VERBOUWINGS- UITVERKOOP BERAG BV Brandweer waarschuwt: 4000m2 slaapsystemen Kwakernaat VERKOCHT! shoppin LoRRairae FIKSE KORTINGEN tot 60% en slaapadviezen de investering van je leven auping Verstand van slapen Opening Veen Groeneweg (I www.wonemnspartgen.ytu weekbladen trends tips ideeen design doe-het-zelf accessoires verlichting hypotheken huizen Openhaardencentrum "De Griffioen" wonen@redactie.maasstad.nl adverteren? Itelefoon 010-4004491 DE EERSTE MEESTER SCHOORSTEENVEGER VAN ROTTERDAM Oostzeedijk beneden 155-157 Rotterdam-Kralingen Tel. 010 - 4046497 Geopend di. t/m za. 10.00 -17.00 uur Van 2 oktober t/m 11 december 2005 is onze showroom ook op zondag geopend van 12.00-16.00 uur! SCHEBO TAPIJTEN AL 35 jaar! 20% GOEDKOPER dan onze collega's "fA PI JTEki Jaarlijks heeft de brandweer in ons land te maken met meer dan 2.000 schoorsteen- branden, die aanzienlijke schade aan woningen toe- brengen. De Brandweer Rot- terdam-Rijnmond waar schuwt dat, wanneer een rookkanaal niet schoon is, er geen sprake kan zijn van vei lig stoken en u zelf verant- woordelijk bent voor de ge- volgen ervan zoals koolmo- noxidevergiftiging en schoorsteenbrand Een vraaggesprek met de eer- ste meester schoorsteenveger van Rotterdam: Daan Heels- bergen van De Griffioen. IENSEN PULLMAN aaksedijk (Ind.terreiri Heinenoord) ISTaap boulevard Roel en Fenny zijn definitief verkocht. Leuk werk hadden ze al. Een zoektocht naar een fijn huis werd de volgende stap. Bizar lastig, maar toch gelukt. In Spangen. Spangen? Ja, daar is en wordt keihard gewerkt door de gemeente Rotterdam met als resultaat dat Spangen veiliger, schoner en leuker woont dan je denkt. Combineer dat met aantrekkelijk geprijsde huizen en interessante subsidies van het Rijk en je begrijpt waarom Roel en Fenny verkocht zijn. Maar kijk vooral even bij ze binnen op www.woneninspangen.nu Is H O P S - Parquet Lorraine tot 30 centimeter - - Visgraat en klassieke patronen - Specialist n traditioneel parket en restauratie - - Breed assortiment lamelparkdt - - Maandelijks interessante aanbiedingen - Parquet Lorraine is het absolute topproduct op het gebied van spijkerloze parketvloeren. Parquet Lorraine kan geleverd worden met een lOdB geluidswerende onderlaag en probleemloos worden gebruikt in combi- natie met vloerverwarming. w vi lonnaine 4 i 1 OPENINGSTIJDEN dinsdag t/m vrijdag 09.00 - 17.00 zaterdag 10.00 - 17.00 zondag en maandag gesloten Goudsesingel 107-109 3031 EE Rotterdam 0 10 4 125889 OPENINGSTIJDEN ma. IS.00-18.°°uur di. t/m da. 10.°° -18.°° uur vr. 10.°°-21.°°uur za. 10.°°- I7»uur De grootste van het land - 2000 stuks voorradig! Lylantse Baan 3 capelle a/a ussel 010-<26 02 33 www.treeJesign.nl op onze gehele collectie Perzische. Ziegler en Nepal tapijten! Freericksplaats 9 Rotterdam-Hillegersberg (winkelcentrum, zijstraat Bergse Dorpsstraat) PERZISCHE TAPIJTEN Tel. 010 - 418 77 00 Sinds 1966 in Rotterdam Geopend:di. t/mza. 9.30-17.00uur Rmmeparkeergelegenheido.a. naast de zaak bijA.H. (1,5 uur GRATIS). Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur. OP ALLE BEKENDE MERKTAPIJTEN Ook voor gordijnen, zonwering en laminaat Huisbezoek mogelijk AL 35 STREKSINGEL 165-1 89 R DAM-H BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel.010-4229120/4224430-Fax010-4227867 - 'sMaandagsgesloten UlS 'Veilig stoken doe je alleen in een schoon rookkanaal' Waarom moet een schoorsteen ge- veegd worden? „Stook je met hout, kolen of olie, dan blijven er in het rookkanaal al- tijd onverbrande deeltjes achter die zich hechten aan de wand van het stookkanaal en daar een leerachti- ge, zeer brandbare laag gaan vor- men. Bij een temperatuur van zo'n 500 graden Celsius, snel bereikt wanneer je de kachel stookt, vliegt deze laag, creosoot genoemd, makkelijk in de brand en de schoorsteenbrand is een feit. Be- halve deze aanslag kan de schoor steen ook verstopt raken. Er is dan weinig of geen 'trek' meer, waar- door verbrandingsgassen terug- slaan de kamer in en er gevaar ont- staat voor koolmonoxidevergifti- ging. Bij een veegbeurt controle- ren wij de schoorsteen bovendien op loszittende delen en scheuren. Hoe vaak moet een schoorsteen geveegd worden „De bouwverordening geeft aan dat een rookkanaal doeltreffend moet worden gereinigd. Bij ge- bruik van olie, hout of kolen geldt dat, wanneer of open haard als 'sfeerverwarming'wordt gebruikt, een keer per jaar voldoende is. Bij intensief gebruik zoals hoofd- of bijverwarming wordt twee keer per jaar aangeraden. Hoe zit het met gaskachels, gasge- stookte CV-ketels en geisers „Bij gebruik van dergelijke appa- raten die worden gestookt op gas en in moderne woningen, wordt het rookkanaal normaal gesproken niet vervuild. Gasgestookte