r »l INKOMEN SCHIEDAMMERS STIJGT IN RAP TEMPO ARCHIEF VERLENGT "WIJ EEN FOTO, U EEN FOTO ft www.schiedam.nl Een oase temidden van de feestdagen-hectiek Schiedamse interieurs gemeente Schiedam Vrijstelling artikel 8, lid C van het bestemmingsplan "Binnenstad 2003" Raadsbesluit over openbaar prlmair en voortgeze zet onderwijs Vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO Kapvergunningen 99 Week 46 lvraag uitbreiding exploitatievergunning im 38 Woensdag 16 november 2005 mm Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor uitbreiding van de openingstij- den van zowel het horecabedrijf als het terras van 'Le Jardin Salon de The', gevestigd in het pand Dam 38 te Schiedam. De aangevraagde openingstijden van zowel het horecabedrijf als het terras zijn: maandag t/m zondag van 09.30 uur tot 22.00 uur. Vanaf 16 november 2005 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebben- den de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een verzoek om vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan is ingediend ten behoeve van de ves- tiging van een mediterraans restaurant in het pand Korte Dam 4. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Binnenstad 2003". Op grond van het bestemmingsplan "Binnenstad 2003" kan er vrijstelling verleend worden van het bestemmingsplan om de nieuwvestiging van een horeca-inrichting mogelijk te maken. Wij zijn voornemens aan de vestiging van een restaurant op bovengenoemd perceel medewerking te verlenen. Het verzoek om vrijstelling met de bijbehorende stukken ligt met ingang van 17 novem ber tot en met 30 november 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen schriftelijk zijn zienswijze indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, t.a.v. de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam, maken overeenkomstig het bepaalde in arti kel 48, lid 2, van de Wet op het primair onderwijs en artikel 42b, lid 2, van de Wet op het voortgezet onderwijs bekend, dat de gemeenteraad van Schiedam in haar vergadering van 7 november 2005 besloten heeft het voornemen te hebben om de instandhouding van de te Schiedam gevestigde scholen voor openbaar primair onderwijs op te dragen aan een nieuw op te richten stichting voor openbaar primair onderwijs Schiedam en de instandhouding van de te Schiedam gevestigde scholen voor openbaar voortgezet onder wijs op te dragen aan een nieuw op te richten stichting voor openbaar voortgezet onder wijs Schiedam. Het raadsvoorstel en - besluit dat hierop betrekking heeft ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 te Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" is binnengeko- men voor: Willemskade 26, gebruikswijziging woonark tot bed breakfast/galerie Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 6 weken vanaf 17 november 2005 t/m 29 december 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maan dag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Eenieder kan gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 amberboom, staande De Brauwweg 80 in verband met uitbreiding van de hoofd- entree. - 1 ceder, staande in de voortuin van het pand Laan van Spieringhoek 7 in verband met overlast. - 1 spar, staande in de achtertuin van het pand Hoppersingel 10 in verband met over- last. - 2 esdoorns, staande Schiedamseweg 245 in verband met dunning van het bomen- bestand en een verkeerde standplaats. - 1 paardekastanje, staande ter hoogte van Stadhouderslaan 98 1 esdoorn, staande Julianapark 1 zwarte berk, staande Julianapark 2 haagbeuken, staande in het Julianapark in verband met de vervanging en aanleg van een diepriool, gas en waterleiding. - 1 esdoorn, staande in een kunstwerk ter hoogte van Stadhouderslaan 98 1 linde, staande in de laanbeplanting Penninglaan 1 es, staande Julianapark in verband met de vervanging en aanleg van een diepriool, gas en waterleiding. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan ovetigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. H. de Kruijf, tel. 010- 631 58 14. Schiedam een stad van arme sloebers? Volgens het team Onderzoek en Statistiek van de gemeente is dat een hardnek- kig misverstand. Volgens hen zijn er zelfs mensen die denken dat Schiedam de armste stad van Nederland is. Maar de cijfers spreken dat toch echt tegen. De onderzoekers van de gemeente doen vrijwel continu onderzoek naar de ontwik- kelingen in Schiedam. Van de werkloosheid, het inkomen van de Schiedammer, waar mensen naar toe verhuizen, etc. En wat blijkt? Het gemiddelde inkomen van de Schiedammer is de laatste jaren gestegen. In het lijstje van regiogemeenten bezetten we niet meer de laatste plaats, maar laten we Rotterdam, Oostflakkee en Middelharnis achter ons. We verdienen nu bijna net zoveel als de inwoners van Vlaardingen en Spijkenisse. En wat ook prettig is: de stijging van ons inkomen gaat in vergelijking met andere gemeenten erg hard. Binnen de regio Rijnmond staan we in de top 3 van sterkste groeiers (na Bergschenhoek en Dirksland). Arbeidsplaatsen De onderzoekers hebben wel een verklaring voor dit positieve nieuws. Zij zien dat de werkloosheid afneemt en steeds meer mensen een betaalde baan hebben. De laatste jaren zijn er 4500 arbeidsplaatsen bijgekomen in Schiedam. Vooral de ontwik- keling van het bedrijventerrein Vijfsluizen heeft daaraan bijgedragen. Daar hebben zich nieuwe bedrijven gevestigd, zoals Mammoet, dat erg veel werknemers heeft. Bovendien zijn er bedrijven neergestreken die elders niet konden uitbreiden. De gemeente wil die stijgende lijn natuurlijk vasthouden. Daarom worden verouderde bedrijfsterreinen (Nieuw Mathenesse, 's-Gravenlandse polder en Spaanse polder) opge- knapt. Daarnaast laat de gemeente onderzoeken of het terrein achter het station (Schieveste) geschikt is voor o.a. een megabioscoop en voor bedrijven op het gebied van amusement en multimedia. Mocht dat allemaal gaan lukken dan betekent dat een flinke impuls voor de werkgelegenheid. De doelstelling is om in 2010 zo'n 30.000 arbeidsplaat sen te hebben. Nu zijn er dat zo'n 28.000. Voorrang Er is echter nog een reden waarom het gemiddeld inkomen van de Schiedammer is geste gen: er komen minder mensen met een smalle beurs naar Schiedam. Veel goedkope huur- flats worden momenteel gesloopt, om plaats te maken voor woningen waaraan veel behoefte is: koopwoningen en (waar mogelijk) eengezinswoningen.De mensen uit die flats worden met voorrang geherhuisvest in Schiedam. Dat betekent dat niet- De nog steeds toenemende bedrijvigheid op Vijfsluizen is goed voor de werkgelegenheid Schiedammers nauwelijks nog in aanmerking kunnen komen voor de goedkope huurwo- ningen. Die zijn nodig voor de Schiedammers zelf. De instroom van kansarmen is dan ook vrijwel tot stilstand gekomen. Dat zie je terug in de cijfers van het gemiddeld inko men. Het gemiddeld inkomen zal nog verder stijgen als ook mensen met een ruimere beurs in Schiedam blijven wonen. Om tegemoet te komen aan de vraag naar duurdere woningen verrijzen op de grote bouwlocaties in de stad relatief veel koopwoningen in de middel- dure klasse. Tijdens de Landelijke Archievendag op 29 oktober hield het Gemeentearchief de actie Wij een foto, u een foto. Bezoekers konden een gratis afdruk van een foto uit de beeldbank Skopeo naar keuze bestellen in ruil voor een foto van een Schiedams interieur. De actie heeft zo'n 30 interieurfoto's die zijn opgenomen in de beeldbank, opgeleverd. Enkele van die foto's ziet u hier. Maar het archief wil meer..! Daarom is de actie verlengd. De reden voor Wij een foto, u een foto is dat het archief weinig interieurfoto's in de col- lectie heeft en deze probeert aan te vullen. Zo'n interieurfoto kan een afbeelding zijn van vroeger bij oma en opa thuis of van de eigen inrichting van kort geleden. Interieurfoto's