www.schiedam.nl Koningin bezoekt Midden Delfland TIJDELIJKE WEGAFSLUITINGEN EN PARKEERVERBODEN gemeente Schiedam Week 45 1 1 Omzetting Nieuwe Greenwheelsauto in Schiedam Jeugdfonds Schiedam Ouderenwoningen krijgen sterren Integrale herziening streekplan Rfjnmond (RR2020) Welstands- en Monumentencommissie Aanvraag Monumentenvergunning Ill Stichting Regionaal Indicatieorgaan RIO Woensdag 9 november 2005 Wet Milieubeheer Gemeentebe Op 12 oktober 2005 hebben Provinciale Staten van Zuid-Holland de integrale herzie ning van Streekplan Rijnmond (RR20220) vastgesteld. U kunt de integrale herziening van streekplan Rijnmond van 26 oktober tot en met 7 december 2005 inzien bij het Gemeentelijk Informatie Centrum, Stadserf 1 en bij het Klantencentrum Informatiediensten (bibliotheek) van het Provinciehuis, Zuid- Hollandplein 1 te Den Haag, tel.: (070) 4417790. Op verzoek en na telefonische afspraak kunnen de stukken bij zowel de gemeente als de provincie buiten kantooruren worden ingezien. Het plan kan ook worden ingezien op de website www.RR2020.nl Aangezien er in de integrale herziening streekplan Rijnmond geen concrete beleidsbeslis- singen zijn opgenomen, kan er geen beroep worden aangetekend bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor nadere informatie over de integrale herziening streekplan Rijnmond, kunt u zich wenden tot mevrouw J.M.C. Kerklaan, tel.: (070) 4417467, e-mail kerklaan@pzh.nl. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad op 20 juni 2005 de beleidsnoti- tie genaamd "Nota Herijking Conversie" heeft vastgesteld. Met ingang van 1 januari 2004 bestaat in Schiedam reeds de mogelijkheid van omzet- ting van erfpacht naar eigendom. De nu door de raad vastgestelde nota bevat een aan- passing van het beleid. De nota beschrijft onder andere de projectmatige aanbiedingen, van wijk tot wijk, aan erfpachters gedurende de periode 2005-2007 en een aanpassing van de prijs. Voorts is beschreven dat de koper van een erfpachtrecht spontaan een ver zoek kan doen aan de gemeente om een voorstel te ontvangen voor de omzetting van erfpacht naar eigendom. Bovendien hebben burgemeester en wethouders op 14 juni 2005, kort voor genoemde raadsvergadering, een uitbreiding besloten van de momenten waarop een erfpachter een verzoek kan doen aan de gemeente om een voorstel te ontvangen voor de omzetting van erfpacht naar eigendom. Hierdoor bestaat de mogelijkheid tot omzetting ook - op het moment waarop een met een hypotheekhouder overeengekomen bepaald contractueel tijdvak verstrijkt; - in samenhang met een gronduitgifte door de Gemeente Schiedam; - bij ingrijpende verbouwing en daarmee samenhangende financiering; - bij echtscheiding; - bij de afwikkeling van een nalatenschap waarvan het erfpachtrecht deel uit maakt. De betreffende nota en de tekst van het aanvullende besluit van burgemeester en wet houders liggen voor een ieder gedurende 6 weken na de datum van deze publicatie ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 14 november 2005 vanaf 09.30 uur Adm. De Ruyterstraat Broersveld 68-70 Havendijk 174 A/B Lange Kerkstraat 23 Noordvest 141-143 Nortwood Bouw D-Winkels St. Woonplus Schiedam Jadero Onroerend Goud A. Bujakiewicz-Ciosek kantoor gedeeltelijk vernieuwen woningen+supermarkt verbouwen woning gedeeltelijk verbouwen dak en ramen gedeeltelijk vernieuwen woningen verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel. (010) 2465487 of (010) 2465883. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 19 augustus 2005 is een aanvraag ontvangen van RJ.M. Vermeeren en M.C. de Jong om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Korte Haven 10. De werkzaamheden betreffen gevelwerkzaamheden aan de linkerzijgevel. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ver gunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 10 november tot 21 december op werkdagen inzien: maandag vanl2.