Bulletin Aanvraag voor huur-, zorg- en kinderopvangtoeslag k Belastingdienst Toeslagen Geef wijzigingen snel door! Toeslagen TV Stuur uw aanvraag voor 1 november in Meest gestelde vragen Hulp bij het invullen van uw aanvraag Twee nieuwe begrippen: toeslagpartner en toetsingsinkomen 1 In September heeft de Belastingdienst de aanvraag- formulieren voor huur- en zorgtoeslag verzonden. Voor het aanvragen van kinderopvangtoeslag heeft de Belastingdienst in September uitnodigingen verstuurd. Meer informatie over de toeslagen vindt u op www.toeslagen.nl In het aanvraagformulier voor huur-, zorg- en kinderopvangtoeslag 2006 wordt gesproken over twee nieuwe begrippen: toeslagpartner en toetsingsinkomen. Wat betekenen deze begrippen? Leuker kunnen we't niet maken. Wel makkelijker. Belastingdienst Toeslagen Tip! Bewaar dit Bulletin bij uw administrate Oktober 2005 Belangrijk bericht over de toeslagen Geen formulier of uitnodiging ontvangen? Het kan gebeuren dat u wel in aan- merking komt voor een toeslag, maargeen formulier of uitnodiging heeft ontvangen. Bijvoorbeeld omdat uw persoonlijke situatie onlangs is gewijzigd. Of omdat uw situatie in 2006 verandert. U kunt dan zelf het aanvraagprogramma downloaden van www.toeslagen.nl of een aanvraagformulier bestellen via de BelastingTelefoon: 0800-0543. Stuur uw aanvraag voor huur-, zorg- en/of kinderopvangtoeslag voor 1 november terug. Dan kan het geld eind december op uw rekening staan. Op prinsjesdag, 20 September 2005, zijn de bedragen voor zorg- en kinderopvangtoeslag bekendgemaakt De kinderopvangtoeslag zal, in vergelijking met 2005, in de meeste situaties zijn verhoogd. Als u een aanvraag kinderopvangtoeslag 2006 indient of dit al heeft gedaan, wordt de verhoging automatisch doorgevoerd. U hoeft hiervoorgeen nieuwe aanvraag of wijziging in te dienen. Kijk voorde actuele bedragen op www.toeslagen.nl. Als u de hoogte van uw zorg- of kinderopvangtoeslag wilt weten, kunt u op www.toeslagen.nl een proefberekening maken. Denkt u in 2006 minder te gaan verdienen of juist meer? Gaat u samenwonen of trouwen? Veranderingen in uw inkomen of persoonlijke situatie bebben vaak invloed op de hoogte van uw toeslag. Geef veranderingen daarom op tijd door. Als u wijzigingen niet of niet op tijd doorgeeft, kan dat gevolgen hebben voor uw toeslag. Als blijkt dat u teveel of juist te weinig toeslag heeft ontvangen, moet u terugbetalen of ontvangt u achter- af extra geld. Wijzigingen kunt u doorgeven op www.toeslagen.nl, via het aanvraag- en wijzigings- programma. U kunt ook een wijzigingsformulier bestellen via de BelastingTelefoon: 0800-0543. Voor meer informatie over de verschillende toeslagen kunt u ook kijken naarToeslagen TV. Tot en met 23 oktober zal er dagelijks voor het jour- naal van 16.00 uur op Nedl en RTL4 een aflevering te zien zijn. Deze afleveringen gaan verder in op bijvoorbeeld het invullen van de aan vraag en erzal uitleg gegeven worden overde verschillende begrippen. Zorg dat uw aanvraag huur-, zorg- en/of kinderopvangtoeslag voor 1 november binnen is bij de Belastingdienst. Dan staat de eerste toeslag eind december op uw rekening. Verstuurt u uw aanvraag na 1 november, dan ontvangt u uw toeslag later. De huur-, zorg- en/of kinderopvang toeslag wordt per maand uitbetaald. U ontvangt de toeslag voor het begin van de maand. In november of december ontvangt u een offerte voor de zorg- verzekering van uw zorgverzekeraar. Deze offerte is niet belangrijk voor uw