maasstad uitgaans agenda 50% korting Wibi Soerjadi maasstad 1 puzzel Win een Landal GreenParks arrangement! Ooh kom maar eens proeven! 650 r 0909 - 50 10 699 SdffWD©(§ Roomboter Amandelletter Unieke lezersaanbieding westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam J. 3 KLOOCTUK 48 THEATER weekblade 'Charlie and the Chocolate Factory' is een van de be- roemdste kinderboeken van schrijver Roald Dahl. In dit fantasievolle boek draait het om Charlie die een van de vijf gouden tickets vindt. Het ticket geeft recht op een rondleiding door de befaam- de chocoladefabriek van Wil ly Wonka. Hollywoods bui- tenbeentje Tim Burton ver- filmde het boek en maakte van 'Charlie and the Choco late Factory' een al even fan tasievolle en sprookjesachti- ge film. Met naar kerstconcert van L- Zuiver amandelspijs en pure roomboter zijn de ingredienten voor de lekkerste amandelletters. Letters van de Beste Klootwijk Bakker dus! Bovendien bakt bakker Klootwijk de letters heerlijk krokant. Wie kan daar van afblijven! Bereid met roomboter en 100% zuiver amandelspijs Meer aanbiedingen in de winkel of kijk op www.bakkerklootwijk.com Zo doet u mee! Landal Woensdag 30 november 200J cx63 Erven Boonstra BV, Piekstraat 21 h, Rotterdam Alcatraz. Alcatraz is een theaterspekta- kel op basis van totaalbeleving. Het is bedoeld voor bedrijven en groepen par- ticulieren. De show is een opwindende mix van zang, dans, sport, science-ficti on, stand-up comedy, eten en drinken. Het publiek wordt gevangen gehouden in het decor en tussen de spelers en par- ticipeert in hoge mate mee. Locatie: Piekstraat 15e, Rotterdam, t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do); 19.00-23.00 Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM Tineke Schouten - Spiksplinternieuw. In Spiksplintemieuw hanteert Tineke we- derom de succesformule die haar nu een bijzondere plaats in het Nederlandse ca baret heeft bezorgd: een mengeling van sketches, revue, cabaret, conference en typetjes. Plezier maken, kolder. veel la- ten lachen staat bij Tineke Schouten voorop; ze is in Nederland tenslotte de koningin van de guile lach. t/m 10 dec; 20.00 Lebbis en Jansen - Oudejaars 2005. Een van de leukste jaaroverzichten in het theater is al sinds 1988 dat van Hans Sibbel en Dolf Jansen. Ook ditmaal har- ken ze van alles bij elkaar. Zoals ze ons zelf schrijven, ter voorbeeld: 'In maart lag er meer sneeuw dan ooit, in maart. In april zei Balkenende zeker 23 hele dom- me dingen. In mei..., moeten we nog doorgaan! Nee toch!'. t/m 13 dec; ma. 20.00 di. 20.00 en 22.00 Tineke Schouten - Spiksplinternieuw. In Spiksplintemieuw hanteert Tineke we- derom de succesformule die haar nu een bijzondere plaats in het Nederlandse ca baret heeft bezorgd: een mengeling van sketches, revue, cabaret, conference en typetjes. Plezier maken, kolder, veel la- ten lachen staat bij Tineke Schouten voorop; ze is in Nederland tenslotte de koningin van de guile lach. t/m 18 dec; 20.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw- burgplein 25, ROTTERDAM De Boevenkoning (a.l.). De koning is geen sprookjeskoning, maar een mees- terboef! Hij jaagt op alles wat van goud is. De koning en koningin hebben der- tien kinderen; alle kinderen zitten ver weg op kostschool, behalve Doekje, hun jongste dochter met een hart van goud. Voor hun 25-jarig jubileum maalkt de koningin snode plannen: Wat wil je ei- genlijk hebben volgende maand?" De Boevenkoning wil maar een cadeau: een gouden hart! Maar waar vind je zoiets? 11 dec; 14.30 VENDETTA. Over een maffiafamilie die eigenzinnig, schandalig, crimineel en verscheurd is. t/m 14 dec; 20.15 Checkpoint! Het stuk, geschreven door Don Duyns, speelt in een hedendaagse metropool. Vijf dertigers komen bij el kaar op de mime etage van een van hen. Wat begint als een luchtig feestmaal van oude vrienden onder elkaar, raakt be- hoorlijk verhit als ze elkaar moreel on der de loep beginnen te nemen. 