OPENING URBAN HOUSE IN SCHIEDAM EN VLAARDINGEN INTOCHT SINT-NICOLAAS www.schiedam.nl Tijdens het prikken praten over de wijk Ranjaconcerten in 'Huis te Poort gemeente Schiedam Week 45 Woensdag 9 november 2005 Bouwzaken ise vrijstemng Onthe t'Jden: itheffing sluitingstijd horeca s jaarwisseling 2005 T 7 Gemeenteberi Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 27 oktober 2005 t/m 3 november 2005: Bouwaanvragen: De Akkers 3 J. Vrolijk Dam 36 A. Heuchemer Laagland 45 Lange Haven 107 A/B Odinholm 80 Tjalk 67 Sloopaanvragen: Bijdorpplein 1 Delflandseweg 6 Verleende bouwvergunningen: Verzonden 1 november 2005 Heijermansplein 4 Schrijnwerkerstraat 83 Vlasakker 26 Verzonden 3 november 2005 Dam 9 Degerfors 28 Degerfors 30 Degerfors 32 Laseurpad 53 Speltakker 32 Verzonden 4 november 2005 Plein 31 en 33 Verleende sloopvergunningen: Verzonden 3 november 2005 Prinses Beatrixlaan 6 Willem Pastoorstraat Verzonden 4 november 2005 Admiraal de Ruyterstraat 3-5 Dhr. Gouka W. Witberg W. den Breejen F. de Prez Politie Rotterdam Rijnmond NS Vastgoed H. Bek M. v.d. Knaap S. Louer C. van Lith Vastgoed M. Giessen F. Bosman W. Buckets R. Vogelezang B. Arabit P. v.d. Heiden R. Chandra Prorail Northwood Bouw dakkapel plaatsen ramen, voordeur en dak vernieuwen (herziene aanvraag) woning vergroten 2 garages plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen interieur gedeeltelijk slopen kantoor met werkplaats slopen woning vergroten hekwerk plaatsen hekwerk plaatsen bedrijfsruimte en 2 woningen vernieuwen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen woning vergroten serre op balkon plaatsen interieur gedeeltelijk slopen asbest verwijderen kantoorpand gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Plaatsen van bergingen annex fietsenstalling aan de Broersvest 4-16 en Korte Singelstraat 21. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003 bestemming ErfHet bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan omdat er geen gebouwen mogen worden opgericht op het perceel met een bestemming Erf. Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings- mogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 20 uit de voorschriften van het bestemmingsplan "Binnenstad 2003". Het plan ligt hiertoe van 10 november 2005 t/m 24 november 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Begin dit jaar heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om oudejaars- nacht 2005 aan te wijzen als collectieve festiviteit in de zin van artikel 4.1.2 van de APV Schiedam. Dit houdt in, dat horecabedrijven in de gemeente Schiedam zich niet hoeven te houden aan de gebruikelijke geluidsnormen, die voor een horecabedrijf van toepassing zijn. In navolging van bovengenoemde aanwijzing verleent de burgemeester op grond van artikel 2.3.9, vierde lid, onder d van de APV een algemene ontheffing van het sluitings- uur. De ontheffing, die geldt voor alle horecabedrijven in de gemeente Schiedam, met uitzon- dering van de cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops), houdt in dat deze horecabedrijven tijdens de nacht van zaterdag 31 december 2005 op zondag 1 januari 2006 open mogen blijven tot 04.00 uur. De ontheffing geldt niet voor terrassen. Van 9 november t/m 21 december 2005 ligt een afschrift van bovengenoemd besluit ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden hiertegen een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Leren rappen van Mega Master van K-Liber, zangles krijgen van Tasha's World of een workshop graffiti, streetdance, webdesign of filmen volgen, het kan in het Urban House. In Schiedam en Vlaardingen wordt op zaterdag 12 en 19 november het eerste Urban House van Nederland geopend. Het Urban House is een initiatief van de gemeente Schiedam in samenwerking met gemeente Vlaardingen en Muziekcentrum Opmaat. In Schiedam wordt het Urban House, gevestigd op het Wibautplein, zaterdag 12 november