D Rotterdam Mekka voor gamers Jan Rot zingt klassieke hits in een Nederlands jasje 'The Clash of the Cover Bands' in Plan-C HOBBY PERSONAL A/V 39.' 19.9 49? maasstad KWALITEITS 0PV0UWBARE H00FDTELEF00N UNIVERSELE 2-IN-1 AFSTANDSBEDIENING DRAADL0ZE STEREO FM-H00FDTELEF00N MP-3 WALKMAN MET 20GB HARDDISK P©iDdOM Speciale kerst Wok voor een prys! le of 2e kerstdag 28,50 p.p. mmm Benefietavond slacht- offers ramp Pakistan BERGWEG 110, ROTTERDAM Kerstlunch 20,00 p.p. Kinderen t/m 10 jaar 10,00 p.p. vanaf 13.00 uur tot 15.45 uur BESTE K00P! Woensdag 16 november 2005 Kinderen t/m 10 jaar 18,30 p.p. lste zitting vanaf 17.00-19.30 uur 2de zitting vanaf20.00-00.00 uur Binnen het Gouden Wok concept kunt u onbeperkt gebruik maken van: hetwokbuffet hetwarme buffet het dessertbuffet het saladebuffet hetgrillbuffet TeppanYaki/Sushi buffet Samen meer dan 100 soorten 370 zitplaatsen SPECIALE ACTIE Bent u jarig op de dag dat u ons bezoekt? Op vertoon van uw legitimatie ontvangt alleen de jarige Job een Gratis Diner Wok Cheque voor het volgende bezoek aan ons (excl. drank). '4 4 ,nonsspec'aiiteitenrestaurant yT-Aziatisch lopend warm kerstbuffet pOCEAN Specialiteiten uit de WENZHOU KEUKEN ARADISt €25#°°p.P. Kinderen t/m 10 jaar 15,50 p.p. Vanaf 16.00 uur tot 02.00 uur. Floating Hotel China Restaurant Party Center"* Wok Restaurant Oriental Asian Supermarket Wok Restaurant Telefoon: 010-2250005 A la carte China Restaurant Telefoon: 010-4361702 Hotel Telefoon: 010-4360256 Alle voorgaande actles vervallen hlermee. Ailearrangementen zljn excl. drank en incl. dessert. ROTTERDAM - Muzikant Jan Rot is tegen woordig vooral bekend als zanger en vertaler van klassiekers. Ook trekt hij voile zalen als An Jan, samen met Marjolein Meijers van de Berini's. Op woensdag 23 november is Jan Rot te zien in Theater Zuidplein. Deze keer met on- der meer Bill van Dijk en As- trid Nijgh aan zijn zijde. Drie schitterende stemmen die Ne- derlandse versies van klassie ke hits zingen in 'Nachtlied'. Korting Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de hobby en personal audio afdeling een grote collectie hobby elektronica zoals scanners, hoofdtelefoons, satelliet sets, kabels, pluggen, e.d. Van wereldontvangers tot discmans en MP3 spelers, van CD radiocassetterecorder tot klokradio. Alles is direct uit voorraad leverbaar. M$5\ PHILIPS .29391 U49T DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Jr 4 V^\ Uoh i Grill *Actievoorwaarden: niet geldig tijdens feestdagen, wel overdraagbaar! 11 GRATIS PARKEREN VANAF 18.00 uur Parkhaven 21 - 3016 GM Rotterdam - Holland Fax 010 436 69 52 E info@degoudenwokrotterdam.nl I www.degoudenwokrotterdam.nl door Willem Schouten ROTTERDAM - Niet meer saai op je zolderkamertje in je eentje Samen. maar zittend in een be- wegende formule 1 wagen je fa- voriete circuits afscheuren. Het kan binnenkort in Rotterdam, waar in 2007 een nieuw Mekka voor gamers wordt geopend on- der de naam 'Game Capital'. Het gamecentrum is een initiatief van twee Rotterdamse onderne- mers, Ferry Plug en Stephan Poelsma. „Het gaat iets heel an- ders worden dan de doorsnee ar- cadehal. We gaan voor de totaal- beleving", aldus de zakenman Poelsma. Het is de bedoeling dat de game- bioscoop, met een vloeroppervlak- te van tienduizend vierkante meter, een nieuwe top vijf attractie wordt in Rotterdam, vergelijkbaar met de Euromast en het Holland Casino. De ondernemer heeft er alle ver- trouwen in. „Steeds meer mensen gamen thuis en wat dat betreft is het net als met een bioscoop: Men- sen kunnen thuis ook gewoon een film kijken, maar toch gaan ze naar de bioscoop, omdat ze zin hebben in een avondje uit. Dat willen wij de gamers ook aanbieden, lekker met je vrienden een avondje uit. Zeg maar gerust het tegenoverge- steld van een arcadehal, waar men- sen in hen eentje op een kast staan te rammen. Het groepsgevoel staat bij ons