Lily maasstad wiok Directeur Vlietland Ziekenhuis stapt geheel onverwacht op 'Moeder Kunst vermoordt de historische collectie van Schiedam' Til VERINGMEIER wijk m IP f kort maasstad Gerkens bezoekt binnenstad Spetterend Ramadan-feest Lucas Elting:een bestuurder die zeer betrokken was CDA plots tegen inwoning historie in museum van 69,50 voor ^n^WONINGINRICHTING Onder invloed op de rijksweg Controle op gebruik alcohol Inbraak in supermarkt Nolenslaan STOPPEN MET ROKEN?! Vapijte^ westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - De directie- voorzitter van het Vlietland Ziekenhuis heeft zijn taken neergelegd. Drs. Lucas El- ting stapt op 'in overleg met de Raad van Toezicht', 'om persoonlijke redenen'. De taken van Elting worden waargenomen door Janneke van Vliet, die samen met El ting momenteel de tweekop- pige directie voert over het ziekenhuis met vestigingen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. door Frank Willemse SCHIEDAM - Het blijven beschaafde mensen met keu- rige teksten. 'Het stelt ons te- leur en 'wij worden niet se- rieus genomen'. Dat schrijft de Historische Vereniging Schiedam. Geen harde ver- wijten of bijtende woorden na de laatste raadsvergade- ring. Daar waar de vraag voor een permanente zaal in het nieuwe museum door de raad van tafel werd geveegd. hBhW Tapijt Scarlatti SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 22 oktober verzorgd door hetGemengde Koor 'Senectute'uit Schiedam. Op het programma staan onder an dere werken van Bach, Mozart, Verdi en Purcell. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. 55-Plus Country dansen Levensloop Rommelmarkt Naailes Expositie Lasercentra N.O., vestiging Rotterdam SCHEBO TAPIJTEN AL 35 jaar! 20% GOEDKOPER dan onze collega's MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO SCHIEDAM - SP-Kamerlid Arda Gerkens bezoekt samen met SP- raadslid Yorick Haan donderdag 20 oktober de Schiedamse binnen stad om te praten met een aantal ondernemers over het onderne- mersklimaat. Ook gaan de twee langs bij het ondernemersloket van de gemeente en mentoren van de Stichting Mentor. De SP-fractie in de Tweede Kamer deed al eerder voorstellen om de positie van de kleine ondernemer te verbeteren, de raadsfractie wil bekijken wat ze op gemeentelijk niveau kan betekenen voor MKB en starters. In plaats van een onge- richte lastenverlichting voor het bedrijfsleven wil de SP dat er prio- riteit wordt gegeven aan het MKB en startende ondernemers. Het MKB vormt de motor van de eco nomic en startende ondernemers zijn de aanjagers van het bedrijfs leven. Ook op lokaal niveau is veel aan te merken op het klimaat voor het MKB en startende ondernemers. Er is weliswaar een ondernemers loket, maar er worden van diverse kanten vraagtekens geplaatst bij het functioneren. De SP-volksver- tegenwoordigers willen van de on dernemers zelf horen hoe zij daar tegen aan kijken. SCHIEDAM - Het project Marha- ba Maroc wordt zondag 23 oktober afgesloten met een feest in en nabij de Artoteek aan de 's Gravelandse- weg. In de Artoteek is die dag voor het laatst de tentoonstelling Hoofd, Hart en ziel te zien, en zullen Ma- rokkaanse en Nederlandse Schie- dammers onder het genot van een gloeiende kop Harira de werken bekijken. Verder zullen vanaf 17.00 uur optredens plaatsvinden en onthuld wethouder Hans Meijer van cultuur toekomstplannen voor de jumelage Hermitage-Plantage. Waar Marhaba Maroc begon met een tentoonstelling over de Jume lage tussen Park de Plantage in Schiedam en L'Hermitage in Casa blanca, zullen de laatste ontwikke- lingen en toekomstplannen tijdens het feest een rol