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 21 december schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Tijdens deze bijeen- komst kunt u ook mondeling gemotiveerd een zienswijze inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzagentermijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met inachtname van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen kunt u zich wenden tot mw. drs. V. van der Vlerk van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2465502. In gevolge van besluit van het bestuur, na goedkeuring door de Raad van Toezicht, is per 30 mei 2005 de Stichting Regionaal Indicatieorgaan Nieuwe Waterweg Noord, ontbonden. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling als bedoeld in art. 23b boek 2 van het Burgerlijk Wetboek is gedurende twee maanden na deze publicatie voor een ieder ter kennis- name gedeponeerd ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, alsmede ten kantore van de stichting in liquidatie (Kerklaan 53 te Nieuwerkerk aan den IJssel) en op het voormalige kantooradres van de stichting (Burgemeester Honnerlage Gretelaan 57 te Schiedam). In het belang van de organisatie en de veiligheid tijdens het bezoek van de Koningin is besloten een aantal straten in de kernen't Woudt en Schipluiden op 11 november af te sluiten. 't Woudt Vanaf 07.00 uur tot 12.00 uur wordt 't Woudt vanaf de Woudseweg geheel voor alle ver- keer (inclusief voetgangers) afgesloten. Dat geldt ook voor het fietspad dat langs t Woudt loopt (tussen Woudseweg en Zwethkade-Zuid). Alleen inwoners en genodigden hebben tijdens de afsluitingsperiode toegang tot't Woudt. De genodigden beschikken over een toegangspas. Tevens geldt er op de weg 't Woudt en op het parkeerterrein aan de Woudseweg (aan het begin van de Molenlaan) van 07.00 uur tot 12.00 uur een parkeerverbod. Schipluiden Vanaf 07.00 uur tot 12.00 uur wordt de Gaagweg vanaf de Westgaag (Maaslandse Dam), alsook de Rijksstraatweg, vanaf de Gaagweg tot de Dorppolderweg, voor al het verkeer afgesloten. Vanaf Den Hoorn is de Rijksstraatweg tot aan de Dorppolderweg bereikbaar. De Dorpsstraat wordt van 07.00 uur tot 16.00 uur in zijn geheel afgesloten vanafTotal Langstraat tot aan de Westlander (bij de Dorpskerk). Ook geldt hier gedurende dezelfde tijd een parkeerverbod. In de dorpskern worden van 07.00 uur tot 16.00 uur verder nog de volgende wegen/locaties voor al het verkeer afgesloten, behalve voor voetgangers: - de Zouteveensebrug (Valbrug); - de Keenenburgweg tussen het H.K. Pootplein en de Valbrug; - de Burgemeester Van Gentsingel (gelegen tussen de Vlaardingsekade en de Burgemeester Musquetiersingel) - de Singel (hier geldt ook een parkeerverbod); - de Kerkstraat (hier geldt ook een parkeerverbod); - de Vlaardingsekade (afsluiting en parkeerverbod gelden al vanaf donderdag 09.00 uur) - de vrachtwagenparkeer is afgesloten voor vrachtwagens, maar niet voor personenauto's - het sportpark Keenenburg in Schipluiden is verboden voor vrachtauto's. De afsluiting en het parkeerverbod op de Vlaardingsekade geldt vanaf donderdag 10 november 09.00 uur en houdt verband met de opbouw van een tribune. Zouteveenseweg (tussen Vlaardingen en Schipluiden) De Zouteveenseweg is tot de dorpskern (H.K. Pootplein) bereikbaar. Echter vanaf het Het college heeft de realisatie van een nieuwe standplaats met auto van Greenwheels mogelijk gemaakt aan de Buitenhavenweg, langs het water, nabij pand nr 1. Deze standplaats is herkenbaar aan het bord "P vergunninghouders" met onderbord "autodate greenwheels" Greenwheels is vanaf 2001 actief in de stad. Na enige tijd op het Emmaplein te hebben gestaan, staat de eerste deelauto al weer geruime tijd op het voorplein van het NS-station Centrum. Als dit plein wordt heringericht zal de auto in de directe omgeving een nieuwe standplaats krijgen. De auto is herkenbaar aan de rode kleur met het Greenwheels-logo. Gedeeld autogebruik: hoe werkt dat? Voor iedereen die geen auto heeft, maar wel af en toe een auto nodig heeft is gedeeld autogebruik ideaal. Bij gedeeld autogebruik kunt u een abonnement afsluiten bij een aanbieder, in dit geval Greenwheels, om op ieder gewenst moment een auto te reserveren. Deze auto staat op een vaste parkeerplaats, waar het voertuig opgehaald en weer terugge- bracht