ijmu maasstad wmk dOD GROTE MATEN VOOR MANNEN TOTALE OPHEFFING K0RTINGEN TOT 70% Wereldwinkel brengt collectie recydeproducten Houtkamp lijsttrekker van D66 Lichtblauwe brigade bij oversteek 'Ik kan gewoon niet kiezen' Kroegentocht in Schiedam door raadsleden Kwekerij ontmanteld Botsing scooter en auto Barman mishandeld c.v. decor shop www.ggspecialsizes.com maasstad n SCHIEDAM SCHIEDAM - De inspiratie raakt nooit 'op' bij Carry Slee. Zelfs na tientallen, ruim over de honderd eer der, inscripties in verschil- lende boeken, weet ze nog voor iedereen die in de rij staat, iets persoonlijks te be- denken. „Mijn inpiratie is nooit op", zegt ze aan het eind van een twee uur du- rende signeersessie in boek- handel Post Scriptum. „Het is mijn vak steeds uit het niets iets te verzinnen." SCHIEDAM - De horeca in Schiedam leeft, maar heeft het ook moeilijk. Vooral met de strakke regels en wetge- ving van de overheid. Dat is de boodschap die HOS of Horeca Ondernemers Schie dam graag wil overbrengen aan de gemeenteraad. Niet met protesten, brieven of pleitnota. Nee, door raadsle den met een biertje bij te pra- ten. Gewoon op een doorde- weekse avond in verschillen de horecazaken. Een kroe gentocht, met als titel 'Hore ca een hele tour' SCHIEDAM - In wijkcentrum Zuid wordt zondagmiddag 16 oktober een gezellige dansmiddag gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. Speciaal voor deze middag is er live muziek van de schiedamseband 'Double Dutch'. De toegang is gratis. Reiki Linedance Rommelmarkt Griezeldisco Open kring Graauwe Hengst Experiende-avond WIN EEN GRATIS HR combi cv-ketel Milan! G G Special Sizes Stadhoudersweg 72 Telefoon 010 - 465 55 88 MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO y ■4 SCHIEDAM - Tijdens de openbare ledenvergadering van D66 is Marcel Hout kamp (51) gekozen tot lijst trekker van D66 bij de ge- meenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006. D66 houdt een poststemming un der de leden om de volgorde van de overige kandidaten op de verkiezingslijst vast te stellen. Marcel Houtkamp zit sinds 2002 weer in de raad. Hij was eerder van 1990 tot 1998 gemeente- raadslid en fraktievoorzitter van D66. Hij werkt als on- derzoeksmanager bij de Na- tionale Ombudsman. D66 Schiedam heeft tevens defi- nitief besloten om het lokaal D66-lidmaatschap in te voe- ren en dat open te stellen voor de inwoners van Schie dam. Men hoeft dan geen lid te zijn van de landelijke po- litieke partij D66. Aanmel- den kan bij de voorzitter van de afdeling (474 06 33). De contributie bedraagt 25 euro per jaar. Lokale D66- leden kunnen alleen deelne- men aan plaatselijke activi- teiten en zich ook (vanaf 2009) kandidaat stellen voor de gemeenteraad. Ook kun nen zij zitting nemen in het bestuur en commissies van de afdeling. D66 Schiedam volgt het voorbeeld van o.a. Maassluis, Dordrecht, Pur- merend en Apeldoorn waar het lokale lidmaatschap een succes is. SCHIEDAM - Na een onge- val heeft SP-fractievoorzit- ter Yorick Haan wethouder Meijer en burgemeester Scheeres gevraagd de licht blauwe brigade in te zetten om leerlingen van de Klin- ker en de Regenboog te hel- pen veilig over te steken. Eerder trokken ouders al bij de SP aan de bel over de ge- vaarlijke situaties die ont- staan bij de oversteekplaats. De twee rijbanen op de Scheepvaartweg zijn terug- gebracht tot een, waarvan automobilisten met behulp van tijdelijke verkeerslich- ten om en om gebruik ma- ken. Door de tijdelijke ver- keerslichten ontstaat ten on- rechte de indruk dat de oversteek bij het zebrapad ook met verkeerslichten ge- reguleerd is. „Omdat het hier