i PIMP UP THE BAROMETER! www.schiedam.nl Ambachtelijk vakmanschap maakt ontwerpers' dromen waar ftSm gemeente Schiedam De Noordpool van Schiedam w ssesra Week 41 Woensdag 12 oktober 2005 Bouwzaken Verzonden 7 oktober 2005: Wet bodembescherming IIP Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Wet Kinderopvang Door de brandweer verleende gebruiksvergunnlngen Ill Aanvraag exploitatievergunning 1 3 ft 1 t t i Gemeenteberi Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00'tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen Van 29 September 2005 t/m 5 oktober 2005: Bouwaanvragen: Broersvest 4-16/ Korte Singelstraat 21 Broersvest 4-16/ Korte Singelstraat 21 De Gaarden 36 Prinses Beatrixlaan 6 Stadhouderslaan 25 Westvest 26-28 VvE Broersvest/ Korte Singelstraat VvE Broersvest/ Korte Singelstraat I. Uijlenhoet R. Chandra Leenderts Campman Bouwbedrijf B.V. St. Sprint Schiedam Verleende bouwvergunningen: Verzonden 21 September 2005: Plein Eendragt 35 G. van Houten Verzonden 5 oktober 2005: Burg. Honnerlage Gretepad 1 C. Alblas Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verzonden 3 oktober 2005: Lange Nieuwstraat 59A H.L. van Hattum Westfrankelandsestraat 152 Vereniging voor PCPO bergingen annex fietsenstalling plaatsen luifel vernieuwen dakkapel plaatsen voorgevel kozijnen vervangen interne verbouwing toegangsdeur veranderen dakkapel plaatsen gevels gedeeltelijk veranderen bestaande serre vernieuwen aanbouw plaatsen asbest verwijderen asbest uit kruipruimte verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrifit bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Ontwerpbeschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 in verbinding met artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescher ming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Sint Anna Zusterstraat 7, kadastraal bekend onder sectie A, nummer 1814. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens met het saneringsplan in te stemmen en te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; - de voorgenomen herinrichting sanerende maatregelen noodzakelijk maakt. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 12 okto ber 2005 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Zienswijzen Op grond van de Verordening Bodemsanering Schiedam en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, kunnen belanghebbenden gedurende de bovengenoemde termijn hun zienswijze over de ontwerpbeschikking kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mw. ing. N. Pluim van de afdeling Bouwen en Milieu, tel. (010) 2465780. Wbb-code: SC.0606000395/B40 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in arti kel 26 BABW, dat zij op 12 oktober 2005, op basis van artikel 12 BABW in het alge- meen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Bijdorpplein, voor pand nr. 1 Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te die- nen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw. B. Stad, tel. (010) 2465642. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Gelet op artikel 61 eerste en tweede lid van de Wet Kinderopvang heefit het college van burgemeester en wethouders besloten om mevrouw S. Tejland, ambtenaar van de GGD NWN, aan te wijzen als toezichthouder Wet Kinderopvang. fc) bge W° Ze hingen vaak in het halletje of in de woonkamer van je oma en opa: vastgezet op een degelijk stuk donkerbruin eiken gaf de barometer nauwkeurig aan hoe bestendig, stormachtig of mooi het weer zich ontwikkelde. De barometer is een hoogwaardige ambachtelijke product, maar kampt al jaren met een wat stoffig imago. Reden voor de jonge ontwerpster Sabine Alders om eens te proberen dit typische jaren-vijftig icoon van een elgentijds jasje te voorzien. Haar project, dat zij het etiket "surprising barometer change" heeft meegegeven, maakt onderdeel uit van 'Material World', een initiatief van de Artoteek Schiedam en 300pro- cent kunstgalerie. 