appa- raten moeten wel regelmatig on- derhouden en afgesteld worden. Bij dit onderhoud kun je meteen het schoorsteenkanaal laten con- troleren op verstopping door bij- for steep comfort Boonsweg 7 3274 LH Blaaksedijk Tel. 0186 - 601355 Fax 0186 - 604078 Vrijdagavond koopavond Volop gratis parkeren! info@slaapboulevard-kwakernaat.nl www.slaapboulevard-kwakernaat.nl voorbeeld vogelnestjes. Bij oudere types rookkanalen of schoorstenen is het, vooral bij gebruik van gas kachels, verstandig om een keer per jaar te laten vegen." Is iedereen verzekerd tegen schoorsteenbrand? „Je bent verzekerd wanneer er geen sprake is van achterstallig on derhoud. De meeste verzekeraars vragen in geval van een schoor steenbrand een rekening waaruit blijkt dat de schoorsteen op tijd ge veegd is. Sommige verzekeraars eisen bovendien dat het schoor steen veegbedrijf is aangesloten bij de Kamer van Koophandel. Elke polis heeft weer andere voorwaar- den op dit gebied." Waarvoor dienen schoorsteenkap- pen? „Er bestaan verschillende kappen voor olie-, hout- of gasgestookte kachels. De coltkap of trekkap be- vordert de trek in de schoorsteen. Het bolbraadrooster is geen kap en houdt alleen vogels uit de schoor steen. Regenkapjes zijn verboden op afvoeren waarop een gasappa- raat is aangesloten. Alleen kappen van Giveg of met- CE-keurmerk zijn toegestaan. Een kap voor het inregenen of om vogels uit de schoorsteen te houden kan natuur- lijk nooit kwaad." Is schoorsteenveger een erkend be- roep? „Nee, het is een vrij beroep. Wil je op veilig spelen, schakel dan altijd een bedrijf in dat is aangesloten bij de Algemene Schoorsteenvegers Patroon Bond in Gorinchem (www.aspb.nl). De leden van deze bond hebben een toelatingsexamen moeten afleggen en ze zijn ver- plicht om een aansprakelijkheids- verzekering af te sluiten. Belang- rijk is om vooraf een prijs af te spreken voor het vegen, eventueel plaatsen van een kap, inclusief BTW en voorrijkosten. Leg deze afspraak schriftelijk vast en spreek met de veger af dat hij alleen dat- gene moet doen dat met u is afge- sproken. Eventuele grotere repara- ties dient hij van tevoren met de klant te overleggen. Vergeet niet om een kwitantie te vragen waarin is vermeld welke werkzaamheden zijn verricht!" Hoe merk je aanwezigheid kool- monoxide? „Koolmonoxide (CO) is een dode- lijk gas dat je niet kunt zien, ruiken of proeven. Maar: het beslaan van ramen in de kamer waar gestookt wordt, of het vettig worden van dubbel glas kan duiden op de aan wezigheid van CO. Ook als je last krijgt van branderige ogen, hoofd- pijn of dreigt flauw te vallen. Af- gezien van het feit dat centrale ver- warmingsinstallaties, gaskachels, (bad)geisers en schoorstenen in goede staat moeten zijn, dient er altijd voor voldoende ventilatie in de woning gezorgd te worden." Meer info: De Griffioen Oostzeedijk Beneden 155 157 010 404 64 59 BARENDRECHT - Kozijn Select showroom Veen Groeneweg opent zaterdag 8 en zondag 9 oktober haar nieuwe showroom in Baren- drecht. Belangstellenden zijn op beide dagen van har- te welkom van 11.00 tot 17.00 uur. De showroom, ge- legen aan de Arnhemseweg 14 op Vaanpark IV, laat de gei'nteresseerde bezoeker uitgebreid kennis maken met de grenzeloze mogelijk- heden op het gebied van ra men, deuren, serres en dak- kapellen. WiUem Veen en Hans Groe neweg, de naamgevers van het bedrijf, zijn geen nieuw- komers in de branche. A1 ve- le jaren werken zij in de ver- koop en montage van kozij- nen. In samenwerking met Kozijn Select starten ze nu in Barendrecht een nieuwe showroom. „We werken al jaren in deze regio en heb ben hier een goede vertrou- wensband met onze klanten opgebouwd. De steun van een ervaren organisatie als Kozijn Select zorgt ervoor dat wij onze klanten ook in de toekomst kwaliteit en ze- kerheid kunnen bieden", al- dus Veen en Groeneweg. Kwaliteit en zekerheid zijn kenmerken waaraan Veen en Groeneweg veel waarde hechten. Alle producten bin- nen het Kozijn Select assor timent voldoen ruimschoots aan de eisen gesteld door het Politiekeurmerk Veilig Wo- nen en worden met zorg ge- monteerd. De unieke dakka- pellen zijn van een uitzon- derlijk hoge kwaliteit en worden voor iedere indivi- duele situatie op maat ge- maakt in de werkplaats van Veen en Groeneweg. Speciaal ter gelegenheid van de opening is er een monta- ge-actie. Alle klanten die in de actieperiode van 8 okto ber tot en met 31 december een aankoop doen, maken kans op gratis montage van de producten. Nieuwsgierig ge worden? Neem dan 8 en 9 oktober vrijblijvend een kijkje in de nieuwe showroom in Baren drecht. Meer informatie op wunv.veenengroeneweg.nl. lak 180 postbus 1 685 3000 br rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13