EEN MULTIFUNCTIONELE BLOKKENDOOS Wooninformatiedag op zondag 6 november Bouwprojecten staan centraal in Luden www.schiedam.nl Schiedamse Literaire middag U Ambachtelijk vakmanschap maakt ontwerpers1 dromen waar Schiedamse Wooninformatiedag Vergadering Gemeenteraad Wijziging herinrichtingen pleinen in Schiedam West! gemeente Schiedam Bouwzaken Kapvergunningen Zondag 6 november 2005 6 november i Voor meer informatie kijk op www.WoneninSchiedam.nl .g JF i Week 44 Woensdag 2 november 2005 Yfcv. fyp) f&f3 Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 24 en 25 oktober 2005: Bouwaarv. ragen: Admiraal de Ruyterstraat Northwood Bouwprojecten B.V. Ambachtweg 57 F. Kerpershoek Nieuw Mathenessestraat 36 Y. Korkmaz Westmolenstraat 33 Noordvest Vastgoed B.V. Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Prinses Beatrixlaan 6 R. Chandra Verleende bouwvergunningen: verzonden 25 oktober 2005: Akkerpad 45 Anijsveld 6 Land van Belofte aan zijde Broersvest F. Bijl Zn. B.V. G. Posch BAM Vastgoed B.V. kantoorgebouw gedeeltelijk vernieuwen dakkapel vernieuwen bedrijfsgebouw vergroten raam wijzigen interieur gedeeltelijk slopen wontng vergroten dakkapel plaatsen het veranderen van 7 appar- tementen, t.h.v. 3e verdie- ping, tot 12 zelfstandige appartementen met een gezamenlijke woonkamer en kantoor/slaapkamer t.b.v. de huisvesting van verstandelij- ke gehandicapten stenen schuur slopen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 28 oktober 2005: Polderweg 148 P.J.J. Olsthoorn Geweigerde beschikking bouwvergunning: verzonden 28 oktober 2005: Rustenburg 14 en 15 H.J. Post het realiseren, in een voormalig pakhuis, van 4 appartementen, 10 parkeer- plaatsen alsmede het ver nieuwen van de bestaande geluidsstudio N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 7 populieren, staande ter hoogte van Station Schiedam-centrum en de parkeerplaats Dienstkring Rijnmond in verband met noodzakelijke bodemsanering. - 1 esdoorn en 1 es, staande aan de Nieuwe Haven ter hoogte van de kruising Vlaardingerdijk in verband met de aanleg van een fietspad. - 1 plataan, staande aan de Nieuwe Haven ter hoogte van de Kippenbrug in verband met de aanleg van een fietspad. - 1 populier, 1 paardekastanje en 1 wilg, staande ter hoogte van boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel in verband met acuut gevaar en groot risico. - 3 coniferen staande in de achtertuin van Haringvlietstraat 23 in verband met overlast. - 1 sierkers, staande in de achtertuin van Westvest 50a in verband met overlast. - 5 wilgen, staande aan de Harreweg in verband met de aanleg van een melkplaats en tevens watermerkziekte en afsterving van de bomen. - 1 atlasceder, staande in de achtertuin van Valeriusstraat 166 in verband met een ver- keerde standplaats en overlast. - 3 eiken staande op het talud aan de Nieuwe Damlaan ter hoogte van park Stricklede in verband met de vervanging van een distributiegasleiding. - 12 linden, 10 elzen, 8 essen en 1 sierkers, staande aan de Burg. Van Haarenlaan in verband met een reconstructie van de Burg. Van Haarenlaan. - 2 esdoorns, staande aan Lange Nieuwstraat 2 ter hoogte van de Nieuwe Haven in verband met de aanleg van een damwandconstructie in het leader van de nieuwbouw op het perceel Lange Nieuwstraat 2. - 1 esdoorn, staande aan de Lange Nieuwstraat 2 ter hoogte van het trafohuis in verband met de aanleg van nutsvoorzieningen, een inritconstructie en in het leader van de nieuwbouw op het perceel Lange Haven 2. - 1 sierappel en 2 meidoorns, staande aan de Overschiesestraat ter hoogte van de num- mers 44, 54 en 64 in verband met herinrichting van het straatprofiel in het kader van TramPlus. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. den Held, tel. (010) 6315286. Bibliotheek Noord, Bachplein 589, Schiedam open bare bibliotheek SCHIEDAM met: Prijsuitreiking schrijfwedstrijd 'Piet Paaltjens' door wethouder Hans Meijer Rien Vroegindeweij, auteur Albert van der Klaauw, Piet Paaltjens kenner Duo Moldovia, muzikale omlijsting Aanvang: 14.00 uur. Toegang: 5,-. Meer info op www.bibliotheek.nl/schiedam. 