kan worden. De auto kunt u openen met een chipcard. Onderweg kunt u met een tankpas bij alle benzinestations in Nederland op rekening van Greenwheels tanken. Het aantal uren en kilometers dat u de auto gebruikt wordt geregistreerd. Maandelijks krijgt de abonnementhouder een overzicht van het aantal autoritten en het verschuldigde bedrag. Het systeem, dat op een groot aantal plaatsen in Nederland wordt gebruikt, kan een bij- drage leveren aan een bewust autogebruik en een uitkomst bieden voor mensen die slechts af en toe een auto nodig hebben. Aanmelden voor gedeeld autogebruik kan via www.greenwheels.nl of via tel. 0900-2.100.100. Meldingen Onderwerp Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor- zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Voor verschillende categorieen van bedrijven is echter geen vergunning nodig. Deze bedrijven moeten zich houden aan de milieuregels die zijn neergelegd in besluiten op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer, zogenoemde Algemene Maatregelen van Bestuur. De bedrijven moeten de werkzaamheden wel melden bij het bevoegd gezag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat in het derde kwartaal van 2005 de navolgende meldingen ex artikel 8.40 van de Wet milieubeheer zijn ontvangen. Opslag- en transportbedrijven milieubeheer Fortunaweg 62, PKS Group (400989) Woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer Van der Brugghenlaan 2, Scholengemeenschap Spieringshoek (319845) Detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer Lange Haven 54, De Bonte Koe B.V. (407525) Bouw- en houtbedrijven milieubeheer Jan van Galenstraat 31, De Korf Meubelen op maat (422027) Horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer Broersvest 116, Villa Da Franco (413480) Grote Markt 1, Restaurant 't Stadhuys B.V. (419899) Korte Dam 8, Hosman Freres Bistro en Auberge V.O.F. (305734) Westfrankelandsestraat 13, Thai Boxing Pasztjerik (402476) Voorzieningen en installaties milieubeheer Frans Halsplein 37, De Kring (332570) Inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer Nieuw Mathenesserstraat 26, Brandsma Vorkheftrucks B.V. (306515) Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de meldingen kunt u zich wenden tot de DCMR Milieudienst Rijnmond, tel.: (010) 2468621 (bureau Documentaire Informatievoorziening). a Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 3100 EA Schiedam H.K. Pootplein (ter hoogte van Albert Heijn) naar de Dorpsstraat is de weg afgesloten. Er is dus geen doorgaand verkeer naar Delft mogelijk. Al meerdere dagen voor 11 november worden op de Zouteveenseweg borden geplaatst met de mededeling dat op deze route op 11 november het doorgaande verkeer naar Delft gestremd zal zijn. Openbaar vervoer Vanuit Maassluis/Maasland - rijdt bus 132 van Connexxion op 11 november de route Molenweg, Westgaag, Burgerweg, Hoogweg, Burg. Crezeelaan (N223), Zijtwende, Laan van Koop, Dorppolderweg, Rijksstraatweg, Schipluiden en vervolgens de gebruikelijke route naar Delft. Alleen indien er op de Dorppolderweg langdurige file gaat ontstaan, dan vervolgt de bus zijn route vanaf de Burg. Crezeelaan (N223), Burg. Van der Goeslaan, Woudseweg, Klaas Engelbrechtsweg, Rijksstraatweg, Schipluiden; en vervol gens naar Delft. Vanuit Delft (Centraal Station) - rijden er naast de gewonen bussen van Connexxion (132) vanaf 8.00 uur tevens pendelbussen naar Schipluiden. De laatste pendelbus vanaf Schipluiden naar het Centraal Station in Delft vertrekt om 14.00 uur. Bewoners in de Duifpolder en aan de Gaagweg Bewoners in de Duifpolder en aan de Gaagweg kunnen eenvoudig op vertoon van hun geldig legitimatiebewijs op vrijdagochtend 11 november naar hun huis komen. Inwoners ten westen van Schipluiden Inwoners ten westen van Schipluiden (o.a. Maassluis en Maasland) worden geadviseerd, indien zij toch per auto willen gaan, dezelfde route als de bus te rijden: Molenweg, Westgaag, Burgerweg, Hoogweg, Burg. Crezeelaan (N223), Zijtwende, Laan van Koop, Dorppolderweg en vervolgens parkeren op de vrachtwagenparkeerplaats. Inwoners ten oosten