i URBAN HOUSE BRENGT JONGEREN SAMEN www.schiedam.nl Laat het de Rekenkamer- commissie weten! Oproep aan alle jeugd van 0 tot 23 jaar in Schiedam Commissie Bevolking en Onderwijs vergadert gemeente Schiedam Week 46 Woensdag 16 november 2005 Acties van de Schiedamse bibliotheek! Bouwzaken Bouwplan binnenplanse vrijstelling Monumentenvergunning u Gemeenteberi &»arai i Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informade verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 4 november 2005 t/m 9 november 2005: Bouwaanvrageri: Woonplus Schiedam Goeman Borgesius Korte Haven 6 Nieuwe Haven Nijhoffplein 11 Rembrandtlaan 79 A/B Woudweg 2 Sloopaanvragen: Nieuwe Haven Northwood Bouwprojecten Gem. Schiedam, afd. REO R. Kol R. Franken D. Bosboom ONS Ingenieursbureau Verleende bouwvergunningen: Verzonden 8 november 2005 J. Naberpad 15 Korte Haven 1-3 E. Veldhoven Northwood Bouwprojecten Verzonden 10 november 2005 J. Urlusplein 100 St. Paus Johannes XIII W. de Zwijgerlaan 46 J. van As hoekwoning nr. 161 vergroten (gewijzigd) 2 woningen verbouwen (herziene aanvraag) steigerconstructie aanbrengen serre plaatsen voorgevel vernieuwen constructie vernieuwen kademuur gedeeltelijk slopen dakkapel plaatsen bedrijfspand tot 6 appartementen veranderen entree veranderen woning vergroten N.B. Op.grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Plaatsen van bergingen annex fietsenstalling aan de Broersvest 4-16 en Korte Singelstraat 21. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003 bestemming Erf". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan omdat er geen gebouwen mogen worden opgericht op het perceel met een bestemming Erf. Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings- mogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 20 uit de voorschriften van het bestemmingsplan "Binnenstad 2003". Het plan ligt hiertoe van 10 november 2005 t/m 24 november 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Eenieder kan gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 23 September is een aanvraag ontvangen van R. Buurman om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Haven 98. De aanvraag betreft in hoofdlij- nen het gedeeltelijk vernieuwen van niet historische kozijnen in de achtergevel van het pand, veranderingen aan niet historisch waardevolle onderdelen in het interieur. Daarnaast het realiseren van een dakopbouw en het vernieuwen van niet historische dak- kapellen Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ver gunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 16 november tot en met 28 december op werkdagen inzien: maandag van 12.00- 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00- 20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 28 december schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Tijdens deze bijeen- komst kunt u ook mondeling gemotiveerd een zienswijze inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzagetermijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met inachtname van ingediende zienswijzen. "Een gouden tip voor aankomende straatmuzikanten? Kom niet met eigen repertoire. Al ben je nog zo virtuoos, daar zitten de mensen niet op te wachten!" Amin Daci, beleidsmedewerker Cultuur van de gemeente Schiedam, weet waar hij het over heeft. Geboren in Aigerije verhuisde hij op jonge leeftijd naar Frankrljk, waar hij enige tijd de kost verdiende als straatmuzikant in Parijs. "De straat heeft me altijd geinspireerd", zegt hij op zijn werkkamer op de negende verdieping van het Stadskantoor, "Je leert te luisteren naar de mensen en hun smaak te peilen. Als zij's zomers op hun terrasje van het zonnetje zitten te genieten, willen ze dat je als een radio fungeert: als je liedjes speeit, die zij ken- nen, ben je voor hen een topartiest en geven ze je een guile tip. Je moet inspe- len op het soort mensen dat je voor je hebt, het seizoen, de temperatuur, de plek. Je ziet wat er zich allemaal om je heen afspeelt, de mode