www.schiedam.nl HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT AMREF FLYING DOCTORS gemeente Schiedam Spreekuur Gemeentelijke Ombudsman vervroegd Oproep voor een voorzitter voor de Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam Planning Wijk Beheer Overleggen oktober/november 2005 idicaptenparkeerplaatsen Wet Milieubeheer Wet Milieubeheer (vervolg) Wet Milieubeheer ^BF| S ~W. SelfSupporting Africa 2**211 Gemeenteberi Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in arti- kel 26 BABW, dat zij op 5 oktober 2005, op basis van artikel 12 BABW in het alge- meen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaaJd voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Amperestraat, voor pand nr. 12 b. Fabristraat, voor pand nr. 35 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Lange Achterweg, voor pand nr. 141 Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaar- schrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te die- nen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw B. Stad, tel. (010) 2465642. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. ^eud.enst Ri/nfn_ Ontwerpbeschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza- ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont- werp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de ver gunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 28 februari 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aan vraag van Mammoet Holding B.V. om een vergunning voor het veranderen van de wer king van een kraan- en zwaartransport verhuurbedrijf aan de Karel Doormanweg 47 te Schiedam. De verandering omvat: - Het vergroten van het bedrijfsoppervlak, het verplaatsen van de schuifpoort en het realiseren van een opleidingscentrum op het nieuwe bedrijfsterrein; - Vergroting van de opslagcapaciteit van gevaarlijke stoffen. De opslag van: motorolie, hydrauliekolie, versnellingsbakolie, afgewerkte olie en koelvloeistof in bovengrondse tanks. Daarnaast worden er (afval)olien en smeermiddelen opgeslagen in emballage; - Het plaatsen van een mobiele spuitcabine; - De opslag van gevaarlijke stoffen (in emballage) in het magazijn; - Verwijdering van de zuurstoftank (2,5 m3 Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher- ming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 6 oktober 2005 tot en met 3 november 2005 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kan- tooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Na boven- genoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 3 november 2005 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethou ders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voor- keur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewis seling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 412926 Ontwerpbeschikkingen artikel 8.26 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergun- ninghouder heeft: het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrekking van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervol gens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken het volgende bekend. 1Op 29 juli 2005 hebben wij een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een verzoek van Skyworks B.V. voor het intrekken van de op 24 September 2002 verleende vergunning voor een metaalbewerkingsbedrijf aan de Jan van Galenstraat 7 te Schiedam. 2. Op 7 September 2005 hebben wij een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een verzoek van ABC Saunabouw B.V. voor het intrekken van de op 13 februari 1991 veiieende vergunning voor een meubelfabriek aan de Plesmanstraat 54 te Schiedam. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken van 6 oktober 2005 tot en met 17 november 2005 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de vol gende plaatsen inzien bij het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010) 2468621 kan in de bovengenoemde periode de ontwerpbeschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Na bovengenoemde periode is, tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking, inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Zienswijze Een schriftelijke zienswijze kunt u tot en met 17 november 2005 indienen bij burge meester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking, of als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van een zienswijze in staat bent geweest. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummers: 414029 en 309503 Het spreekuur van de Gemeentelijke Ombudsman Schiedam is vervroegd. De Ombudsman houdt met ingang van vrijdag 7 oktober wekelijks inloopspreekuur op vrij- dag van 09.00 - 10.00 uur (afspraak is niet nodig), aan de Noordvest 20b (3e etage), 3111 PH Schiedam. Telefoon (010) 2465003 of (010) 2465075. Burgers kunnen bij de Gemeentelijke Ombudsman terecht, nadat ze eerst een klacht bij de gemeente hebben ingediend, maar vinden dat deze niet naar tevredenheid is afgehan- deld. Klachten kunnen ook schriftelijk worden ingediend t.a.v. de Gemeentelijk Ombudsman Schiedam, Hofplein 33, 3011 AJ, Rotterdam. De Ombudsman is dagelijks telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer (010) 4111600, u kunt een e-mail sturen aan info@ombudsman.rotterdam.nl of u kunt de website van de Gemeentelijke Ombudsman bezoeken: www.ombudsman.rotterdam.nl. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 3100 EA Schiedam Op 20 juni 2005 is door de gemeenteraad de Verordening op de Programmaraad Kabeltelevisie en -radio vastgesteld. De Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam heeft tot taak de aanbieder van het omroep- netwerk (ONS) te adviseren over de samenstelling van het basispakket dat aan abonnees in Schiedam wordt doorgegeven. De Programmaraad is ingesteld op grond van de Mediawet. In de Mediawet zijn de bevoegdheden van de Programmaraad vastgelegd en zijn richtlijnen gegeven voor de samenstelling. De Programmaraad dient daarbij uit te gaan van een pluriforme samen stelling van het pakket, rekening houdend met maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke behoeften in de maatschappij. De adviezen van de Programmaraad zijn dwingend. Slechts om zwaarwegende redenen kan de aanbieder van het omroepnetwerk afwijken van het advies. De gemeenteraad van Schiedam benoemt de leden van de Programmaraad. Ter uitvoering van bovengenoemd raadsbesluit dient onder andere eerst een voorzitter te worden benoemd. Het college van B W zal, gezien het feit dat voor de eerste maal een Programmaraad in Schiedam wordt gei'nstalleerd, de voorzitter benoemen. De gemeente Schiedam roept kandidaten op te reageren die voldoen aan de voorwaarden en zich her- kennen in het geschetste profiel. Kandidaten moeten in Schiedam wonen, kabelabonnee zijn van de ONS en ten minste 18 jaar oud zijn. Mensen die een zakelijk belang hebben bij het onderwerp zijn uitgeslo- ten van het voorzitterschap. Ook leden van de gemeenteraad en werknemers van de aan bieder van het omroepnetwerk (ONS) kunnen geen deel uitmaken van de Programmaraad. De kandidaten moeten voldoen aan de volgende voorwaarden: - een goed beeld hebben van het programma-aanbod op radio en televisie - ervaring in beleids- of bedrijfsadvisering - belangstelling voor buitenlandse culturen - oog voor het algemeen belang van de abonnees bij het kabelaanbod - bestuurlijke ervaring - juridische en/of technische kennis van de mediasector Het voorzitterschap van de Programmaraad vraagt na installatie van de Programmaraad gemiddeld enkele uren per maand. Voor vergaderingen is een vergoedingsregeling. Belangstellenden voor deze functie dienen uiterlijk 20 oktober 2005 een brief curricu lum vitae te zenden aan het college van burgemeester en wethouders gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. i Het Wijk Beheer Overleg is openbaar, dat wil zeggen dat u als bewoner van Schiedam aan dit overleg in uw wijk kunt deelnemen. Er worden onderwerpen besproken die betrekking hebben op de wijk zoals bewonersinitiatieven, herinrichtingsplannen, speelvoorzieningen. Centrum: Bewonersvereniging Schiedam Centrum, Broersveld 144 Donderdag 3 oktober en maandag 21 november West: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 Dinsdag 25 oktober en dinsdag 6 december Zuid: Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Maandag 10 oktober en maandag 12 december Oost: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Maandag 31 oktober en maandag 19 december Kethel: Wijk- en bewonersvereniging Tuindorp, Perenlaan 5 Woensdag 2 november en woensdag 21 december Groenoord: Wijk- en bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 Donderdag 27 oktober en donderdag 15 december Nieuwland: Wijkcentrum Dreesplein, Dr. W. Dreesplein 1 Woensdag 26 oktober en woensdag 7 december Woudhoek/Spaland: Wijkcentrum De Stuurhut, Nijhofiplein 21 Dinsdag 1 november en dinsdag 20 december. Alle vergaderingen hebben een aanvangstijd van 20.00 uur, alleen in Nieuwland begint de vergadering om 20.15 uur. Voor meer informatie: seer. Wijkzaken tel.: 2465590 of www.schiedam.nl (stad en wijk). De Flying Doctors, het gevleugelde onderdeel van AMREF, vliegt met eigen vliegtuigen naar moeilijk bereikbare gebieden om mensen te helpen. Met medische hulp, maar ook met kennis en voorlichting. AMREF Flying Doctors wil de gezondheidszorg in (Oost-) Afrika structured verbeteren en richt de aandacht vooral op kwetsbare bevolkingsgroepen. Aan onder andere vrouwen, kinderen en jongeren geeft AMREF voorlichting over HIV/AIDS, malaria en hygiene om ziekten te voorkomen. Dit alles gebeurt door Afrikanen zelf in samenwerking met de plaatselijke bevolking. Alleen zo kan Afrika een zelfstandig en menswaardig bestaan opbouwen. Helpt u mee? Giro 8829 in Leiden. Tel. 071-576 94 76, www.amref.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3