^4 - 1 www.schiedam.nl De raadscommissies i gemeente Schiedam Week 47 Woensdag 23 november 2005 jSjgiif ft Vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO B Vrijstelling ex artikel 19 lid 2 WRO B Vrijstelling ex artikel 19 lid 2 WRO Bouwzaken Wet bodembescherming 3 Gemeenteberi I Bevolking en Onderwijs De commissie Bevolking en Onderwijs vergadert Op donderdag 24 november 2005, aanvang 20.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is open baa r. Voorzitter is het raadsiid de heer M.R. Reuderink. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer. De GGD-fusie De verantwoordelijk portefeuillehouder geeft o.m. een toelichting op de stand van zaken die spelen rondom dit onderwerp. Sportbeleidsnota "sport beweegt 2005-2009" In de sportbeleidsnota worden de contouren geschetst van het gemeentelijk sportbeleid. Het uitgangspunt is het stimuleren van beweging en sportbeoefening op zowel individu- eel als in verenigingsverband. Verzelfstandiging openbaar onderwijs Het voorstel is een vervolg op het in de vorige commissie besproken voornemen om de openbare scholen bij een apart bestuur onder te brengen. De commissie vergadert ook over enkele procedurele voorstellen (waaronder begrotings- wijzigingen) die aan de gemeenteraad zullen worden aangeboden. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete en meest actuele agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zake aan de orde kun- nen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij de secretaris van de commissie J. Pegtel, tel. 010-2465336, e-mail j .pegtel@schiedam.nl De commissie Bestuur en Cultuur vergadert Op maandag 28 november 2005, aanvang: 20.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergade ring is openbaar. Voorzitter is het raadsiid de heer W.J. van Wijk. Bestuur Wonen Wonen De commissie is in de gelegenheid te reageren op deze presentatie. en Groen Aan de commissie wordt een standpunt gevraagd of voor het uitvoeren van (vervolg) een haalbaarheidsonderzoek naar de mogelijkheden van het gebruik van industriele restwarmte financiele middelen moeten worden gereserveerd. Afvalbeleidsplan/Diftar De leden van de commissie, de heren Haan en Houtkamp, hebben bij de behandeling van dit onderwerp in de vergadering van de gemeenteraad van 19/20 September 2005 aangekondigd hierop terug te komen in een commissievergadering en met de verant woordelijk portefeuillehouder te discussieren over het al of niet invoeren van Diftar. Reinigingsinspectie Aan de commissie wordt onder meer gevraagd in te stemmen met het voteren van een krediet van 25.000,— voor de aanschaf van een bedrijfsauto voor de Licht blauwe bri gade. Kredietaanvraag uitbreiding buurtfietsenstalling Jan van Avennesstraat en 16 fietstrom- mels in Schiedam-Oost en -West. Aan de commissie wordt gevraagd in te stemmen met het voteren van een krediet van 45.350,— voor de uitbreiding/inrichting van de buurtfietsenstalling in de Jan van Avennesstraat en 16 fietstrommels. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie beho- Informatie bij dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl, secretaris van de commissie Wonen en Groen. Beheer en Middelen Onderwerpen op de agenda zijn ondermeer. Concept Cultuurvisie 2006-2009 gemeente Schiedam Het college heeft het concept van deze beleidsvisie om commentaar voorgelegd aan verschillende Schiedamse culturele organisaties en instellingen. De readies zijn ver- werkt. De commissie gaat nu over tot inhoudelijke bespreking van de Cultuurvisie en bepaalt zijn standpunt. I Gemeenschappelijke Regeling Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond Rotterdam-Rijnmond is een van de 25 regio's in Nederland waarin een samenhangend veiligheidsbeleid gevoerd gaat worden. Daartoe worden de hulpverleningsinstanties orga- nisatorisch ondergebracht in een regionaal samenwerkingsorgaan. Het contract dat de deelnemende gemeenten hiervoor met elkaar sluiten - de gemeenschappelijke regeling genoemd - wordt ter advisering aan de commissie voorgelegd. Communicatieplan Burgemeestersreferendum De gemeenteraad heeft besloten dat op 7 maart 2006, gelijktijdig met de gemeenteraads- verkiezingen, een burgemeestersreferendum zal plaatsvinden. Wat er rond het referen dum gebeurt en waarom en wat de gemeenteraad doet met de uitslag van het referendum staat beschreven in een communicatieplan dat door het Presidium ter advisering aan de raadscommissie is voorgelegd. Protocol interactieve beleidsvorming Voor veel zaken waarbij de Schiedamse bevolking, instellingen en bedrijven belang heb ben, stelt de gemeente regels vast. College en gemeenteraad vinden dat over belangrijke zaken goed vooroverleg tussen alle betrokkenen moet kunnen plaatsvinden. Dat is goed voor de kwaliteit van het gemeentelijke beleid en voor het maatschappelijk draagvlak. "Interactief" staat voor dialoog en beweging tussen verschillende betrokkenen. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken op agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. B.T. de Winter, telefoon 010-2465853, e-mail bt.d.winter@schiedam. nl De commissie Wonen en Groen vergadert Op dinsdag 29 november 2005, aanvang 20.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadsiid de heer H. Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Toelichting plannen Reconstructiecommissie Midden-Delfland. Medewerkers van de reconstructiecommissie Midden-Delfland presenteren de plannen voor het gebied, direct ten noorden van Schiedam. De commissie is in de gelegenheid te reageren op deze presentatie. Ernstige waterverontreiniging singel Heijermansplein/klachten van de heer Waque. De heer Waque heeft eerder gebruik gemaakt van het spreekrecht voor aanwezigen in de vergadering van de gemeenteraad van 7 november 2005. Op verzoek van de CDA-fractie wordt dit punt thans geagendeerd in de commissie Wonen en Groen. De heer Waque is uitgenodigd nogmaals een korte toelichting te geven op het door hem geschetste probleem. De commissie is in de gelegenheid hierop te reageren. Vragen A. Hekman toepassing industriele restwarmte/Presentatie Warmtebedrijf Medewerkers van het Warmtebedrijf verzorgen een presentatie. tM De commissie Beheer en Middelen vergadert Op 1 december 2005, aanvang 19.00 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam; vanaf 20.30 uur wordt de verga dering in het personeelsrestaurant voortgezet. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadsiid mevrouw M.J.E. Ruseler-van Bers. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Grondbedrijf en grondbeleid Verzelfstandiging bibliotheek Belastingverordeningen De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie beho ren. Informatie bij dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788, e-mail: i.gordiin@schiedam.nl. secretaris van de commissie Beheer en Middelen. Ruimte en Verkeer De commissie Ruimte en Verkeer vergadert Op donderdag 1 december 2005, aanvang 20.30 uur, Stadserfcomplex, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadsiid de heer E.M.S. Zwennis. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Presentatie inrichting Stationsplein nabij station Schiedam-Kethel en ontsluiting Schiedam-Noord. Ter vergadering zal een presentatie worden gegeven over een mogelijke inrichting van het stationsplein nabij station Schiedam-Kethel en de ontsluiting van Schiedam-Noord. De commissie is in de gelegenheid te reageren op deze presentatie. Krediet reconstructie Burgemeester van Haarenlaan Aan de commissie wordt voorgesteld een investeringskrediet te voteren van 1.786.000,— (exclusief BTW) ten behoeve van de reconstructie van de Burgemeester van Haarenlaan-oost. Verzoek om planschadevergoeding ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, Lange Nieuwstraat 99 en 109 en Lange Nieuwstraat 73 Aan de commissie wordt voorgesteld de Stichting Adviesbureau.Onroerende Zaken te Rotterdam opdracht te verstrekken na te gaan of er sprake is van schade als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke redelijkerwijze niet of niet geheel ten laste van verzoeker behoort te blijven. Vaststelling bestemmingsplan "Spaanse Polder en's Graveland 2004" Aan de commissie wordt voorgesteld het bestemmingsplan "Spaanse Polder en 's-Graveland 2004" gewijzigd vast te stellen. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie beho- Informatie bij dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl. secretaris van de commissie Ruimte en Verkeer. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Kethel Oost" is binnengekomen voor: Laagland 45, plaatsen aanbouw voorzijde Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 6 weken vanaf 24 november 2005 t/m 4 januari 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donder dag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl y Qpeningstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende vetligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam hebben besloten om met toe passing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verle nen voor: Het pand aan het St. Liduinaplein 2 in zijn geheel als fysiotherapiepraktijk te kunnen gebruiken. Indien u het niet eens bent met deze beslissing dan kunt u hiertegen, op grond van de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weken na verzenddatum van ons besluit, een beroepschrift indienen bij de Rechtbank Rotterdam. Indien u van mening bent dat uw beroepschrift onverwijlde spoed vereist kunt u verzoeken om een voorlopige voorziening. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam hebben het voornemen om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor: Het gebruik van het pand Vriendschapsplein 3 als woning. Het verzoek om vrijstelling en het ontwerpbesluit liggen vanaf vrijdag 25 november 2005 voor een periode van 6 weken, dus tot en met donderdag 5 januari 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden van de stadswinkel: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag woens dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen bekend maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 11 november 2005 t/m 16 november 2005: Bouwaanvragen: E. van Beinumlaan WOG Beheer 32 eengezinswoningen bouwen(herziene aanvraag) Hargplein 88-100 Woonplus Schiedam indeling onderbouw veranderen J. den Uyllaan 8,10,12,14,18 M. Masram Verleende bouwvergunningen: Verzonden 16 november 2005 Ambachtweg 57 F. Kerpershoek De Gaarden 36 I. Uijlenhoet Dilleveld 4 Odinholm 80 Ringvaart 162,165,167 Tjalk 47 Tjalk 67 Veenlantstraat 3 Warande 197 G. Kreischer W. den Breejen VvE Diensten Ned R'dam W. Looijen F. de Prez D. Lens R. v.d. Moezel dakkapel plaatsen dakkapel verbouwen dakkapel plaatsen en vervangen van de voorgevel kozijnen woning vergroten dakkapel plaatsen lift overkappen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen woning vergroten garage/schuur plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Ontwerpbeschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 in verbinding met artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescher ming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam bodemonderzoeksgegevens ontvangen voor de locatie stortplaats plangebied fase 5 Schieveste aan de Delflandseweg 6 te Schiedam, kadastraal bekend onder sectie I, nummer(s) 4771, 5680 en 5998. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens oni op grond van de gege- vens uit de bodemonderzoeken te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; - op de locatie geen sprake is van urgentie voor het uitvoeren van saneringsmaatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming; - voor de locatie wijzigingen van het gebruik van de bodem die de contactmogelijkhe- den met de verontreiniging doen toenemen, gemeld dienen te worden aan burgemees ter en wethouders van Schiedam. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 23 novem ber 2005 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Zienswijzen Op grond van de Verordening Bodemsanering Schiedam en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, kunnen belanghebbenden gedurende de bovengenoemde termijn hun zienswijze over de ontwerpbeschikking kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465613. Wbb-code: DC060600084/B20 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8