'Material World' is een onderdeel van de manifestatie 'Wonen met Kunsf die wordt gehouden in de binnenstad van Schiedam het laatste weekend van oktober en hpt eerste weekend van november. Een zevental overwegend Schiedamse kunstenaars is gekoppeld aan Schiedamse produc- tiebedrijven, die de technische expertise in huis hebben om het prototype dat de kunste naars ontwerpen te realiseren. Het resultaat van hun inspanningen zal vanaf vrijdag 28 oktober in De Korenbeurs te bewonderen zijn. Drijvende kracht "Het is min of meer toevallig dat ik hierin verzeild ben geraakt", zegt Sabine Alders. Na haar opleiding aan de kunstacademie in Enschede en de Willem de Kooningacademie in Rotterdam werkte zij enige tijd bij een aantal reclamebureaus Door verandering van baan - zij doet nu interieurprojecten voor het architectenbureau Van Dop Mathot - kwam zij in het voorjaar in Schiedam terecht. Als onderdeel van haar inburgeringscur- sus bezocht zij de Open Atelierdagen en raakte in gesprek met Julia Snikkers, directrice van de Artoteek en drijvende kracht achter "Material World". "Wonen en Kunst, dat was een combinatie die mij vanuit mijn achtergrond natuurlijk onmiddellijk aansprak" zegt ze, "En daarna is het snel gegaan. Ik werd gekoppeld aan Rose, het Schiedamse bedrijf dat al ruim veertig jaar als enige in Nederland nog ambachtelijke barometers maakt. Het contact met het bedrijf liep van meet af aan goed: zij stonden wel open voor het idee om iets aan de uitstraling van hun product.te veranderen. De techniek van zo'n barometer legt je wel bepaalde beperkingen op. Het principe van de glazen buizen met kwik erin berust op natuurkundige wetten, daar valt niet aan te tornen. Je kunt de bui zen hooguit in de breedte nog wat aanpassen of er een extra krul aan toevoegen, maar dan heb je het wel gehad. Daarom hebben we het gezocht in het 'jasje' dat er omheen zit." Groot tosti-ijzer Andreas Rose, die de zaak van zijn vader heeft overgenomen, had in zijn werkplaats een plaat aluminium liggen waar met een speciale techniek pasfoto's op waren afgedrukt. Dat bracht me op het idee. In nauwe samenwerking met zeefdrukkerij Marlee die met dat precede aan het experimenteren was, heb ik een achtergrond voor de barometer ont- worpen, die gebaseerd is op associaties die de verschillende weertypes kunnen oproepen, dus niet: storm, wind, regen, maar iets abstracter: paraplus, badslippers, dat soort beel- den. Het is geen zeefdruktechniek waarmee die beelden op de aluminiumondergrond worden aangebracht. Er is gebruikgemaakt van een minder kostbare methode: de subli- matietechniek. Je kunt het vergelijken met een groot tosti-ijzer waarin je de fotoprint op een metalen plaat legt. Door de hitte gaan de moleculen openstaan en zo trekt de inkt in die plaat. Het biedt heel veel mogelijkheden, je kunt er zonder problemen fullcolour- afbeeldingen mee printen Het is niet het uitgangspunt van dit project om het proto type ook daadwerkelijk in productie te nemen, maar volgens mij ligt er wel een nieuwe Sabine AldersAndreas Rose en Leo Marlee (Foto: Anje Ktrsch) markt: ik ken genoeg mensen die zo'n klassieke barometer niet zo vinden passen in een modern interieur, maar op deze manier zou je daar wat aan kunnen veranderen. Eerst maar eens afwachten hoe de reacties op de expositie in De Korenbeurs zullen zijn! Brandweer Waterweg Namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maakt de commandant Brandweer Waterweg, op grond van artikel 6.1.1, lid 1 van de Bouwverordening, bekend dat de volgende gebruiksvergunningen zijn verleend aan: 1. Aanvrager: Stichting Welzijn Schiedam, locatie: Bachplein 590 te Schiedam, gebruiksfunctie: bijeenkomstgebouw, datum afgifte: 12.04.2005. 2. Aanvrager: Mennens, locatie: Kommiezenlaan 16 te Schiedam, gebruiksfunctie: industrieel gebouw, datum afgifte: 21.04.2005. 3. Aanvrager: Berckenrodegroep Schiedam, locatie: Fortunaweg 76 te Schiedam, gebruiksfunctie: industrieel gebouw, datum afgifte: 23.05.2005. 4. Aanvrager: Gemeente Schiedam, locatie: Broersveld 142 te Schiedam, gebruiks functie: bijeenkomstgebouw, datum afgifte: 03.06.2005. 5. Aanvrager: Gereformeerde Kerk van Schiedam, locatie: Albardastraat 67 te Schiedam, gebruiksfunctie: bijeenkomstgebouw, datum afgifte: 20.06.2005. 