maasstad 'After the Sunset' met Pierce Brosnan is verassend MWMi 1 De complete West Wing - 6 - serie op dvd! 0909 - 50 10 699 S(§ uitgaans agenda lees tip Rotterdams Leescadeau 1 X maasstad (10* pp|fv*| Top 10 Unieke lezersaanbieding Frank Sinatra, Dean Martin en Sammy Davis jr herleven in spetterende theatershow! \Naardg 300 I I I 2 I I 3 L Woensdag 19 oktober 200^ i[J^Vy/|J(^(^ CX63 THEATER door Vincent Wernke Met James Bond is het net als met soappersonages. Als je eenmaal in de huid gekropen bent van geheimagent 007, kom je niet meer zo snel van dat stempel af. Vraag het maar aan Sean Connery, Ro ger Moore en Timothy Dal- ton. Pierce Brosnan heeft het na vier delen in elk geval ge- zien en zal niet meer te zien zijn in de volgende Bond- film. Dat er leven is na 007 bewijst Brosnan met 'After the Sunset'. Een lekker 'doet ie't of doe ie't' niet filmpje. A '1 #1 [ft] Londense theaterhit 'Frank, Dean and Sammy The Rat Pack Live in Concert' slechts een maand in Nederland In September en oktober 2005 is de spetterende theatershow 'Frank, Dean and Sammy, The Rat Pack Live in Concert' in de Nederlandse theaters te zien. Deze zeer succes volle, originele, Engelstalige productie, die in Amerika en Londen een van de grotere theaterhits van het afgelopen seizoen was, doet de legendarische Rat Pack herleven. Met klas- siekers als 'My Way', 'New York, New York', 'Mister Bojangles' en 'That's Amore' wordt het publiek mee- genomen naar de nostalgische steer van het Amerika in de jaren '50 en '60. 'Frank, Dean and Sammy, The Rat Pack Live in Concert' toert tot en met 30 oktober 2005 door heel Nederland. Voor een complete speellijst en meer informatie: www.mvtp.nl. Lezers van Maasstad weekbladen ontvangen 7,50 korting per ticket op de voorstelling van maandag 24 oktober, De Doelen Rotterdam. Reserveren: 010-2171717 Bij het reserveren s.v.p. het volgende vermelden: Lezersaanbieding The Rat Pack 5% m Zo doet u mee! k'fciE Erven Boonstra BV, Piekstraat 21 h, Rotterdam Alcatraz. Alcatraz is een theater- spektakel op basis van totaalbele- ving. Het is bedoeld voor bedrij- ven en groepen particulieren. De show is een opwindende mix van zang, dans, sport, science-fiction, Stand-up comedy, eten en drinken. Het publiek wordt gevangen ge- houden in het decor en tussen de spelers en participeert in hoge ma te mee. Locatie: Piekstraat 15e, Rotterdam, t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do); 19.00-23.00 0.T. Theater Onafhankelijk Toneel, Sint-Jobsweg 7, ROT TERDAM Schildpad met Roos en Mes. Thea- trale ontdekkingsreis langs de beeldende kunst, in een spannend verhaal voor volwassenen en kin- deren vanaf 10 jaar. Naar het boek van Cornel Bierens. www.ot-rot- terdam.nl. t/m 13 nov (beh. ma di); 19:30; zo. wo. 15.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouwburgplein 25, ROTTER DAM, Grote Zaal Platonov. ro theater. Platonov is een van de vroegste toneelteksten van Anton Tsjechov en gaat over een gefrustreerde dorpsonderwij- zer die zijn omgeving en zichzelf volledig te gronde richt. Regie: Alize Zandwijk. t/m 30 okt; 19.30, zo. 14.30try-out: 19,20,21-10;pre- miere:22-10 Rotterdamse Schouwburg, Schouwburgplein 25, ROTTER DAM, Kleine Zaal Victoria. Victoria viert haar 90e vetjaardag. Van haar leven kan ze zich weinig meer herinneren, maar in haar levenslust overtreft ze ie- dereen. De vaak met Charlie Chap lin vergeleken Canadese theater- maakster Dulcinea Langfelder brengt met Victoria een ontroeren- de kijk op ouder worden. Haar bes- te werk tot nu toe", schreef de Ca nadese pers. 27 okt; 20.30 4.48 Psychose. In 4.48 Psychose, de laatste verontrustende tekst van Sarah Kane 1971-1999), confron- teert een vrouw ons met haar hun kering naar liefde en haar gevecht tegen de hedendaagse vervreem- ding. Regisseur Olivier Provily legt de nadruk op het diepe verlan- gen en de sprekende stiltes in de binnenwereld van een lijdend mens, t/m 29 okt; 20.30 Voorstelling waarin hopelijk niets gebeurt 8+. Theatermaker Jetse Batelaan neemt het op voor de bangen onder ons in deze voorstel ling waarin hopelijk niets gebeurt. Maar zo makkelijk is dat niet. Voordat je het weet begint het te regenen, laat je een wind of vliegt er een vogel tegen het raam. Over- al liggen gebeurtenissen op de loer. 30 okt; 15.