voorop." Poelsma rekent op een bezoekersaantal van 700.000 tot een miljoen mensen per jaar. Het is de bedoeling dat elke game- soort zijn eigen, speciaal ingerich- te, zaal krijgt. „Bijvoorbeeld alle race-spellen in een zaal: dan kan je met je vrienden tegen eikaar spe- len, terwijl de niet-gamers hun vrienden kunnen aanmoedigen via een groot scherm. Het wordt dan veel 'echter', bijna net als het echte racen", aldus de Rotterdamse on dernemer. Ook de games zelf zullen anders zijn dan de meeste mensen gewend zijn. Vliegsimulatoren die bewe- gen op hydraulische systemen, au to's met een scherm van 360 gra- den, zodat de bestuurder ook zijn dode hoek kan zien: het zijn zo- maar wat dingen die de onderne mer in zijn hoofd heeft. ,,We willen alleen het allerbeste, desnoods gaan we de games zelf ontwikke- len." Volgens Poelsma is de komst van het gamecentrum een grote kans voor heel Rotterdam. Niet alleen zorgt 'Game Capital' voor een gro- tere naamsbekendheid van de stad, een gamebioscoop in deze opzet is een wereldprimeur. Bovendien le- vert het volgens de ondernemer ook in financieel opzicht alleen maar voordelen op. ..Per jaar gaat er zo'n 55 miljard euro om in de game Industrie, en dat bedrag wordt elk jaar hoger. Met deze speelhal trek je niet alleen de speler naar je stad, maar ook de ontwikke- laars van de spellen. Die bedenkers willen dicht bij het vuur zitten. Rotterdam heeft een grote creatie- ve sector dus daar kunnen veel mensen van meeprofiteren." De zakenman denkt dat er ondanks kaskrakers als de Diergaarde Blij- dorp, Spido en de Euromast nog genoeg ruimte is voor een nieuwe attractie in de stad. „Per jaar ko- men er achttien miljoen mensen naar Rotterdam en dan is het win- kelpubliek niet eens meegerekend. Daar kunnen wij van profiteren. Je kan dan denken aan mensen die na het winkelen, of na een rondvaart door de havens, nog even komen gamen. We denken zelfs dat er ge noeg mensen bereid zijn om speci aal voor de spellen naar Rotterdam af te reizen." De locatie van het game-walhalla is nog niet zeker, maar de onderne- mers gaan voor een plek in het cen trum. Het OntwikkelingsBedrijf Rotterdam (OBR), opgericht om de economische structuren in Rot terdam te verbeteren, helpt de star ters bij het zoeken naar een ge- schikte locatie. Poelsma is zeer te spreken overde samenwerking met het OBR. „Ze helpen ons met din gen als vergunningen en helpen ons een weg te vinden in de poli- tiek. Het ontwikkelingsbedrijf schept een goed klimaat voor on- dernemers die durven." door Vincent Wernke 'Vlinders in de nacht met grote ogen - Flirtend in de nacht - Wel- overwogen voor de grote boem - Van wie wat waar en hoeZo be- gint 'Vlinders in de nacht', de Ne- derlandstalige versie van de Frank Sinatra klassieker 'Stangers in the night'. „Sommige liedjes die wij zingen zijn vaker vertaald, maar niet goed", vertelt Jan Rot. „Neem 'Strangers in the night', dat letter- lijk vreemdeling in de nacht bete- kent. Dat klinkt niet. Bij ons is dat 'Vlinders in de nacht'. Als je dat hoort, word je weer benieuwd waar het over gaat. Ik vertaal lied jes niet letterlijk, maar naar de geest", stelt Rot „Als je 'Bridge over troubled wa ter' letterlijk vertaalt, begrijp je Bill van Dijk, Jan Rot en Astrid Nijgh staan op 23 november in Theater Zuidplein met hun voorstelling 'Nachtlied'. foto: Corbino niet meer waar dat over gaat. Het heet nu 'Plank over zeven sloten'. Die uitdrukking 'in zeven sloten' bestaat alleen in Nederland, maar daardoor werkt dat wel. Het gaat uiteindelijk om de sfeer van een lied. 