van Schipluiden Inwoners ten oosten van Schipluiden die per auto komen, worden geadviseerd te parke ren op het parkeerterrein van Sportpark Keenenburg, volgens de route Rijksstraatweg, Dorpsstraat en de Tiendweg. Per fiets Indien het even kan wordt iedereen geadviseerd om zoveel mogelijk per fiets of te voet te komen. De gemeente Schiedam wil dat kinderen lid kunnen worden van een vereniging en deelnemen aan activiteiten. Schiedammers met een minimuminkomen kun nen daarom gebruik maken van het Jeugdfonds. Wanneer u kinderen heeft in de leeftijd van 4 tot 18 jaar maakt u vast kosten voor de voetbalvereniging, een zwemabonnement, ballet, bibliotheek, muziekschool, scouting of vakantiekamp. U zult te maken krijgen met kosten voor excursies, schoolkamp, werk- week, schoolreisje of schoolfonds. Voor wie? Om voor het Jeugdfonds in aanmerking te komen moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: - U woont in Schiedam - U heeft een minimuminkomen - U heeft een of meer inwonende kinderen in de leeftijd van 4 tot 18 jaar; - U ontvangt kinderbijslag voor dit kind/ deze kinderen; - Uw (gezamenlijk) vermogen bedraagt niet meer €10.210,-- (voor 2005) Welk bedrag kunt u ontvangen? Via het Jeugdfonds kunt u per jaar maximaal €180,— per kind ontvangen. U kunt tot 31 december uw aanvraag voor 2005 indienen. Waar moet u zijn? Als u denkt dat u in aanmerking komt voor het Jeugdfonds, haal dan een folder Jeugdfonds met daaraan een aanvraagformulier op bij: Receptie afdeling Werk en de afdeling Inkomen' 's-Gravelandseweg 567 Loket Zorg en Welzijn in de Stadswinkel Stadserf 1 Het Jeugdfonds Schiedam wordt uitgevoerd door de afdeling Inkomen. Misschien komt u in aanmerking voor meer regelingen van de afdeling Inkomen. Voor informatie kunt u contact opnemen met een van de medewerkers bijzondere bijstand. Zij zijn van maandag tot en met donderdag tussen 9.00 uur en 10.00 uur telefonisch te bereiken. Het tele foonnummer is 010 - 2466180. De gemeente Schiedam gaat onderzoeken in hoeverre particuliere huur- en koopwoningen geschikt zijn voor bewoning door ouderen. De gemeente wil meer inzicht verkrijgen in het aanbod van woningen die voor ouderen geschikt zijn of eenvoudig geschikt zijn te maken. Dit om vraag en aanbod beter op elkaar te kunnen afstemmen. Jaarlijks organiseert de gemeente de informatiemarkt "55+ en Wonen". Tijdens de onlangs gehouden markt kwam naar voren kwam dat er geen duidelijk zicht is op het aantal voor ouderen geschikte woningen in Schiedam. Voor woningzoekenden is het hier door niet altijd duidelijk of een aangeboden woning aan de wensen voldoet. Maar ook de gemeente heeft belang bij een goed inzicht in het aanbod van ouderenwoningen omdat hiermee beter in beeld komt waaraan behoefte bestaat en welke woningen aan de voor- raad zouden moeten worden toegevoegd. Het onderzoek omvat omstreeks 90 complexen met daarin 4500 huur- en koopwonin gen. Aan de hand van een checklist wordt beoordeeld in hoeverre de woningcomplexen en de woningen zelf toegankelijk zijn voor mensen die slecht ter been zijn df een rollator of rolstoel gebruiker. Ook wordt bekeken hoe de doorgankelijldieid is, dus hoe bewoners zich door de bewoning kunnen bewegen, al dan niet met behulp van rolstoel of rollator. Met sterren wordt aangegeven in welke mate woningen geschikt zijn voor deze bewoners. Een woning kan nul tot vier sterren krijgen. Een woning zonder ster is niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. Een woning met vier sterren is volledig bereikbaar en geschikt (of geschikt te maken) voor mensen die een rolstoel gebruiken. Als uit het onderzoek blijkt dat bepaalde complexen of woningen niet voor een ster in aanmerking komen, maar met een kleine oplossing wel een of meer sterren kunnen krijgen, wordt dit in het onderzoek meegenomen. Het onderzoek zal in november starten en eind 2005 zijn voltooid. In de toekomst kan bij de verhuur of verkoop van woningen worden vermeld hoeveel sterren de woning heeft zodat woningzoekenden weten waar zij aan toe zijn.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3