maasstad iets nieuws uit schiedam Wij zijn gevestigd in: Schiedam en Rotterdam-Hoogvliet info@forza-makelaars.nl SCHERPE COURTAGE GRATIS WAARDEBEPALING (010) 273 12 22 RVT (010)410 35 61 j Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Arboretum Trompenburg viert opening tramlijn 21 Doek valt voor Bloemen- en Plantenhal Smit RMT FORZA FORZA Forza Makelaars BV Broersvest 10-12*3112 DD Schiedam e-mail: info@forza-makelaars.nl Forza-Timmers Hoogvliet e-mail: info@forza-makelaars.nl Gratis de tuin in 'Ik stop voordat ik een treurwilg word' VBO MAKELAAR makelaars makelaars ROTT1RDAMSEDIJK I99D, SCHIEDAM BURG.KNAPPERTLAAN 220B, SCHIEDAM KO SUURHOFFLAAN 25, SCHIEDAM Middenbaan-Noord 140 3191 EL Hoogvliet Vraagprijs 164.000,- k.k. Vraagprijs 259.000,- k.k. Vraagprijs 99.500,- k.k. WATERWEG - Tramlijn 21 wordt maandag 31 oktober in gebruik genomen. Na een zo- mer lang werkzaamheden liggen de tramrails weer op hun plaats en zal de sneltram de vertrouwde Lijn 1 vervan- gen. Lijn 21 rijdt vanuit Schiedam via het Centraal Station Rotterdam naar De Esch in Rotterdam-Kralin- gen. Bij de een na laatste hal- te op deze route, halte Wou- destein, ligt Arboretum Trompenburg. Vergadering Horeca Schiedam Scholieren bezoeken Wereldwinkel Uitslag jubileum kleurwedstrijd Passage SCHIEDAM - „We respecte- ren je keus, maar we zitten er wel mooi mee." „Jongen, het ga je goed en bedankt voor je vele mooie verse bloemen." Meer van dergelijke uitspra- ken vlogen afgelopen zater dag over de toonbank van Bloemen- en Plantenhal Smit. Omwonenden, maar ook mensen van ver weg kwamen deze dag afscheid nemen van Peter Smit en me dewerkers. Smit kaatste terug met een dankwoord voor de trouwe klandizie. En toen was het 17.00 uur en werden de laatste bossen bloemen, de laatste planten uitgedeeld. Woensdag 26 oktober 2005 www.forza-makelaars.nl www.vbo.nl Netherlands Instituut Certificate en Registratie Makelaar-taxateurs onroerende zaken Hierbij bieden wij u deze goed onderhouden 5- kamerbovenwoning op de 2e, 3e en zolderver- dieping met twee balkons aan. De woning is in het westen van Schiedam gelegen nabij diverse openbare voorzieningen en stadsfaciliteiten. De indeling is als volgt: Eigen entree naar tweede etage. Overloop met betegeld toilet. Woonkamer (10.00x3.65m) voorzien van parketvloer met openslaande deuren naar balkon, open keuken welke is voorzien van 4-pits gaskookplaat, elektrische oven, koelkast en spoelbak. Hobbykamer (2.80x2.00m). 3e verdieping: overloop, 2e toilet, badkamer voorzien van douchehoek, wastafel en wasmachine- aansluiting, slaapkamer achterzijde met openslaande deuren naar balkon (5.00x3.75m), 2 slaapka- mers voorzijde resp. (3.50x3.70m) en (2.80x2.00m) Zolderverdieping: gerenoveerde gei'soleerde zolderkamer/ontspanningsruimte (5.80x4.50m) met inbouwkasten. De woning is gelegen op eigen grond. De Vv.E. is slapend. Geheel voorzien van kunststofkozijnen met dubbel glas. Verwarming d.m.v. gaskachel.(in overleg met verkopers kan er een CV- installatie geplaatst worden). Oplevering is in nader overleg. In het nieuwbouwproject "Schiehart" bieden wij u deze zeer verzorgde eengezinswoning aan. De woning heeft een riante achtertuin met berging en achterom en verkeerd in nieuwstaat. De inde ling is als volgt: Entree, hal met toegang naar een keurig betegeld toilet met fonteintje. Meterkast. Ruime bergkast onder de trap. Lichte woonkamer voorzien van een fraaie plavuizen vloer en half open keuken (totaal 40 m2). De keuken is voozien van een modern keukenblok in L-opstelling met een combi- magnetron, 4-pitter, afzuigkap, koelkast en vriezer. Vanuit de woonkamer heeft u toegang naar de achtertuin welke op het zuiden is gelegen. I e etage: ruime overloop. Drie slaapkamers (5,1 x 3), (3,2 x 2,9) en (4x2), alien voorzien van een laminaatvloer. Luxe betegelde badkamer voorzien van een douchecabine, wastafelmeubel en een 2e toilet. Ruime zolderetage met schuinaflopend dak met de opstelling van de CV-combiketel, mechanische ventilatie en de aansluiting van de wasma- chine. Een perfect onderhouden "nieuw" huis. De woning is gelegen op afgekochte erfpachtgrond. De oplevering is in nader overleg. Zeer goed onderhouden appartement op loopafstand van het centrum van Schiedam. Dit ver zorgde twee/driekamerappartement is