die zich ontwik- kelt, je leert aanvoelen welke trends het straatbeeld gaan bepalen." Daci, die nu vier jaar als ambtenaar aan de gemeente verbonden is, is zijn wortels altijd trouw gebleven. Hij is nog steeds actief als zanger en gitarist, componeert muziek voor kindervoorstellingen en werkt mee aan allerlei onderwijsprojecten waarin liedjes, verha- len en theater moeiteloos gemixt worden. Bovendien is hij de stuwende kracht achter evenementen als Lentejazz, het Plantagefestival en Zomerbeat in the City. Dit seizoen komt hij met een nieuw concept: Urban House. Het is een verzamelterm voor een aan- tal cursussen waarin jongeren tussen de 13 en 23 jaar zich in een blok van vijf weken onder professionele begeleiding kunnen bekwamen in uiteenlopende disciplines als muziek, dans, multimedia en Art Design. Mengelmoes "We zijn zo'n drie jaar geleden begonnen met lespakketten in het onderwijs om de jon- gerencultuur te stimuleren, maar nu hebben we in plaats van al die verschillende projec- ten Urban House opgezet. Je kunt die cursussen zowel in Schiedam als in Vlaardingen volgen. In Vlaardingen is het Urban House gevestigd in Muziekcentrum Opmaat en in Schiedam in het Wijkcentrum Wibautplein. De Urban scene spreekt jongeren erg aan. Het brengt mensen van allerlei achtergronden en nationaliteiten bij elkaar. Het heeft zijn oorsprong in de hiphopcultuur waarin de straattaal een belangrijke rol speeit. Hoewel het een mengelmoes is van Surinaamse, Antilliaanse, Marokkaanse, Turkse en Engelse woorden, hebben ook blanke jongeren daar geen enkel probleem mee. Urban verbroedert. Bij Zomerbeat in the City hadden we een gevarieerd aanbod van wereld- muziek. De ene avond was het vooral Caraibisch, de andere avond weer Noord- Afrikaans enzovoort. Die avonden trokken gemiddeld zo'n 800 bezoekers. Er was een avond waarop het aanbod meer een Urban-karakter had. Prompt kwamen daar 1200 jongeren op af!" Luie stoel De professionele opzet van het Urban House-project blijkt onder meer uit het aanbeve- lingscomittf waarin nationaal en internationaal bekende artiesten als Denise Jannah, Hakim (van Sesamstraat), Tasha's world en Mega Master hebben plaatsgenomen. Tasha's world combineert in haar eigen werk jazz, blues en hip hop, terwijl Mega Master naam heeft gemaakt als rapper van de groep K-LIBER, Zij verzorgen samen met DJ Rockwilder de cursussen zang, mixen en scratchen. Wie Hiphop, Streetfunk, Indiase dans, Breakdance of Capoeira onder de knie wil krijgen, kan gaan shoppen bij Reshmey, die deel uitmaakte van het hiphopduo BS-ONE, Karim El Mesnaoui en Madan KC. Voor de liefhebbers van multimedia, Art Design staat een team van ervaren docenten klaar, die hun sporen hebben verdiend als webdesigner, illustrator, grafFidkunstenaar en beeldhouwer". Dit is geen buurthuiscursus", benadrukt Daci," We werken hier met echte kunstenaars. En dat voor een bedrag van 3,- per uur! Een aardige bijkomstig- heid is dat CKV-bonnen ook geldig zijn. Er is plaats voor 15 jongeren per discipline. Dus wil je een plek, dan moet je snel uit je luie stoel komen!" Meer informatie over Urban House op www.urbanhmise.nl Amin Daci (Foto: Anje Kirsch) Heeft u als inwoner van Schiedam een onderwerp waarvan u denkt: "Daar zou de Rekenkamercommissie een onderzoek naar moeten instellen", stuur dan een korte brief naar de secretaris van de Rekenkamercommissie. Omschrijf daarin het onderwerp en vertel in het kort waarom u denkt dat een onderzoek op zijn plaats is. Daarbij gaat het nadrukkeiijk om zaken die het persoonlijk belang overstijgen. Het gaat om onderzoeken naar de aanpak van de gemeen te op allerlei gebieden. Heeft deze gewerkt en is hierbij verstandig met geld omgegaan? Als u meent persoonlijk te zijn benadeeld, dan kunt u zich beter richten tot de Gemeentelijke Ombudsman. Het adres hiervan is Hofplein 33, 3011 AJ Rotterdam. Het adres van de secretaris van de Rekenkamercommissie is: Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen t.a.v. de