HOBBY PERSONAL A/V a mmmmm 'Ville de plaisir' in Van Nelle Fabriek Veelzijdig acteur Cees Geel is met 'Platonov' terug bij het ro theater Lange film 'Wallace Gromit' is geweldig 229 19.® 19.95 256 MB SD CARD maasstad MP3/CD SPELER UP-GRADE IN TRENDY WIT eetc*£e& tad 9 DIGTALE SATELLIET SCH0TEL SET If BERGWEG 110, ROTTERDAM UNIVERSELE AFSTANDS- BEDIENING MET TOUCHSCREEN ROTTERDAM - Na een zeer geslaagd Maison Royale Fes tival in Amsterdam is het nu tijd voor de Rotterdamse edi- tie. Maison Royale is weder- om een tweedaags culinair en muzikaal festival voor ieder- een die de disco- en house- events een beetje ontgroeid is, maar nog wel van een ge- zellig feestje houdt. Wel lek- ker uit maar niet te: het festi- valgevoel, maar dan op je ho- ge hakken. Dus lekker eten, cocktails en goed in het pak of de jurk zittende mensen die met of zonder kinderen op een unieke locatie willen genieten van muziek en voor- al van elkaar. Maison Royale is een geheel eigen en echt festival met als motto 'Fete La Vie westblaak 1 SO postbus 1 OSS 3000 br rotterdam ROTTERDAM - Acteur Cees Geel is na tien jaar te rug bij het ro theater. De ko- mende tijd is hij in Rotter dam en Antwerpen te zien in 'Platonov' van Anton Tsje- chov onder regie van Alize Zandwijk. In de tussenlig- gende periode was Geel veel te zien in films, op televisie en op het toneel. Vorig jaar won hij het Gouden Kalf voor beste acteur voor zijn rol in 'Simon'. Momenteel is hij naast 'Platonov' ook te zien in de dagelijkse kome- die 'Samen' op Talpa. Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de hobby en personal audio afdeling een grote collectie hobby elektronica zoals scanners, hoofdtelefoons, satelliet sets, kabels, pluggen, e.d. Van wereldontvangers tot discmans en MP3 spelers, van CD radiocassetterecorder tot klokradio. Alles is direct uit voorraad leverbaar. 1 ZONDAG 23 OKTOBER GE0PEND VAN 12.00-17.00 UUR DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR mai*antz Woensdag 19 oktober 2005 CORRECT inr TX51 j i rnetlrites, verse salade enwatniefoeHten Rotterdam (2x) - Schiedam - Delft (2x) - Oud-Beijerland - Barendrecht - Breda Vlaardingen Bergen op Zoom - Dordrecht - Capelle ad IJssel - Scheveningen - Zwijndredit - Houten Maison Royale vindt plaats op 22 en 23 oktober in de Van Nelle Fa briek in Rotterdam. De Van Nelle Fabriek wordt speciaal voor deze gelegenheid ingericht als 'het grootschte overdekte terras der Neederlanden' met allerlei gezelli- ge terrassen. Naast het open podi um worden twee luxe spiegelten- ten geplaatst, waarin bezoekers fijn kunnen dansen en drinken. Het culturele epicentrum, het 'Square Culinair' genaamd ,zal zeker aan- spreken, want georganiseerd door de meest trendsettende eet- en drankconnaisseurs van de rand- stad. Organisator Marcel Pantera, oor- spronkelijk alkomstig uit Rotter dam en bekend van de spraakma- kende SOAP-feesten, is een trend setter op het gebied van uitgaan. Met Maison Royale waarbij het gaat om sfeer, intimiteit en kwali- teit, weet hij wederom de juiste snaar van het moment te raken. Deze 'Promenade du Plaisir' biedt met de sfeervolle mix van eten, drinken, entertainment en muziek een nieuwe 'move and groove' voor iedereen. Middelpunt van de locatie is het supersize terras dat wordt gehost door de 'leukste' cafes en restau rants van Rotterdam waaronder; Bazar, Toaster, Rosso, Lokanta, Dim Daily, Asian Glories, Open, O'Pazzo, het vegetarische restau rant Gheestige Willem en de Bonte Koe(chocolaterie). Om het terras heen staan drie luxe spiegeltenten waar genoten kan worden van Jazz, food, funk soul. Dus geen stampende house, maar een aan- bod dat aansluit bij de up-and-co ming stromingen van nu en mor- gen. De muzikale invulling van 'Het Nieuwerwetsche Feesten' op Mai son Royale is in handen van de Belgische Amsterdammer DJ Monte La Rue (ook wel bekend als Jan van den Bergh). is verantwoor- delijk voor het muzikale program- ma. De programmering