14 dec; 20.30 Oh Boy! De danstheatervoorstelling Oh Boy! zoekt de grenzen op van het sys- teem waarin alles maakbaar is en niets ontkomt aan de ijzeren wetten van de marketing. 15 dec; 20.30 Rotterdamse Schouwburg, Schouw- burgplein 25, ROTTERDAM, kleine zaal Marie-L (10+). Een engel is op weg naar een klein ziekenhuis achter de maisvel- den. onder de donkere kastanjes. Marie- Louise is een meisje van 13 en ligt in het ziekenhuis. Zij weet dat de engel haar komt halen, maar voordat ze meegaat, wil zij haar verhaal vertellen. Het ver- haal over haar eerste verliefdheid, het verhaal over Wessel. In ftlmbeelden op een groot scherm zien we haar dromen, angsten en fantasieen. 9 dec; 19.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Cyrano, de musical. Het verhaal over de tragische en romantische held Cyrano, offtcier in het leger en dichter, wiens ge- zicht ontsierd wordt door een veel te grote neus.juryprijs won. Lighthouse brengt deze musicalhit met een cast van 38 acteurs en actrices en een volledige orkestbezetting van 21 musici. t/m 10 dec; 20.00 Tape. Door Cas Jansen, Tygo Gernandt e.a. Het gelijknamige Hollywoodsucces nu op het toneel. Twee schoolvrienden ontmoeten elkaar na tien jaar. Het weer- zien begint amicaal, maar al snel blijkt een spannende krachtmeting. t/m 14 dec; 20.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Finale 2005 Groninger Studenten Caba ret Festival. Een jaarlijks terugkerend cabaretfestijn van de finalisten die in ok- tober 2005 in het studentikoze Gronin- gen hun opwachting maakten. Zie de in- temetsite www.gscf.nl voor de namen van deze jong aanstormende talenten. 8 dec; 20.15 De Varkensfabriek. Door Mahmed Azaay en Karim El Guennouni. Tragi- komische voorstelling waarin de makers zich afvragen wie wel en wie niet in de zevende hemel komt, en hoe je het Wes- ten buiten de deur houdt. Razendsnel, scherp en geestig. 9 dec; 20.15 Pieter Tiddens: Kindercabaret (6+). Ca baret voor kinderen. Pieter Tiddens ver- telt grappige verhalen, speelt toneel, zingt, speelt gitaar, danst als een gek, loopt als een aap, dicht, haalt bijzondere dingen uit zijn computer, en hij laat ftlmpjes zien. 11 dec; 14.15 Comedy Explosion. Zie www.theater- zuidplein.nl voor de laatste gegevens overde line-up. 14 dec; 20.15 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Cameretten: Finalisten 2005. De arties- ten die op 26 november 2005 in de fina le in het Nieuwe Luxor staan, treden vanavond in dezelfde unieke combinatie op in het Bibliotheektheater. 9 dec; 20.30 Bonheur, Kendrachtsstraat 79-81, ROTTERDAM Het Feuilleton. Theatersoap over een Rotterdamse familie. Volg live de geim- proviseerde ontwikkelingen rond deze familie, 3 weekenden lang. Met Paul R. Kooij, Titus Boonstra e.a. Dit weekend deel 3. t/m 10 dec; 20.30 Odyssee. Voorstudie. Het eerste gedeel- te van het oerverhaal van Homerus ver- teld door Paul R. Kooij. t/m 18 dec; 20.30 uur Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52, ROTTERDAM De Vier Lichten. t/m 21 dec (beh. ma di do vr za); 14.00, 16.00, zo ook 12.00 Hal 4, Watertorenweg 200, ROT TERDAM Made in da Shade KINGS. Voostelling over status, strijd en trots. Het stuk is ge- baseerd op een incident in een Franse buitenwijk waarbij een jonge Algerijn verklaarde zijn beste vriend vermoord te hebben om de eer van zijn zus. t/m 9 dec; 20.15 Rotterdams LEF Afgerost. Scherpe dia- logen, muziek, videobeelden, raps en dans worden in hoog tempo met elkaar afgewisseld. Afgerost gaat over een aan- tal fietskoeriers. Ze Ujken een hechte groep maar wat blijft er van hen over als ze het geloof in zichzelf en hun rol ver- liezen? t/m 15 dec; 14.00, do: 14.00 en 20.15 