.jiiiillJLSLJ Kerk aan de Westvest opnieuw podium voor klassieke muziek In een keer 2243 nieuwe Schiedammers erbij! gemeente Schiedam Week 40 Woensdag 5 oktober 2005 Bouwzaken Goedkeuring bestemmingsplan B "Abtswoude 2004" Wet bodembescherming Wet bodembescherming (vervolg) Verordening tot wijziging verhoging drempelbedrag Kapvergunningen Kapvergunningen (vervolg) -Z |ggg|g|gggp fc ~1 Gemeentebericht II'MB ft f Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 23 September 2005 t/m 27 September 2005: Bouwaanvragen: Gildeweg 106 T. Kayadibi dakkapel plaatsen Hugo de Grootstraat 4-6 Dienst Educatie Schiedam cv-container plaatsen Lange Haven 98 R. Buurman woning verbouwen Lange Haven 131 Northwood Bouw- projecten B.V. appartementen in pand realiseren Lavendelveld 78 L.G. Barendregt buitenbalkon gedeeltelijk plaatsen Lavendelveld 84 V. Casalaina buitenbalkon gedeeltelijk plaatsen RJ. Troelstralaan 2C M.W. Huw dakterras maken Verleende bouwvergunningen: Verzonden 28 September 2005: Kerklaan tussen 29-31 VDM Holding bedrijfsgebouw bouwen (wijziging) Verzonden 30 September 2005: Ooievaarsteeg Irado N.V. 3 afvalcontainers plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan "Abtswoude 2004" bij besluit van 20 September 2005 hebben goedgekeurd. Het plangebied wordt begrensd door het trace van de geprojecteerde Rijksweg A4, de woonwijk Woudhoek, woonwijk Spaland en de spoorlijn Schiedam-Delft. Het plan geeft een actuele juridische regeling voor het gebied en vormt de juridische vertaling van het Reconstructieplan Midden Delfland. Het besluit en het daarbijbehorende bestemmingsplan ligt gedurende zes weken, met ingang van 6 oktober 2005, voor eenieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot" 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 28 lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) treedt dit besluit in werking de dag nadat de beroepstermijn is afgelopen. Beroep kan worden ingesteld door: a. degene die tijdig op grond van artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, le of 2e lid bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bedenkingen heeft ingebracht; b. een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, 1 e of 2e lid tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te wenden; Indien beroep is ingesteld kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend, indien er tijdelijke maatregelen nodig worden geacht waarmee niet tot de uitspraak op het beroepschrift kan worden gewacht. Indien dit verzoek wordt gedaan binnen de beroepstermijn treedt het goedkeuringsbesluit niet in werking voordat op het verzoek om voorlopige voorziening is beslist. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor den gedaan bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Beroep kan worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen de periode van zes weken dat het besluit ter inzage ligt. Voor het instellen van beroep en het indienen van een verzoek om voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 in verbinding met artikel 40, van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie "baggerspecieloswal 113" ('s-Gravelandsepolder) te Schiedam, code DC060600007/B42", kadastraal bekend gemeente Schiedam onder sectie P, nummers 2962, 2993, 3230 (gedeeltelijk) en sectie I, nummer 5407 (gedeeltelijk). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd en hebben besloten dat: - op de locatie sprake is van een gevai van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; - de urgentie voor het uitvoeren van saneringsmaatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming niet wordt vastgesteld; - de thans voorgenomen herinrichting sanerende maatregelen noodzakelijk maakt en in die zin binnen 4 jaar vanaf deze bekendmaking met de sanering moet zijn begonnen. Voor de besluitvorming hebben wij de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in artikel 2.3 en art. 5.3 van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun eventuele ziens- wijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijk- heid om een bezwaar formeel onder onze aandacht te brengen. