AtWLl maasstad itn VERINGMEIER Kunst is gezond Woondag bij Luden Schrijversduo breekt door bij uitgever Lannoo Ouderling Coen Westerveld zwaait na vele jaren af Badenmarkt BADENMARKT 'Blauwe Nacht' politie Vrouw uit water gered maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Dagelijks ko men er bij Nederlandse uit- gevers wel een stuk of tien manuscripten binnen. Pagi nal en pagina's vol om wel honderden boeken per jaar van te maken. Zie als jonge schrijver dus maar eens op te vallen in die stortvloed aan materiaal. Het lukte Pa trick Heuchemer (25). Sa- men met vriendin en illu- stratrice Nancy Kers maakte hij het prentenboek 'De Kriebeltrui', dat in een opla- ge van 1800 exemplaren is uitgegeven bij Lannoo. BADEN DOUCHECABINES 60 80% KORTING SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote Kerk wordt za- terdag 5 november verzorgd door het interkerkelijk koor 'Mi litia Christi'uitRozenburg. Zij zingen onder andere van Byrd het Benedictus, Agnus Dei en Ave Verum. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Rommelmarkt Body Workout The New Life Singers Contact met doden MEDEDELING MEDEDELING MEDEDELING Stichting Welzijn Schiedam, Wijkcentrum de Erker. In november bestaat Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32 te Schiedam 20 jaar. Ter gelegenheid van dit 4-jarige lustrum worden de oud-medewerkers, oud-vrij- willigers en oud-vakkrachten van De Erker uitgenodigd voor een reiinie. Belangstellenden die willen deelnemen aan deze reiinie kunnen contact opnemen met de wijkwerker Edward Sparreboom, telefoonnummer 010-426 77 67 of per e-mail wijkcentrum.de.erker@welzijnschiedam.nl. MEDEDELING MEDEDELING MEDEDELING Vinyl Forest WON INGIN RICHTING MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO - Woensdag 2 november 2005 SCHIEDAM - De openbare basis- scholen in Schiedam gaan dinsdag 8 november van start met hun ge- zamenlijke project 'Kunst is ge zond (en lekker!)'. Om 13.20 uur zullen alle kinderen op hun school- plein het project 'gezond en kunst- zinnig' starten met een dans. De openbare basisscholen willen in dit schooljaar met dit project een aantal doelen bereiken. Ten eerste spelen ze in op de landelijke zorg die er is over de ongezonde eet- en Ieefstijl die veel kinderen tegen- woordig ontwikkelen. Ten tweede willen ze de kinderen meer met kunst in aanraking laten komen. De kinderen zullen in veel lessen en excursies leren over gezonde voeding maar daarnaast zullen ze ook daadwerkelijk gezonde dingen doen. Zo wordt de komende maan- den tweemaal per week fruit ver- strekt in de ochtendpauze door de gemeente in samenwerking met Schoolgruiten. Daarnaast zijn de kunstprojecten vaak gecombineerd met beweging, zodat de kinderen naast de gymlessen nog extra be weging krijgen.-Bij de start op 8 november ontvangen de kinderen jongleerballen om direct zelf mee aan de slag te gaan. SCHIEDAM - In pand Luden aan de Korte Haven 5 vindt zondag 6 november tussen 12.00 en 16.00 uur de Wooninformatiedag plaats. Woningzoekenden kunnen dan al le informatie krijgen over het wo- ningaanbod in Schiedam. Op pa- nelen komen alle nieuwbouwpro- jecten in Schiedam aan bod en te- vens presenteren makelaars in Lu den hun aanbod van bestaande bouw. Behalve veel informatie krijgen bezoekers van de Wooninforma tiedag ook een uitgebreid pro- gramma voorgeschoteld met onder ander een wijnproeverij en een le- zing. In geen stad in deze regio wordt