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouwburgplein 25, ROTTER DAM, Kleine zaal Het Laagland: Het Licht (15+). Wanneer op een dag bijna de hele dorpsbevolking uitsterft door een mysterieuze ziekte, staan de over- levenden er ineens alleen voor. 3 nov; 19.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60- 64, ROTTERDAM, Grote Zaal Het lelijke jonge eendje (4+). In een eendenhof worden vier eend- jes geboren. Allemaal zijn ze klein en geel. Maar er is nog een ei... Een theaterbewerking van het sprookje van Hans Christiaan An dersen. Door Virga Lipman. 30 okt; 14.00 Javier Guzman: Ton Zuur (reprise) En daar ligt ie dan. Ton Zuur, een vergeten mens. Twee-en-een-half jaar morsdood in een flat in Rotter dam, voordat iemand hem vindt. Javier laat zijn talenten los op dit onopvallende kleine bericht in de krant. t/m 3 nov; 20.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60- 64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Wouter Deprez: War. Anderhalf uur lang binnenstebuiten. Stand-up met inhoud en cabaret met ballen in razende verhalen en droevige liedjes. Snel, hard, absurd en met valse liedjes. 27 okt; 20.15 Comedy Explosion. Iedere maand 1.s.m. Theater Zuidplein zijn er verse debutanten en meer bekende comedians te gast. Zie www.thea- terzuidplein.nl voor de laatste ge- gevens over de line-up. 2 nov; 20.15 Hal 4, Watertorenweg 200, ROTTERDAM Made in da Shade KINGS. Voostelling over status, strijd en trots. Het stuk is gebaseerd op een incident in een Franse buitenwijk waarbij een jonge Algerijn ver- klaarde zijn beste vriend vermoord te hebben om de eer van zijn zus. t m 5 nov; 20.15 Jeugdtheater Hofplein, Ben- themstraat 13, ROTTERDAM De zelfmoord van de meisjes. 30 okt; 20.00 Jeugdtheater Hofplein, Ben- themstraat 13, ROTTERDAM, Hofpleintheater De zelfmoord van een meisje: Bonheur. In verband met het twin- tig jarig bestaan van Jeugdtheater Hofplein vanavond de voorstel ling: De zelfmoord van een meisje - Bonheur. 30 okt; 20.00 Jeugdtheater Hofplein, Pieter de Hoochweg 222, ROTTERDAM, Theater 222 Peuter 6-daagse. Met vandaag: To- ren van Geluid, Muziek is twee ge- luiden tegelijk (2-6 jaar). 27 okt; 10.30 en 14.30 Peuter 6-daagse. Met vandaag: Poppentheater Jacobus Wieman, Van Vijf Vreemde Vriendelijke Vogels (2-6 jaar). 28 okt; 10.30 en 14.30 Peuter 6-daagse. Met vandaag: Dirk Scheele, De Liedjesspeeltuin (2-6 jaar). 29 okt; 10.30 en 14.30 Peuter 6-daagse. Met vandaag: Het Blauwe Huis, Poep! (2-6 jaar). 30 okt; 10.30 en 14.30 Theater't Kapelletje, v.d. Sluijs- straat 176, ROTTERDAM Vier vrouwen. Vier zussen wonen in hun ouderlijk huis en hebben zo hun eigen problemen. t/m 30 okt; vr./za. 20.30 zo. 14.30 Tussen de Muzen. Meestervertel- ler Eric Borrias vertelt spannende en ontroerende verhalen. 2 nov; 14.30 Theater Lantaren/V enster, Gou- vernestraat 133, ROTTERDAM Kitchenette. Zes nieuwe Rotter damse theatermakers werden door Theater Lantaren/V enster uitgeno- digd om mee te werken aan het verzamelprogramma Kitchenette, zich afspelend op verschillende lo- katies in L/V. Met Nicole Ver- vloed, Nataschenka van Oort, Fransje Kraaij en Rineke Kraaij, Annelies van Wieringen en Yonel Castilla Serrano, t/m 5 nov; 20.30, vr 4 nov 15:00 (di 25 en wo 26 try- out, do 27 okt premiere) clup ACT. Spoken World van Marc Bamuthi Joseph. Deze voor stelling is gebaseerd op zijn eerde- re succesvolle producties 'Word Becomes Flesh' en 'Scourge'. 