m 4 *UL2 maasstad Yvonne Keeley Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand L wmmm kort jk Wl Wie wordt de nieuwe prins? Radboud goes Africa Nominatie verslag Honki Ponk aan bouwplan 'Kop van de Singel 'Muziek moet terug in het stadhuis' Knutselactie voor Sint bij winkeliers in het centrum Jongen beroofd van telefoon Controle op verlichting Ingebroken tijdens het slapen Kwekerijen ontmanteld Eigenaar gestolen f iets gezocht Opening van het Urban House maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Het Stations plein is sinds mensenheuge- nis een kil waaigat. Trooste- loos en zonder uitstraling. Het is slecht voor te stellen dat dit plein de entree voor reiziger en toerist moet wor den. Het visitekaartje van de stad. Door plannenmakers wordt het veelbelovend 'de deurmat' naar het centrum genoemd. Een plein zonder gaten, maar met drie forse wanden waar nieuwbouw de sfeer zal bepalen. Met nieu we kantoren en woningen en op de plint winkels. Maar ook met een nieuwe naam voor de groene promenade langs de Schie: 'de poort naar de Schie'. SCHIEDAM - Trouwen in Schiedam wordt steeds aan- trekkelijker. Het oude stad huis kreeg onlangs een flinke facelift en werd tot op de grond toe gerenoveerd. Het plein werd opgeknapt en nu lijkt ook de orde van buiteng- woon ambtenaren een flinke oppepper te krijgen. Met in- gang van l november is Yvonne Keeley in deze func- tie benoemd. Zij is van plan 'de glamour' terug te bren gen in het stadhuis. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 12 november verzorgd door een selectie van de beste leerlingen van Muziekcentrum 'OpMaat'. Zij bespelen allerlei instrumenten, zoals harp, blokfluit, gitaar, idarinet en piano. Aanvang is 15.00 uur, toegang is gratis. Graauwe Hengst Femmes Vocales Expositie Karate Ruilbeurs Paranormale beurs Bingo NSGK op zoek naarcollectanten MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woertsdag 9 november 2005 SCHIEDAM - De nieuwe Prins Carnaval van De Rietzeilers wordt zaterdagavond 12 november om 11 over 11 uur bekend gemaakt. De avond begint met de bekend- making van de nieuwe Jeugdprins. Blaaskapel 't Kapelleke uit Gouda blaast alle carnavalsvierders het nieuwe seizoen in. De avond wordt gehouden in Boerderij Landvreugd en begint om 20.30 uur. Leden kunnen gratis naar binnen, niet-leden betalen vijf euro. SCHIEDAM - Veel slagwerk. Dat zal het publiek misschien het meest bijblijven na een bezoek aan het Theater a.d. Schie vrijdag 11 no vember. Het orkest en koor van Sint Rad boud uit Kethel geven die avond hun jaarlijkse 'Concert aan de Schie'. Het thema dat dit jaar cen- traal staat is 'Afrika'. Voor de pauze speelt het orkest een programma dat onder andere bestaat uit muziek van de films 'Jungle Book' en 'Out of Afrika'. Na de pauze zal het koor haar kun- sten vertonen. Samen met de slag- werkers van het orkest, waaronder een aantal leerlingen, zullen zij twee nummers brengen uit de be- kende musical 'The Lion King'. Ook treedt het koor op met de Afrikaanse dans- en percussie- groep 'Afrodite' uit Delft. Kaarten voor het concert kosten 8,50 en zijn verkrijgbaar bij leden van muziekvereniging Sint Rad boud en bij de kassa van het thea ter. Aanvang: 20.15 uur. Meer in- formatie: www.sintradboud.nl SCHIEDAM - Tien kinderopvang- organisaties zijn uit 97 inzendin- gen genomineerd voor de prijs 'Beste Jaarverslag Kinderopvang 2004'. Vrijdag 2 december worden de drie prijswinnaars tijdens het Jaar- congres Waarborgfonds Kinderop vang bekendgemaakt. De prijs is in het leven geroepen ter bevordering van een betere en transparantere verslaggeving in de kinderopvang- branche. De jury onder aanvoering van Si mon van Driel (PVDA-lid van de Eerste Kamer en directievoorzitter van Loyalis) is onder de indruk van de kwaliteit en creativiteit van de ingezonden jaarverslagen die van zowel kleine als grotere orga- nisaties komen. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., e.g. de betreffende auteur Nieuw stationsplein als een 'deurmat voor het centrum' door Frank Willemse Allereerst wordt het plein een stuk kleiner gemaakt. Nu al wordt gebouwd aan de vierhoog kanto- renlaag waar het Centrum voor Werk en Inkomen zal komen. Er- naast aan de c-ostzijde komt een groot complex waar woningen en winkelruimte is gepland. Daar- voor zullen eerst tientallen wo ningen van de hoek Stationsplein en PKO-laan gesloopt worden. Nu is het een grote gribus met glas op straat en opengewaaide ramen. Het nieuwe complex is bijna zo groot als het Land van Belofte, zal gedeeltelijk op het plein komen en een stuk doorlo- pen in de donkere PKO-laan. Achter het complex gaat een nieuwe weg lopen; de afslag van de Horvathweg naar de PKO- Het nieuwe stationsplein dat over drie jaar af moet zijn wordt een plein zonder gaten, maar met drie forse wanden waar nieuwbouw de sfeer zal bepalen. laan. Ook aan de westkant moet nodig wat gebeuren. Daar staat een ja- ren zeventig kantoorgebouw al jaren leeg. Dit gebouw waar vroeger technisch bedrijf AMEC in huisde, moet nodig opgeknapt worden. Ge- fluisterd wordt dat een vast- Eiczin goedmagnaat C15 "f I uit Amsterdam het pand als belegging ge- bruikt. De ge- meente wil natuurlijk dat hier een mooi kantoor komt en is welwil- lend in het geven van vergunnin- gen tot uitbouw en verhoging. Want zonder huurder blijft het plein een kil waaigat. Om er een vierkant plein van te maken heeft Schiedam plannen ontwikkeld om aan de overkant Singel een kleiner complex met woningen en de onvermijdelijke winkelruimte beneden. Het vier- kante gebouw heeft verschillende hoogten. Laag aan de kant van de Singel en hoger aan de kant van AMEC. Nu staat het bouwopper- vlak leeg met een van het AMEC-gebouw te gaan bouwen. Daar op de kop van de parkeerter- reintje en een speel- plek voor de jeugd. De parkeer- plek wordt volgebouwd maar de speelweide komt wel terug voor de bewoners van Oost die daarop hebben gehamerd. Maar eerst zal onder het hele ter rain een parkeergarage worden gegraven. Met minimaal honderd plekken voor bewoners. De ge- meente zal eerst marktonderzoek laten verrichten naar een tweede parkeerlaag voor een commercie- le parkeergarage. De nieuwbouw 'Kop van de Sin gel* zal verschillend ogen want elke zijde is anders van hoogte. Vier lagen hoog aan de Singel- kant en opklimmend naar maxi- maal acht lagen aan de Schiezij- de. Aan de kant van het station is een arcade gepland waardoor de reiziger zo vanaf het station kan kijken op het water. Samen met het AMEC-gebouw vormen zo de twee bouwvolumes een poort naar de Schie. Het nieuwe Stationsplein zal pas af zijn als de nieuwe sneltram daar gaat rijden. Inmiddels rijdt tram 21 en 23 al van Rotterdam naar Vlaardingen maar nog lang niet naar station Schiedam Cen trum. De TramPlus moet vanaf de Broersvest afslaan bij het Prove- niershuis. Om zo langs de Schie uit te komen op (langs) het Stati on. Een lus maakt hij dan om via een brug over de Schie weer op het oude traject op de Burge- meester Van Haarenlaan uit te komen. Dat zal nog wel even du- ren. Maar de tramhalte staat al wel getekend pal voor het nieuwe Kop van de Singelgebouw. Zodat reizigers zo schuin over het Stati onsplein naar metro, train en bus- sen gaan lopen. Is dit allemaal verre toekomstmu- ziek? Nee, burgemeester Scheeres benadrukt dat toch echt over drie jaar het hele Stations plein af moet zijn. 1 Ex-Star Sister Yvonne Keeley werd 1 november benoemd tot Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand in Schiedam. Bruidsparen kunnen speciaal voor haar kiezen. Foto Roger van der Kraan „Een trouwerij is een bijzondere gebeurtenis", vertelde Yvonne Keeley onlangs op de radio, ge- vraagd naar een reactie op haar nieuwe bezigheden in Schiedam. „En daar hoort ook een bijzonder praatje bij." Begin van dit jaar liet zij al doorschemeren interesse te hebben in deze bijzondere functie. Niet alleen omdat zij op de grans met Schiedam geboren is (Rotter- damsedijk), maar ook omdat ze er op de middelbare school heeft ge- zeten en er in die tijd ook vaak ging winkelen ('toen kon je nog flaneren op de Hoogstraat'). Keeley heeft de afgelopen maan- den regelmatig bij andere buiten gewoon ambtenaren de kunst afge- keken. De een bleek wat serieuzer, de ander wat losser. Vast staat dat Keeley er tijdens haar trouwerijen een geheel eigen draai aan zal ge ven, waarbij ook muziek een cen- trale rol zal spelen. „Dat vergeten bruidsparen zo vaak; de muziek. Muziek bij het binnenkomen, bij het weggaan. Dat geeft zo veel sfeer aan een trouwerij. Daar ga ik me zeker hard voor maken." Yvonne Keeley is onder meer be kend als zangeres (Star Sisters en van de nummer 1-hit 'If I Had Words) en vanwege haar presenta- ties voor radio en tv. Steeds meer bruidsparen kiezen er de laatste tijd voor om elkaar in de monu- mentale trouwzaal van Schiedam het jawoord te geven. Het histori- sche karakter van de binnenstad en de prachtige trouwlocatie in het Stadhuis deden ook Keeley beslui- ten te solliciteren naar de functie in Schiedam. Na Imca Marina is zij nu de tweede 'celebrity trouwamb- tenaar' van Nederland. Naast Yvonne Keeley bestaat er een vast team Buitengewoon Ambtenaren van de Burgerlijke Stand. Dit zijn de dames T.M. Bakker-Janse, W.C. Hupse en M.W. Bruens. Zij voltrekken al enige tijd huwelijken en partner- schapsregistraties in de Gemeente Schiedam. Aanstaand echtparen kunnen hun voorkeur uitspreken voor Yvonne Keeley of een van de andere 'trouwambtenaren'. Op deze ma- nier probeert Schiedam zoveel mo- gelijk rekening te houden met de wensen van de bruidsparen. SCHIEDAM - De Sint komt zaterdag 12 november aan in Schie dam. Om dit te vieren hebben de winkeliersverenigingen van de Hoogstraat, Broersveld en Broersvest gezamenlijk een leuke knut selactie bedacht voor de kinderen. Vanaf 12 november kan er bij de leden van de aangesloten winkeliersverenigingen een bouwplaat van een schoen worden afgehaald. Kleur, plak of versier deze zo mooi mogelijk en lever hem in samen met iets lekkers voor het paard. Op zaterdag 3 december krijgen alle kinderen van de Sint een cadeautje in hun schoen. Sint zit die dag tussen 14.00 en 16.00 uur bij het stadhuis op de Grote Markt. De winkels waar je een bouw plaat af kunt halen zijn te herkennen aan de poster op het raam. SCHIEDAM - Een 16-jarige Schiedammer is in de nacht van vrijdag op zaterdag van zijn mobieltje beroofd op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Rond midder- nacht werd hij eerst gesla- gen en daarna beroofd. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagavond in de omgeving van het Bijdorp- plein een verlichtingscontro- le voor fietsers gehouden. In totaal kregen vijftien fiet sers een bekeuring voor het rijden zonder verlichting. SCHIEDAM - In een wo- ning aan de Van Ostadelaan is vrijdagmorgen ingebro ken, terwijl de bewoner lag te slapen. Uit de woning werden een portemonnee en autosleutels weggenomen. Ook de auto van de bewo ner, een Toyota Corolla werd meegenomen.Zater- dagmorgen vroeg werd de auto met een man erin aan- getroffen in de Van Adri- chemweg in Rotterdam. De man, een 47-jarige Rotter- dammer, werd aangehou- den en overgebracht naar het bureau. Dezelfde morgen werd er in gebroken in een woning aan de Van Swindenstraat. Ter wijl de bewoner ook hier ge- woon lag te slapen, werd de woning doorzocht. Er wer den onder andere sieraden, een computer, gsm's en een digitale camera gestolen. SCHIEDAM - Twee hen- nepkwekerijen, een in een woning aan de Edisonstraat en een in de Teijlerstraat, zijn de afgelopen week door de politie ontmanteld. In de Edisonstraat werd een kwe- kerij met 2487 planten aan- getroffen. In de andere wo ning stonden 128 planten. In beide gevallen vindt nog een onderzoek plaats of er spra- ke is van diefstal van stroom en naar de verdachten. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven treedt zaterdag 12 november vanaf 22.00 uur de band SKAZz7 op. Dat is een live-band bij uitstek met zeer aanstekelijke, opzwepen- de muziek. Een mix van ska, jazz en reggae in de traditie van de Ska- talites en de New York Ska Jazz Ensemble. Zondag is er weer een Jamsessie van 19.00 tot 23.00 uur. SCHIEDAM - Het Schiedams vrouwenkoor Femmes Vocales geeft zaterdagavond 19 november een jubileumconcert ter gelegen- heid van het zestigjarig bestaan. Aanvang is 20.15 uur in de Heilig Hartkerk aan de Lekstraat 55. Toe- gangskaarten kosten tien euro en zijn te bestellen bij Lia van Wa- num, tel. 435 15 53 of bij de in- gang van de kerk. SCHIEDAM - In Proeflokaal 't Sterretje aan de Buitenhavenweg 180 vindt tot en met vrijdag 18 no vember een expositie plaats van schilderwerken van Marion Mul der uit Krimpen aan den Ijssel. Ze schildert beesten, voornamelijk koeien en ganzen op ludieke en kleurrijke wijze; de titel van de ex positie is dan ook 'Beestenboel'. Vrijdag 11 november is Mulder van 19.00 uur tot 21.30 uur aanwe- zig in 't Sterretje om toelichting te geven op haar werk. SCHIEDAM - In De Blauwe Brug gaat bij voldoende inschrijvingen in januari eencursus Karate van start. De cursus is bedoeld voor kinderen van 7 tot en met 12jaar en wordt gegeven op dinsdag van 16.00 tot 17.00 uur. Kosten zijn 20 euro per maand.Meer info: 247 04 64. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek wordt zondag 13 november een ruilbeurs gehouden vanaf 13.00 uur. Toegang en taxa- tie zijn gratis. De Woudhoek is te vinden aan het Heijermansplein. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zondag 13 november een paranormale beurs gehouden. Verschillende gerenommeerde pa- ragnosten zitten klaar om iedereen kennis te laten maken met de para normale wereld. De dag duurt van SCHIEDAM - Een 33-jarige man uit Dordrecht is maandagavond 24 oktober rond 21.30 uur aangehou- den terwijl hij een fiets stal op de Parallelweg. De eigenaar van de fiets heeft tot op heden geen aan- gifte gedaan van diefstal. Het gaat om een fiets van het merk Trac king Dizz, voorzien van fietstassen en een bidon. De fiets stond aan de achterzijde van het NS-station. De politie verzoekt de rechtmatige ei genaar van de fiets zich te melden bij het politiebureau in Schiedam, zodat deze naar de rechtmatige ei genaar terug kan worden gebracht. 11.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Wijkvereniging Bijdorp organiseert op de tweede zaterdag van de maand een grootse bingo. Om 16.00 uur wordt begon- nen met een kinderbingo, om 20.00 uur begint de grote bingo, die tot ongeveer 23.30 uur duurt. De eerste ronde is gratis. Er wordt gespeeld in de Schietbaanstraat. Info: J. Huigen, tel. 471 55 44. SCHIEDAM - Leren rappen van Mega Master van K-Liber, zangles krijgen van Tasha's World of een workshop graffiti, streetdance, webdesign of filmen volgen, het kan in het Urban House. In Schie dam en Vlaardingen wordt zater dag 12 en 19 november het eerste Urban House van Nederland ge opend. Jongeren tussen de 13 en 23 jaar kunnen bij het Urban House work shops, cursussen en clinics volgen op het gebied van Urban muziek, dans, art design en multimedia. Bekende nationale en internationa- le artiesten en kunstenaars zoals Denise Jannah, Tasha's World, Hakim en