vervullen. Om 17.00 uur gaan de deuren van de Artoteek open, maar vanaf dat mo ment zal ook buiten van alles te doen zijn. Wanneer om 18.30 de voorzanger aangeeft dat het vasten gebroken mag worden, zal een enorme pan Harirasoep worden leeggeschept, hapjes worden uitge- deeld en zal muziek te horen zijn. www. maasstadweekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q de betreffende auteur On Woensdag 19 oktober 2005 XQ52 door Ted Konings De Raad van Toezicht van het Vlietland gaat op zoek naar een opvolger voor Elting, die men zeer erkentelijk is voor zijn werk. „Dat zal een zorgvuldig proces worden", aldus Van Vliet, die beaamt dat zij het druk gaat krij- gen. Zij kan nog niet zeggen wan neer het Vlietland denkt een nieu- we directeur gevonden te hebben. Mogelijk wordt gekozen voor een tijdelijke vervanger van Elting. „Die optie onderzoeken we nog." Volgens Van Vliet heeft het ver- trek van Elting 'geen consequen- ties' voor de dagelijkse gang van zaken in het Vlietland. Het zie kenhuis werkt onder meer aan een proces van kwaliteitsverbete- ring. Momenteel worden gege- vens verzameld, die in de nabije toekomst moeten dienen om bete- re zorg te gaan verlenen. Dit gaat bijvoorbeeld op voor medische zaken als doorliggen, wondinfec- ties na operaties en bloedtransfu- siereacties. Verder gaat het Vlietland verder met zogenaamde lateralisaties van afdelingen. Dat betekent dat nog maar op een van de twee lo- caties bepaalde zorg wordt aange- boden. Op 1 november wordt zo de cardiologie-afdeling gebun- Lucas Elting, directeur van het Vlietland Ziekenhuis; hier met de Schiedamse burgemeester Reinier Scheeres. archieffoto: Roger van derKraan deld in Vlaardingen, terwijl alle neurologische kennis en kunde bij elkaar komt in Schiedam. Doel van de operatie is ook weer de kwaliteit van de zorgverlening te verhogen en efficienter te wer ken, aldus Van Vliet. „Het zijn wel processen waar heel wat bij komt kij ken, denk vooral aan alle ondersteuning van de specia- lismen door het laboratorium, rontgen-afde- ling, operatiekamers en intensive care." Het ziekenhuis bekijkt daarom momenteel of en hoe er nog meer afdelingen worden 'ge- lateraliseerd'. „Maar met steun van het management team denk ik dat we deze ontwikkelingen goed doorkomen", aldus Van Vliet. Het andere grote project dat in het Vlietland speelt, is natuurlijk de nieuwbouw. Het opstappen van plex in Schiedam. Volgens Van Vliet beraden zowel Elting als de Raad van Toezicht hier nog over. „De grote kennis van Elting over de nieuwbouw blijven we graag benutten." Elting heeft volgens Van Vliet niets te maken met de moeilijke gang van zaken rond de bouw van het nieuwe ziekenhuis. Ster- ker nog: Elting is gepolst oro be trokken te blijven bij de bouw van het nieuwe ziekenhuiscom- De realisa- tie van de nieuw bouw, waarin de vestigingen in Schie dam en Vlaardingen worden samenge- voegd, heeft te kampen gehad met vele tegenvallers. 950 Heipa- len zijn voor niets de grand in ge- slagen, omdat ze de last van de nieuwbouw niet konden dragen. Juist twee weken geleden werd begonnen met het slaan van nieu we palen. De kosten die hiermee gemoeid zijn lopen in de miljoe- nen. Ook was er jarenlang gehak- ketak gaande over de plaats van vestiging van de nieuwbouw. In eerste instantie koos men voor Vlaardingen, later werd het toch Schiedam. Elting werkte zes jaar als direc teur van het ziekenhuis. Volgens Van Vliet verliest het Vlietland door zijn vertrek een bestuurder die 'zich zeer heeft ingezet; ie- mand die heel betrokken was'. „Hij had goede contacten met de mensen in het ziekenhuis, en die worden nu plotsklaps verbroken. We zullen hem missen. Maar het ziekenhuis zal voortvarend door- gaan op de weg die we het afgelo- pen jaar hebben gevolgd. Na jaren overleg rekende de Histo rische Vereniging op een politieke meerderheid. Maar het CDA ver- anderde 'plots' van mening. Weg vaste plek -desnoods op zolder- van het museum voor de histori sche collectie. Wel alle ruimte en geld is er voor Moderne Kunst. De historische collectie blijft in depot. 