momenteel zoveel gebouwd als in Schiedam. In alle wijken van de stad vindt nieuwbouw plaats. Het gaat om herstructurering sloop van verouderde huizen en nieuwbouw van meer comfortabele woningen van wijken zoals in Groenoord en Nieuwland. Maar ook om bebou- wing van open plekken zoals in het centrum met het Land van Belofte, en in Noord met de ontwikkeling van Sveaparken. Een bezoek aan de Wooninforma tiedag is naast nuttig ook gewoon een gezellig uitje. Kok Ber Janse laat zien en proeven wat allemaal mogelijk is met wild. In Luden is ook wijnimporteur Hubert Janszen aanwezig met een aantal heerlijke wijnen. Verder is kunstenares Yvon Koopman present. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., e.g. de betreffende auteur xq52 Over een kriebeltrui en hoe dat ding er aan ging door Karin Moerman In het dagelijks leven staat hij 'gewoon' voor de klas, maar in zijn vrije tijd neemt Heuchemer graag plaats achter de computer om verhalen te schrijven voor kinderen. De 'Wondere avontu- ren van Woutertje' wist hij deze zomer gepubliceerd te krijgen in het kleutertijdschrift Bobo, zijn debuut-prentenboek 'De Kriebel trui' werd dit najaar uitgegeven door het Belgische Lannoo. „Wat zegt u? Bobo?", Patrick Heuchemer moet er nog hard om lachen wanneer hij herinneringen ophaalt aan de eerste contacten met de redactie van het tijdschrift. „Ja, neem je nietsvermoedend de telefoon op, hoor je ineens: 'met de Bobo', waarna ze meteen doorratelen en blijkt dat je de hele zomer lang in dat blad kan." Patrick Heuchemer doet het.ech- ter niet alleen. De illustraties bij zijn werk worden gemaakt door boezemvriendin Nancy Kers, die hij kent van zijn tijd op Spierings- hoek. Zij deed in de tijd dat hij de Pabo deed, de Rotterdamse Kunstacademie en wist van het maken van illustraties haar werk te maken. Ze zijn een twee-een- heid. Hij beschrijft op een heldere en humoristische manier de on- Patrick Heuchemer en Nancy Kers tonen trots het debuut-prentenboek datze samen maakten en uitgegeven wisten te krijgen bij het grote Lannoo: „Als je hoort dat ze verder metje willen, spring je echt een gat in de lucht. derwerpen die kinderen aanspre- ken, waarna Nancy er de juiste beelden bij maakt. „En dan niet in van die tuttige aquarelletjes", trekt Heuchemer een vies gezicht, „Maar echt supergave platen met mooie, heldere kleuren. Niet van dat geijkte spul." Nancy moet een beetje lachen om de geestdrift van de man die naast haar zit. „Ik ben blij met de stijl die ik nu heb, maar het heeft me veel tijd gekost om die te vinden. Op de academie word je toch min of meer een bepaalde rich- ting opge- stuurd. De weg van het succes. Zo ontwikkel je niet echt een eigen stijl, maar juist eentje waarvan je weet dat die daar aanslaat. Toen Pa trick en ik besloten dat het dan eindelijk eens echt van een pren tenboek moest komen, heb ik lang zitten broeden op de illustra ties." Het idee om ooit eens samen een prentenboek te maken was er al heel lang. Sinds een jaar of zeven werd er op veijaardagen altijd wel een keer over het idee ge- sproken. Een oom was het op een avond blijkbaar zo zat, dat hij de twee toeriep: „Maar wat kletsen jullie nou? Doe het gewoon eens een keer." Het maakte indruk. Heuchemer -volgens eigen zeg- gen een regelrechte prentenboek- verslaafde- liep al een hele tijd met een idee in zijn hoofd over een olifantje Koen. „En daarnaast is er vroeger voor mij wel eens een trui gebreid, een