Mega Master ondersteu- nen het Urban House. Het Urban House is de eerste aan- zet voor een beoogde Urban House in Schieveste binnen het UEC. Tij dens de opening in Schiedam op zaterdag 12 november treedt BS- One op en worden workshops Graffiti en Breakdance gegeven. Vierus en K-Liber treden op in Vlaardingen op zaterdag 19 no vember. Tijdens de opening in Vlaardingen kunnen workshops Art Design en Breakdance wor den gevolgd. Aanmelden voor de workshops kan via: info urbanhouse.nl. Het seizoen start met cursussen in de disciplines Muziek, Dans, Art Design en Multimedia. Iedere cursus bestaat uit een blok van vijf weken: vier workshops en een pre- sentatie. In Schiedam worden de cursussen gegeven op donderdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur op het Wibautplein 163- 165-167. In Vlaardingen is het Ur ban House gevestigd in Muziek centrum Opmaat in de Meidoorn- straat 30 en vinden de workshops plaats op zaterdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. De cursussen kosten vijftien euro. Aanmelden kan door een e-mail met naam, adres, telefoonnummer en om wel- ke cursus het gaat te sturen naar in fo urbanhouse. nl SCHIEDAM - De Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) houdt in november haar nationale collecteweek. Een grote groep vrijwilligers gaat dan met de collectebus rond om geld in te zamelen voor kinderen en jonge ren met een handicap. Wie ook wil helpen collecteren kan voor meer informatie terecht bij de collecte-organisator J. Ham- Geurtsen, tel. 434 51 43. ^J.eudienit Ri)nn,0nrf De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overtast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 315 klachten die in de week van 31 oktober dot 7 november zijn binnengekomen. Lawaai van bedrijfsalarm in Hoek van Holland en 's-Gravezande Tegelijkertijd (11.23 uur) met een bedrijfsmelding van DSM Coating Resin Nederland in Hoek van Holland ontving de meldkamer van de DCMR een eerste vraag van een bewoner van Hoek van Holland over het afgaan van sirenes. Het bleek dat een lekkage van hete olie op een koude (vloeistof- dichte) tegelvloer veel rookontwikkeling veroorzaakte. Vanwege de rook- ontwikkeling werd het interne noodplan van DSM in werking gezet en gingen de sirenes af. Hierover belden drie inwoners van Hoek van Holland en 66n inwoner van 's-Gravezande. Twee bewoners meldden ook stank- overlast van olie. DSM heeft het incident op de juiste manier afgehandeld. Het bedrijf onderzoekt nog wat de oorzaak van de olieiekkage is geweest. Ceders oorzaak geel stof (stuifmeel) Afgelopen week ontving de meldkamer klachten over geel stof dat terecht was gekomen in de tuinen van verontruste bewoners van Rotterdam- IJsselmonde en Ridderkerk. Men dacht dat het om sulfaat ging afkonristig van de industrie. Het bleek echter om onschuldig stuifmeel van ceders te gaan. Het is kenmerkend dat sommige soorten cederbomen (ook wel Lariks genoemd) in de herfst veel stuifmeel afgeven. De DCMR heeft een nieuwe website Heeft u al een kijkje genomen op onze nieuwe website? Die is op 27 oktober de lucht in gegaan. De site is op eigentijdse manfer vormgegeven zodat u eenvoudig de informatie over de DCMR kunt vinden. Om een paar voorbeelden te noemen geeft onze website nuttige informatie gver de actuele toestand van de luchtkwaliteit, over bewoners- platforms, over vergunningen en bedrijfsmeldingen. U vindt er nuttige tips voor duurzaam ondernemen, het besparen van energie, maar er staat ook vakinhoudelijke en specialistische kennis en advies op de site. Dus voor elk wat wils op de DCMR-site. Niet alle informatie is nieuw, maar wel opnieuw gegroepeerd. Als vanouds blijft het mogelijk om via de website online een klacht in te dienen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 10