1 PROG RAM MABEGROTING 2006-2010 MET MEERDERHEID VAN STEMMEN GOEDGEKEURD 1 www.schiedam.nl i gemeente Schiedam Rectificatie Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan Nieuwland ilieubeheer Wet Milieubeheer Week 46 Woensdag 16 november 2005 Wet Milieubeheer Wet Milleubeheer/Wet verontrei- niging oppervlaktewateren Wet MSIIeubeheer/Wet verontreiniging oppervlaktewateren (vervolg) J J a Gemeenteber Burgemeester en wethouders van Schiedam maken ter voldoening aan artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 September 2005 het bestemmingsplan 'Nieuwland 2004' gewijzigd heeft vastgesteld. Het plangebied van het bestemmingsplan 'Nieuwland 2004' ligt ten noordwesten van het stedelijk gebied van Schiedam. De begrenzing van dit plan is al als volgt. De spoor- lijn Schiedam-Hoek van Holland vormt de begrenzing van het plangebied in het noor- den. De oostelijke grens wordt gevormd door de Schie. In het'zuiden wordt het gebied begrensd door de Noordvest en de Vlaardingerdijk. De Poldervaart vormt de westelijke begrenzing. De wijzigingen welke zijn doorgevoerd naar aanleiding van ingediende zienswijzen betreffen enkele aanpassingen op de plankaart, in de toelichting en in de voorschriften. Tevens hebben enkele ondergeschikte aanpassingen van juridisch technische aard plaats- gevonden. Een lijst waarop alle wijzigingen zijn aangegeven ligt met het vastgestelde bestemmingsplan ter inzage. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt gedurende een ter- mijn van 4 weken, met ingang van donderdag 17 november 2005 tot en met woensdag 14 december 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van het Stads- kantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 uur tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende de termijn dat het bestemmingsplan ter inzage ligt, kunnen zij die: - tijdig hun zienswijzen op het ontwerp bestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt; - belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijzen bij de gemeenteraad kenbaar te maken naar aanleiding van het ter visie liggende ontwerp bestemmingsplan; - een ieder die bedenkingen heeft tegen de aangebrachte wijzigingen in het plan; bij Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's-Graveland, schriftelijk bedenkingen indienen tegen het bestemmingsplan. Het vastgestelde bestemmingsplan heeft reeds 4 weken (vanaf 20 oktober 2005) ter visie gelegen. Echter aangezien het einde van de inzage termijn niet juist was opgenomen (woensdag 17 november ipv woensdag 16 november), is op formeel juridische gronden besloten het vastgestelde bestemmingsplan opnieuw voor een periode van vier weken ter visie te leggen. Degenen die reeds bedenkingen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, tegen het vastgestelde bestemmingsplan hebben ingediend, hoeven deze bedenkingen niet opnieuw in te dienen. Ontwerpbeschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of .overlast (hinder) kunnen veroor- zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de ver gunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 23 juni 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van RA. Engering Schiedam B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een opslag en verkooppunt van consumentenvuurwerk annex opslagmaga- zijn voor de buitendienst aan de Graaf Florisstraat 93C te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraaigde ver gunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 24 november 2005 tot en met 22 december 2005 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), s-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kan- tooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 22 december 2005 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethou ders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Op 15 december 2005, aanvang 16.00 uur wordt in de filmzaal van de DCMR, s-Gravelandseweg 565 te Schiedam een gedachtewisseling gehouden in aanwezigheid van vertegenwoordigers van de gemeente Schiedam. De aanvrager is uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 412213 Beschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor- zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). De gemeenteraad van Schiedam heeft donderdagavond 10 november met een meerderheid van stemmen de Programmabegroting 2006-2010 goedgekeurd. De coalitiepartijen Leefbaar Schiedam, CDA, WD en Schiedam Lokaal gingen, gesteund door de Schiedamse Volkspartij, D66 en de fractie Gouweleeuw, akkoord met de begroting. De fracties van PvdA, GroenLinks, SP en AOV stemden tegen. Na een aantal jaren van bezuinigen, presenteerde het college van burgemeester en wet houders dit jaar een sluitende begroting met ruimte voor nieuw beleid. Ook worden de reserves, de spaartegoeden voor onverwachte tegenvallers, in de Programmabegroting 2006-2010 in een keer op peil gebracht. De raadsfracties dienden in totaal 26 voorstellen in om wijzigingen in de begroting aan te brengen. Dit gebeurde in de vorm van een amendement en 25 moties. Twintig moties werden bij meerderheid van stemmen verworpen. Twee moties en het amendement werden aangenomen. Drie moties werden ingetrokken. Van de drie moties die werden ingetrokken hadden er twee betrekking op de verkeers- veiligheid in de stad. GroenLinks diende een motie in waarin het college werd verzocht om waar nodig zebrapaden en drempels van een nieuwe verflaag te voorzien. De tweede motie, ook van GroenLinks, had betrekking op het