28 okt; 21.30 Grote- of St. Laurenskerk, Gro- tekerkplein 27, ROTTERDAM Hamlet. Opvoering van Shakepea- re's bekende klassieker Hamlet in de klassieke vertaling van Robbert- Jan Henkes en Erik Bindervoet door Theater Nomade onder regie van Ab Gietelink. t/m 29 okt; 20.00 Nighttown, West-Kruiskade 26- 28, ROTTERDAM, Grote zaal Raymann=Laat. Met elke week de beste multiculti, stand-up, investi gative talkshow van Nederland. Kaarten reserveren kan op elke dinsdag voorafgaand aan de show, vanaf 15.00 uur via (010) 4271878. t/m 24 nov (beh. zo ma di wo vr za); 19.30 Theater Musica, De Lugt 17, ROTTERDAM Reijn en Goed: Hard Slikken. Ca baret. Try-out. 28 okt; 20.30 Wijkgebouw Klooster, Ruiven- straat 81, ROTTERDAM Mai Mai Kroyo Meneer de Wind. Een absudistisch drama dat zich afspeelt in de Republiek Suri- name. De erfbewoners Kroyo en De Wind runnen een zaak met ijze- ren hand. Gedurende de voorstel ling verandert het erf in een heus rariteitenkabinet. 30 okt; 20.00 Wijkgebouw Lombardijen, Me- nanderstraat 89, ROTTERDAM Handen uit de mouwen (6+). Ben jamin moet hout in het Sprokkel- bos gaan halen. Benjamins vader zegt dat de bomen er kunnen pra- ten. Op een dag gaat Benjamin per ongeluk net iets te ver in het bos en dan ontdekt hij het.... 2 nov; 14.00 Wijkgebouw de Scheg, Am- bachtsplein 141, ROTTERDAM Mai Mai Kroyo Meneer de Wind. Een absudistisch drama dat zich afspeelt in de Republiek Suri- name. De erfbewoners Kroyo en De Wind runnen een zaak met ijze- ren hand. Gedurende de voorstel ling verandert het erf in een heus rariteitenkabinet. 2 nov; 20.00 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM De Flamingo's goes Delfshaven. Peter de Koning en zijn komuiten maken ook dit seizoen Schelling's weer op hun eigen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner. 27 okt; 18.30 De Tunes. Drie heren in kostuum steken een muzikale draak met zichzelf en de maatschappij waarin wii zijn komen te leven. 28 okt; 18.30 Dan maar zo... Karen Levin, Mo- nique van de Ster en Karel Witt maken er een gezellige puinhoop van tijdens u w vier-gangen-keuze- diner. t/m 30 okt; 18.30; zo. 17.30 Dan maar zo... Karin Levin, Moni- que van de Ster en Karel Witt, ma ken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-keuze-di- ner. t/m 6 nov (beh. vr); 18.30. Nivon centrum, Dirk Smitsstraat 76, ROTTERDAM Lof en Zotheid: Impromania over De Natuur. Lof en Zotheid speelt Theatersport, Micetro of Oscarthe- ater. Altijd met alle spelers en al- tijd met een actueel thema. Van daag: De Natuur. De zeehonden- creche in Pieterburen doet het te- genwoordig zo goed dat er nu al gecollecteerd wordt voor de zee- hondjes-bestrijding. 28 okt; 20.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM De Nachtclub! Niet ordinair, wel prikkelend. t/m 29 okt; 19.00 Cornelli's: Terug naar Rotterdam. Een gezellig avondje Rotterdams inburgeren met het virtuoze accor- deonduo de Cornelli's. Nog altijd heffen zij elkaar perfect op. Vernieuwd, verjongd en vermaakt! Beter dan ooit! Regieadvies: Mar tin van Waardenberg. 3 nov; 18.30 Onlangs maakte Pierce Brosnan bekent dat hij stopt met het spelen van James Bond. Helemaal atstand van het personage doet hij overigens niet in zijn meest recente film 'After the Sunset'. Want net als 007 is hoofdpersoon Max Burdett in deze film een charmeur, die met slimmigheden en technische snufjes anderen op het verkeerde been zet. Pierce Brosnan had sinds 1979 al een groot aantal (televisie)films op zijn naam staan toen hij begin jaren negentig werd benaderd met de vraag of hij James Bond wilde spe len. Waarschijnlijk omdat echte grote successen tot dan toe waren uitgebleven, hapte hij toe. In 1995 verscheen zijn eerste Bond-film 'Goldeneye'. In de jaren daarna