geven een tijdsbeeld weer. Het archief is blij met de nieuwe aanwinsten en wil die graag laten zien. Daarom zal er binnenkort een tentoonstelling te zien zijn in de Stadswinkel en op de webstek archief.schiedam.nl op basis van Wij een foto, u een foto. In de beeldbank Skopeo van het Gemeentearchief zijn ongeveer 25.000 afbeeldingen met betrekking tot Schiedam en Schiedammers opgenomen. Dit aantal groeit nog steeds, zoals nu ook door Wij een foto, u een foto. Misschien bevat Skopeo een foto van uw huis of straat. Of wie weet vindt u er een mooie foto van oud-Schiedam. Afbeeldingen uit Skopeo kunt u zowel op papier als digitaal bestellen. Wij een foto, u een foto op een rijtje: Foto's kunt u inleveren bij onze receptie. In onze studiezaal kunt u in de beeldbank Skopeo zoeken en uw gratis bestelling door- geven. Deze is uitsluitend bestemd voor prive-gebruik en kunt u na 2 weken afhalen aan onze receptie. U kunt een interieurfoto aan ons schenken, maar wij kunnen ook een digitale kopie ervan maken zodat u uw foto zelf kunt behouden. Onze collectie heeft betrekking op Schiedam en Schiedammers. Wij aanvaarden daar om alleen afbeeldingen van Schiedamse interieurs. Uw foto is afgedrukt in fotokwaliteit of digitaal opgeslagen in een resolutie van ten- minste 300 dpi. Vertel ons wat er op de foto te zien is: waar, wanneer, wie... Wij stellen het zeer op prijs als u meer foto's inlevert, maar u kunt per adres maximaal 1 gratis afdruk uit de beeldbank bestellen. Siaapkamer in de Kortlandstraat. (Fotograaf: P Dries) U gaat akkoord met opname van de foto in onze collectie, wat wil zeggen dat deze op verzoek aan een ieder gratis ter inzage wordt gegeven. Het Gemeentearchief Schiedam is niet tot opname in de collectie verplicht. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheldszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 3100 EA Schiedam Gemeenteberi De drukte van de feestdagen, de over- volle winkels, het overdadig aanbod aan artikelen: het kan allemaal wel eens te veel worden. In dat geval biedt 'SuikerZoet' enig soelaas. Onder die toe- passelijke titel heeft een groep Schiedammers - die regelmatig op een feestelijke manier aan de weg timme- ren - een aantal activiteiten opgezet die alles te maken hebben met de ware zoetheld des levens. De manifestatie 'Suikerzoet' ging afgelopen zondag van start met de opening van drie tentoonstellingen. Meer en minder bekende ontwerpers en kunstenaars hebben de op zich al karakteristieke ruimtes van galerie E.M., galerie 300% en de Artoteek Schiedam ingericht als 'suikerpaleis'. Het resultaat is zinnenstrelend en - prikkelend. De exposities zijn nog de zien de rest van november en in december tot de 17de. Galerie E.M., Lange Haven 106, is geopend van donderdag tot en met zondag tussen 12.00 en 17.00 uur; de Artoteek Schiedam, s Gravelandseweg 802, is geopend van woensdag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.30 uur en op zaterdag tussen 13.00 en 17-00 uur; Galerie 300%, Dam 4, is geopend van donderdag tot en met zaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur. Maar 'SuikerZoet' bestaat uit meer dan alleen tentoonstellingen. Zo worden in de wijkcentra voorafgaand aan Sinterklaas zoete workshops gegeven. Op 4 december wordt in de Artoteek een Goed Heiligman-modeshow gepresenteerd en op vrijdag en zaterdag 25 en 26 november staat een 'SuikerZoet' filmfestival op het programma dat gehouden wordt op verschillende locaties in de stad. Het complete De organisatoren van 'SuikerZoet': Patricia Hoek, Joop Vriezen, Marianne Looijen, Aad Riepsaame, Julia Snikkers, Marinda Verhoeven, Wouter van Seters, Emmy Miltenburg en Edwin Spek (Foto: Anje Kirsch) programma is te vinden op www.artoteekschiedam.nl of in de speciale festivalkrant die vanaf eind deze week kan worden afgehaald bij de deelnemers.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3