'You've got that lovin' fee ling' gaat bij ons over een zoon en zijn dementerende moeder. Heel anders dan het origineel, maar de sfeer is wel hetzelfde gebleven. En daar gaat het om, want het is die sfeer die je raakt. Ik neem het ori gineel serieus, maar heb wel de vrijheid om daar vanaf te stappen wanneer dat nodig is. Eigenlijk werk ik met de beste componisten en tekstdichters samen, alleen zit ten ze niet bij mij aan tafel." Dezelfde formule („Het hertalen van bekende liedjes") paste hij ook toe in de shows die hij deed met Matjolein Meijers. Voor de voorstelling 'Nachtlied' zocht hij echter andere mensen om mee sa men te werken. „Dit zijn ander- soortige liedjes, die allemaal iets met de nacht te maken hebben. Ik ben daarom op zoek gegaan naar mensen die ik daarbij vind passet). Astrid Nijgh associeer ik sowieso met de nacht. Met haar zeer lage alt heeft ze bovendien een heel andere stem dan ik. Daartegenover staat Bill van Dijk met zijn gespierde musicalstem. En dan zijn er drie muzikanten, die ook meezingen. Samen bestrijken onze stemmen het hele gebied en zingen we ook allerlei verschillende liederen." In een 'ongedwongen huiskamer- sfeer' leidt gastheer Jan Rot het pu- bliek langs hervertalingen van liedjes als 'Gutte Nacht, Freunde', 'Whiter Shade of Pale', 'Spanish Harlem', 'Le Moribond' en 'Lola'. „Ik vind vertalingen vaak niet mooi, omdat het niet goed gedaan wordt. Ik vertaal daarom een lied met de originele bladmuziek erbij. Het mooiste is als er geen woord verkeerd staat. Ik zorg altijd dat de binnenrijm van het origineel be- waard blijft. Daardoor klinkt zo'n lied heel natuurlijk. Bovendien klinkt het bekend doordat mensen door Vincent Wernke ROTTERDAM - Vijf cover- bands uit de provincie Zuid-Hol- land strijden komende vrijdag in Plan-C in Rotterdam om een plek in de landelijke halve finale van de 'The Clash of the Cover Bands Award 2005'. Het is de tweede keer dat deze landelijke wedstrijd voor coverbands wordt georganiseerd. De uitein- delijke winnaar mag zich niet al leen de beste coverband van Ne derland noemen, maar krijgt te- vens de kans om een eigen cd op te nemen. „Ik ben al jaren actief als manager en boekingskantoor voor diverse coverbands en vind dat dit soort bands ten onrechte ondergewaar- deerd worden", vertelt John van den Borne, initiatiefnemer en orga- nisator van 'The Clash of the Co ver Bands'. „Uit ervaring weet ik dat in coverbands soms de beste muzikanten spelen. Ik ben in de ja ren tachtig actief geweest als muzi kant. Ik schreef ook eigen werk, maar het is moeilijk om daarmee voet aan de grond te krijgen. Daar om moeten veel bands ook covers spelen om te kunnen optreden." Vroeger was het spelen van covers heel normaal. Pas halverwege de jaren zeventig is dat veranderd: „Opeens was het not done om in een coverband te spelen. Het moest allemaal kunstzinnig zijn en een coverband stond gelijk aan ge- brek aan creativiteit. De ervaring leert echter dat juist veel creativi teit nodig is om op een goede ma- nier een cover te spelen en toch de ziel van zo'n lied te behouden." Van den Borne wil niets weten van minachting voor coverbands en daarom ook organiseert hij nu voor r, The Funkalicious Collective is een van de vijf bands uitZuid- Holland die vrijdag spelen tijdensThe Clash of the Cover Bands'. de tweede keer 'The Clash'. Er meldden zich zo'n 1100 cover- bands aan, waarvan er inmiddels nog zo'n vijftig over zijn. Hieron- der de vijf bands die vrijdag in Plan-C strijden om de titel 'Beste coverband van Zuid-Holland'Pex (pop/rock coverband uit Delft), Zenith of Zeal (pop, rock cover- band uit Den Haag), The Funkali cious Collective (funk coverband uit Alphen aan den Rijn), Neer- lands Peil (Nederlandstalige rock coverband uit Leidschendam) en Baxteen (rock coverband uit Krommenie). „Onze band bestaat nu bijna een jaar", vertelt Richard Loupatty van The Funkalicious Collective. „De band is opgericht voor een op treden tijdens een straatfeest. We moesten in korte tijd een set van zo'n anderhalf uur hebben en daar om lag het voor de hand om covers te spelen. Misschien dat we ooit ook eigen nummers gaan spelen, maar daar moet je dan wel de tijd voor hebben. Nu spelen we vooral funk en