'Moeder kunst vermoordt wat vroeger burgers in bruikleen aan de stad hebben gegeven.' „Wij schorten verdere medewer- Als het StedelijkMuseum de deuren weer opent zaullen daar geen historische voorwerpen te zien zijn. foto: Roger van derKraan king bij het organiseren van histo rische tentoonstellingen op", zo liet de Historische Vereniging on- gebruikelijk fel weten. „De kans op een eigen plek in het museum Uit de Interfloor collectie. Frise tapijt in 20 uni kleuren. 400 cm breed. Prijs p. mtr. St. Liduinastraat 52Schiedam Telefoon: 010 - 426 01 93J lijkt verkeken"., zegt de ex-voor- zitter Siem Rosman van HVS. Ex tra treurig is het dat zijn partij -hij was jarenlang fractievoorzitter van het CDA- plots omging en van voor nu tegen stemde. „Kunnen ze niet gaan inwonen in het jenever- museum", vroeg Ada Valk, woordvoeder van het CDA zich publiekelijk af. Een pleister op de wonde? Na de miljoenen overschrijdende verbouwing krijgt het Stedelijk museum aan de Hoogstraat wel twaalf, grote en ruime zalen. Twee maal zoveel dan voor de verbou wing. Genoeg ruimte dus en ook plek voor de vaandels, schilderij- en, bekers en gebruiksvoorwerpen van de historische collectie van Schiedam. Nee, dus. Museum en college willen dat het museum al- leen voor Moderne Kunst wordt gebruikt. 'Oude pannen en potten' zij niet welkom vindt wethouder Meijer. De Historische Vereniging bloeit; ze heeft meer dan duizend leden. En dan zijn er nog de vrijwilligers die op het archief de geschiedenis van Schiedam uitpluizen. En dat met succes ook in tentoonstellin gen weten om te zetten. Vroeger met exposities als 'De gouden eeuw van Schiedam' of 'De scheepsbouw in Schiedam'. Nu met 'Parels van Schiedam' in de Korenbeurs, waar de hoogtepunten van de historische collectie te zien zijn. Waarom is er geen geld voor een gebouw waar vooral de gewone Schiedammer de geschiedenis van de stad wordt getoond? Een per manente expositie en een ruimte waar telkens andere tentoonstellin gen worden getoond? Wethouder Hans Meijer (Leefbaar Schiedam) is er duidelijk over. „Het geld is er niet. En het museum is voor Mo derne of hedendaagse kunst. Dat is wat het Museum met de succesvol- le Cobra tentoonstelling heeft be- wezen. lets waar Europees en mis- schien wel mondiaal mee kan wor den gescoord." En de Historische Collectie dan? Die kan zo'n twee keer per jaar op verschillende plek- ken een tentoonstelling krijgen. Tijdelijke plekken als de Brand- weerkazerne, het politiebureau of zoals nu Korenbeurs. Dat is geen goed idee, volgens de historische vereniging. Het muse um is honderd jaar geleden opge- richt voor de Schiedamse geschie denis en is zich pas in de jaren vijf- tig op de Nederlandse moderne kunst gaan richten. Siem Rosman maakt zich druk over die 'hoog- dravende' plannen van directrice Diana Wind en de wethouder. „Het museum moest eerst 120.000 mensen trekken. Er komen er nu nog geen 40.000. Ze vergeten daarbij de Schiedammer die graag het verhaal van de eigen geschie denis wil zien en horen. Het Stede lijk heeft een jaarlijkse begroting van 2,3 miljoen per jaar. Geef ons drie ton en dan houden ze nog twee miljoen over. Dat is nog altijd vijf- tig euro per