loopt van de namiddag tot diep in de nacht; lounge in de middag, live optre- dens in de vooravond en funky in de nacht. Op zaterdag van 16.00 uur tot 04.00 uur. Op zondag van 14.00 uur tot 02.00 uur. Voor de kleintjes is er kinderopvang zodat ook de papa's en de mama's onge- stoord kunnen feesten. Radio Royale is een nieuw on-line radiostation. Tijdens 'business- en offtcehours', tussen 07.00 en 21.00, brengt het station non-stop de muziek van Maison Royale voor iedereen. DJ Monte La Rue is ook hier verantwoordelijk voor de typische easy jazzy sound van het festival. Monte La Rue zorgde me dio jaren negentig voor het groot- schalig uitbreken van het lounge virus in de Lage Landen en is daar- mee een van de grondleggers van deze muziekstroming. Open op zaterdag van 16.00 tot 04.00 uur; zondag van 14.00 tot 02.00 uur. Kaartjes doen 22,50 eu ro. Kijk voor meer informatie op www.maison-royale.nl door Vincent Wernke Ondanks dat hij in de afgelopen tien jaar een imposante cv heeft opgebouwd, werd Cees Geel pas echt bekend na zijn rol in de film 'Simon' van Eddy Terstall. Hij won er het Gouden Kalf voor bes te acteur mee en ontving in Ame- rika de prestigieuze Tribeca Award. Voor hemzelf heeft het weinig veranderd. Nog steeds zapt hij van de ene naar de andere uitlopende rol. Of het nu een art- housefilm of een dagelijkse ko- medie is, een gesubsidieerd to- neelstuk of een Van den Ende musical, als hij er een uitdaging in ziet pakt hij een rol aan. „Het Pa- rool noemde mij ooit de minst te rubriceren acteur van Nederland. En daar ben ik eigenlijk best trots op." „Ik heb een brede interesse", ver- klaart hij zijn veelzijdige cv. „Als ik denk dat ik er iets mee kan, ben ik nooit te beroerd om een klein „Het Parool noemde mij ooit de minst te rubriceren acteur van Nederland. En daar ben ik eigenlijk best trots op," zegt Cees Geel. foto.BeerBuijsman rolletje te spelen. En als je dat goed doet, krijg je vanzelf een goede reputatie en gaan mensen je steeds meer vragen. En ik lever altijd kwaliteit, zo simpel is het ook nog een keer. Als je loopt te kloten, kun je nog zo'n aardige jongen zijn, maar dan houdt het snel op. Ook ben ik een workaho lic. Nu speel ik bij het ro theater en neem een dag in de week sce nes voor 'Samen' op. Dat is zwaar, maar dat houd ik vol om- dat ik het niet beschouw als werk. Ik zie het nog steeds als een be- taalde hobby." Op zijn cv prijken naast stukken voor gesubsidieerde gezelschap- pen onder meer rolletjes in 'Goe de tijden, slechte tijden' en de Van den Ende musical '3 Muske- tiers'. Niet iedereen begrijpt zijn keuzes; „Ik voel me nergens te groot voor. Als ik ergens een he- kel aan heb zijn het die kleinzieli- ge verwijten over en weer. Of het is plat of het zijn snobs. Natuur- lijk werd 'Goede tijden' me niet in dank afgenomen door mijn ge subsidieerde collega acteurs. Maar ik vind dat leuk om te pro- beren. Iedereen heeft er een grote bek en een mening over, maar niemand heeft het ooit gedaan. Als je dat wel doet, blijkt het nog een hele klus." Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Geel acteur zou worden. Pas op zijn 25e ging het verlegen ventje van weleer naar de toneel- school. „Ik was een West-Friese boer, die ineens tussen de pseudo- intellectuelen terechtkwam. Ik moest erg wennen en over veel grenzen heenstappen." Na de to- neelschool stond hij heel veel op het toneel, waarna halverwege de jaren negentig steeds meer film- en televisiewerk volgde. Hoogte- punt was zijn hoofdrol in 'Simon' van Eddy Terstall. „Een film waarin alles op z'n plek viel", vindt Geel. Simon' is geestig, ontroerend en gaat ook nog er gens over. Na die film en het Gouden Kalf is mijn status enorm omhooggegaan. Mensen gaan toch anders tegen je aankijken. Ik zie het zelf vooral als een belo- ning voor jaren hard werken." Komende maand is Cees Geel te rug bij het ro theater, waar hij zo'n tien jaar geleden voor het laatst op het toneel stond. Hij speelt