#1fl^ maasstad Film 'Goal: Kick Off' biedt prima vermaak Jarig Jeugdtheater Hofplein pakt uit met een jubileumprogramma Flirten en playen in toneelstuk 'De Pimp' I Onbeperkt hamburgers eten een uur bowlen 10,-p.p. Tijdelijke actie tot half november zondag t/m donderdag im uitgaans agenda film preview Restaurant "Johannafioeve eetca^ea, p5* Toneel in de Schouwburg DOK 99 Straatweg 99, Rotterdam, 010 - 422 07 48 www.dok99.nl THEATER ROTTERDAM - Kort na de Nederlandse productie 'Jo- han' is nu alweer een nieuwe voetbalfdm in de bioscopen te zien: 'Goal: Kick OffOp- nieuw een film die van de cli ches aan elkaar hangt. Maar in dit geval werkt het wel. En dat is goed nieuws voor de makers, want zij waren op voorhand al van plan om een trilogie te maken van 'Goal'. Laat die volgende twee delen maar komen na het succes van 'Goal: Kick Off ROTTERDAM - Feest bij Jeugdtheater Hofplein dat in november het twintigjarig bestaan viert. De hele maand zijn er activiteiten en er komt niet alleen een jubi- leumboek uit, maar ook een cd en dvd. Uiteraard is ook Louis Lemaire, een van de oprichters en de huidige di- recteur van Jeugdtheater Hofplein, blij met het jubile- um: „Wie had dit gedacht toen we twintig jaar geleden begonnen. Met 44 leerlin- gen in een totaal verwaar- loosd theater..." ROTTERDAM - „Zo, nou kan mijn ex-vriend ook eens zien wat hij doet", aldus een van de readies tijdens de pre miere van 'De Pimp'. In deze nieuwste voorstelling van het Rotterdams Wijktheater draait alles om playen, ofte- wel versieren en weer dum- pen. Het theaterstuk is te zien de komende tijd te zien in op plekken in de regio. M I Woensdag 26 oktober 2005 TX51 HavrftutgetBowlen (min. 4 pers.) Gehele week geopend a la carte restaurant zalen voor recepties en diners gelegenheid tot barbecuen voldoende parkeergelegenheid Indien u uw huwelijksfeest bij ons geeft, krijgt u bij besteding van 2000,- een MINIHUWELIJKSTRIP van ons cadeau 's-Gravenweg 347 Capelle a/d IJssel Telefoon: 010-450 38 00 Fax: 010-442 07 34 www.johannahoeve.nu ii maamlag tot en met vntdaq met frit«, verse wlade en warme groenten Rotterdam (2x) - Schiedam - Oetft (2x) - Oud-Beijerland - Barendrecht - Breda - Vlaardingen Bergen op Zoom - Dordrecht - Capelle ad Ijssel - Scheverangen - Zwijndrecht - Houten O.T. Theater Onafhankelijk To- neel, Sint-Jobsweg 7, ROTTER- DAMSchildpad met Roos en Mes. Theatrale ontdekkingsreis langs de beeldende kunst, in een spannend verhaal voor volwasse- nen en kinderen vanaf 10 jaar. Naar het boek van Cornel Bie- rens. www.ot-rotterdam.nl. t/m 13 nov (beh. ma di); 19:30; zo. wo. 15.00Rotterdamse Schouwburg, Schouwburgplein 25, ROTTER DAM, Grote ZaalPlatonov. ro theater. Platonov is een van de vroegste toneelteksten van Anton Tsjechov en gaat over een gefrus- treerde dorpsonderwijzer die zijn omgeving en zichzelf volledig te gronde richt. Regie: Alize Zand- wijk. t/m 30 okt; 19.30, zo. 14.30 try-out: 19,20,21-10; premiere: 22-10Rotterdamse Schouwburg, Schouwburgplein 25, ROTTER DAM, Kleine ZaalVictoria. Vic toria viert haar 90e verjaardag. Van haar leven kan ze zich weinig meer herinneren, maar in haar le- venslust overtreft ze iedereen. De vaak met Charlie Chaplin vergele- ken Canadese theatermaakster Dulcinea Langfelder brengt met Victoria een ontroerende kijk op ouder worden. "Haar beste werk tot nu toe", schreef de Canadese pers. 27 okt; 20.304.48 Psychose. In 4.48 Psychose, de laatste ver- ontrustende tekst van Sarah Kane (1971-1999), confronteert een vrouw ons met haar hunkering naar liefde en haar gevecht tegen de hedendaagse vervreemding. Regisseur Olivier Provily legt de nadruk op het diepe verlangen en de sprekende stiltes in de binnen- wereld van een lijdend mens, t/m 29 okt; 20.30Voorstelling waarin hopelijk niets gebeurt 8+. Thea- termaker Jetse Batelaan neemt het op voor de bangen onder ons in deze voorstelling waarin hopelijk niets gebeurt. Maar zo makkelijk is dat niet. Voordat je het weet be- gint het te regenen, laat je een wind of vliegt er een vogel tegen het raam. Overal liggen gebeurte- nissen op de loer. 30 okt; 15 .OORotterdamse Schouwburg, Schouwburgplein 25. ROTTER DAM, Kleine zaalHet Laagland: Het Licht (15+). Wanneer.op een dag bijna de hele dorpsbevolking uitsterft door een mysterieuze ziekte, staan de overlevenden er ineens alleen voor. Ze proberen het leven weer op te pakken. Maar hoe doe je dat als er niemand meer is die zegt hoe het hoort? 