maasstad \NI 0© 'Mean Creek' is een ingetogen en ijzersterk jeugddrama Ondernemen begint op de Startersdag Giselle Win een Kuala Lumpur arrangement voor twee in Elysium! 0909 - 50 10 699 lees Rotterdams Leescadeau De sohapBn en de bokken maasstad v Zaterdag 5 november: KvK-Startersdag in het Beurs-WTC Voor jezelf beginnen? Unieke lezersaanbieding Een romantisch ballet om bij weg te dromen www.kvk.nl Top 10 m*4 Kom 5 november 2005 naar de Startersdag Persoonlijke adviesgesprekken, gratis en zonder afspraak, met: Brochures: NcfkA Op zaterdag 5 november wordt voor het vierde ach- tereenvolgende jaar de landelijke Startersdag van de kamers van koophandel gehouden. Presentaties: Bezoekersacties: Informatie/ adviesmarkt met 60 stands van onder meer: Gratis Pendeldienst Aanmelden HANDEL kAmeR rot terdaM weekblade Giselle is een van de hoogtepunten van het klassiek-romantische balletrepertoire en is gebaseerd op muziek van Adolphe Adam. De uitvoering van dit ballet stelt de allerhoogste technische en artistieke eisen aan de vertolkster van de titelrol. Het geheel wordt uitgevoerd door het Sint-Petersburg Ballet (art.dir. Alexander Bruskin) m.m.v. het Staats Filharmonisch Orkest Lvov o.l.v. Viktor Ploskina. Deze unieke uitvoering vindt plaats op dinsdag 15 november a.s. in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Aanvang van de voorstelling is om 20.00 uur. Meer informatie vindt u op www.luxortheater.nl maass Zo doet u mee! Sl- 4> sium cx63 door Vincent Wernke Er zijn van die films die veel geroemd worden door pers en op filmfestivals, maar in de bioscoop toch vrij onop- gemerkt blijven. Ook in de videotheek staan dit soort producties onopvallend tus- sen de rijkelijk aanwezige blockbusters. Zo'n film is 'Mean Creek' van regisseur Jacob Aaron Estes. Dit aan- grijpende drama draaide met succes op de festivals in Can nes en Sundance, werd inter- nationaal geroemd door de media en verdient ook echt een groot publiek. De eerste scene van 'Mean Creek' zet direct de toon en geeft boven- dien aan dat dit geen standaard co ming of age film gaat worden. De dikkige George (Joshua Peck) zet zijn draaiende videocamera op de grond en vanuit dit perspectief zien we hem basketballen. Tot Sam (Rory Culkin) het beeld in wandelt en de draaiende videocamera op- pakt. Meteen komt George op hem af gestormd, geeft hem een knal voor zijn kop en schreeuwt Sam toe dat hij met zijn poten van zijn camera af moet blijven. Op het eerste gezicht lijken de jon- gens in 'Mean Creek' heel gewone tieners. Maar er broeit iets binnen het vriendengroepje dat centraal staat. Waar de een last heeft van eenzaamheid, heeft de ander moei- te om de zelfmoord van zijn vader te verwerken. Weer een ander wordt steevast gepest omdat zijn vader homo is en samenwoont met een man. Ondertussen bloeit er iets moois tUssen de jonge Sam en diens vriendinnetje Millie (Carly Schroeder). De stille Sam is samen met de drukke George, die zijn le- ven vastlegt met zijn videocamera, het belangrijkste personage van de film. De klap die George uitdeelt aan Sam blijkt de lont in het kruidvat. Want wanneer Sam zijn oudere broer (Trevor Morgan) over dit vooral vertelt, ontsteekt deze in woede. Ze verzinnen samen een plan om wraak te nemen op Geor ge. Met een groep vrienden nodi- gen ze George uit voor een boot- tochtje. Ze zijn van plan om de dikke pestkop ergens in het uitge- strekte landschap in zijn blote kont in het water te smijten. Dan zou hij de hele weg terug naar huis in zijn nakie rondlopen en zal hij het in het vervolg wel laten om anderen te zieken. Als de vriendengroep uiteindelijk in de boot zit, heerst er continue een gespannen sfeer. George blijkt echter niet alleen een pestkop, maar hij beschikt ook over de nodige humor. Soms gaat die ten koste van anderen, maar Sam komt erachter dat George niet SRfflSttSi Je moet er in de videotheek waarschijnlijk even naar zoeken, maar wie Mean Creek' huurt zal daar vast en zeker geen spijt van krijgen. alleen maar een vervelende etter- bak is. Bovendien heeft hij Millie in eerste instantie niets verteld over hun voornemen en zij is het er ab- soluut niet mee eens. Mede op haar aandringen besluit Sam dat het plan niet kan doorgaan. Hij stelt zijn broer op de hoogte, die de an deren inlicht. Niet iedereen rea- geert even enthousiast, mede door- dat George zich gaandeweg de boottocht toch weer ontpopt als ir ritant ventje dat andere mensen op hun zwakke punten weet te raken. Net als het lijkt dat het voornemen om George te vernederen niet meer doorgaat, neemt het boottochtje een fatale wending. 