in de Tsjechov-klassieker 'Platonov' de rol van Triletski. „Ik ken regisseur Alize Zandwijk al jaren. We hadden al die tijd het plan om samen te werken, maar pas nu waren onze agenda's te combineren. Ik dubbel in deze pe riode met de dagelijkse Talpa-ko- medie 'Samen'. Daarin heb ik nu gescheurde kruisbanden, waar- door ik minder te zien ben. Ik draai een dag in de week, maar na de premifere van 'Platonov' ga ik daar weer voltijds aan de bak." ..Triletski is een plattelandsarts, die door alle wreedheid en vulga- riteit helemaal murw geslagen is", vertelt Geel over zijn rol in 'Platonov'. „Hij heeft daardoor een soort onverschilligheid naar de wereld toe en zn onvrede daar- over. Want hij ziet dingen wel, maar hij kan er niets meer mee doen. In tegenstelling tot Plato nov die blijft fulmineren en pro- voceren, slaat het bij Triletski al- lemaal naar binnen. Het is duide- lijk een andere rol dan die waar veel mensen mij van kennen. Het is geen Cees Geel show, maar gaat een heel andere kant op." „Ik vind Tsjechov een van de mooiste schrijvers in de toneelli- teratuur. Ik heb nu drie keer een stuk van hem gespeeld, telkens met een totaal andere regisseur. De kwaliteit van zijn werk is bo- ven elke twijfel verheven. Je kunt je er als acteur echt in vastbijten. 'Platonov' was zijn eerste stuk, een voorstudie bijna. Hij heeft het op zijn 21e geschreven en naar een actrice gestuurd die hij be- wonderde. Die vond het niks en pas na zijn dood is het stuk weer tevoorschijn gekomen. Soms is de tekst onevenwichtig en niet goed uitgewerkt, maar juist die grillig- heid en ruwheid maakt het tot dankbaar materiaal. Na het succes van 'Simon' is Cees Geel een bekende Nederlan- der. Dankzij het Gouden Kalf en de Tribeca Award lonkt boven- dien Amerika. „Het is een presti gieuze prijs daar, dus ik heb wel een voorsprong. Maar Amerika blijft een moeilijk verhaal. Ik heb geen zin om daar een jaar te zitten en maar te zien. Je moet daarom een goede agent hebben, iemand in de top. Hoog inzetten, anders heeft het geen zin. Ze zijn ermee bezig en als het concreet is, dan ga ik daar heen. Voor die tijd ze ker niet. Ik vind het heerlijk om nu in Samen' en Platonov' te spe len. Ik ben een heel tevreden man." 'Platonov' van het ro theater is van 19 tot en met 30 oktober en van 15 tot en met 20 november te zien in de Rotterdamse Schouw- burg. Reserveren: 010-411.8110. Voor informatiewww.rothea- ter.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het is maar goed dat filmmaker Nick Park zijn films niet meer alleen hoeft te maken. Vroeger maakte hij zijn korte klei- animaties thuis aan de keukentafel, maar voor zijn laatste film 'Walla ce Gromit: The Curse of the We- re-Rabbit' zou dit een onmogelijke opgave zijn. Dan zou Park 4,5 jaar onafgebroken moeten werken en dan mag hij geen fouten maken. Zolang kan het publiek echter niet meer wachten op een nieuwe film uit de Aardman Studio's. De Britse Aardman Studio's tim- merden zo goed aan de weg dat het geen verrassing was dat Steven Spielberg op een dag langskwam in het Engelse Bristol. Hij wilde met eigen ogen zien waar die bij- zondere videoclip van Peter Ga briel ('Sledgehammer') was ge- maakt, de Oscar-winnende korte animatiefilm 'Creature Comforts' en verschillende commercials. Spielberg en zijn bedrijf Dream works waren echter vooral gei'nte- resseerd in Wallace Gromit. De verstrooide, typisch Britse uitvin- der Wallace en zijn trouwe kame- raad, de immer zwijgende hond Gromit. In 1989 verscheen het eerste avon- tuur met dit Britse duo. Nick Park was tijdens zijn studie al aan 'A Grand Day Out' begonnen, maar de kleianimaties namen zo veel tijd in beslag dat hij maar wat blij was dat hij zijn korte film onder de vleugels van Aardman kon vol- tooien. Na dit debuut van Wallace Gromit volgden nog twee korte films: "The Wrong Trousers' en 'A Close Shave'. Met beide films won Park een Oscar en dan is Holly wood gei'nteresseerd. Nadat Aard man met Dreamworks een over- eenkomst had gesloten voor vijf avondvullende animatiefilms, koos de studio er bewust voor om eerst 'Chicken Run' te maken. Deze kippenversie van 'Great Es cape' werd een wereldwijd succes, waarna het eindelijk tijd was voor de eerste lange film met Wallace Gromit. 