3 nov; 19.30Theater Zuidplein, Zuid- plein 60-64, ROTTERDAM, Gro te ZaalHet lelijke jonge eendje (4+). In een eendenhof worden vier eendjes geboren. Allemaal zijn ze klein en geel. Maar er is nog een ei... Een theaterbewer- king van het sprookje van Hans Christiaan Andersen. Door Virga Lipman. 30 okt; 14.00Javier Guz man: Ton Zuur (reprise). En daar ligt ie dan. Ton Zuur, een verge- ten mens. Twee-en-een-half jaar morsdood in een flat in Rotter dam, voordat iemand hem vindt. Javier laat zijn talenten los op dit onopvallende kleine bericht in de krant. t/m 3 nov; 20.00Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROT TERDAM, Kleine ZaalWouter Deprez: War. Anderhalf uur lang binnenstebuiten. Stand-up met in- houd en cabaret met ballen in ra- zende verhalen en droevige lied- jes. Snel, hard, absurd en met val- se liedjes. 27 okt; 20.15Comedy Explosion. Iedere maand i.s.m. Theater Zuidplein zijn er verse debutanten en meer bekende co medians te gast. Zie www.theater- zuidplein.nl voor de laatste gege- vens over de line-up. 2 nov; 20.15Hal 4, Watertorenweg 200, ROTTERDAMMade in da Shade KINGS. Voostelling over status, strijd en trots. Het stuk is geba- seerd op een incident in een Fran- se buitenwijk waarbij een jonge Algerijn verklaarde zijn beste vriend vermoord te hebben om de eer van zijn zus. t/m 5 nov; 20.15Jeugdtheater Hofplein, Ben- themstraat 13, ROTTERDAMDe zelfmoord van de meisjes. Een re make naar de roman The Virgin Suicides van Geffrey Eugenides. De zelfmoord van de meisjes is een hartveroverende en aangrij- pende voorstelling over verlan- gens, puberteit, herinneringen, sex en dood. 30 okt; 20.00Jeugd- theater Hofplein, Benthemstraat 13. door Vincent Wernke Aan het begin van 'Goal: Kick Off zien we hoe de familie van Santiago Munez (Kuno Becker) vanuit Mexico op illegale wijze de grens over vlucht naar Amerika, het land van de onbegrensde mo- gelijkheden. Ze komen terecht in Los Angeles. De grenzen van San tiago lijken echter duidelijk be- grensd. Zijn vader houdt hem voor dat je rijken hebt en mensen die de zwembaden schoonmaken van die rijken. En Santiago valt volgens zijn vader in de laatste categorie. Hij mag dan duidelijk voetbalta- lent hebben, verder dan zijn baan- tje als tuinier en keukenhulp zal hij nooit komen. Santiago lijkt zich hierbij neerge- legd te hebben, tot hij op een dag Santiago Munez (Kuno Becker) probeert zijn geluk als voetballer in Europa. voormalig profvoetballer Glen Foy (Stephen Dillane) ontmoet. Het valt Foy op dat de jonge Mexicaan talent heeft en hij maakt gebruik van zijn contacten om voor hem een proefstage te regelen bij het Engelse Newcastle United. Tegen de zin van zijn vader, maar met de steun van zijn oma („Ik heb God beloofd alles te doen zodat jullie je dromen waar kunnen maken") vertrekt hij naar het regenachtige Engeland om het daar te gaan ma ken als voetbalprof. In eerste in- stantie lijkt het gauw over voor Santiago, maar hij weet uiteraard van geen opgeven. Bovendien heeft hij de steun van Foy, zijn trainer, zijn vriendin Roz (Anna Friel) en Gavin Harris (Alessandro Nivol). De laatste is een verwende superster die al bij verschillende clubs is wegge- stuurd. Hij vult zijn dagen als prof voetballer vooral computerend op de bank en de nachten zuipend en neukend in de kroeg. Hij dreigt Santiago mee te slepen, maar be- seft op tijd dat hij zijn leven moet beteren. Santiago is dan al hard