officieel geopend door wethouder Hans Meijer om 16.00 uur. De ope- ningsactiviteiten gaan die dag al om 11.00 uur van start. Jfongeren tussen de 13 en 23 jaar kunnen bij het Urban House workshops, cursussen en clinics volgen op het gebied van Urban muziek, dans, art design en multimedia. Bekende nationale en internationale artiesten en kunstenaars zoals Denise Jannah, Tasha's World, Hakim en Mega Master ondersteunen het Urban House. Ffet Urban House is de eerste aanzet naar Schieveste UEC. Tijdens de openingfestiviteiten in Schiedam die zaterdag de 12de van start gaan om 11.00 uur treedt BS-One op en worden workshops Graffiti en Breakdance gegeven. Vierus en K-Liber treden op in Vlaardingen op zaterdag 19 november. Tijdens de ope ning in Vlaardingen kunnen workshops Art Design en Breakdance worden gevolgd. Aanmelden voor de workshops tijdens de openingen en de reguliere cursussen kan via: info@urbanhouse.nl. Het seizoen start met cursussen in de disciplines Muziek, Dans, Art Design en Multimedia. Iedere cursus bestaat uit een blok van vijf weken: vier workshops en 66n presentatie. In Schiedam worden de cursussen gegeven op donderdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur op het Wibautplein 163-165-167. In Vlaardingen is het Urban House gevestigd in Muziekcentrum Opmaat op Meidoornstraat 30 en vinden de works hops plaats op zaterdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. De cursussen kosten €15,- totaal. Jongeren kunnen ook CKV-bonnen inleveren. Aanmelden voor de cursussen kan door een e-mail met naam, adres, telefoonnummer en om welke cursus het gaat te stu- ren naar info@urbanhouse.nl. Naast workshops organiseert het Urban House ook de Urban Lounge: avonden met live optredens en DJ's. Tijdens de eerste Urban Lounge op zaterdag 12 november treedt BS- One op en draait DJ Rockwilder in het gebouw op het Wibautplein in Schiedam. Op zaterdag 19 november treedt K-Liber op in Muziekcentrum Opmaat in Vlaardingen. Kijk voor het hele cursusaanbod en de programmering van Urban Lounge op www.urbanhouse.nl. Zaterdag 12 november is het eindelijk weer zover: dan komt Sinterklaas per stoomboot in Schiedam aan. Natuurlijk hoopt de Goedheiligman er op dat de Schiedamse kinderen hem en zijn Pieten in groten getale zullen verwelko- men en dat het zaterdag een vrolijk feest wordt in de stad. Het programma van de intocht luidt als volgt: 11.45 uur: Start op't Hoofd Amusementpieten en caprioolpieten arriveren op het Hoofd in de wijk Zuid. Start voorprogramma Tussen 11.45 en 12.00 uur op het HOOFDPLEIN Aankomst Sinterklaas Tussen 13.00 en 13.15 uur vertrek Sint-Nicolaas vanaf het Hoofd Start vaartocht naar het centrum van Schiedam Voorhaven - Buitensluis - Buitenhaven - Koemarktbrug - Lange Haven - Vismarkt Tussen 14.00 en 14.15 uur op de VISMARKT Aankomst Sint Nicolaas Tussen 14.45 en 15.00 uur start rondrit Appelmarkt - Hoogstraat - Broersvest - Emmaplein - Singel Stadserf Vanaf 15.15 uur op het Stadserf Aankomst Sint Nicolaas en officiele ontvangst door burgemeester R. Scheeres 16.15 uur Einde programma VERKEERSINFO: De Maasboulevard, het Hoofdplein, de Voorhaven, de Lange Haven en de Vismarkt zijn tijdens de intocht van Sint-Nicolaas afgesloten voor alle verkeer. Gelegenheid tot parkeren van auto's: Parkeerplaatsen Maasboulevard -ingang via Jachthavenlaan, uitgang via Havendijk. Voormalig Gustoterrein, bereikbaar via Buitensluis Reguliere parkeerplaatsen Centrum - deel parkeerplaats Buitenhavenweg gereserveerd voor bewoners Lange Haven. Zal je net zien: is het al drie weken stralend zomerweer, regent het pijpenstelen tijdens de schoonmaakactie in Groenoord, eind oktober. Maar ondanks de regen ging iedereen er gewoon tegenaan, met een 84-jarige buurtbewoonster voorop in de strijd. De gemeente, Woonplus, BGS, ONS, en een zeer gemotiveerde groep bewoners (45 mensen) prikten een week lang papier, spoten muren schoon, en verzamelden