6. Aanvrager: Sportzaal Stichting Basis, locatie: Nijhoffplein 17 te Schiedam, gebruiksfunctie: bijeenkomstgebouw, datum afgifte: 27.06.2005. 7. Aanvrager: Stichting Kinderopvang Honki Ponk, locatie: Mgr. Nolenslaan 57 te Schiedam, gebruiksfunctie: bijeenkomstgebouw, datum afgifte: 06.07:2005. 8. Aanvrager: Restaurant't Stadhuys B.V., locatie: Grote Markt 1 te Schiedam, gebruiksfunctie: bijeenkomstgebouw, datum afgifte: 11.07.2005. 9. Aanvrager: Poolcafe De Ketel, locatie: Westfrankelandsestraat 11 boven te Schiedam, gebruiksfunctie: bijeenkomstgebouw, datum afgifte: 03.08.2005.. 10. Aanvrager: Stichting Interstedelijk Katholiek Onderwijs, locatie: De Meesterstraat 40 te Schiedam, gebruiksfunctie: onderwijsgebouw, datum afgifte: 22.08.2005. 11Aanvrager: Scholengemeenschap Spieringshoek, locatie: Van der Brugghenlaan 2-6 te Schiedam, gebruiksfunctie: onderwijsgebouw, datum afgifte: 19.09.2005. Bij de burgemeester is een aanvraag ingediend voor een vergunning op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam ten behoeve van de uitbrei- ding van de openingstijden van het horecabedrijf in het pand Perenlaan 5 te Schiedam, Wijk- en Bewonersvereniging Tuindorp. De aangevraagde verruiming van de openingstijden betreft de openstelling in de avond- uren, te weten op dinsdagavond van 19.00 tot 23.00 uur en op woensdagavond van 19.00 tot 23.00 uur. Van 12 oktober tot 9 november 2005 ligt de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebben den de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ook in Schiedam sprak men in de jaren 1950 van 'cityvorming'; wonen buiten het centrum, bedrijvigheid in het centrum. De woningnood was hoog, er waren veel krotten en men verwacht- te groei en verjonging van de bevolking en groei van economi- sche activiteit. Stedenbouwkundige Jozsef Horvath noemde de Nieuwlandse polder de Noordpool van Schiedam', de stad groeide namelijk tot dan toe het meest naar het zuiden en oosten. Hij had de taak de noordwestelijk gelegen polder om te vormen tot een woonwijk. Nieuwland is een voorbeeld van moderne architectuur met ruim opgezette verkavelingen in strokenbouw met binnenpleinen. Horvath liep soms voor z'n plezier over de Vlaardingerdijk om naar de lichtval en het spel tussen licht en donker tussen de huizen te kijken. Licht, lucht en ruimte als reactie op kleine en vochtige huizen zonder douche of bad waar gewoonlijk alle kinderen op een rij op zolder sliepen. 'De badcellen zijn van een zogenaamd lavet met warm en koud water voorzien. Deze lavets bestaan uit een ondiepe bak, waarin een cirkelvormig verdiept gedeelte. Zij zijn voorzien van mengkranen met een overschakeling naar een handdouche. Zij kunnen gebruikt worden zowel voor het doen van de kleine gezinswas, als zitbad, als douchebad en als normale wastafel Zo schrijft het Schiedams Parool in 1948 over de inrichting van de aanstaande eerste bebou- wing in de wijk Nieuwland. Op zaterdag 29 oktober vindt voor het tweede jaar op rij de Landelijke Archievendag plaats, de dag die bedoeld is om meer mensen kennis te laten maken met de schatten van het Nederlands archiefwezen. Aan de dag doen 58 archiefinstellingen mee in het hele land, waaronder het Gemeentearchief Schiedam. Het thema is dit jaar 'buren'. Bezoek uw buren in het archief bij u in de buurt en otitdek het waarom en hoe van uw buren, buurt en buurgemeenten. In de ban van het archief, zaterdag 29 oktober van 11.00 tot 16.00 uur. Het Gemeente archief Schiedam legt de rode loper voor u uit. Bezoek ook de webstek van het Gemeentearchief: archief.schiedam.nl Gemeentearchief Schiedam, Stadskantoor derde etage, Stadserf 1. Zit- en eetka- merinrichting met lichte en functionele meubels in het pre-teievi- sietijdperk. Interieur modelwoning bij de eerste oplevering van de woningbouw in Nieuwland op 21 augus- tus 1952. Eerste fase van de bouw rondom het Wibautplein met - voor die tijd - ruime woningen voor gezinnen van drie .tot zes personen. (Foto: Gemeentearchief Schiedam) Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 M

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2