gelegen op de 3e verdieping (topverdieping) met berging in de onderbouw. Het appartement is gelegen in een door de VvE keurig onderhouden gebouw. Diverse openbaar vervoer in de directe omgeving. De indeling is als volgt: Xo 1 Entree, hal, geheel betegelde toilet, nette keuken voorzien van een kunststof keukenblok voor zien van spoelbak, 4-pitter gasfornuis en wasmachine aansluiting en toegang tot klein balkon. Douche ruimte voorzien van wastafel en douchehoek. Zeer lichte en ruime woonkamer (10.00x3.50m) voorzien van laminaatvloer met een prachtig, vrij uitzicht over het centrum en achterzijde met uitzicht over het havengebied met balkon. De slaapkamer (thans eetkamer) is bij de woonkamer getrokken Slaapkamer aan de achterzijde (3.45x2.40m). Een ideale starterswoning! Het appartement is geheel voorzien van dubbele beglazing en gedeel- telijk kunststofkozijnen, verwarming d.m.v. CV- blokverwarming en gestuukte wanden. Gelegen op eigen grond. De VvE bedraagt thans ca. 129,- p/mnd. incl. voorschot stookkosten. Oplevering in overleg. Arboretum Trompenburg is een prachtige tuin in Kralingen. Het oudste gedeelte van het Arboretum is aangelegd in 1820, een aantal van de bomen uit die tijd is nu nog steeds te bewonderen. In de loop der tijden zijn verschillende perce- len aan de tuin toegevoegd, nieuwe bomen zijn geplant, vaste planten- borders werden aangelegd, overal zijn paadjes, bruggetjes, veel ban- ken om te genieten van het uitzicht of om even uit te rusten en er is een ruimte waar de bezoeker kan ge nieten van een kopje koffie en een krantje. De bezoeker waant zich tijdens een wandeling in het Arboretum even buiten de stad, terwijl het centrum van Rotterdam toch op een steen- worp afstand ligt. Reizigers van Lijn 21 mogen dit schoons twee weken lang gratis bezoeken! Om te vieren dat de tram weer langs het Arboretum rijdt, krijgen de passa- giers van Lijn 21 op vertoon van een geldig vervoersbewijs met dagstempel van 31 oktober tot en met 13 november een gratis dag- kaartje voor de tuin. Arboretum Trompenburg is op weekdagen geopend van 09.00 tot 17.00 uur, Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Honingerdijk 86, 010- 233.01.66 (www.trompenburg.nl). Het bestuur van de afdeling Schiedam van Koninklijk Horeca Nederland houdt maandag 7 november een Algemene Leden Vergadering in Zaal Beatrix. De vergadering duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Zaal Beatrix is te vinden aan de Lange Kerkstraat 70. Tijdens de vergadering komen een aantal bestuurszaken aan de orde. Daarnaast zal de evaluatie van de hore- canota uitgebreid aan de orde komen. Wat vindt u van het horecabeleid tot nu toe, wat moet er wat u betreft aangepast worden in het huidige horeca beleid; openingstijden, benoeming van nieuwe horecaontwikkelingsge- bieden, terrassenbeleid. parkeerbeleid, exploitatievergunningen, hoogte van de leges, mogelijkheid tot het aanvragen van 'verlaatjes' middels het vertrouwde bonnenboekje en evenementen. Kortom; de gelegenheid om je stem te laten horen en invloed uit te oefenen op het horecabeleid van de gemeente. Alle aanbevelingen zullen door het bestuur worden meegeno- men in het overleg met de gemeente Schiedam. Het programma voor de avondis als volgt uit: 20.00-20-15 uur: Ontvangst, 20.15-20.45 uur: Alge mene ledenvergadering, 20.45- 21.00 uur pauze, 21.00-22.00 uur evalua tie horecanota aan de hand van een PowerPoint presentatie. Het was een drukte van jewelste woensdag 12 oktober in de Schiedamse Wereldwinkel. Over de dag verdeeld brachten vijf groepen VMBO-ers die op excursie waren in het kader van de 9e Rotterdamse Jongeren Milieu Excursie dag een bezoek aan de winkel. De groepen bezochten verschil lende bedrijven met als doel informatie te verzamelen over gerecyclede en biologische producten en hun invloed op het milieu. Logisch dus dat ze ook bij de Wereldwinkel zijn beland. Allereerst konden de groepen rond- kijken in de winkel zodat zij een indruk van het aanbod van een Wereld winkel kregen. Daarna werd verteld dat de Wereldwinkel een non-profit winkel is die met medewerkers op vrijwillige basis zoveel mogelijk spul- len probeert te verkopen om mensen in de 3e wereld te helpen een mens- waardig bestaan op te bouwen. Vervolgens werd uitgelegd dat het verschil tussen