om een tijdelijke situa- tie gaat, heb ik het college om tijdelijke, onorthodoxe maatregelen gevraagd," zegt Yorick Haan, „Ik heb voorgesteld om voor de duur van de werkzaamhe- den de lichtblauwe brigade in te zetten." www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: be20rgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v e.g. de betreffende auteur n Woensdag 12 oktober 2005 XQ52 Schiedam loopt uit voor een handtekening van Carry Slee door Karin Moerman Vooral aan het begin van het be- zoek van Carry Slee aan Schie dam. afgelopen vrijdagmiddag, is het druk in de boekwinkel. Eige- naar Ruud Aret kijkt vanaf de zij- lijn tevreden toe. Veel mensen brengen een eigen boek mee, maar er wordt met name ook veel gekocht. Aret schat dat hij er in twee uur tijd zo'n honderd af heeft mogen rekenen. „Nee, dat valt zeker niet tegen", zegt hij te- gen de medewerkster van de uit- geverij die Slee vergezelt op haar toernee tijdens deze Kinderboe- kenweek. Het mag ook bijzonder genoemd worden, vindt ook de schrijfster. „Zoveel boeken? Daar sta ik wel van te kijken. Vaak zie je dat heel veel mensen met hun eigen boeken aankomen, en dat mag ook natuurlijk, maar ik maak zelden mee dat er ook zo veel ver- kocht wordt. Leuk." Het is dus niet alleen druk rond de tafel waar Carry Slee zelf te vin- den is. Een kleine vrouw in fel- groen leren jasje, bijpassende bril en zelfs een gelijkgekleurde stift Over belangstelling had Carry Slee vrijdagmiddag niet te klagen. Veel kinderen brachten hun eigen boek mee, maar erwerd ook veel gekocht. Foto Roger van der Kraan in de hand. Ook bij de tafel waar Aret de boeken van Slee heeft uit- gestald is het behoorlijk dringen. De serie van de 'Kinderen van de Grote Beer', over een klas kinderen die steeds een groep verder gaat, maar vooral de Tim- boektoe-reeks voor kinderen van twaalf jaar en ouder blijkt in trek te zijn. Na 100% Timboektoe, See you in Timboektoe is er nu Timboektoe rules. En weer is het een regelrechte hit. Bij de stapels boeken van Slee staat Charlotte te twijfelen over een aankoop. Zal ze die of die? Ze is er nog niet uit. Maar ze heeft nog even de tijd om er edn uit te kiezen, want zo rond half zes, een half uur voordat het bezoek aan Schiedam er voor Carry Slee weer opzit, is het ge- lukkig een beetje rusti- ger aan het worden in de winkel. Haar zus Lize staat en eindje ver- derop. Ze zit op de Jeugdtheater- school en heeft gehoord dat de boeken van Carry Slee verfilmd gaan worden. Ze grijpt de gele- genheid meteen aan om de schrijfster zelf eens naar de film- plannen te vragen. Gelukkig kan Slee de geruchten bevestigen. In het boek van Lize schrijft ze me teen een opsteker, iets in de trend van dat ze hoopt haar ooit terug te zien in 6en van haar films en 'Ik duim voor je!'. Carry Slee schreef naast de vele tientallen kinderboeken ook drie boeken voor volwassenen. Het aangrijpende Moederkruid, Dochter van Eva en De Toegift, Hierin laat Slee veel van haar ei gen leven zien. Maar ook de kin derboeken komen als het ware uit haar eigen leven voort. De eerst gepubliceerde verhaaltjes, over Keetje Karnemelk, waren de ver- halen die ze haar twee dochters vertelde toen die klein waren. Ze stuurde ze op naar het tijdschrift Bobo, waar ze jarenlang in ver- schenen. Daarna stortte ze zich op kinderboeken. Zo onstonden de boeken over de tweeling Rik en Roosje. De rest is bekend. Carry Slee werd fulltime auteur en breidde haar oeuvre steeds verder uit. Ze is een van de weinige schrijvers die een zo breed pu- bliek bedienen. „Ik kan gewoon niet kiezen", zegt Slee daar zelf over. „Maar ik moet wel zeggen dat ik het schrijven voor kinderen van twaalf jaar en ouder. de pu- bers, het leukst vind. Het meest uitdagend. Ik vind die groep zo interessant door alle veranderin- gen die er dan voor ze gaan spe- len. Je wordt een compleet andere mens. Je lichaam verandert, maar dat niet alleen. Je leert alleen te staan, je krijgt een eigen visie, ik vind dat heel apart. Ik heb veel met deze groep." 