aanvraag zorgtoeslag. Wacht daarom niet en zorg dat uw aanvraag voor 1 november bij de Belastingdienst binnen is. De eerste toeslag ontvangt u dan eind december. Het voorgeprinte rekeningnummer klopt niet Wat moet ik doen? Vul het formulier in en stuur het ondertekend terug. Vraag vervolgens een aanvraag- en wijzigingsformulier aan bij de BelastingTelefoon: 0800-0543. Of download het van www.toeslagen.nl. Op dit formulier kunt u een ander rekeningnummer opgeven. Mijn huursubsidie wordt nu rechtstreeks aan de verhuurder over- gemaakt. Als ik dat ook voor huurtoeslag wit, wat moet ik dan doen? De Belastingdienst gebruikt de huurgegevens van uw huursubsidie. Als uw huursubsidie direct aan uw verhuurder wordt overgemaakt, wordt uw huurtoeslag ook aan uw verhuurder overgemaakt. Moeten alle medebewoners de aanvraag huurtoeslag ondertekenen? Ja, naast uzelf moeten ook alle medebewoners de aanvraag ondertekenen. Dit moet ook bij een elektronische aanvraag. De huurbedragen op het aanvraagformulier zijn afgerond. Heeft dit gevolgen voor de hoogte van mijn huurtoeslag? Nee, de Belastingdienst berekent de hoogte van uw huurtoeslag op basis van de exacte bedragen. U hoeft de onafgeronde bedragen niet als wijziging doorte geven. Als ik vergeet een toeslag aan te vragen, krijg ik dan op tijd een herinnering van de Belastingdienst? Nee, u moet zelf in actie komen en een toeslag aanvragen. In november of december verwacht ik een offerte van mijn zorgverzekeraar voorde nieuwe zorgverzekering. Kan ik toch alvast zorgtoeslag aanvragen? Ja, uw aanvraag zorgtoeslag staat los van de offerte van uw zorgverzekeraar. Ik wil graag weten hoeveel toeslag ik ga ontvangen. Kunt u dat voor me uitrekenen? U kunt voor zorgtoeslag en voor kinderopvangtoeslag zelf een proefberekening maken op www.toeslagen.nl Kan ik ook de aanvraag voor een toeslag indienen via bijvoorbeeld gemeente, verhuurder of kinderopvangorganisatie? Nee, u kunt alleen een aanvraag of wijziging indienen via het aanvraag- en wijzigingsprogramma op www.toeslagen.nl. Of met het aanvraag- en wijzigingsformulier dat u kunt bestellen via de BelastingTelefoon: 0800-0543. Tot wanneer kan ik een aanvraag indienen voor huur-, zorg- en kinderopvangtoeslag 2006? Een toeslag voor het jaar 2006 kunt u uiterlijk tot 1 april van het volgende jaar 0 april 2007} met terugwerkende kracht aanvragen. Na 1 april 2007 kunt u voor het jaar 2006 geen aanvraag meer indienen. Heeft u hulp nodig bij het invullen van uw aanvraag huur-, zorg- of kinderopvang toeslag? De Belastingdienst kan u helpen via internet, via de telefoon of persoonlijk. Via internet Op www.toeslagen.nl vindt u uitgebreide informatie over de toeslagen en antwoorden op de meest gestelde vragen. Per telefoon Bel voor uw vragen met de BelastingTelefoon: 0800-0543. Persoonlijke hulp Voor persoonlijke invulhulp kunt u terecht bij een groot aantal hulp- en informatiepunten, waaronder belastingdienstkantoren, gemeen- tes, verhuurders en belangen- organisaties. Zoekt u een hulp- en informatiepunt bij u in de buurt? Kijk dan op www.toeslagen.nl of bel met de BelastingTelefoon 0800-0543. U kunt ook bellen met de BelastingTelefoon: 0800-0543, maandag tot en met donderdag van 08.00 - 20.00 uur en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur. Wie is uw toeslagpartner? Meestal is uw toeslagpartner uw levenspartner. Als u die niet heeft maar u woont wel samen, is meestal degene met wie u een huishouding heeft uw