hebben we ons gespeciali- seerd in muziek van Prince. We hadden vijf nummers van hem op ons repertoire en inmiddels zijn dat eral vijftien." Ook tijdens de regiofinale van 'The Clash of the Cover Bands' zal The Funkalicious Collective waar- schijnlijk muziek van Prince gaan spelen. „We hebben op de site nu een MP3 staan van onze versie van zijn hit 'Purple Rain'. We krijgen daar goede reacties op, ook van fans van Prince. Maar of we dat gaan spelen, dat bepalen we deze week. We zien 'The Clash' in elk geval als een mooi opstapje. Om als band beter te worden, moet je veel met eikaar op het podium staan. Zeker als band met Prince- muziek kan 'The Clash' ons wel- licht optredens gaan opleveren." John van den Borne benadrukt dat veel beroemde bands met covers begonnen zijn: „Zelfs The Beatles en The Rolling Stones. Voor bands is het veel moeilijker om succes te hebben met eigen nummers, dan met nummers die mensen al ken- nen. Ongeveer de helft van alle co verbands speelt ook eigen werk en sommigen breken daar uiteindelijk ook mee door. Andere bands be- perken zich tot covers en hebben daar succes mee. En ook daarmee kun je hits scoren. Kijk maar naar de Rotterdamse studentenband Hermes House Band." De presentatie van 'The Clash of the Cover Bands' is komende vrij dag in handen van Manuela Kemp. Van de vijf Zuid-Hollandse finalis- ten plaatst een band zich recht- streeks voor de landelijke halve fi nales in Paradiso. De andere vier maken kans op een van de zes wildcards, die in de totaal tien re- gio's klaarliggen." Richard Lou patty durft niet te voorspellen of zijn band The Funkalicious Collec tive kans maakt om naar de lande lijke halve finale door te gaan. „Dat hangt helemaal af van de jury. Het lijkt ons overigens wel te gek om in Paradiso te spelen. Dat is toch een van de beroemdste pop- podia van Nederland." Van alle deelnemers aan 'The Clash of the Cover Bands' zijn nu al MP3's te beluisteren op de web site www.theclashofthecover- bands.com. „En dat gebeurt mas- saal", weet Van den Bome. „De nummer een van deze week is wel 2500 keer gedownload. Dat is echt heel veel. De meest gedownloade nummers zijn bovendien elke week te horen in 'The Clash Download Top 10' op City FM Classic Rock en Rebecca FM Clas sic Rock. Ook daaruit blijkt dat co verbands bij het publiek echt wel populair zijn." De regiofinale van 'The Clash of the Cover Bands' vindt komende vrijdag plaats in Plan-C, Slepers- vest I in Rotterdam. In de voorver- koop kost een kaartje 8,50 euro, en aan de deur 10 euro. Voor kaarten en informatie: www.theclashofthe- coverbands.com. de muziek al kennen. Het publiek wil het liefst iets bekends, maar ook iets nieuws. In ons programma krijgen ze dat allebei." „De reacties van het publiek zijn heel positief weet Jan Rot. „AJs een lied is afgelopen hebben ze meteen zoiets van: wat komt er nu? En wat zouden daarmee gedaan hebben? Vreemd is het overigens niet om dit soort meesterwerkjes een nieuwe tekst te geven. Een stuk van Shakespeare kun je in oud Engels opvoeren, maar je kunt er ook een nieuwe tekst voor schrij- ven. Voor liedjes geldt dat ook. Bovendien gebeurt het vaker. Klassiekers als 'Manuela' en 'Dro- men zijn bedrog' zijn ook vertaal- de liedjes. Het verschil met wat wij doen is echter dat je de melodie in veel gevallen al kent." Met deze vorm heeft Jan Rot een jasje gevonden dat hem prima past. Hij is daarom vastbesloten de ko mende jaren op deze voet door te gaan. Hij doet alles zelf: „Ik ben producent, doe de boekingen zelf en hemel mijn product op in de pers. Kijk, elke artiest wil een hit, maar zit daar vervolgens veertig jaar aan vast. Wij doen elk jaar nieuwe hits en spelen het jaar erna weer heel andere liedjes." Vol- gend jaar keert Jan Rot samen met Marjolein Meijers terug in de thea ters met een nieuw 'pretproject'. „We zullen dan vertalingen zingen van nummer een hits uit de Neder- landse top 40. Het idee is hetzelf de, maar met andere liedjes en dus een andere sfeer." 