secretaris Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indien u zich afvraagt of uw onderwerp geschikt is voor onderzoek of als u nadere informatie wilt over bijvoorbeeld de werkwijze van de rekenkamercommissie, dan kunt u de secretaris natuurlijk ook telefonisch benaderen. Zijn naam is Jaap Pegtel, te berei- ken onder telefoonnummer (010) 2465336. Het e-mailadres is: j.pegtel@schiedam.nl De Rekenkamercommissie zal u laten weten wat er met uw suggestie wordt gedaan. Vergeet u daarom niet uw naam en adres in uw brief te vermelden. Ongeveer een jaar geleden heeft de commissie voor Bevolking en Onderwijs in de Aleidazaal van het Stadskantoor een ontmoeting gehad met een groot aantal jon- gere inwoners van Schiedam. Dat was een hele geslaagde bijeenkomst en de raadzaal was helemaal gevuld. De gemeente wil in het begin van het volgende jaar aan die bijeenkomst graag een pas- send vervolg geven. Om daarvoor een goede agenda samen te stellen, roepen we jullie op om ZELF onderwerpen, ideeen of voorstellen aan te dragen. Uit de hopelijk vele inzen- dingen zal dan een selectie gemaakt worden, die we dan samen kunnen bespreken. De voorstellen kunnen jullie zonder postzegel opsturen naar het Stadskantoor, Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam, onder vermelding van "Jongerenbijeenkomst commissie B O". E-mailen vinden jullie misschien gemakkelijker: naar de secretaris van de commissie, Jaap Pegtel jpegtel@schiedamnl)of naar Frans de Clercq van de afdeling Welzijn (fcam.d.clercq@schiedam.nl). We vragen jullie wel om zo snel mogelijk, maar uiterlijk drie weken na deze oproep, te reageren. Op donderdag 24 november 20051, aanvang 20.00 uur in de Aleidazaal, Stadserf 1. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer M.R. Reuderink. DD Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer: De GGD-fusie De verantwoordelijk portefeuillehouder geeft o.m. een toelichting op de stand van zaken die spelen rondom dit onderwerp. Sportbeleidsnota "sport beweegt" 2005-2009 In de sportbeleidsnota worden de contouren geschetst van het gemeentelijk sportbe- leid. Het uitgangspunt is het stimuleren van beweging en sportbeoefening op zowel individueel als in verenigingsverband. Verzelfstandiging openbaar onderwijs Het voorstel is een vervolg op het in de vorige commissie besproken voornemen om de openbare scholen bij een apart bestuur onder te brengen. De commissie vergadert ook over enkele procedurele Voorstellen (waaronder begrotings- wijzigingen) die aan de gemeenteraad zullen worden aangeboden. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete en meest actuele agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zake aan de orde kun nen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij de secretaris van de commissie J. Pegtel, tel. 010-2465336, e-mail i ,pegtel@schiedam. nl De oorspronkelijke vergadering, op 30 november 2005, is komen te vervallen. Lid worden van de bibliotheek nu extra aantrekkelijk! Wie zich in november als nieuw lid van de bibliotheek laat inschrijven, kan 3 maanden GRATIS lenen. Voor de prijs van een jaarabonnement (12 maanden), kan een nieuw lid namelijk 15 maanden gebruik maken van de bibliotheek! Leden werven leden! Wie al lid is, kan ook rekenen op een cadeautje! Wie in november een nieuw lid aanbrengt,' krijgt daarvoor 2 bonnen voor het gratis lenen van DVD-films of CD-roms! Bovengenoemde acties gelden voor iedereen vanaf 16 jaar. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Schiedamse bibliotheekvestigingen: - Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 - Bibliotheek Noord, Bachplein 589 - ServicePlusPunt Leliestraat, Leliestraat 10 - ServicePlusPunt De 4 Molens, Burg. Honnerlage Gretelaan 57 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: irrfo@schiedam.rtl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16,00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam Tel.: (010) 246 54 00 ■j W V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2