verbeteren van de verkeerssituatie op de Broersvest en omgeving Koemarkt/Rotterdamsedijk. In zijn reactie deed wethouder Hans Meijer al de toezegging om de verfbeurten voor de zebrapaden en verkeersdrempels aan te pakken en ook om de verkeerssituatie op de Broersvest en bij de Koemarkt te ver beteren. Dit was voor GroenLinks aanleiding om de beide moties over deze onderwerpen in te trekken. De derde motie die werd ingetrokken was van de PvdA en betrof de invoe- ring van een Jeugd-Schiedam-Pas. Ook over dit voorstel deed het college, bij monde van wethouder Financien Cor van Tilborg, al de toezegging het voorstel over te zullen nemen. De twee moties die werden aangenomen hadden betrekking op het stopzetten van de uit- gave van het blad Binnendoor en op de uitvoering van diverse punten namens de fractie coalitiefracties Leefbaar Schiedam, CDA, WD en Schiedam Lokaal. Deze punten zijn het uitvoeren van een onderzoek naar Schiedamse participatie in het restwarmte-project van de gemeente Rotterdam; het aanbieden van een reguliere baan aan enkele ID'ers die momenteel in dienst zijn van de gemeente; het ophogen van de Vogel-, Feministen- en Verzetsheldenbuurt en van de Kerklaan; het vrijmaken van middelen om een pand beschikbaar te stellen voor gebruik door het Filmhuis en het Jeugdtheater; het afbouwen van de uitleenfiinctie van de Artotheek in 2006 leidend tot de sluiting van de Artotheek per 1 januari 2007; het opknappen van historische hekwerken, bruggen en sluizen; het GroenLinks zette een motie over een verkeersveiliger Broersvest op beeldende wijze kracht bij. wederom verlenen van een eenmalige bijdrage aan de dierenambulance; het onderzoeken van de totstandkoming van en het vaststellen van het benodigde inlegbedrag voor een bomenfonds ter vervanging van grote bomen in geval van ziekte; het voor het gebruik van de kunstgrasfaciliteiten door scholen in rekening brengen van een aantrekkelijk tarief van 5,- per uur; het structured opnemen van een bedrag van 50.000,- voor de verbetering van de Burgemeester Van Haarenlaan-Oost inclusief het kruispunt met de Nieuwe Damlaan en tenslotte het uitbreiden van de buurtservice-teams, zodat in iedere wijk van Schiedam een dergelijk team kan worden opgezet. Met het aannemen van het amendement bevestigde de Schiedamse raad tenslotte nog steeds "Nee" te zeggen tegen de A4. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 10 augustus 2004 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aan vraag van NSP Storage B.V. om een revisievergunning voor een op- en overslagbedrijf voor brandstoffen en smeermiddelen aan de Admiraal de Ruyterstraat 33 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Naar aanleiding van de ingekomen bedenkingen c.q. adviezen is de inhoud van de beschikking gewijzigd ten opzichte van de tekst van de ontwerpbeschikking. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 24 november 2005 tot en met 5 januari 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmorid (DCMR), s-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621). Projectnummer: 312267 ""tana Beschikkingen Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza- ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren een vergunning nodig hebben. Deze vergunningen moeten in veel gevallen wor- Colofon Stadskantoor Tel.; (010) 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 3100 EA Schiedam den aangevraagd bij de gemeente en de bevoegde waterkwaliteitsbeheerder. De procedure voor het behandelen van een aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 4 mei 2005 een aanvraag om ver gunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Printed In Holland Textieldruk om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een textieldrukkerij aan de Westvest 38 te Schiedam. Dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Delfland hebben op 22 mei 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlak tewateren van bovengenoemde aanvrager ontvangen voor het brengen van afvalstoffen, verontreinigde stoffen of schadelijke stoffen, afkomstig van het bedrijf, via de gemeentelij- ke riolering en de rioolwaterzuiveringsinstallatie "De Groote Lucht" te Vlaardingen, in het oppervlaktewater van de Nieuwe Waterweg. Deze aanvragen worden gecoordineerd behandeld. De DCMR Milieudienst Rijnmond verzorgt de coordinatie. burgemeester en wethouders van Schiedam en het Hoogheemraadschap van Delfland hebben besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage beschikking U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 24 november 2005 tot en met 5 januari 2006 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van het Hoogheemraadschap, Delftechpark 23 te Delft; - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. - Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten de kantooruren worden ingezien in het kantoor van het Hoogheemraadschap tel. (015) 270 1800 en in het kantoor van de DCMR tel. (010) 2468 621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikkingen kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschik king; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de desbetreffende ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt in dit geval niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR (Wet milieubeheer), tel. (010) 2468 340 en het Hoogheemraadschap (Wet verontreiniging oppervlaktewateren), tel. (015) 270 1865. Projectnummer: 422009 I W ■r fit P S3 a

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8