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 5 oktober 2005 gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Molen "de Walvisch" aan de Westvest is een van de grootste publiekstrekkers van Schiedam. Veel minder bekend is de kerk van de Nederlandse Protestanten Bond die daar pal tegenover ligt. Ten onrechte, want het gebouw kent niet alleen een rijke geschiedenis, die nauw verbonden is met Schiedams beroemd- ste dominee, Francois HaverSchmidt, het beschikt ook over een eigenschap, die vrij zeldzaam is voor kerkgebouwen: het heeft een formidabele akoestiek. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de Westvest 90-kerk zich de afgelopen jaren heeft ontwikkeld tot het belangrijkste podium voor klassieke muziek in Schiedam. De stu- wende kracht achter de concertseries die er sinds 1999 zijn uitgevoerd is Aad Jordaans, voormalig voorzitter van het kerkgenootschap en groot liefhebber van klassieke muziek: "Ik wist wel dat hier in het verleden veel kerkconcerten waren gehouden", zegt hij, "maar de ontdekking van die fantastische akoestiek kwam toch min of meer als een ver- rassing. Tot voor kort werd de kerkruimte zo nu en dan beschikbaar gesteld voor klassie ke concerten. Het was tijdens de uitvoering van een strijkkwartet van Elgar dat Marien van Staalen, jarenlang solist bij het Rotterdams Filharmonisch Orkest, getroffen werd door de bijzondere geluidsweergave in deze ruimte. Hij stond gewoon van puur enthou- siasme te dansen op het podium! Vanaf dat moment groeide het idee om het kerkge- bouw ook een andere functie te geven." Extra dimensie Omdat het onderhoud van de kerk, die in 1909 werd opgeleverd, steeds mpeilijker op te brengen was voor het kerkgenootschap dat te kampen had met de terugloop van het aantal gelovigen, werd in 1999 de Suchting Westvest 90 opgericht. "We willen natuur- lijk dat de noodzakelijke reparaties kunnen worden uitgevoerd om dit monument te behouden", zegt Jordaans, die voorzitter van die stichting werd. "Maar daarnaast willen we deze kerk, gezien haar bijzondere kwaliteiten, verder ontwikkelen als podium voor concerten en andere culturele activiteiten. Het is een ideale plek voor kamermuziek. Zowel bij piano als bij blazers en strijkers blijff het geluid heel transparent en dat is vrij uniek. Mttsici beweren dat de akoestiek ergens tussen die van de kleine zaal en de grote zaal van het Concertgebouw van Amsterdam inzit. Het gewelfde houten plafond voegt daar een ruimtelijkheid aan toe die zorgt voor een extra dimensie aan de klankkleur. Alexei Ogrintchouk, de befaamde hoboi'st van het Rotterdams Filharmonisch, vindt 'die kerk bij die molen in Schiedam' zelfs de mooiste zaal van Nederland: "99,9% van wat je erin stopt, komt bij je terug." In de watten Vanaf het eerste seizoen in 1999 is de programmering heel divers geweest: "We wilden het graag laagdrempelig houden om een zo breed mogelijk publiek binnen te krijgen", zegt Jordaans. "Naast gerenommeerde namen hadden we ook aanstormende talenten als Janine Janssen, die nu definitief is doorgebroken. Bovendien stond een aantal "Kruidvat- ttVtaane fc'igcv/°^ Aad Jordaans (Foto: Anje Kirsch) musici" als Petkova en Klara Wiirtz op het programma: solisten, die dankzij hun mede- werking aan de klassieke cd's van die winkelketen, een nieuw publiek hadden weten te bereiken. We gaan nu alweer het zevende seizoen in en de Westvestkerk is bij veel musici een begrip geworden: ze hebben het hier ontzettend naar hun zin. "We proberen ze zo in de watten te leggen dat ze optimaal kunnen presteren. Ze kunnen altijd rekenen op een eersteklas vleugel en een uitstekende pianostemmer." Bovendien zijn ze erg gecharmeerd van het publiek. Ze zeggen vaak: "Je hoort nog geen kuchje!". Kom daar maar eens om bij het Concertgebouw in Amsterdam!" Op vrijdag 7 oktober speelt het Parkanyi Kwartet werken van Haydn, Rontgen en Ravel. Aanvang: 20.15 uur. Losse toegangskaarten kosten 13,—; 11,— met 65plus-pas) en 3,50 voor jonge- ren tot 18 jaar. Kaarten zijn te koop via www.westvest90.nl, via de VW Schiedam (tele foon 010-4733000) en bij de Schiedamse boekhandels. Bezwaar Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking (verzenddatum) van deze beschik king worden verzonden onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan burge meester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de wer king van het besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangete- kend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, in