toeslagpartner. Bijvoorbeeld een familielid of vriend. De hoogte van uw toeslag is afhankelijk van uw eigen inkomen en dat van uw eventuele toeslagpartner. Zo bepaalt u wie uw toeslagpartner is Bent u getrouwd of heeft u met iemand een geregistreerd partnerschap? Dan is dat uw toeslagpartner, behalve als u duurzaam gescheiden leeft. Leeft u ongehuwd samen met uw partner of woont u samen met andere huisgenoten? Dan is meestal een van hen uw toeslagpartner. Wie uw toeslagpartner is, leest u in het partnerschema in de toelichting bij uw aanvraagformulier. Of raadpleeg het hulpmiddel 'Wie is uw toeslag partner?' op www.toeslagen.nl. Voorbeeld: Sander (27} en Saskia (26} wonen samen. Saskia js de zogenaamde toeslagpartner van Sander. Sander is de huurder van het huis en komt in aanmerking voor huur toeslag en zorgtoeslag. Sander heeft daarom een 'gecombineerd' aanvraagformulier huur- en zorgtoeslag ontvangen. Saskia heeft een aanvraagformulier zorgtoeslag ontvangen. Sander vraagt huurtoeslag en zorgtoeslag aan. Wie zorgtoeslag aanvraagt doet dat automatisch ook voor zijn toeslagpartner. Saskia hoeft haar eigen aanvraagformulier zorgtoeslag dus niet in te vullen en terug te sturen! Toetsingsinkomen. Wat is dat? De hoogte van uw toeslag is afhankelijk van wat u en uw eventuele toeslagpartner verdienen. De Belastingdienst noemt dit het toetsings inkomen. Voor huurtoeslag telt ook het inkomen van andere medebewoners mee. Als u nu een toeslag voor 2006 aanvraagt, moet u in het aanvraag formulier uw toetsingsinkomen over 2006 invullen of controleren. Soms heeft de Belastingdienst dit al vooru gedaan. Om het toetsingsinkomen van 2006 te berekenen, kunt u de proef berekening op www.toeslagen.nl gebruiken. U kunt ook de rekenhulpen uit de toelichting bij uw aanvraagformulier gebruiken. U heeft ook de gegevens van het inkomen van uw eventuele toeslagpartner nodig. En bij huurtoeslag ook de gegevens van uw medebewoners. Er zijn verschillende manieren om het toetsingsinkomen te berekenen. Welke berekeningsmethode u gebruikt, hangt af van de gegevens die u heeft, bijvoorbeeld een recente (voorlopige} aanslag inkomstenbelasting. U heeft recent een (voorlopige) aanslag inkomstenbelasting ontvangen Bij het schatten van uw toetsingsinkomen 2006 gaat u uit van uw verzamelinkomen. Dit verzamelinkomen staat op uw (voorlopige} aanslag inkomstenbelasting. Gebruik altijd de meest recente aanslag. Verwacht u dat uw financiele situatie volgend jaar verandert? Rekent u bijvoorbeeld op een loonsverhoging van 100 per maand? Tel deze dan mee bij de schatting van uw toetsingsinkomen. Voorbeeld: Uw verzamelinkomen 2004: 18.220 Uw toetsingsinkomen 2006: 18.220 1200 (verwachte loonsverhoging: 100 x 12 maanden} 19.420 U heeft geen recente (voorlopige) aanslag inkomstenbelasting Om te bepalen wat uw toetsingsinkomen is, gaat u uit van uw huidige belastbare loon. Dit staat op uw loonstrookje of de jaaropgave die u van uw werkgever of uitkeringsinstantie ontvangt Tel eventuele extra's erbij op, zoals een dertiende maand en vakantiegeld. Verwacht u dat uw financiele situatie volgend jaarverandert? Denkt u bijvoorbeeld dat u een loonsverhoging krijgt van 75? Tel deze dan mee bij de schatting van uw toetsingsinkomen. Voorbeeld: Uw belastbaar loon (loonstrookje}: 1.350 Uw toetsingsinkomen 2006: 16.200 1.350 x 12 maanden} 1.296 (8% vakantiegeld} 900 (verwachte loonsverhoging: 75 x 12 maanden} 18.396

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 15