'The Curse of the Were- Rabbif heet het eerste lange avon- tuur van dit zeer gewilde duo. Want ondanks dat er nog geen lan ge film was verschenen van Walla ce Gromit, was het duo wel al ongelooflijk populair. Miljoenen mensen over de hele wereld zagen hun korte avonturen en er werd voor vele miljoenen aan merchan dise omgezet. Met zo'n geschiede- nis kon 'The Curse of the Were- Rabbit' eigenlijk niet mislukken. De film biedt dan ook helemaal wat de fans mogen verwachten. Wallace Gromit hebben een be- drijfje in ongediertebestrijding. Dat komt goed van pas, want ter- wijl de jaarlijkse grootste groente- wedstrijd voor de deur staat, wordt het dorp geteisterd door een konij- Wallace Gromit in actie nenplaag. Gelukkig heeft Wallace een hypermodeme konijnenstof- zuiger uitgevonden waarmee in een minuut honderden konijnen kunnen worden gevangen. Als Wallace een andere nieuwe uitvin- ding uitprobeert om konijnen defi- nitief onschadelijk te maken, gaat het mis. Een gigantisch 'weerko- nijn' (een variatie op een weer- wolf) dreigt alle inzendingen voor de groentewedstrijd te vermorze- len. Aan Wallace Gromit de taak om dit konijn onschadelijk te ma ken. Het is vooral de droge humor van Wallace Gromit die hun films zo leuk maken. Dit geldt ook weer voor 'The Curse of the Were-Rab- bit', waarmee Nick Park bewijst dat zijn helden moeiteloos een avondvullende film kunnen dra- gen. De uitvindingen van de ver strooide Wallace zijn geweldig, evenals de decors waarin het voile- dig uit klei opgetrokken avontuur zich afspeelt. Er zijn scenes waarin vele tientallen personages mee- doen. Het monnikenwerk spat in dit soort scenes van het scherm af. Even bijzonder zijn de subtiele ge- zichtsuitdrukkingen waarmee de hond Gromit gebeurtenissen 'van commentaar voorziet' Het vakmanschap van Nick Park en zijn mensen straalt van elke se- conde film af. Dit is niet zo ver- wonderlijk wanneer je beseft dat de makers soms een hele dag bezig zijn met drie seconden film. Voor het grootste deel is ook deze 85 mi- nuten durende film handwerk. Pas in het volgende filmavontuur 'Flushed Away' maken de filmers van Aardman voor het eerst ge- bruik van computeranimatie. Af- wachten of dit net zo bijzonder wordt als eerder werk van deze studio. Met 'The Curse of the Were-Rab- bit' heeft de Aardman Studio weer een nieuw pareltje de cv toege- voegd. Een geweldig filmavontuur voor alle leeftijden. *C0MPLEET MET LNB- 0NTVANGSTK0P, MCMfCHOTEL EN CANAL DIGITAL SMART-CARD STRONG SRT-6825 COMPLETE SATELLIET SET Digitale satelliet ontvanger voor Digitale Televisie en Radio via de satelliet. Uitgevoerd met ingebouwde kaartlezer voor Mediaguard (Canal Digitaal pakket, ondermeer Ned1,2,3, RTL.4,5, SBS6, Yorin, Veronica, NET5). Meer dan 4000 kanalen geheugen capaciteit. Electronic Programme Guide (EPG). Makkelijk te gebruiken grafisch menu met picture in picture. Artnr. 298813 I CORRECTPRIJS ran iewwheher SENNHEISER MX-500 WHITE IN-EAR Zo klein als hij is, zo groot zijn zijn prestaties. De MX-500 in-ear hoofdtelefoon heeft een volumeregelaar in de kabel, opwindmechanisme en een praktische opbergcassette. De optimale upgrade van je MP3/CD speler. Uitgevoerd in trendy wit. CORRECTPRIJS Art.nr. 299707 - WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag geopend van 12.00-17.00 uur CORRECTPRIJS TRAXDATA 256MB SD CARD SD-Memorycardmeteen opslaggeheugen van 256 MB. Art.nr. 301295 CORRECTPRIJS MARANTZWIZZ.5 RC-5400 LCDTOUCH SCREEN Alle apparaten met een afstandsbediening onder controle. Het grote LCD touchscreen scherm Art nr zorgt voor gemakkelijke bediening. 288704

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19