gestookt worden. Vooruitlopend op de herstart konden bezoekers tijdens de Brandersfees ten de branderij en het Gedistilleerd Museum gratis bezoeken. Zij konden meesterknecht Jaco van der Leun al aan het werk zien. Voor liefhebbers van -of nieuwsgierigen naar- 'De Moeder aller Jenevers' was bij de kaste- lein in het proeflokaal van het museum als vanouds een proeverij verkrijg- baar. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 420 klachten die in de week van 19 tot 26 September zijn binnengekomen. Brandlucht in Schiedam en Vlaardingen De meldkamer van de DCMR ontving in de vroege ochtend van maandag 19 September vijf klachten over roet- en brandlucht uit Schiedam en Vlaardingen. De uitrukdienst van de meldkamer constateerde d,at de over- last veroorzaakt werd door een grote brand in een teegstaand pand aan de Galateestraat in de Spaanse Polder. De brandweer was snel ter plaatse en gaf rond half vijf het sein brand meester. Scheepsmotoren veroorzaken geluidsovertast in Vlaardingen Afgelopen week kwamen er bij de meldkamer meer dan tien klachten binnen van bewoners van Vlaardingen over geluidsoverlast uit de haven. Uit onderzoek van de uitrukdienst bleek dat de hoge zoemtoon afkomstig was van de motoren van twee Scheveningse vissersschepen, die voor reparatie in de toekomstige haven van de Norfolk Line (v/h scheepswerf Damen) in Vlaardingen lagen. Om de geluidsoverlast te verminderen heeft de DCMR de scheeps- eigenaar en de Norfolk Line dringend geadviseerd om de schepen 250 meter verder weg van de woningen af te meren. Stankcode ingesteld en opgeheven Dinsdag 20 September werd om tien uur stankcode 1 voor het hele Rijnmondgebied ingesteld. Dit gebeurde omdat de weersomstandigheden en -verwachtingen stabiel waren, waardoor verhoogde luchtverontreiniging van industrie, verkeer en landbouw bleef hangen. De code werd donderdag 22 September opgeheven omdat de meteo- rologische omstandigheden verbeterden. Het was de derde keer dit jaar dat stankcode 1 werd afgegeven. Code 1 is een voorwaarschuwing aan de industrie. Bij code 1 moeten de bedrijven de actuele veriading van stinkende producten aan de DCMR doorgeven. Verder moeten zij alert zijn bij stankverwekkende werkzaamheden. De DCMR Milieudienst Rijnmond ontving 29 klachten van algemene aard die toe te schrijven zijn aan de weersomstandigheden. De klachten kwamen uit het hele Rijnmondgebied. Elders in deze krant vindt u een uitgebreid artikel over het grillige klachten- patroon dat de meldkamer deze zomer te verwerken kreeg. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 9