zwerfvuil in grote lichtblauwe vuilniszakken, in totaal zo'n zeventig stuks. Een succes kan je deze dagen zeker noemen: een weer schone wijk en twee gezellige dagen waarin de nodige contacten zijn gelegd. Moeders "Het is heel mooi dat er iets gedaan wordt aan de vervuiling," vindt de wijkcoordinator van de gemeente, Petra de Lange. "Maar dat is niet het enige doel van de actie. We wil- den ook dat het gezellige dagen zouden worden, waar buurtbewoners met elkaar konden praten over bijvoorbeeld de wijk. Daarom begonnen we de dag met een ontbijt en tussen de middag aten we ook met z'n alien. En dan zie je dat de ideeen en suggesties over tafel komen. Zo is er spontaan een groepje moeders gevormd dat op het Cornelia van Zantenplein iets voor kinderen gaat organiseren." Volgens de wijkcoordinator wonen in Groenoord mensen die zich betrokken voelen bij de buurt: "Ze willen graag iets doen als ze maar niet hoeven te vergaderen. Dat hele verga- dercircuit spreekt ze niet aan. Maar deze bewoners hebben vaak wel creatieve en verfris- sende ideeen. En die kunnen we goed gebruiken. Komt iemand tijdens zo'n dag met een suggestie, dan maken we een afspraak en kijken samen wat we kunnen doen. We willen deze mensen graag betrokken houden bij de wijk." De organisatoren hebben er alles aan gedaan om de buurtbewoners warm te krijgen voor deze actie. "We zijn persoonlijk langs de deuren gegaan om uit te leggen wat de bedoeling was," licht Petra de Lange toe. "Wie mee wilde helpen kreeg de avond voordat de actie begon nog een telefoontje, en als laat- ste herinnering op de ochtend zelf een sms-je. En dat werkte." Tekenles Ook de kinderen uit de wijk zijn bij de schoonmaakactie betrokken. Leerlingen van basis- school De Troubadour kregen 'tekenles' met kleurkrijtjes. Petra de Lange: "Kinderen krijten op garagedeuren en muurtjes. Niet iedereen vindt dat leuk. Nu hebben we op bepaalde plek- ken schoolborden gehangen. En die blijven daar ook. Binnenkort vinden de kinderen weer nieuwe krijtjes in hun brievenbus, zodat ze weer lekker hun gang kunnen gaan." De schoonmaakactie in Groenoord Midden werd gehouden op 24 en 25 oktober jl. Aan de actie werkten mee: Bewoners, gemeente, Woonplus, Politie, ONS en de BGS. De bewoners spoten muren schoon, prikten papier en verzamelden zwerfvuil. De gemeente en Woonplus coordineerden de actie, de BGS nam het openbaar groen onderhanden, de ONS zorgde voor afvoer van het zwerf- en grofvuil, en de Politie begeleidde de actie en gaf voorlichting aan kinderen. De jeugd (hier op de foto met wethouder Hans Meijer en Karin Dreven, directeur WoonPlus) heeft een belangrijk aandeel gehad in de opschoonactie. Wie optrekt met mensen met een verstandelijke handicap -kinderen of volwassenen - weet wat muziek hen kan brengen. Je wilt dansen, meedoen, lachen of huilen, stil liggen, luisteren of voluit meezingen. Bij een Ranjaconcert hoef je niet stil te zitten, maar kan je gewoon jezelf zijn: je wordt er toe uitgenodigd! Een Ranjaconcert is een vrolijke en soms ontroerende mix van klassieke muziek, volksmuziek en liedjes, theater en beweging. Rust en actie wisselen elkaar af. Er is veel te zien, te voelen, te ruiken, te proeven en te beleven. Decor, kleding en attributen maken dat je een uur lang ogen en oren te kort komt. En niet alleen voor, maar ook tussen en met het publiek. Deze concerten beogen de integratie van gehan- dicapten. Dat wil zeggen dat ook niet gehandi- capt publiek meer dan welkom is. De voorstellingen zijn: Vrijdag 11 november 11.00 uur en 14.00 uur Zaterdag 12 november om 17.00 uur Zondag 13 november om 10.30 uur Adres: 't Huis te Poort, Dam 28, 3111 BD Schiedam De toegang is gratis. iuaar )S niet Sitl hoeft te zitten vrijdag i I nowmlw 11,00 50 Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@sctiiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010)246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2