'Horeca is de gastheer van de samenleving' Raadsleden maakten de afgelopen week een gang langs verschillende horecagelegenheden om de sfeer te proeven en klachten aan te horen. Foto Roger van der Kraan door Frank Willemse Met een borreltje in de hand praat wat makkelijker, moet de Hos heb- ben gedacht. Een kroegentocht te beginnen bij grandcafe De Amstel- bron. Daar vertelt de eigenares over de proef met nachtontheffing die de burgemeester had gegeven. Doel, net als in Vlaardingen en Rotterdam, dat klanten niet alle- maal tegelijk om twee uur op straat staan. En daar voor overlast kun nen zorgen. Een proef alleen nog voor zaken in het centrum. Voor de veiligheid in en buiten op het plein is fors geinvesteerd met ca mera's. En nachtportiers die al gauw vijftig euro per uur kosten. Erna op weg met de nieuwe taxi's van QRS (Qualitax Rijnmond Schiedam) naar horecazaken die buiten het centrum liggen. Eerst cafe De Babbelaar aan de Vlaar- dingsedijk die stampvol zit tegen acht uur. „Een echte buurtsuper," vertelt de voorzitster van Konink- lijke Horeca Nederland, afdeling Schiedam, Joke van der Vlies aan de raadsleden. Een cafe voor de hele buurt. Binnen wordt er gekla- verjast, gedart en gepraat zodat raadsleden zich meteen thuis voe- len. Zo is daar stamgast Joost Marks (60) die burgermeester Scheeres vertelt dat 'hij van Schiedam houdt als van een zieke hond'. De eige- naar zou ook graag een nachtver- gunning krijgen en langere ope- ningstijden voor zijn terras. Scheeres legt geduldig uit dat de buren daar last van kunnen heb- ben. Bij het afscheidt krijgt onze burgervader twee zoenen van de praatgrage stamgast Marks. Poolcafe De Ketel in de Westfran- kelandsestraat kent een andere sfeer. Juist rustig waar je de ballen hoort ketsen. Eigenaar Jack de Put vertelt over zijn problemen. „De Horeca ligt op zijn gat in Schie dam'. Hij werkt dag en nacht met zijn vrouw en kent al jaren lang geen vakantie. Maar is de horeca niet zelf de schuld, want het is toch allemaal zo duur geworden? Be- stuursleden van Koninklijke Hore ca Nederland ontkennen, want de ondernemers zijn de laatste scha- kel in de prijskolom. Die duur is omdat iedereen ervoor -huur, ener- gie, personeel en leveranciers- de prijzen heeft Verhoogd. Heel wat vrolijker over de toe- komst is manager Thea van Kop- pen van Hotel Rijnmond. Een drukbezocht hotel in de goedkope- re prijsklasse. Met vooral zakenlie- den en werkers in de haven als vas- te klanten. Het hotel uit 1967 op het Nieuwlandplein wil graag uit- breiden met hotel-appartementen annex aanleunwoningen die be- drijven voor langere tijd kunnen huren. Minder tevreden is zij over het toeristisch beleid in Schiedam. De VVV moet meer aan de weg timmeren. Zij wil haar gasten graag naar de mooie grachten, pan- den en rondvaarten van Schiedam sturen. Als laatste wordt restaurant't Ou- de Raedhuys in Kethel aangedaan waar de eigenaar de traagheid van ambtenaren en politie aan de kaak stelt. Een discussie volgt. De bu- reaucratie heeft te weinig oog voor deze ondernemers die toch de gast heer van de samenleving zijn. Een quiz met vragen over regels in de horeca toont dat die wetgeving zelfs voor raadsleden moeilijk is te doorgronden. 