www.schiedam.nl Nieuwe Greenwheelsauto in Schiedam Kruispunt BK-Laan/ Bosboomlaan aangepakt Commissie Bestuur en Cultuur vergadert Commissie Wonen en Groen vergadert Commissie Binnenstad en Schieveste vergadert Commissie Bevolking en Onderwijs vergadert Commissie Ruimte en Verkeer vergadert Commissie Beheer en Middelen vergadert gemeente Schiedam Op maandag 24 oktober 2005, aanvang: 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer W.J. van Wijk. Naast de vaste agendapunten staan ondermeer de volgende onderwerpen op de agenda: Gemeenschappelijke Regeling Halt Rotterdam-Rijnmond De Halt-bureaus in de regio Rotterdam zullen organisatorisch onder een overheidsinstel- ling worden gebracht: een gemeenschappelijke regeling. Ook het bureau Halt van Schiedam komt daaronder te vallen. Er is een overeenkomst geschreven door de Stuurgroep Halt. Burgemeester en wethouders staan hier positief tegenover. De raads- commissie kijkt er ook nog naar. Concept Cultuurvisie 2006-2009 gemeente Schiedam Het college heeft het concept van deze beleidsvisie om commentaar voorgelegd aan ver- schillende Schiedamse culturele organisaties en instellingen. De reacties zijn ontvangen en hebben geleid tot beperkte aanpassingen van de cultuurvisie. Het geheel wordt ter bespreking en advisering aan de commissie voorgelegd. Daarna zal het college de defini- tieve versie van de beleidsvisie maken. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken op agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie beho- Informatie bij dhr. B.T. de Winter, telefoon (010) 2465853, e-mail bt.d.winter@schiedam.nl. secretaris van de commissie Bestuur en Cultuur. Op dinsdag 25 oktober 2005, aanvang 19.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer H. Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Uitvoering actiepunten beleidsplan woonwagenzaken Wethouder Habermehl heeft de commissieleden per brief ge'informeerd over de voort- gang van de actiepunten genoemd in het beleidsplan woonwagenzaken. Over de uitbreiding van bet aantal standplaatsen op beide locaties Bramengaarde en Schiekade is een dilemma ontstaan. Aan de commissie wordt een standpunt gevraagd hoe hier mee om te gaan. Vragen A. Hekman toepassing industriele restwarmte. Het raadslid, de heer Hekman, heeft eerder raadsvragen gesteld over het toepassen van industriele restwarmte. De kosten voor een haalbaarheidsonderzoek voor Schiedam worden geraamd op 60.000,-- In een dergelijk onderzoek zal het potentieel aan warmte voor de nieuw- bouwprojecten, bestaande wijken, de industrie en de leidingloop in beeld worden gebracht. De mening van de commissie wordt gevraagd of voor dit onderzoek financiele midde- len moeten worden gereserveerd. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op wwW.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie beho- Informatie bij dhr. H.C. Jansson, tel. (010) 2465434, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl. secretaris van de commissie Wonen en Groen. Binnenkort heeft Schiedam een nieuwe standplaats met auto van Greenwheels. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe besloten. De nieuwe standplaats wordt aangelegd op de Buitenhavenweg, langs het water, nabij pand nr 1 en is herkenbaar aan het bord "P vergunninghouders" met onderbord "autodate greenwheels" Greenwheels is vanaf 2001 actief in de stad. Na enige tijd op het Emmaplein te hebben gestaan, staat de eerste deelauto al weer geruime tijd op het voorplein van het NS-station Centrum. Als dit plein wordt heringericht zal de auto in de directe omgeving een nieu we standplaats krijgen. De auto is herkenbaar aan de rode kleur met het Greenwheels- logo. Gedeeld autogebruik: hoe werkt dat? Voor iedereen die geen auto heeft, maar wel af en toe een auto nodig heeft is gedeeld autogebruik ideaal. Bij gedeeld autogebruik kunt u een abonnement afsluiten bij een aanbieder, in dit geval Greenwheels, om op ieder gewenst moment een auto te