'Nachtlied' van Jan Rot, Astrid Nijgh, Bill van Dijk e.a. is op woensdag 23 november te zien in Theater Zuidplein. De eerste 25 le- zers van deze krant die dit artikel inleveren bij de kassa van dit thea ter krijgen 10 euro korting bij aan- koop van twee kaarten (normaal 17,50 euro per kaart). Deze aan- bieding is niet geldig voor reeds gekochte kaarten en/of in combi- natie met andere acties. Reserve- ren: 010-203.02.03. Voor meer in formatie: www.janrot.nl. ROTTERDAM - In het nieuwe Luxor Theater wordt op vrijdag 18 no vember aanstaande vanaf 20.00 uur een benefietavond gehouden ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Pakistan. De Interculturele stu- dentenverenigingen van de Erasmus Universiteit, het HBO InHolland en het nieuwe Luxor Theater hebben de handen ineengeslagen om op deze avond zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de opbouw van een kinder- dorp in het centrum van het rampgebied. Het kinderdorp bestaat uit een weeshuis, een ziekenhuis en een school. Op het multiculturele programma van deze avond staat onder meer: de bekende Turkse volksdansgroep Anadolu, professionele Chinese zwaarddansers die een spectaculaire de monstrate van de wushu vechtkunst zullen laten zien en de Pakistaanse zanger Sagar Malik. Er is muziek uit alle windstreken en op karakteristie- ke instrumenten zoals het typische uit Pakistan afkomstige Punjabi slag- werkinstrument de 'dhol'. De dans wordt vertegenwoordigd door de wer- veiende derwisjendansgroep Semazen. In de foyer staan tientallen kraam- pjes opgesteld, waar onder meer lekkernijen worden verkocht en verschil- iende (charitatieve) instellingen en organisaties acte de presence zullen geven. Er zijn dj's en de band Orange Grove treed na afloop op in de Rijn- foyer. De gehele opbrengst van deze avond wordt overgemaakt naar de stichting die de bouw van het kinderdorp gaat verwezenlijken. De directie van het nieuwe Luxor stelt het gebouw en personeel kosteloos beschik- baar en ook de artiesten en studenten werken geheel belangeloos mee aan deze bijzondere avond. De kaarten voor het benefiet kosten 10 euro per persoon, maar er zijn ook enkele business seats te koop voor 100 euro. De toegangskaarten zijn te bestellen via www.luxortheater.nl of (telefonisch) te reserveren aan de kassa van het theater, telefoonnummer: (010) 484 33 33. De kassa is ge opend van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 19.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. CORRECT ran senimheiser SENNHEISER PX-100 0PV0UWBARE H00FDTELEF00N Sennheiser kwaliteit in een compact formaat. Ideaal voor MP-3 speler. In i-Pod wit uitgevoerd. CORRECTPRIJS Art.nr. 299708 I PHILIPS SRU-520 2-IN-1 AFSTANDSBEDIENING 2-in-1 universele afstandsbediening die maximale functionaliteit biedt voor de meeste merken TV, VCR en DVD. CORRECTPRIJS Art.nr. 300675 SONY MDR-RF 820 STEREO H00FDTELEF00N Draadloze FM hoofdtelefoon met een bereik tot 100 meter. Voorzien van oplaadbare batterijen en een automatische aan/uit schakeling voor lekker lang luistergenot. Het signaal gaat zelfs door muren heen waardoor bewegingsvrijheid optimaal gecombineerd wordt met een uitstekende geluidskwaliteit. CORRECTPRIJS Art.nr. 271267 SONY NW-HD1 MP3 WALKMAN MET 20 GB HARDDISK Deze Network Walkman heeft een harde schijf van 20 GB waarop ruim 900 CD's passen. Het meegeleverde laadstaiion is voorzien van een snelle USB-aansluiting voor een PC. De G-Sensor-technologie beschermt de muziek op de harde schijf zelfs bij de ergste schokken. Het intern geheugen van 25 sec. voorkomt overslaan. Ondersteunt alle digitale audio compressie formaten: ATRAC/MP3/WMA/WAV. In zilver kleur.Afm. 8.9x6.2x1.4 cm. Art.nr. 281484 CORRECTPRIJS ZONDAG 20 NOVEMBER GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 23