op weg om de superster van Newcast le United te worden. De club strijdt bovendien nog om een plaats in de lucratieve Champions League. De afloop van 'Goal: Kick Off laat zich raden. Veel moeite om origineel te zijn, heeft regisseur Danny Cannon (die eerder werkte aan 'C.S.I.') niet genomen. Dat was waarschijnlijk ook niet zijn opdracht. Als je je hart volgt kun je dromen laten uitkomen, is de boodschap van deze voetbalfdm, die met goedkeuring van de FIFA werd gemaakt. Alle cliches passe- ren de revue. De mooie dingen, maar zeker ook de minder mooie. Maar groupies, vage zaakwaarne- mers en foute vrienden worden al lemaal overwonnen, ter eer en glo- rie van de prachtige voetbalsport. „Het gaat in eerste instantie om de naam op je borst en niet die op je rug", doceert zijn trainer. 'Goal: Kick Off verloopt precies zoals heel veel andere 'maak je dromen waar' films. De medewer- king van de FIFA en Newcastle United heeft er echter voor ge- zorgd dat de film er strak uitziet. Geen half werk, maar echte wed- strijden met echte stervoetbailers. Patrick Kluivert schuift door het beeld, Alan Shearer speelt een rol- letje en David Beckham heeft zelfs een paar regels tekst, evenals Zine- dine Zidane. De voetbalbewegin- gen van acteur Kuno Becker zijn overduidelijk nep. Daar kunnen zelfs de computerbewerking en snelle montage niets aan verande- ren. Maar hij heeft wel de charme die nodig is voor zijn rol. 'Goal: Kick Off een heel goede film noemen gaat wat ver, maar een heel aardige promotiefilm voor de voetbalsport is het wel. En bo vendien weten de makers je gedu- rende dik twee uur prima te verma- ken. Cliches gebruiken is niet erg, als het maar werkt. Hoe simpel ook, je gelooft de soms onwaar- schijnlijke gebeurtenissen in 'Goal: Kick Off op de een of an dere manier toch. Al balanceert de film op een aantal momenten na- drukkelijk op het randje. En nu maar afwachten hoe het onze held vergaat in deel twee of drie, waarin hij respectievelijk bij Real Madrid en op het Wereldkampioenschap zal spelen. Het toneelstuk Democraten is mo- derne tragedie over de opkomst en ondergang van de bekende Duitse politicus Willy Brandt en ontrafelt genadeloos de idealen van de Wes- terse democratie. Politiek als een ontluisterend machtsspel van am- bitieuze mannen die geen middel schuwen. Collega's worden tegen- standers, vrienden worden vijan- den. Gebaseerd op feiten laat de Engelse auteur Michael Frayn het persoonlijke drama achter de ge- schiedenis zien. West-Duitsland begin jaren zeven- tig. Het Wirtschaftswunder is vol- tooid.De Koude Oorlog heeft de wereld verscheurd. Het is tijd voor verzoening en toenadering. In dit klimaat rijst de ster van de charis- matische Willy Brandt, vredesduif en socialist, beroemd om zijn ta lent voor het politieke compromis. Wanneer hij erin slaagt kanselier te worden opent hij als eerste de deur naar de DDR en daarmee naar het communistischeOost-Europa. Brandt heeft vele vrienden, maar nog meer vijanden. In zijn politie ke omgeving vindt een harde machtsstrijd plaats waarin ego's botsen, idealen sneuvelen en ver- raad voortdurend op de loer ligt. Op dit rauwe slagveld verschijnt een onopvallende man, Giinter Guillaume. Deze spion van de Sta- si, de Oost-Duitse inlichtingen- dienst, groeit uit tot rechterhand en vertrouweling van Willy Brandt. Een spin in het politieke web die alles ziet, alles weet en jarenlang het andere, communistische Duits- land voorziet van cruciale informa- tie. Totdat de spion wordt ontmas- kerd en het hele machtsimperium als een kaartenhuis in elkaar stort. Regie Peter de Baan. Met Huub Stapel, Stefan de Walle, Rik van Uffelen, Esgo Heil, Pieter van der Sman, Bert Geurkink, Nico de Vries, Michiel Nooter, Die van Duin en Flip Filz De voorstelling is in de Rotterdam- se Schouwburg op 13 november in de Grote Zaal. Het begint om 20.15 uur. Kijk voo meer informa- tie op www.schouwburg. rotterdam.nl. door Vincent