volgden 'Tomorrow Never Dies', 'The World is not Enough' en 'Die Another Day'. Hoewel Brosnan een goede Bond was, waren de films toch meer van hetzelfde. Zou de beproefde formule simpelweg zijn uitgewerkt? c Br ijfel nan zelf ook een beefje te twijfelen. Er gingen al snel na 'Die Another Day' geruchten dat hij geen zin meer had in een vijfde Bond-film. Toen bovendien duidelijk werd dat producent Barbara Broccoli terug- keert naar een oud Bond-avontuur, 'Casino Royale', wist Brosnan ze- ker dat aan 007 geen eer meer te behalen valt en diende hij zijn ont- slag in. Inmiddels lijkt de zoek- tocht naar een nieuwe James Bond voltooid en kan de 52-jarige Ier de- finitief afstand doen van het imago van de meest beroemde geheim agent ter wereld. Helemaal afstand van James Bond doet hij overigens niet in zijn meest recente film 'After the Sunset', die werd geregisseerd door Brett Rat- ner. Want net als 007 is Max Bur dett in deze film een charmeur, die met slimmigheden en technische snufjes anderen op het verkeerde been zet. In tegenstelling tot James Bond staat hij echter niet aan de goede kant van de wet. Burdett is namelijk een beruchte diamanten- dief, die samen met zijn liefje Lola (Salma Hayek) al menig onmoge- lijk geachte kraak heeft gezet. Tot woede van FBI-agent Stan Lloyd (Woody Harrelson) die telkens weer door hem om de tuin wordt geleid. Aan het begin van 'After the Sun set' rijdt Lloyd vergezeld door een cordon van agenten in een zwaar beveiligde auto rond om een kost- bare diamant veilig naar de plaats van bestemming te brengen. Hij voelt aankomen dat Burdett alles zal proberen om de bijzondere dia mant te stelen. Ondanks alle voor- zorgsmaatregelen blijkt dit nog te lukken ook. Burdett en Lola gaan er met de diamant vandoor en Stan blijft letterlijk slapend achter. Ove rigens besluiten beide diamanten- dieven wel meteen dat het genoeg is geweest. Dit was hun laatste kraak, ze gaan nu genieten van hun pensioen. Stan weet beide tortelduifjes echter op te sporen en bezoekt ze op het tropische eiland waar ze van hun pensioen genieten. Voor de kust De leestip deze week is 'De Scha- pen en de Bokken', van Kristien Hemmerechts. Deze novelle is het Rotterdams Leescadeau 2005. Dit Leescadeau krijgt elke bezoeker van het Lezersfeest (5 november) na afloop gratis mee naar huis. Ook de klanten van Rotterdamse boekhandels ontvangen in de we- ken na het Lezersfeest een gratis exemplaar. De Belgische schrijfster Kristien Hemmerechts wordt alom ge- roemd om de kwaliteit en toegan- kelijkheid van haar werk. De no velle 'De Schapen en de Bokken', die ze special voor het Rotterdam se publiek schreef, is hier een mooi voorbeeld van. In ruim honderd bladzijden vertelt Hemmerechts het verhaal van twee opgroeiende zussen in Vlaanderen. Op achter- grond, nooit ver weg, speelt het proces tegen Dutroux. Het verhaal is beklemmend en luchtig tegelij- kertijd, zoals alleen Hemmerechts dat kan. Bijzonder aan dit boek is dat het ook uitgezonden wordt: el ke avond op Radio Rijnmond in de week voor het Lezersfeest. Kris tien Hemmerechts zelf leest voor. Ook is de Belgische te gast op het hoofdpodium van het Lezersfeest. Andere gasten op het hoofdpodi um zijn Nicholas Evans (auteur van de Paardenfluisteraar), de Amerikaanse thrillerschrijfster Ka rin Slaughter, Annejet van de Zijl, Ramsey Nasr en Kader Abdolah Voor het volledige programma, zie www.lezersfeest.nl. Krlsttert Hemmerechts 1 Maasstad publiceert tweewekelijks de populaire top 10 collectie van de Bibliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http:// www.bibliotheek.rotterdam.nl. 1Clare Sambrook - Wie niet weg is... 2. Salman Rushdie - Shalimar de clown 3. Perry O'shaughnessy - In naam van de onschuld 4. Char - Innerlijke wijsheid 5. Jo Frost - Supernanny 6. Lauren Weisberger - Gossip Gucci 