afschuwelijk ding, dat aan een kant een gewo- ne mouw had en dan was die an- dere mouw de slurf. Ik heb er de meest verschrikkelijke herinne ringen aan. Daarover schrijven was dus niet moeilijk. Ik heb mijn fantasie op Koen losgelaten, die in het verhaal verlost wordt van zijn trui doordat een lusje ergens achter blijft haken en de trui lang- zaam maar zeker afrafelt tot er niets meer van over is." Het verhaaltje van Koen de oli- fant, op een zeer verrassende ma nier geillustreerd door Kers, werd opgestuurd naar verschillende uitgeverijen. „Van de meeste hoorden we niets, maar van som- migen kre- gen we ook wel eens een briefje terug", vertelt Kers. „Daar ben je dan al heel blij mee. Dan stond er in dat ze het wel heel leuk von- den, maar dat we net nog een stukje verder moesten gaan. Van Lannoo kregen we eigenlijk pas redelijk laat bericht. Ze veront- schuldigden zich zelfs dat ze zo laat wat lieten horen, maar dat ze het boek oprecht leuk vonden en er iets mee wilden doen. Ja, dan spring je natuurlijk een gat in de lucht." Omdat Lannoo een Belgische uit gever is, ligt 'De Kriebeltrui' ook in Belgie in de winkets. Het mooiste zou volgens Kers zijn als het boek vertaald zou worden en in bij voorbeeld Italie of Frankrijk zou verschijnen. „Daar heb je pas een kinderboekencultuur, da's echt enorm." Lachend: „Dan gaan we binnenlopen." Op dit moment heeft het boek de twee nog niets opgeleverd. „Ik moet de rekening nog opsturen", veront- schuldigt de illustratrice zich bij- na. Waaruit maar blijkt dat het ze in dit stadium van hun schrijvers- loopbaan nog niet echt om de centen te doen is. Voorlopig worden de dagen van Heuchemer nog op basisschool De Taaltuin gevuld, waar hij les geeft aan groep 1 en 2. En dat is een welkome inspiratiebron, zo is al vaak gebleken. „Je merkt vaak dat er over een heleboel onder- werpen bijna niets leuks te vinden is. Deze week is het bijvoorbeeld Nationale Poetsweek, nou, ik heb me echt rot moeten zoeken naar leuke prentenboeken. Die zijn ge woon bijna niet te vinden. Soms schrijf ik wel eens wat van die ideeen op in een schriftje, als ik er tijd voor heb. Zo heb ik ook eens het verhaal van een kind over een aanrijding gebruikt voor een boek over spreekwoorden en gezegdes. Dat jongetje zat met zijn moeder in de auto toen ze een aanrijding kregen. De vrouw in de andere auto was flauwgevallen, waarop zijn moeder tegen hem zei dat die 'van haar stokje' was gegaan. Hij dacht toen dat ze van de versnel- lingspook was gevallen. Ja, toen heb ik later een heel boek volge- schreven over dat soort uidruk- kingen, waar kinderen zich echt over kunnen verwonderen." ISDN: 9020962809 Kosten: 11,95 Leven is een mooi spel, net als de kerk door Ted Konings SCHIEDAM - Coen Wester veld was praktisch zijn hele leven actief in de kerkge- meenschap. Was, want dezer dagen legt hij zijn verschil lende functies in Schiedam neer. Aanstaande zondag zwaait hij af als ouderling in de Bethelkapel in de Gorzen. „Ja, dan gaat het er officieel aan toe, met twee man tegelijk worden we ontheven uit ons ambt", vertelt Westerveld. Dat ambt is ouderling van de wijkkerkenraad van de Be thelkapel. Eerder al stopte Wester veld zijn werk in de algemene ker- kenraad van de PKN (Protestantse Kerk Nederland) in wording. „Ik heb als eerste mijn hand opgesto- ken toen er gevraagd werd wie er bij een volgende ronde van wisse- lingen hun plek beschikbaar wilde stellen. Daar heb ik op