Wernke Het zijn drukke tijden voor de medewerkers en leerlingen van Jeugdtheater Hofplein. Want in de maand november mag dan het twintigjarig jubileum worden ge- vierd, ook de voorbereidingen voor de reguliere producties gaan in voile vaart door. „We doen de jubileumshow niet in plaats van, maar erbij", vertelt Louis Lemai re. „A1 het andere gaat gewoon door. De kerstproductie. de voor- jaarsproductie, de eerste leerlin gen van de MBO Theaterschool doen eindexamen, we hebben zo- juist de Theaterhavo opgestart en beginnen in het voorjaar ook nog eens met jongerenproducties. Dat wil niet zeggen dat de viering van het jubileum niet serieus wordt aangepakt. Integendeel zelfs. Er staat ontzettend veel op het programma in de maand no vember. „Het is goed om met eni- ge regelmaat een feestje te vieren. En twintig jaar, dat is toch nogal wat. Wie had dit gedacht toen we twintig jaar geleden begonnen. Met z'n vieren, met 44 leerlingen in een totaal verwaarloosd thea ter. Het doel was goede lessen ge- Vooral voor de kinderen is het fantastisch dat ze komt. Je speelt immers niet elke dag voor de koningin", zegt Louis Lemaire, directeur van Jeugdtheater Hofplein, over het bezoek van Koningin Beatrix aan de Jubileumshowfoto: Rob Kamminga ven en voorstellingen maken. En dat is eigenlijk nog steeds zo, al zijn we in twintig jaar natuurlijk heel ver gekomen. We hebben nu 3500 leerlingen, 120 medewer kers en jaarlijks 80 tot 90 duizend bezoekers. En dan vergeet ik nog een heleboel." Alle aspecten uit de afgelopen twintig jaar komen aan bod in de Jubileumshow die van 4 tot en met 27 november wordt opge- voerd in het eigen theater aan de Bentemstraat in Rotterdam. In het eerste deel van deze show komen de sprookjes aan bod die de afge lopen twintig jaar door Hofplein zijn gespeeld. In het tweede deel staan de grootste dansnummers centraal en de aria's uit het opera- repertoire. En in het laatste deel komen fragmenten voorbij uit de kerstproducties. De show, gere- gisseerd door Louis Lemaire, Carla van Driel en Jaco van der Moolen, wordt gespeeld, gedanst en gezongen door zo'n negentig leerlingen van Jeugdtheater Hof plein. Maar er is meer. Zo geven oud leerlingen Jeroen Spitzenberger en Sieger Sloot masterclasses op de Jeugdtheaterschool en zijn daar in november ook voorstel lingen te zien waarin oud leerlin gen meespelen. In de gemeenten waar dependances zijn gevestigd zijn vrolijke optochten te zien en voor de leerlingen is er een Thea- terkamp in een kamphuis bij Baarle Nassau. Ook het Scholie- ren Eenakterfestival wordt dit jaar extra groots aangepakt. Bij- zonder is de Kostuummarkt op 12 november. In de grote hal van het Hofpleintheater kunt u dan in het bezit komen van een kostuum uit een van de producties van Jeugd theater Hofplein. En dan verschij- nen er ook nog een jubileumboek. een dvd en een dubbel-cd, waar- mee wordt teruggeblikt op de af gelopen twintig jaar.Op vrijdag 11 november krijgt Jeugdtheater Hofplein hoog bezoek. Dan zal Koningin Beatrix de Jubileums how bijwonen. „Hartstikke mooi". vindt Lemaire, die de ko ningin anderhalf jaar geleden per brief heeft uitgenodigd. „Vooral voor de kinderen is het fantas tisch dat ze komt. Je speelt im mers niet elke dag voor de konin gin. Alhoewel, misschien vindt ze het wel zo ieuk" Er gaat overi- gens in de toekomst nog voldoen de gebeuren, belooft Lemaire. „We bestaan twintig jaar, maar wat is dat nou? Het is wat mij be- treft pas net begonnen. Feestjes zijn leuk, maar we maken het niet te laat hoor! De volgende morgen moet er immers alweer vroeg ge- werkt worden." In de eerste tien jaar presenteerde Hofplein negentien producties en in de tweede tien jaar waren dat er 53. „En in het eerste jaar van het volgende decennium hebben we maar liefst twaalf premieres!" Een favoriet uit de afgelopen twintig jaar kan Lemaire niet noe men. Elk stuk heeft z'n eigen ver haal: „De eerste voorstelling 'Tommie