'Goeie actie van Pearle' grapt een raadslid en neemt er nog een. SCHIEDAM - De politie heeft maandagochtend op grond van de Opiumwet een onderzoek ingesteld in een woning aan de Boerhaa- velaan. In de woning werd een hennepkwekerij van 130 planten aangetroffen. De planten en de voor de groei benodigde apparatuur zijn in beslag genomen en wor den vernietigd. De politie heeft de 37-jarige bewoner aangehouden. SCHIEDAM - Op de Scheepvaartweg heeft don- derdagmorgen een ver- keersongeval plaatsgevon- den, waarbij een scooter en een personenauto met el- kaar in botsing kwamen. Een 42-jarige vrouw uit Schiedam reed op haar scooter op het Frans Riet- veldpad in de richting van de Boeier. De 41-jarige au- tomobiliste uit Schiedam reed op de Scheepvaartweg in de richting van de Slimme Watering. Op de kruising Frans Rietveldpad - Scheep vaartweg botsten de scooter en de auto als gevolg van een voorrangskwestie. De be- stuurster van de scooter is vermoedelijk met een been- breuk en een hersenschud- ding overgebracht naar het Schielandziekenhuis. De au- tomobiliste bleef ongedeerd. SCHIEDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie twee ver- dachten van openlijke ge- weldpleging aangehouden. Zaterdagmorgen rond drie uur hadden de mannen van 19 en 21 jaar oud in een ho- recagelegenheid aan de Broersvest de barman mis handeld. Er was onenigheid ontstaan bij het afrekenen van enkele drankjes. De twee sloegen een glas kapot en gooiden dat in het gezicht van de barman. Portiers van de zaak werkten het tweetal naar buiten, toen de politie arriveerde. Het slachtoffer is zelf naar het Schielandzie kenhuis gegaan voor behan- deling van een wond aan zijn gelaat. SCHIEDAM - In Wijkcentrum Zuid wordt woensdag 12 oktober een informatieavond gehouden on- der het motto 'Reiki, wat is dat?' Reiki wordt gedaan via de handen, waardoor de universele levens- energie stroomt. Reiki brengt evenwicht in lichaam en geest en heft blokkades op. Reiki ontgift het lichaam en harmoniseert de chankra's. Wijkcentrum Zuid is te vinden aan de Dwarsstraat 42, de avond begint om 19.00 uur. De kosten bedragen vijf euro per per- soon. SCHIEDAM - Een linedancemid- dag wordt zondag 16 oktober geor- ganiseerd in de Erker vanl3.00 tot 16.00 uur. Toegang is twee euro. Meer informatie aande balie van de Erker, 426 77 67. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt zondag 16 oktober weer een rommelmarkt gehouden. Ruim vijftig tafels staan opgesteld. De toegang is gratis, aanvang is 11.00 uur. Wijkcentrum Oost is te vinden aan de Boerhaavelaan 79, de markt is open tot 15.00 uur. SCHIEDAM - In Wijkcentrum Oost wordt op vrijdag 14 oktober een griezeldisco gehouden. Deze disco is voor kinderen uit de groe- pen 5 tot en met 8. De disco is van 19.00 tot 22.00 uur en je kunt ver- kleed komen. Kaartjes alleen in de voorverkoop op vertoon van een pasje kosten 1,50. SCHIEDAM - Bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schie dam kunnen belangstellenden vrij- blijvend deelnemen aan een open kring, waar wordt gelezen in het Thomasevangelie. Dit is een ge- schrift met 114 teksten (logions genoemd) met daarin, zo wordt verondersteld, authentieke uitspra- ken van Jezus. De teksten krijgen in gesprek met elkaar handen en voeten voor het dagelijks leven.De eerstvolgende bijeenkomst is op dinsdagmorgen 11 oktober van 10.00 tot 12.00 uur aan de West- vest 90-92. Info bij Maja Nieu- wenhuis: 426 07 56 of 06 - 29 26 73 05. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven is dinsdag zoals altijd een Jam- sessie van 21.00 tot 24.00 uur. Donderdag 13 oktober vanaf 22.00 uur treedt de band Strange Brew op. A tribute to Led Zeppelin,The Who en Jimmi Hendrix. Vrijdag 14 oktober treedt The Angry al liance op: Sixeleven en Stereox. Metalcore dus. Zaterdag 15 okto ber is het de beurt aan Exotic Ska Jazz met Ollie Q the Deep Six. SCHIEDAM - Woensdag 19 okto ber is er weer een Experience- avond in wijkcentrum De Erker. Paul van Bree houdtdeze avond een sessie met helderziende waar- nemingen. Toegangsprijs is vijf SCHIEDAM - Producten die gemaakt zijn van recyclemateriaal: afval- of restmateriaal dat wordt gebruikt voor verrassend design en persoonlijke cadeaus. Tot en met 29 oktober besteedt Wereldwinkel Schiedam extra aandacht aan een unieke collectie recydeproducten. Recycling Ondernemers in ontwikkelingslanden moeten inventief zijn. Grondstoffen zijn vaak duur, de wegen zijn slecht en veel geld om te in- vesteren is er niet. Dus maken ze gebruik van wat voorhanden is. Oud glas, plastic dat overblijft, wikkels met een misdruk. Of gewoon dat wat de natuur je brengt. Riet, been of zelfs olifantenpoep. Veel van deze on dernemers werken georganiseerd in zogeheten producentenorganisaties. De manier waarop de mensen werken verschilt eveneens: van traditioneel handwerk thuis tot productiewerk in de fabriek. Elk Wereldwinkelcadeau vertelt een eigen verhaal. Om olifant en mens bijvoorbeeld dichter bij elkaar te brengen is er op Sri Lanka een speciaal project opgezet waar men papier maakt van olifantenpoep. Jonge mensen verdienen daar een salaris waarmee ze in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. Een deel van de opbrengst van de fabriek gaat naar een stichting ter bescherming van de olifant. Hard nodig nu olifanten een belangrijke bijdrage leveren aan de opbouw van het land na de tsunami. Elk product uit het assortiment is met zorg en volgens eerlijke handelscri- teria ingekocht. Meer dan 12.000 Wereldwinkeliers, van bijna 400 We- reldwinkels, maken hiermee duidelijk dat het in de wereld ook anders kan. Dat armoede in de derde wereld wel bestreden kan worden. De Wereldwinkel Schiedam is te vinden aan de Lange Achterweg. Design verwarming W Kom op vrijdag 14 oktober 2005 vanaf 17.00 uur tot 21.00 uur of op zaterdag 15 oktober vanaf09.00 uur tot 17.00 uur naar de verwarming infodagen in ons cv-ketel adviescentrum aan de Bergweg 229b te Rotterdam en win een gratis HR combi cv-ketel. 5 verschillende HR combi cv-ketelmerken werken in ons adviescentrum. Telefoon:010-29571 27 010-465 15 15 Fax:010-467 27 25 ■Oodderop ^iKeudienst Rijnn,0 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 440 klachten die in de week van 3 tot 10 oktober zijn binnengekomen. Bakelietlucht in Rockanje, Oostvoorne, Brietle en Maassluis Woensdag 5 oktober ontving de meldkamer van de DCMR vanaf zes uur 's morgens klachten over een vreemde brandlucht uit Rockanje, Oostvoorne, Brielle, Maassluis en De Lier. Bewoners omschreven hun klachten als de stank van bakeliet, elektrische brand of metaallucht. Na intensief speurwerk ontdekte de uitrukdienst vari de DCMR dat de stankklachten afkomstig waren van een smeulende massa oasis (groen steekschuim voor bloemstukken) in plastic in een kas aan de Lookwatering in Den Hoorn (gemeente Delft). Bij sloopwerkzaamheden van het kassencomplex was brand ontstaan in de voedingsbodem oasis. Het lukte niet meteen om de brand met brandblussers te doven. Daarom werd de smeulende massa afgedekt met zand. Vervolgens werd het materiaal afgevoerd naar afvalverwerking Van Vliet in Wateringen. De DCMR heeft in totaal 79 klachten over het voorval ontvangen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 9