verbinding met hoofdstuk 20 Wet milieubeheer, en in verbinding met artikel 36 Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening worden ingediend. Wij verzoeken een kopie van dit verzoek om voorlopige voor ziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465613. Wbb-code: DC060600007/B42 Kennisgeving beschikking (verkorte procedure) juni 2005 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad op 19 September 2005 de verordening tot wijzigen van het recht als bedoeld in artikel 49, derde lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft vastgesteld. Het recht als bedoeld in artikel 49, derde lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt verhoogd met 200,- en wordt vastgesteld op 500,- voor aanvragen die blijkens de aangifte inkomensbelasting of andere bescheiden in de twaalf maanden voorafgaand aan het indienen van de aanvraag planschade een inkomen hebben genoten ten bedrage van 110% van het wettelijk minim upi loon. Dit besluit treedt in werking op de achtste dag na die van de bekendmaking, waarna het gedurende een termijn van 4 weken ter visie ligt bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dins dag tot en met vrijdag van 8.00-16.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 atlasceder, staande in de achtertuin van het pand Royaardsplein 101 in verband met overlast - 1 krulwilg, staande in de achtertuin van het pand Reaumurstraat 135 in verband met overlast - 2 platanen, staande aan de 's-Gravelandseweg in verband met een zeer slechte conditie - 1 berk, staande in de achtertuin van het pand Huis te Vlietstraat 1 in verband met overlast - 1 magnolia, staande in de voortuin van het pand Julianalaan 12 in verband met over- last. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. den Held, telefoon (010) 6315286. Op zaterdag 29 oktober vindt voor het tweede jaar op rij de Landelijke Archievendag plaats, de dag die bedoeld is om meer mensen kennis te laten maken met de schatten van het archiefwezen. Aan de dag doen 58 archiefinstellingen mee in het hele land, waaronder het Gemeentearchief Schiedam. Het thema is dit jaar 'buren'. Bezoek uw buren in het archief bij u in de buurt en ontdek het waarom en hoe van uw buren, buurt en buurgemeenten. Het is niet alleen halen maar ook brengen. In het archief kunnen bezoekers tijdens de open dag gratis een afdruk van een foto van hun huis, straat of wie weet hun voorouders bestellen in ruil voor een interieurfoto van een huis in Schiedam. Dat kan een foto zijn van vroeger bij oma en opa thuis of van de eigen inrichting van kort geleden. Het Gemeentearchief heeft weinig interieurfoto's in de collectie en probeert deze aan te vullen. Het Gemeentearchief is al bijna tien jaar lang de weg van digitalisering van historische informatie ingeslagen. Te zien is hoe foto's het best digitaal kunnen worden gescand en opgeslagen. Bezoekers krijgen gratis advies over pixels en portretten, kortom over het bewaren, digitaliseren en conserveren van de eigen foto's en ander archiefmateriaal. Op 29 oktober is ook de documentaire Jeneverkinderen - Schiedam in de 21e eeuw van regisseur Ulrike Helmer te bekijken, waarin zij op zoek gaat naar het roemrijke en roem- ruchte jeneververleden van Schiedam en naar de sporen die ervan resteren. Drie bijzonde re, diep in Schiedam gewortelde erfgenamen van deze jenevergeschiedenis nemen de toe- schouwer mee in hun persoonlijke 'Jeneververhaal'. Uiteraard staan de medewerkers van het Gemeentearchief klaar om al uw vragen over het verleden van Schiedam en de Schiedammers zo goed mogelijk te beantwoorden. In de ban van het archief, zaterdag 29 oktober van 11.00 - 16.00 uur. Het Gemeentearchief Schiedam legt de rode loper voor u uit. Bezoek voor meer informatie de webstek van het Gemeentearchief: archief.schiedam.nl Gemeentearchief Schiedam, Stadskantoor derde etage, Stadserf 1 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeenteiijk Infomnatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedelsende veillgheidszaken Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam Tel.: (010) 246 54 00 4 V (Foto J.F.H. Roovers/Gemeentearchief Schiedam, 1964. Skopeo nr. 3923) www.schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2