Station' was een open- baring. Kruimeltje' was het eerste stuk dat we moesten prolongeren om aan de vraag van het publiek te kunnen voldoen. Met Pinok- kio' trokken we voor het eerst meer dan 50.000 bezoekers. Maar ook de eerste opera, De droom van Mozart', was bijzonder, evenals het door Youp van 't Hek geschreven Repelsteeltje' en het eerste stuk na de brand Peter Pan'. Er zijn er zo veel en ze zijn me allemaal even lief." Reserveren voor de Jubileums how kan alleen telefonisch via 010-243.50.50. Het complete programma en meer informatie over het jubileum en Jeugdthea ter Hofplein is te vinden op de website: www.jeugdtheaterhof- plein.nl. door Sara Klaverdijk 'De Pimp' gaat over Ayoub, de pimp ofwel pooier. Zijn hobby be- staat uit pimpen: Hoe meer dames, hoe beter. Zijn partner in crime Rachel vertelt hem welke meisjes hij moet playen. Elke keer als hem dat lukt, krijgt hij haar als 'toetje'. Het eerste meisje is een ballerina bij wie het zonder meer lukt. Bij de volgende loopt het iets anders dan gepland; de pimp wordt verliefd. Door middel van theater, dans, vi- deo, beatboxing en lovesongs wordt dit verhaal uitgebeeld. Het is een gedramatiseerde trage die over de leefwereld van jonge- ren die volgens regisseur Hans Lein zeer dicht in de buurt van de realiteit komt. „Alle zinnen zijn ooit door jongeren uitgesproken", zegt hij. „Gelukkig komen de din gen zelf niet zo snel in het echte le ven voor. Het mooie van theater is dat je het iets mag aandikken. Maar de voorstelling bevat genoeg ingredienten om realistisch te zijn. Iedereen kent wel een jongen die niet te vertrouwen is." „A1 kunnen meisjes er ook wat van, hoor", moet Bladymir Ruiz Fernandez (18), een van de spelers, nodig even kwijt. „Meisjes kunnen ook zeggen 'ik hou van je' en on- dertussen met een ander liggen ktikken. Ik kwam bij de Rijnhaven een paar meiden tegen die het zelf ook zeiden: 'Wat jongens kunnen, kunnen wij ook'." „Even hard, even slecht", valt me- despeler Mo Taibi zijn even oude vriend bij. Hij beeldt in de voor stelling de verschillende mannen uit die Tante Dee allemaal heeft gehad. Bladymir speelt 'het nette mannetje', dat het lelijke eendje Bliss betovert. Samen doen de jon gens nog een dansact. Mo lijkt naar eigen zeggen heel veel op zijn personage Soufyn. „Qua gedrag dan, he. Als het over relaties gaat, is het een ander ver haal. Ik ben niet zo'n jongen die denkt dat het hebben van twee vrouwen goed is." Bladymir pro beert een lachbui te onderdrukken. „Niet liegen, he", grapt hij. Nee, dan zijn personage, dat, zo zegt hij zelf, weinig overeenkom- sten met hemzelf vertoont. „Alleen in het dansen lijken we op elkaar, dat doe ik zelf ook. Een nette man kan ik wel zijn, maar eigenlijk al leen als het moet. Voor de rest ben ik net als alle andere jongeren. Ik ga hip gekleed en spreek de straat- taal." Meteen geven ze een uitgebreide uitleg van ailerlei straatwoorden: fawaka (hoe gaat het), scott jou (hoepel op), bonen (vrijen), bonga (prostituee of 'makkelijk' meisje) en dushi (schatje of poppetje). Al lemaal woorden die aan bod ko men in voorstelling. „Het is een beetje een mix van Surinaamse en Marokkaanse woorden, soms ook scheldwoorden. Maar we proberen niet te grof te zijn. Soms zitten er ook wel eens kinderen van acht of tien jaar in de zaal", vertellen de jonge acteurs. Mo's favoriete scene is die waarin Samir met April naar bed wilt. „Maar hij weet niet goed hoe hij het moet brengen. Hij vraagt de pimp om advies. Dat gaat echt fout en vervolgens raakt hij het meisje kwijt. Ik vind die scene heel her- kenbaar." „Ja", wil Bladymir nog even een wijsheid kwijt. „Als je bij foute vrienden om advies vraagt, komt het niet meer goed. Dat moet je dus nooit doen!" De voorstelling 'De Pimp' de de komende maanden op verschillen de locaties innde regio te zien. Kijk voor meer informatie op www.rot- terdamswijktheater.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19