7. Jo Nesbo - Zes seconden te laat 8. Ake Edwardson - De hemel is een plek op aarde 9. Majgull Axelsson - De vrouw die ik nooit was 10. Martina Cole - Moordvader van dit eiland ligt namelijk een luxe cruiseschip afgemeerd waar- op de kostbaarste diamant ter we reld tentoon wordt gesteld. De FBI- agent waarschuwt Max dat hij hem in de gaten houdt. Hij doet dit sa men met de plaatselijke agente Sophie (Naomie Harris). Al snel blijkt echter dat ook de plaatselijke gangsterbaas Henri Moore (Don Cheadle) plannen heeft om de dia mant te stelen.'After the Sunset' is niet bepaald origineel. Eigenlijk zagen we Pierce Brosnan in 'The Thomas Crown Affair' al eens in een soortgelijke rol. De uitvoering van regisseur Brett Rattner valt echter zeker niet tegen. Gaan Max en Lola die diamant nou wel of niet stelen, dat is de vraag die anderhalf uur lang centraal staat. En dat terwijl Lloyd vrijwel letterlijk op hun lip zit om ze in de gaten te houden. Vooral Brosnan is op dreef in 'After the Sunset' als de gladde diamantendief. Geen mo ment kun je die blik in zijn ogen in- schatten. Het is een Hollywood- film, maar Brosnan brengt je als kijker toch steeds weer in verwar- ring. Woody Harrelson hebben we wel eens in betere rollen gezien, terwijl Salma Hayek slechts lijkt ingehuurd om met haar bevallige decollete te wiegen. Zij loopt vrij wel de gehele film rond in korte jurkjes, bikini's en haar ondergoed. Verder veel mooie locaties, enkele geslaagde scenes en een kat en muis spel dat je tot het einde toe blijft boeien en aan het slot ook nog verrast. Pierce Brosnan heeft er duidelijk goed aan gedaan om af stand te nemen van James Bond. Hij toont in 'After the Sunset' niet alleen aan dat hij meer kan, maar dat je ook van een ogenschijnlijk simpel verhaal een heel aardige film kunt maken. Daar is al dat op- geklopte spektakel uit de laatste Bond-films helemaal niet voor no- dig. 'After the Sunset' is te koop als gewone en een special edition dvd met veel bonusmateriaal, zoals verwijderde en alternatieve scenes, bloopers, audiocommentaar en trailers. (Kaarten kosten normaal 1® rang 35,- 2e rang 30,-) Deze aanbieding geldt niet in combinatie met andere kortingen en acties. Er kan geen restitutie worden gegeven op eerder gekochte kaarten. HI zwachtel 1 koord uitroep p!as kaassoort specta cular watervlakte graansoort 6 dwaas bloem eten stijf gewicht naaistig bouwland onver- biddeiijk *10 nieuwe maan w orgaan studie- betirs dessert bedriffstak naamvan God 4 dwaas grondsoort 9 liefkoang kweker 5 ondier hoon Lirnburgse opschud- dirtg kietskous kerkdienst wilddief schil lichtbmn gevecht op zee droog (van wijn) ontelbaar 7 het overige 8 President Bartlets tweede ambtstermijn zit er bijna op en de twee grote politieke blokken schuiven hun kandidaten naar voren. Achter de schermen van het Witte Huis lopen de politieke strategen, de dromers en de doeners zich het vuur uit de sloffen. Belangrijke kanshebbers zijn het veelbelovende Democratische congreslid (Jimmy Smits) en een scherpzinnige Republikeins senator (Alan Alda). Maar de zware last rust nu nog even op de machtigste van het land en de wereld: Joshiah Bartlet (Martin Sheen) Zijn helse taak wordt nog extra bemoeilijkt door het gevecht dat hij dagelijks moet leveren met zijn ziekte. In 22 meeslepende afleveringen (ruim 15 uur!) bent u getuige van de ontwikkelingen in het Witte Huis... Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 19 oktober t/m dinsdag 27 oktober 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en beI het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht Kijk voor meer informatie op www.wamerbros.nl De oplossing uit nummer 34 is: ringvinger. De ring met een zwarte diamant van Marc Lange is gewonnen door: J. Boomsma, Vlaardingen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13