'Mean Creek' is de eerste lange speelfilm van regisseur Jacob Aa ron Estes, die tevens het scenario schreef. In tegenstelling tot veel andere jongerenfilms is hij vooral geinteresseerd in de verhoudingen binnen de vriendengroep. Hij laat het verhaal zich daarom afspelen in een ogerischijnlijk saai decor van vooral bomen, rotsen en water. Dit decor geeft 'Mean Creek' ech ter precies de sfeer mee die bij dit verhaal past. De hele tijd voel je dat er iets in de lucht hangt. Die spanning blijft echter ingetogen, mede dankzij het spel van de jonge cast. De sterkste scene van de film, waarover ik niet veel kan zeggen, speelt zich vrijwel in stilte af. Er gebeurt weinig, maar juist daar- door maakt Estes hierin de pijn voelbaar. 'Mean Creek' is een heftig drama over en voor een jonge doelgroep. Door de stijl zal 'Mean Creek' ech ter niet bij- iedere tiener in de smaak vallen. Wie openstaat voor de sterke prestaties van de cast, het trage verteltempo en de prachtige beelden ziet echter een ijzersterk drama dat geheel terecht wereld- wijd door filmcritici werd gepre- zen. 'Mean Creek' is nu verkrijg- baar op dvd, met als extra onder meer commentaar van regisseur Jacob Aaron Estes en de cast van de film, evenals een blik op het storyboard. Je moet er in de video theek waarschijnlijk even naar zoeken, maar wie 'Mean Creek' huurt zal daar vast en zeker geen spijt van krijgen. SEUSS - WORLD TRADE. CENTER ROTTERDAM - kamer van koophandel - Belastingdienst - Accountants - Banken - UWV Voor de startende ondernemer zijn er veel producten en dien- sten verkrijgbaar - Bent u als freelancer wel zelfstandig genoeg? - Ondernemingsplan(cd-rom) - Parttime ondernemen - Starterspakket - Easy Start (cd-rom) LOYENS £LOEFF DEZjMK OM(r*A6RESSO MEHtJS' lABK-AttftQ IllHi^ INGjfcBANK Belastingdienst - Starten, hoe doe je dat? - Starten als freelancer - Starten met im- en export - Bedrijf overnemen? Koop een bedrijf! - Goede start met de Belastingdienst - Starten vanuit een uitkeringssituatie - Het ordnersysteem - Bedrijfshuisvesting en de risico's voor de starter - Eenmanszaak, VOF of BV - Vele andere presentaties Voor alle bezoekers van Star tersdag Rotterdam zijn er inte- ressante acties van de regionale sponsors, zoals: - 10% korting op een lease-auto bij ING Car Lease - Geen transportkosten op aankopen bij Ikea - 25% starterskorting op uw bedrijfsverzekeringen bij Meeus - Kans op een gratis 1/16e advertentie in NL 10 - Een gratis Startersmap van de Rabobank - 10% korting op een advertentie in Metro - Maak bij ABN/AMRO kans op een van de tien vouchers 'Een belevenis cadeau' Het starten van een eigen bedrijf stijgt in populariteit. In het twee- de kwartaal 2004 startten in het kamergebied Rotterdam 1.539 bedrijven. In hetzelfde kwartaal 2005 waren dat er 1.948, een toe- name van 27 procent. Door de toenemende belangstelling wordt verwacht dat in Rotter dam het bezoekersaantal van 3.300 vorig jaar, dit jaar ver overschreden wordt. Reden waarom gekozen is voor een rui- mere locatie met meer stands en meer presentaties. Deskundigen van ruim 60 partijen geven in- formatie en advies, en er worden meer dan 30 presentaties gehou den. De Startersdag wordt ge houden van 10.00 16.00 uur in het Beurs-WTC gebouw aan het Beursplein 37 in Rotterdam. Toegang gratis. - Accountants/boekhouders/ administrateurs - Adviesorganisaties - Advocaten/notarissen - Automatisering - Banken - Franchiseorganisaties - Kantoorbenodigdheden/ huisvesting - Kennis - en netwerkorganisaties - Reclame/advertenties - Verzekeraars Pendeldienst tussen Kraling- se Zoom Parkeerplaats en het Beurs-WTC. Vertrek eerste bus 9.30 uur, laatste bus 15.30 uur. Iedere 20 minuten rijden er bussen van en naar het Beurs WTC Gratis voor bezoekers op vertoon van toegangskaart/bevestigings- brief. Voor alle informatie en tijden presentaties: www.kvk.nl/staitersdagrotterdam Kristien Hemmerechts De leestip deze week is 'De