reserveren. Deze auto staat op een vaste parkeerplaats, waar het voertuig opgehaald en weer terugge- bracht kan worden. De auto kunt u openen met een chipcard. Onderweg kunt u met een tankpas bij alle benzinestations in Nederland op rekening van Greenwheels tanken. Het aantal uren en kilometers dat u de auto gebruikt wordt geregistreerd. Maandelijks krijgt de abonnementhouder een overzicht van het aantal autoritten en het verschuldigde bedrag. Het systeem, dat op een groot aantal plaatsen in Nederland wordt gebruikt, kan een bij- drage leveren aan een bewust autogebruik en een uitkomst bieden voor mensen die slechts af en toe een auto nodig hebben. Aanmelden voor gedeeld autogebruik kan via www.greenwheels.nl of via tel. 0900-2.100.100. Op dinsdag 25 oktober 2005, aanvang: 21.30 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer M.J.C. Houtkamp. Naast de vaste agendapunten staan onder meer de volgende onderwerpen op de agenda: Urban Entertainment Centre Voor het einde van dit jaar moet een realiseringsovereenkomst worden gesloten tussen de projectontwikkelaar TCN en de gemeente Schiedam voor het UEC. Over de inhoud van deze overeenkomst wordt de commissie ge'informeerd en is er gelegenheid tot informatie en commentaar. Op 6 december komt het raadsvoorstel in de commissie ter advisering. Inloopavond voor de Schiedamse bevolking Half november kunnen de Schiedamse burgers tijdens een 'inloopavond' kennis nemen van de plannen voor Schieveste. Leden van de raad, het college en medewerkers van het projectbureau Schieveste zullen aanwezig zijn om te luisteren en te overleggen. De commissie zal op de hoogte worden gesteld van de voorbereidingen van deze inloop avond. Fase 2 Schieveste In de commissievergadering van 6 december wordt t.a.v. Fase 2 Schieveste een raads voorstel ter advisering voorgelegd. Thans wordt de commissie op de hoogte gesteld van de stand van zaken en kan over de inhoud van gedachten worden gewisseld. Relatie Schieveste Schiedam - Schieveste Rotterdam Schieveste Schiedam en Schieveste Rotterdam worden in nauwe samenwerking tussen Schiedam en Rotterdam ontwikkeld. Rotterdam blijft echter achter en heeft dat schrif- telijk aan Schiedam laten weten. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn daar niet blij mee en hebben Rotterdam dat laten weten. Aan de hand van de briefwisseling tussen beide colleges zal de commissie zijn mening hierover geven. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken op agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. B.T. de Winter, tel.: (010) 2465853, e-mail bt.d.winter@schiedam.nl. secretaris van de commissie Binnenstad Schieveste. Op woensdag 26 oktober 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer M.R. Reuderink. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer: Rapport Stand van integratie Het rapport wordt toegelicht en de toekomstmogelijkheden worden geschetst en besproken. Verzelfstandiging openbaar onderwijs Het voorstel gaat over het uitspreken van het voornemen om de openbare scholen bij een apart bestuur onder te brengen. Daardoor krijgt dit bestuur een zelfstandige positie waarmee de effectiviteit van het bestuur kan worden verbeterd. Vaststelling programma, overzicht en budget huisvestingsvoorzieningen onderwijs 2006 Het programma heeft betrekking op het realiseren van huisvestingsvoorzieningen in het jaar 2006. Onderdeel van het programma is de vervangende nieuwbouw voor de Holland Accent Onderwijsgroep in Schieveste. Het betreft de huidige locaties aan de Mgr. Nolenslaan 99b en Nieuwe Damlaan 762. Voorstel voor de uitvoering van het project "Schoolgruiten" Dit voorstel houdt verband met het project integrale jeugdgezondheidszorg 0-19 jari- gen 2004-2005- Het is de bedoeling om in november en december 2005, twee keer per week gratis schoolfruit op alle deelnemende basisscholen te verstrekken in Schiedam gedurende 6 weken. De commissie vergadert ook over enkele procedurele voorstellen (waaronder begrotings- wijzigingen) die aan de gemeenteraad zullen worden aangeboden. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie beho- Informatie bij de secretaris van de commissie J. Pegtel, tel. (010) 2465336, e-mail jpegtel@schiedamnl. secretaris van de commissie Bevolking Onderwijs. Het kruispunt BK-Laan/Bosboomlaan wordt aangepaktOp maandag 24 oktober wordt gestart met het aanleggen van verkeersdrempels en het versmallen van de rijbaan. Voor deze oplossing, om het kruispunt veiliger te maken, is gekozen in overleg met bewoners en andere betrokkenen. De werkzaamheden zullen ruim een week duren. Voor het verkeer worden omleidingrou- tes aangegeven. Bussen worden omgeleid via de Ary Prinslaan en de West Frankelandse- dijk. De haltes op het Rubenslaan en bij de Burgemeester Van Haarenlaan zijn tijdens de werkzaamheden buiten gebruik. Op donderdag 27 oktober 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal 1, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer E.M.S. Zwennis. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Stand van zaken bouwplan Krona/Sveaparken Ter vergadering zal het bouwplan gepresenteerd worden. In de commissievergadering van 8 September 2005 heeft de commissie unaniem uitge- sproken een voorkeur te hebben dit bouwplan in 8 bouwlagen te realiseren. Dit wijkt af van de plannen dit bouwplan in 14 bouwlagen te realiseren. De commissie heeft wethouder Habermehl verzocht hierover in overleg te treden met de projectontwikke laar Wethouder Habermehl is uitgenodigd om de commissie te informeren hoe het overleg met de projectontwikkelaar is verlopen. Verzoek tot planschadevergoeding H.Th. van der Vlerk Aan de commissie wordt voorgesteld de Stichting Adviesbureau Onroerende zaken te Rotterdam opdracht te verstrekken na te gaan of er sprake is van schade als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke redelijkerwijze niet of niet geheel ten laste van verzoeker behoort te blijven. Verzoek tot planschadevergoeding E. ter Haar Aan de commissie wordt voorgesteld de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken te Rotterdam opdracht te verstrekken na te gaan of er sprake is van schade als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke redelijkerwijze niet of niet geheel ten laste van verzoeker behoort te blijven. Handhaven planschadevergoeding familie Entrop Aan de commissie wordt voorgesteld de planschadevergoeding van 2.000,-- aan de familie Entrop te handhaven. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie beho- Informatie bij dhr. H.C. Jansson, tel.: (010) 2465434, e-mail: hc.iansson@schiedam.nl. secretaris van de commissie Ruimte en Verkeer. Op maandag 31 oktober 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid mevrouw M.J.E. Ruseler-van Bers. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Bestuursrapportage September 2005 Hoe staat het met de uitvoering van de begroting 2005, welke lessen zijn daaruit te trekken met het oog op de komende begrotingsbehandeling. Begroting 2006 De begrotingsbehandeling is dit jaar op 8 en 10 november, aanvang respectievelijk 14.00 en 16.00 uur; op de avonden respectievelijk 20.00 en 19.30 uur. In de commis sie kan de schriftelijke vragenronde worden afgerond, voor zover nodig: welke vragen van de fracties zijn niet afdoende beantwoord en welke beantwoording door het college roept nieuwe vragen op. Daarnaast kunnen de fracties over het financiele beleid van gedachten wisselen. De programma's (welke plannen heeft Schiedam voor 2006) komen op 8 en 10 november aan de orde. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. J. Gordijn, tel.: (010) 2465788, e-mail: i.gordijn@schiedam.nl. secretaris van de commissie Beheer en Middelen. Colofon Stadskantoor Tel.; (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veillgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 3100 EA Schiedam Gemeenteber

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8