bezoeker bij het huidi- ge bezoekersaantal Wethouder Meijer is van mening de historische collectie niet past bij een modern 'belevingsmuseum'. Potten en pannen noemde hij de collectie maar dat bedoelde hij niet sarcastisch. Wel dat de historische collectie een allegaartje is, niet ge- ordend en gerubriceerd. „Boven- dien zijn moderne kunst en histori sche gebruiksvoorwerpen twee branches die niet met elkaar 'mat- chen'." Trots is de nieuwe cultuurwethou- der dat Schiedam maar liefst 8.2 miljoen uitgeeft voor kunst. Pre- cies evenveel als aan de ONS voor het schoonhouden van .de stad. „Schiedam kan trots zijn op het cultuurbeleid", aldus Meijer. De Historische Vereniging schaamt zich over zoveel gebrek aan histo rische belangstelling. SCHIEDAM - Een 41-jarige automobilist uit Dordrecht reed vrijdagavond rond 19.30 uur slingerend op Rijksweg A20. Toen de poli- tie hem een stopteken gaf, reageerde de man daar niet op en vervolgde zijn weg. Hij kon niet lang daarna op de zuidbaan worden klem- gereden, waarna hij werd overgebracht naar het poli tiebureau. Hier bleek dat de man niet in het bezit was van een rij- bewijs, teveel gedronken had en in een auto van de zaak reed. SCHIEDAM - Op de van Deventerstraat werd in de nacht van vrijdag op zater- dag gecontroleerd op het ge bruik van alcohol in het ver- keer. Tussen 23.00 uur en 06.00 uur werden in totaal 969 be- stuurders gecontroleerd. Van hen hadden twintig be- stuurders teveel gedronken, twee maal werd het rijbe- wijs ingevorderd. Verder werd er een aantal keer ge- schreven voor onder andere het rijden zonder (geldig) rijbewijs en verlopen APK. Er werd een persoon aange- houden na het bedreigen van politiepersoneel. SCHIEDAM - Bij een su permarkt aan de Monsig- neur Nolenslaan werd in de nacht van zaterdag op zon dag door nog onbekenden een steen door de ruit ge- gooid. In de winkel was eveneens een rolluik vernield, waar- achter tabaksartikelen ston- den. Onbekend is hoeveel er is ontvreemd. Onderzoek in de directe omgeving ieverde niets op. Er wordt een on derzoek ingesteld naar de daders. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost wordt dinsdag 25 okotber bingo gespeeld vanaf 14.00 uur. Dat kost 3,20 (6 ronden). In De 4 Molens is er elke maandag 'Body en mind' van 10.15 tot 11.15 uur (6,15 per maand) en Mandala tekenen van 14.00 tot 16.00 uur (8 euro per maand). Elke woensdag kunnen kaarten worden gemaakt in dienstencentrum De Woud- hoek van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost zijn de lessen country dansen weer begonnen. Er wordt gedanst op een rij, met aanstekelijke muziek en makkelijk te leren danspassen. Op dit moment zijn er nog enkele plaatsen vrij. Iedere vrijdag is er les van 13.00 tot 14.30 uur. Kosten: 9,22 per maand. SCHIEDAM - Passage, de christelijk-maatschappelijke vrouwenbewe- ging, afdeling Woudhoek, houdt donderdag 20 oktober de maandelijkse thema-avond over het onderwerp 'Levensloop'. De avond vindt plaats in De Stuurhut aan het Nijhoffplein en begint om 19.45 uur. Voor meer info: 470 92 47. SCHIEDAM - In wijkcenturm De Blauwe Brug wordt zaterdag 12 no vember weer een rommelmarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Een kraam huren kost zes euro, de entree is gratis. SCHIEDAM - Elke dinsdagochtend van 09.30 tot 11.30 uur wordt er naailes gegeven in wijkcentrum De Blauwe Brug. Dat kost twaalf euro per maand. Er kan worden ingeschreven aan de balie van het wijkcentrum of via nummer 247 04 64. SCHIEDAM - In zorgcentrum De Harg-Spaland is weer een nieuwe ex positie te bewonderen. DeE groep Terpen Tijn exposeert haar kunstwer- ken tot en