Scha- pen en de Bokken', van Kristien Hemmerechts. Deze novelle is het Rotterdams Leescadeau 2005. Dit Leescadeau krijgt elke bezoeker van het Lezersfeest (5 november aanstaande) na afloop gratis mee naar huis. Ook de klanten van Rot- terdamse boekhandels ontvangen in de weken na het Lezersfeest een gratjs exemplaar. De Belgische schrijfster Kristien Hemmerechts wordt alom ge roemd om de kwaliteit en toegan- kelijkheid van haar werk. De no velle 'De Schapen en de Bokken', die ze special voor het Rotterdam- se publiek schreef, is hier een mooi voorbeeld van. In ruim honderd bladzijden vertelt Hemmerechts het verhaal van twee opgroeiende zussen in Vlaanderen. Op achter- grond, nooit ver weg, speelt het proces tegen Dutroux. Het verhaal is be- klemmend en luchtig tegelij- kertijd, zoals al leen Hemme rechts dat kan. Bij zonder aan dit boek is dat het ook uitge- zonden wordt: elke avond op Radio Rijn- mond in de week voor het Lezersfeest. Kristien Hem merechts zelf leest voor. Ook is de Belgische te gast op het hoofdpodium van het Lezers feest. Andere gasten op het hoofdpodium zijn Nicholas Evans (auteur van de Paarden- fluisteraar), de Amerikaanse thrillerschrijf- ster Karin Slaughter, Annejet van de Zijl, Ramsey Nasr en Kader Abdolah Voor het volledige programma, zie www.lezersfeest.nl 1 .Clare Sambrook - Wie niet weg is... 2. Salman Rushdie - Shalimar de clown 3. Perry O'shaughnessy - In naam van de onschula 4. Char - Innerlijke wijsheid 5. Jo Frost - Supernanny 6. Lauren Weisberger - Gossip Gucci 7. Jo Nesbo - Zes seconden te laat 8. Ake Edwardson - De hemel is een plek op aarde 9. Majcjull Axelsson - De vrouw die ik nooit was 10. Martina Cole - Moordvader Maasstad publiceert op deze plaats tweewekelijks de populaire top-10 col- lectie van Bibliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacKt aan een opvallend boek uit de eigen collectie: de leestip. Bibliotheek Rotterdam ook op Internet: www.bibliotheek.rotter- dam.nl. Het Sint-Petersburg Ballet heeft sinds de oprichting vele succesvolle tournees gemaakt. In Frankrijk, Belgie, Duitsland, Spanje, Engeland, lerland en Japan presenteerde het o.a Giselle, The Sleeping Beauty, De Notenkraker en HetZwanenmeer. De normale toegangsprijzen bedragen 34,-, 31,-, 28,- en 19,-. Lezers van Maasstad weekbladen ontvangen een korting van 7,50 op de eerste en tweede rang. Reserveren is mogelijk via telefoonnummer (010) 484.33.33 onderwermelding van 'lezersaanbieding Maasstad weekbladen'. De korting is niet geldig op reeds gekochte of gereserveerde kaarten of in combinatie met andere kortingen. Een uur voorafgaand aan de voorstelling vindt een inleiding plaats. Kaarten hiervoor 3,50) kunt u bij de kassa reserveren. Ze zijn beperkt beschikbaar. weekblade volgen remigen hofstede ongeluks- godin peulvrucht grabbelen wedstrijd bolleboos kade Griekse letter kregel op welke manter vreugde- kreet overtielten muziek- instrument voertuig zich verbeeiden voertuig franc toejuiching jogeL zljrivier van de Donau zangdrama diploma bocm- vrucht jammer dans rookgerei waim langspeel- plaat wapen malfoot lingerie wind- richting inhouds- nul draad- fijne geur hersteld Elysium is een compleet kuuroord, waar schoonheid en bewustwording centraal staan. Het arrangement Kuala Lumpur voor twee personen bestaat uit een rondleiding, gratis gebruik van badjassen, handdoeken en badslippers, gebruik van alle saunafaciliteiten en vrij gebruik van shampoo, showergel, scrubzout en olie. Daarnaast kunt u genieten van een Ayurvedische massage een uitgebreid lunchbuffet en staat de turbobruiner tot uw beschikking. En na het afscheidsdrankje gaat u met een presentje huiswaarts. i Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 2 t/m dinsdag 8 november 2005 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. Vul hier de gevonden letters in en bet het gevonden woord door via 0909-50 10 699. i 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Kijk voor meer informatie op www.elysium.nl of bel 010-5241166. De oplossing uit nummer 36 is: wandeling Een weekend- of midweekarrangement op Landal GreenParks is gewonnen door: G. de Graaf, Brielle; R. van Splunter, Spijkenisse; M. Breeman, Vlaardingen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 17