0 ''eagcvt°*C "Zijn het nou bijzettafeltjes of opbergboxen? Kinderbureautjes of keukentrap- jes?" Je hoorde het de volwassen bezoekers van Material World, de ontwerpers- expositie in De Korenbeurs, bijna denken. Maar hun kinderen hadden daar geen enkel probleem mee. Die klauterden onmiddellijk op de houten kubussen, ver- stopten zich eronder of begonnen spontaan met onderdelen te stapelen. "Kijk, dat is nou precies de bedoeling", glundert Jasper Kaarsemaker, die samen met Ivar Tjon-Sack-Kie deze multifunctionele blokkendoos heeft ontwor- pen. "Ik heb ze uitgetest op mijn neefje van 2 en die kon er gelijk goed mee uit de voeten. Vaak zie je dat kindermeubeltjes van plastic zijn of rommelig in elkaar zitten. Daarom wilde ik iets ontwerpen dat goed tegen een stootje kan en de verbeelding van kinderen prikkelt. Het liefst werk ik met naturel hout. Rauw pisbakkenhout, het liefst met de splinters er nog aan vind ik het mooist, maar ja, dat is natuurlijk niet zo kindvriendelijk. Uiteindelijk is het een soort neutraal houten doos geworden, die je qua kleur helemaal kunt aanpassen aan je eigen wensen." Kinderbureautje Voor deze expositie heeft Kaarsemaker een bureautje opgetuigd in de kleuren en stijl van The Dukes of Hazard, een ander bureautje is met schoolbordverf bestreken en in een derde exemplaar heeft hij een paar extra gaten geboord waardoor je weer andere onver- wachte gebruiksmogelijkheden krijgt. De blokken van Tjon-Sack-Kie, die met kleurige platen zijn gelamineerd, ogen wat strakker. Ze zijn opgebouwd uit twee helften, die samen als bijzettafeltje gebruikt kunnen worden, maar afzonderlijk bouwstenen vormen waarmee je alle kanten opkunt. "We wilden een combinatie ontwerpen die in iedere woning past, een kinderbureautje gekoppeld aan opbergblokken. Om dat aan elkaar te schakelen, moet je de maatvoering natuurlijk aanpassen. Alle blokken hebben nu een formaat van 40 bij 40. Aanvankelijk had ik een lamp in kubusvorm ontworpen, uitge- voerd in hout en polyester. Maar die materiaalcombinatie bleek te bewerkelijk om in productie te nemen gezien de mogelijkheden van de BGS, het bedrijf waar wij in het kader van Material World aan gekoppeld werden. Als ontwerper ben je natuurlijk erg op je eigen ding gericht, maar zodra je moet gaan samenwerken met een productiebedrijf moet je je ego een stukje opzij schuiven. Het was voor mij erg leerzaam om te zien wat er bij komt kijken als je met een bedrijf in zee gaat. Ik ben zelf helemaal niet thuis in massaproductie, dus ik moest wel even een knop omdraaien. Voor de BGS golden een paar voorwaarden: het moest niet te klein zijn en snel en in veelvoud gemaakt kunnen worden. Dan moet je gaan toewerken naar een ongecompliceerd product. Als ontwerper zit je meestal in het segment van galeries en meubelboulevards, maar nu moesten we gaan denken in termen van de bouwmarkt. De BGS heeft goede contacten met bouw- markten in heel Europa, dus dat was op zich een interessante uitdaging." Ivar Ton-Sack Kie met bond Bink en Jasper Kaarsemaker. (foto: Anje Kirch) Half woord "Het is belangrijk dat je in zo'n samenwerkingsverband een open mind houdt", vult Kaarsemaker aan. "Je moet van tevoren niks dichtmetselen, ook al heb je nog zulke uit- gesproken ideeen. Ivar en ik hebben aan een half woord voldoende om elkaar te begrij- pen en daarom was het niet zo'n probleem om onze producten op elkaar af te stemmen. Maar als je samenwerkt met zo'n bedrijf moet je uit praktische overwegingen wel eens water bij de wijn doen. Normaal gesproken selecteren wij met zorg iedere plaat hout, die we willen gebruiken, maar bij grote oplagen kan dat niet meer. Hetzelfde geldt voor het afwerkingniveau. Wat er nu in De Korenbeurs staat, moet je zien als een fase in een ont- wikkeling. Nu we alle mogelijkheden hebben leren kennen die de BGS heeft op het gebied van houtbewerking en coating, borrelen er al weer nieuwe ideeen op om voort te borduren op het concept dat nu is uitgewerkt. Wat ons betreft is het een investering geweest, die nog veel moois kan opleveren!" 'Material World' maakt onderdeel uit van de manifestatie 'Wonen met Kunst'. In het project wordt een aantal hoofdzakelijk Schiedamse ontwerpers gekoppeld aan ambachtelijke bedrijven. Gezamenlijk ontwikkelden zij een aantal nieuwe producten. Het resultaat van deze bijzondere samenwerking is te zien in De Korenbeurs (Hoek Dam/Lange Haven). Ook komend weekend nog staat de Schiedamse binnenstad in het teken van 'Wonen met Kunst'. Meer informatie hierover in de Korenbeurs, bij de VW en via www.wonenmetkunstinschiedam.nl. De prijs van uw droomhuis, de afmetingen van de kamers en de situering van het woon- complex in de wijk. Alle informatie over nieuwbouwplannen kunt u vergaren tijdens de Wooninformatiedag op zondag 6 november in pand Luden, Korte Haven 5. Tijdens dit evenement worden alle projecten in Schiedam gepresenteerd. Het gaat om nieuwbouw in Noord zoals Sveaparken, in West (Nieuwe Haven), Zuid (de