met 21 november. De groep bestaat uit Janny Blokland, Ina Hoogendoorn, Wil Malawauw en Natascha Spruijt. Ze ontwikkelden een breed scala aan onderwerpen, technieken en stijlen. Professionele begeleiding nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld! Zeer hoog slagingspercentage (70%) 75% vergoed door o.a. Zilveren Kruis/PWZ (uw kosten 31,25) Bel: 0900 - 4378678 0900 - GESTOPT OP ALLE BEKENDE MERKTAPIJTEN Ook voor gordijnen, zonwering en laminaat Huisbezoek mogelijk AL 35 STREKSINGEL 165 - 189 R'DAM-IT BERG Vrijdag tot 21 .OO uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - s Maandags gcsloten De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 10 tot 17 oktober zijn binnengekomen. Drie klachtengolven op een dag Van de 585 klachten die de meldkamer van de DCMR de afgelopen week behandelde, kwamen er maandag 10 oktober 153 binnen over drie verschillende incidenten. Rookoverlast en roetdeeltjes in Brielle en omgeving De eerste klachtengolf begon's morgens tegen acht uur. Bewoners bel- den de meldkamer op over rookoverlast en roetdeeltjes. De DCMR had in de vroege ochtend net na half vier een brandmelding ontvangen over een brand in een hooiopslag aan de Peltserdijk in Tinte (grens gemeente Brielle en gemeente Westvoorne). Omdat de brand vlakbij een hoogspannings- mast was ontstaan, besloot de brandweer de brand gecontroleerd uit te laten branden. De brandweer wilde het vuur zo laag mogelijk houden; door ervoor te zorgen dat er een aslaag op het hooi kwam, verstikte de brand. Tot en met vrijdag ontving de meldkamer 71 klachten uit Tinte, Brielle en Oostvoorne over neerkomende roetdeeltjes. Stank van zwavelwaterstof in Rozenburg en Maassluis Aan het einde van de ochtend ontving de meldkamer de eerste klachten van bedrijven in Botlek-Rotterdam over stank van rotte eieren en zwavel- lucht. Een menselijke tout was de oorzaak van een storing in het produc- tieproces bij Esso Nederland Raffinaderij in de Botlek. Hierdoor kwam circa 50 kilo zwavelwaterstof onder andere via de fakkel in de buitenlucht terecht. Tot ongeveer twee uur's middags belden 77 bewoners van Rozenburg en Maassluis de meldkamer over de stank van rotte eieren, zwavel en kruit- of vuurwerklucht. Zwavelwaterstof is al bij een lage concerrtratie hinderiijk. Enkele werk- nemers van omliggende bedrijven badden last van hun keel en prikkeiende ogen. Uit voorzorg werd het gasmeetplan opgestart. Dit houdt in dat de gevolgen van de ontsnapte zwavelwaterstof in kaart worden gebracht. De metingen hebben geen vertioogde concentraties uitgewezen, Uit voorzorg hebben wel enkele bedrijven benedenwinds van Esso hun werknemers enige tijd binnengehouden. Direct na het incident en het weer opstarten van de fabriek heeft het bedrijf een team gevormd dat het incident verder onderzoekt. Er zal onder andere gekeken worden of extra controle de gemaakte tout kan voor- komen. Esso koppelt de resultaten van het onderzoek aan de DCMR terug. Totdat het onderzoek is afgerond zijn verschillende tijdelijke maatregelen getroffen om een vergelijkbare situatie te voorkomen. Binnenvaarttanker veroorzaakt stankklachten in Vlaardingen Net na een uur's middags begon de derde klachtengolf bij de meldkamer. Bewoners van Vlaardingen beiden over een lucht van verbrand plastic. De oorzaak van de stank is gezocht in het oostelijk deel van het Botlekgebied, omdat dat gebied bovenwinds van de locatie van de klachten ligt. Helaas kon bij dat onderzoek de oorzaak niet eenduidig vastgesteld worden. In totaal ontving de meldkamer 29 klachten over dit incident. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 10