gewone en biologische producten is dat er geen kunstmest en be- strijdingsmiddelen gebruikt worden bij het verbouwen van de gewassen. Dit betekent echter wel dat de gewassen verder uit elkaar moeten worden geplaatst zodat je meer land nodig hebt voor dezelfde opbrengst. Ook kwamen de gerecyclede producten in de winkel aan de orde; voorwerpen gemaakt van oude blikjes, omgesmolten colaflessen waar glasserviezen van worden vervaardigd, olifantenpoep waar papier van wordt gemaakt en pennen van oude yoghurtbekers. Na het verhaal moesten de kids schrif- telijk een reeks vragen beantwoorden en een groepsvraag bedenken. Op 27 oktober zullen ze bij de Wereldwinkel weten of de leerlingen het een beetje naar hun zin hebben gehad. Dan zal er namelijk een jongerendebat volgen in Nighttown van 15.00 tot 17.00 uur. Wereldwinkel Schiedam is gevestigd aan de Lange Achterweg 14 (plein- tje Hoogstraat), www.wereldwinkelschiedam.wereldwinkels.nl Tijdens de verjaardagsfestiviteiten random het 10-jarig bestaan van Win- kelcentrum Nieuwe Passage werd ook een Kleurwedstrijd georganiseerd voor de jeugd. Een dikke 160 inzendingen werden door een deskundige jury kritisch bekeken en vergeleken. Uiteraard waren er tien prijzen be- schikbaar gesteld door de gezamenlijke winkeliers, dus werden de deelne- mertjes ook opgesplitst in tien leeftijdscategorieen. De gelukkige winnaar- tjes werden: Jens van Opzeeland, Marit van der Hoist, Roos Eijgenraam, Vera Wolvers, Nadiah Hatuluwaja, Sylvana Paulus, Daan Swam, Rianne van Kuijk, Aranca Verver en Daphne Geerts. Woensdag 19 oktober mochten zij hun prijs in ontvangst komen nemen bij Parfumerie Douglas in de Nieuwe Passage. En... de tien winnende kleurplaten zijn voor ieder- een te bewonderen op de winkelruit van de voormalige bonbonnerie in de oude Passage. Het doek is gevallen, einde voor- stelling. Na ruim 50 jaar houdt Bloemen- en Plantenhal Smit op te bestaan. Peter Smit zelf heeft 42 jaar ziel en zaligheid gelegd in het familiebedrijf dat uit de grond ge- stampt was door zijn vader. Goed geworteld, heeft het bedrijf al die jaren in voile bloei gestaan. „Het is mooi, geweest, heel mooi. Ik ben blij dat het zo gelopen is, dat ik de zaak dicht kan doen uit eigen vrije wil. Zonder noodzaak, maar dat behoeft wel enige kanttekeningen: Bloemen en planten, het is en blijft een verschrikkelijk leuke handel, maar door alles om de zaak heen is het een stuk minder aantrekkelijk geworden. Het grote parkeerpro- bleem (heel beperkt mogelijk en alleen tegen betaling), achteruit- gang van het winkelbestand in de ze buurt, concurrentie van super- markten en tuincentra en vooral al die regeltjes, een mens zou er knet- ter van worden." Maar dat doet Peter Smit niet, hij stopt, zo zegt hij zelf, voordat hij een treurwilg wordt. „We kregen een mooie kans het pand te verko pen, dus hebben we de knoop doorgehakt. Natuurlijk sluiten we met enigszins bloedend hart, ik heb er tot aan de laatste dag met veel plezier gewerkt. Iedere dag opnieuw bezig zijn met levend ma- teriaal, al dat mooie bruid- en graf- werk, het contact met zoveel ver schillende mensen, met de vaste klanten, het waren de mooie kan- ten van mijn vak. De mooiste tijd? Ieder jaar de kersttijd. „Een heel drukke tijd maar mooi man. De inkoop van de kerstbomen, heb ik altijd zelf ge- daan. En de vele avonden kerst- stukjes maken, de geur van den- nengroen in de winkel. De mensen zijn in deze tijd, lijkt het wel, altijd even wat vriendelijker." Nog een paar vragen: de mooiste plant? „Ik houd het meest van groene planten, de palm bijvoqr- beeld, heel sierlijk. Onder de bloei- ende planten zijn de azalea eir cv- claam mijn favorieten." En! ge mooiste bloemen? „Rozen, maakt niet uit welke kleur. O, o wat zijn er in de afgelopen 42 jaar veel ro- zen door mijn handen gegaan, een juweel van een bloem. Maareerlijk gezegd: de allermooiste bloemen, die houd ik voor mezelf, die h'eb ik thuis, met een hele lange houd- baarheid. Dat zijn mijn vrouw en kinderen en daar ga ik nu iedere dag volop van genieten!" Bloemen en plantenhal Smit is niet meer. Peter Smit, een bekendheid, is vertrokken. In het pand aan de Korte Dam 11 zal naar alle watjr- schijnlijkheid een horecagelegen- heid gevestigd worden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8