Scheepswerf), Centrum (Land van Belofte), Groenoord (o.a. Klavier en Ensemble) en in Nieuwland (De Nieuwe Tuinen). Schiedam is voorloper op het gebied van woningbouw in de regio. Tijdens de Wooninformatiedag krijgt de bezoeker een goed beeld van de stand van zaken. Behalve informatie over nieuwbouwplannen is er ook een presentatie van het bestaande aanbod van woningen in Schiedam. Verschillende makelaars zijn aanwezig op 6 novem ber om hun aanbod op de woningmarkt toe te lichten. Woningzoekenden krijgen tij dens deze beurs alle gelegenheid zich vrijblijvend te laten informeren. Daarnaast is de Wooninformatiedag ook een gezellige tijdsbesteding voor de zondagmiddag. Er is een gevarieerd en onderhoudend programma samengesteld. Zo is er bijvoorbeeld een proe- verij van wijnimporteur Hubert Janszen en een wildproeverij van kok Ber Janse. Bezoekers zullen ervaren dat een cracker met wildpate uitstekend samengaat met een voile Bordeaux. Ook aanwezig is kunstenares Yvon Koopman. Zij gaat samen met bezoekers een huis van glas bouwen. Dit object zal gestalte gaan krijgen naarmate de dag vordert. Het programma bevat verder nog een lezing die om 14.30 uur begint. Niemand minder dan prof. dr. ir. Mick Eekhout spreekt voor het Schiedamse publiek tussen lezingen in Duitsland en Italie door. De gelauwerde architect staat bekend om zijn innovatieve ont werpen en zijn speelse gebruik van glas. Als ontwerper van het nieuwe uiterlijk van het Glasmuseum in Schiedam zal hij tijdens de lezing ongetwijfeld zijn visie geven op dit gebouw aan de Vijg^nsteeg. Mede dankzij zijn inbreng zal begin 2007 in Schiedam het Internationale Glas Expertisemuseum open gaan. De Wooninformatiedag op zondag 6 november duurt van 12.00 tot 16.00 uur. De toe- gang tot pand Luden, Korte Haven 5, is gratis. De organisatie van dit evenement is in handen van het Woon Informatie Centrum (WIC), onderdeel van de Stichting Woonpromotie Schiedam. Meer informatie over de nieuwbouwplannen is te vinden op de website www.WoneninSchiedam.nl of kom langs bij het WIC, in de Stadswinkel, tel. 010-2730122. Voormalig pand Luden, Korte Haven 5, Schiedam. Van 12 uur tot 16 uur. De gemeenteraad vergadert op maandag 7 november 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. Op 8 en 10 november vindt de begrotingsbehandeling plaats. Informatie over deze ver gadering vindt u elders in deze krant. De lijst van onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeen- stemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. Wat de bespreekstukken zijn, is op het moment van het opstellen van deze publicatie nog niet geheel duidelijk, omdat nog commissievergaderingen moeten plaatsvinden. Verwacht kunnen worden onder meer de volgende onderwerpen.: Verzelfstandiging openbaar onderwijs Het college stelt de gemeenteraad voor het voornemen uit te spreken om de openbare scholen bij een apart bestuur onder te brengen. Daardoor krijgt dit bestuur een zelfstan dige positie waarmee de effectiviteit van het bestuur kan worden verbeterd. Glasmuseum Thans is het Glasmuseum tijdelijk gehuisvest in de Boterstraat. Gezien het economisch en toeristisch belang van het Glasmuseum stelt het college de gemeenteraad voor om een eenmalige subsidie, een lening en een gemeentegarantie beschikbaar te stellen voor de vestiging van het Glasmuseum in het Wennekerpand. Bouwplan Krona/Sveaparken Tijdens het vragenuur zal waarschijnlijk gesproken worden over het bouwplan Krona in Sveaparken. De agenda met aanduiding A-stukken (geen discussie) en B-stukken (bespreking) staat zo spoedig mogelijk na 1 november op de website. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het bestuursinformatiesysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 2465788, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl. In tegenstelling tot eerdere berichten vindt er een wijziging in de planning van de herinrichtingen van onderstaande pleinen in Schiedam West plaats. Huidige planning van de herinrichtingen: Vriendschapsplein: november - december 2005 Fabriplein: oktober - half november 2005 Frans Halsplein: oktober - half november 2005 Voor meer informatie kunt u zich wenden tot mevrouw Scheepe, afdeling Wijkzaken, tel. (010) 2465560 op maandag, dinsdag en donderdag, e-mail: b.scheepe@schiedam.nl. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 f Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info0schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54-00 Gemeenteber"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2