grond van mijn leeftijd wel recht op." Westerveld is 82. Niet dat je dat de man geeft, die op een mooie herfst- dag met zwier zijn verhaal doet in zijn flat aan de Maasboulevard. Op Coen Westerveld zwaait zondag na een bewogen leven in de kerk af: We hadden een heel andere kijk op het geloof. Spontaniteit dwingt respect af! Foto Roger van der Kraan Badmeubel 600.025 Glazen wasbak met meu- bel compleet met spiegel, bergkast, verlichting. Normaal Emmeloord (0527) 62 23 34 Vlissingen (0118) 49 16 50 Rotterdam (010) 750 27 00 Venlo (077) 466 04 11 www.badenmarkt.nl het theatrale af vertelt hij met veel humor over zo'n zestig jaar activi- teiten in de kerk. Eerst de Gerefor- meerde Kerk waarin hij opgroeide, later Samen op Weg in de Her- vormde Bethelkapel en sinds kort in de PKN-in wording in Schie dam. Dat theatrale is niet vreemd. Wes terveld begon zijn 'carriere' in de kerk als man van het toneel. Het begon op het jaarfeest van de Ge- reformeerde Jeugdvereniging, 1946. „We wilden de ellende van de oorlog van ons afspelen. We hadden nog snoepbonnen Het moest echt feest zijn. Meisjes en jongens bij elkaar, dat was in die tijd ook al zo'n doorbraakgedach- te." Doorbraken beperkten zich in die tijd allerminst tot de politiek, waar nieuwe partijen werden op- gericht en sprake was van het min der strikt nemen van de zuilen. Maar het feest liep wat uit de hand. Ronduit rellerig werd het tijdens de opvoering van het stuk 'Er is een rijke oom gestorven'. „In de pauze waren er al opmerkingen over dat het stuk 'te vlot' was." In het toneelstuk kwam oom Carlos over uit China, maar het ging niet zo goed met de man en hij viel neer. „In plaats van te vragen of de man niet lekker was geworden zegt iemand in zijn sermoen: 'Is'tie dood?' Nou, dat viel niet goed. De dominee zegt tegen zijn vrouw: 'ga je mee?' en vertrok." Anderen volgden. „Ik schrok me de pest- pokken! De gordijnen ging dicht en we zijn gestopt." Maar na ver- loop van tijd is het stuk toch uitge- speeld. De volgende dag moest Wester veld samen met anderen voor het Sanhedrin -zoals hij zelf zegt-, de kerkenraad verschijnen. „Dat we in de week van voorbereiding op het avondmaal verkeerden en dat dan een ingetogen wijze paste en dat het stuk dat niet was. Dat we maar eens een stuk op waardige wijze moesten opvoeren. Ik heb geantwoord (en Westerveld staat op en ondersteunt zijn verhaal met wijde armgebaren): „Is het hele le ven niet een voorbereiding op de eeuwigheid?!" Westerveld is er achteraf trots op. „We hadden een heel andere kijk op het geloof. Spontaniteit dwingt respect af Moeder reageerde nuchter ('er is toch niets onoorbaars gebeurd'), pa was 'des duivels'. Toen op zon dag een bericht werd voorgelezen dat de heren van het toneel een nieuwe voorstelling zouden ma ken, maar dan een waardige, 'ston- den pa en ma op en vertrokken, en daarna liep de halve kerk leeg'. Zo'n gezin dus. Het besloot een andere kerk te zoeken, en dat werd de Julianakerk in de BK-laan. Pa werkte op de glasfabriek, net als grootvader deed. Die woonde op het terrein, maar pa en vooral ma Westerveld vonden dat maar niets en vonden een huis aan de Oostsin- gel. De toneelclub van het jaarfeest groeide uit tot een gezelschap dat volgens Westerveld tot grote hoogte steeg en beroepsregisseurs inhuurde (Theo Kling, Henny Orri 'die me met ademhalingsoefenin- gen van mijn oorlogsbronchitis af- hielp' en Onno Molenkamp). „We moesten drie avonden houden in Musis Sacrum om onze 1100 do- nateurs een stuk te laten zien." Westerveld bleef zijn hele leven in dienst van de glasfabriek. Hij heeft er een leuke hobby aan overgehou- den: „Hier heb je een mondgebla- zen kelderfles, veertig kars, met behakking B.A.J. Wittkampf s echte Schiedamse moutwijnjene- ver." Een prijzig flesje, want zeer schaars." Een van Westervelds drie zonen belt tijdens het gesprek: of hij de flessenhobby van pa mag gebruiken voor een blad waaraan hij als art-director verbonden is. Da's goed. Een andere zoon voet- balde in het eerste van PPSC, nog lang, en speelt met zijn 41 jaar nog steeds. De derde zoon Guus, Gus- taaf in de woorden van pa, is afge- lopen jaar overleden. Pas tegen het eind van het gesprek toont Wester veld zijn pijn hierover. „Als je ou- ders, of man of vrouw overlijdt is dat erg, maar als een kind van je sterft..." Zijn geloof heeft Westerveld in de ze moeilijke maanden veel steun gegeven. Maar zijn functies in de kerkgemeenschap, daar wil hij nu toch wel van af. Het is goed ge- weest zo, jongere mensen moeten het nu maar gaan doen, al is het nog maar de vraag of die te vinden zijn. In ruim veertig jaar was Wester veld lid van de raad van de Goede Havenkerk ('later de bibliotheek- centrale aan de Havendijk'), de Ju lianakerk en de Bethelkapel en dus ook de nieuwe raad van de PKN. Mede onder zijn bestuur werden de Goede Havenkerk (1972) en de Ju lianakerk (1990) gesloten. „Ik heb wel eens gekscherend gezegd: je moet de kerkmuren slopen, want de ervaring moet de wereld in. Maar als de keus is tussen het beta- len van een dominee of een kerk- gebouw, dan zeg ik: de dominee." Coen Westerveld neemt, samen met mede-ouderling Jurrie Rook, aanstaande zondag afscheid in de Bethelkapel in de Nieuwe Maas- straat 68d, 10.00 uur. SCHIEDAM - De politie heeft. in de nacht van zater- dag op zondag een actie ge- houden in Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis in het kader van 'Veilig Uitgaan'. Tijdens de zogenaamde 'Blauwe Nacht' werd er on der meer gesurveilleerd in uitgaansgebieden, vonden er horecacontroles en controles bij hangplekken plaats en werden er alcohoicontroles gehouden. In totaal zijn er 348 proces- sen-verbaal uitgeschreven, kregen 71 bestuurders een proces-verbaal voor het rij- den onder invloed van alco hol en werden 25 arrestaties verricht. In Schiedam moesten in to taal 1446 bestuurders een blaastest afleggen, waarna 49 van hen een bekeuring kregen voor het rijden on der invloed van alcohol. Van drie bestuurders werd even- eens het rijbewijs ingevor- derd. Op het Broersvest vond een beroving plaats waarbij het slachtoffer werd beroofd van een ketting. De verdachte is op het Over- schiesseplein aangehouden. Gedurende de nacht werden er eveneens bekeuringen uitgeschreven voor onder meer het niet of onjuist voe- ren van verlichting, rijden met geschorstrijbewijs, ne- geren van het rode verkeers- licht, negeren van een geslo ten verklaring en rijden zonder rijbewijs. SCHIEDAM - Een 48-jarige vrouw uit Schiedam is vrij- dagmorgen op de Schiedam se Willembrug van de Nieu we Haven ten val gekomen en tussen de reling door in het water gegleden. Een politieman uit Schie dam die daar in z'n vrije tijd liep en dit op een afstandje zag gebeuren, sprong me teen in het water van de Nieuwe Haven en haalde de kletsnatte vrouw eruit. Ze werd voor onderzoek naar het Vlietlandzieken- huis gebracht. SCHIEDAM - Wijkcentrum Zuid organiseert zondag 6 november een rommelmarkt en er zijn nog enkele tafels te huur voor zes euro. Het wijk centrum is die zondag geopend van 12.00 tot 15.00 uur. Kom gezellig even neuzen. Het wijkcentrum is te vinden aan de Dwarstraat 42. Voor boekingen van tafels en nadere informatie: 426 72 97. Voor bezoekers is de rommelmarkt gratis. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost kan elke dinsdag van 16.30 tot 19.30 uur worden gedaan aan Body Workout. Dat kost acht euro. Aan pilates wordt gedaan elke woensdag van 10.30 tot 11.30 uur voor tien euro per maand. SCHIEDAM - Gospelkoor 'The New Life Singers' geeft ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een concert op zaterdag 5 november in de Dorpskerk aan het Noordeinde 10. Aanvang is 20.00 uur. Toegangskaar- ten kosten vier euro. Voor nadere info en/of reserveringen: M. Noordam tel. 591 00 76. Ook zijn er op de avond zelf kaarten te koop. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt donderdagavond 3 november om 20.00 uur op een bijzondere manier aandacht besteed aan Allerzielen. Annet Mol, paragnoste en medium, laat zien dat contact met overledenen mogelijk is. Ontdek hoe nabestaanden nog een bericht kun nen krijgen. Voorop staat dat Mol inspiratiebron wil zijn voor het in vrij- heid en op eigen wijze ontdekken dat de mens meer is dan een fysiek li- chaam. Aanvang is 20.00 uur, toegang vijf euro. Uit'De Huiscollectie'. Topkwaliteit vinyl met hout- dessins in meerdere kleurstel- lingen.200 en 400 cm breed, p.mtr. St. Liduinastraat 52 Schiedam Telefoon: 010 - 426 01 93/ ^V.eudienst Rij,l|# De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deeI van de klachten die in de week van 24 tot 31 oktober zijn binnengekomen. Klachtengolf over oliestank uit gescheurde opslagtank Bijna de helft van de 753 klachten die de meldkamer van de DCMR vorige week behandelde, kwam woensdagavond 26 oktober binnen. In de Antwerpse Haven was dinsdagavond 35 miljoen liter ruwe olie weggelekt uit een gescheurde opslagtank. De olie kwam terecht in het opvangbasin random de tank. In verband met de zuidwestelijke wind op woensdag hadden inwoners van de provincie Zeeland het eerste last van de olieiucht. Aan het begin van de avond van 26 oktober draaide de wind naar het zui- den, waardoor het oostelijk deel van het Rijnmondgebied benedenwinds van Antwerpen kwam te liggen. Vooral bewoners van de Drechtsteden, Capelle aan den IJssel en Rotterdam hadden last van de olieiucht. Tegen middernacht verminderde het aantal klachten. De rneidkamer noteerde uit- eindelijk 342 klachten over de stankoverlast. Gaslucht in Schiedam Vrijdagavond 27 oktober ontving de meldkamer in een uur tijd 16 klachten uit Schiedam over gaslucht. De uitrukdienst van de meldkamer constateer- de dat de stank afkomstig was van een opgeslagen chemische stof in een tank bij Shell Chemie in Europoort. Shell onderzoekt wat de oorzaak is geweest van het ontsnappen van de damp van de sterk ruikende stof. Geluidsoverlast in Vlaardingen en Schiedam Verdeeld over zondag 30 oktober kwamen 22 klachten bij de meldkamer binnen over industrielawaai uit het gebied random Pernis. De uitrukdienst heeft uitgebreid onderzoek gedaan, maar kon geen afzonderlijke oorzaak aanwijzen. Waarschijnlijk hadden de stabiele weersomstandigheden een versterkend effect op de geluiden die de industrie produceerde. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 9