Jeugdtheater Hofplein, Pieter de Hoo- chweg 222, ROTTERDAM, Shake- spearezaal De Notenkraker. Het traditionele sprookje over de houten notenkraker die tot leven komt, is in deze voorstelling in een modem jasje gestoken. Een voor stelling voor iedereen vanaf 12 jaar. Ge- danst door leerlingen van Jeugdtheater Hofplein o.b.v. de oorspronkelijke mu ziek van Tsjaikovski. Choreografte en regie: Carla van Driel. t/m 8 jan (beh. ma di wo do); vr. en za. 19.00; zo. 14.00 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Flowerbom. L/V Productie van de Rot terdamse theatermaakster Shertise Sola no gebaseerd op verhalen van Toon Tel- legen. Een voorstelling overde onmoge- lijkheid van de liefde. Met Barbara Mul- lin en f igdem Teke. t/m 10 dec (beh. zo ma di); 21.00; do. 1 en vr. 2 dec. try-out; za. 3 dec. premiereMeditations of the Goddess Trilogy, part 1Low's Journey. Mix van spoken word, theater, dans en interactieve media door hiphopgroot- heid en multitalent Rha Goddess. De voorstelling is Engelstalig. t/m 15 dec; 20.30 Miller Nin. De Koe ontregelt en ont- roert in verhaal over De Liefde van Anais Nin en Henry Miller. Van en met: Sarah VanGeel, Nico Sturm, Bruno Van den Broecke. 15 dec; 21.00 LCC Castagnet, Larikslaan 200, ROTTERDAM Het Waterhuis (10+). 14 dec; 15.00 LCC Lombardijen, Menanderstraat 89, ROTTERDAM De Pimp. Een gemeleerde groep jonge- ren houdt zich bezig met een voorstel ling over: flowen, playen, bonen en pirn- pen. (versieren, vrijen en flirten).8 dec Wijkgebouw Oud-Charlois, Clemens- straat 111, ROTTERDAM De Bodemloze Badkuip (4+). 't Optater Theater. Stel; het is zaterdag en je lo- geert bij opa en oma. Stel; je gaat met je zusje of broertje en bad. Stel; je hebt in dat bad een kleine stop voor het water, en een grote stop voor.ja waarvoor ei- genlijk? 14 dec; 14.00 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM Dan maar zo... Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier- gangen-keuze-diner. t/m 12 dec (beh. zo za); 18.30 Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig ge- stoord zinvol muzikaal geweld! 10 dec; 18.30 De Flamingo's goes Delfshaven. eter de Koning en zijn komuiten maken ook dit seizoen Schelling's weer op hun eigen wijze onveilig tijdens een heerlijk caba ret-diner. 11 dec; 17.30 De Tunes. De Tunes zetten de zaak weer ouderwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotterdam. 13 dec; 18.30 De Flamingo's goes Delfshaven. Peter de Koning en zijn komuiten maken ook dit seizoen Schelling's weer op hun ei gen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner. 14 dec; 18.30 De Tunes. De Tunes zetten de zaak weer ouderwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotterdam. 15 dec; 18.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Merry Christmas Nachtclub Dinner- show! Niet ordinair, wel prikkelend. En bovenal een grote dosis humor en muzi- kaliteit, de dinnershow 'De Nachtclub'. Een heerlijk meer gangen diner en een avond vol entertainment, die u niet los zal laten! Geheel in het teken van kerst. t/m 23 dec (beh. ma); 19.00 Johnny Depp laat weer eens zien dat hij een meester is in het spelen van 'verknipte' figuren. door Vincent Wernke Roald Dahl schreef het klassieke 'Charlie and the Chocolate Facto ry' (Nederlandse titel: 'Sjakie en de Chocoladefabriek) in 1964. Vier jaar later verscheen 'Sjakie en de chocoladefabriek' voor het eerst in het Nederlands. Net als in de rest van de wereld werd het boek sindsdien door duizenden kinderen verslonden. In 1971 ver scheen een speelfilmversie van het boek onder de titel 'Willy Wonka the Chocolate Factory'. De regie was destijds in handen van Mel Stewart en de hoofdrol werd ge- speeld door Gene Wilder. Het werd een leuke, maar naar de smaak van schrijver Roald Dahl wat te vriendelijke filmversie. Eerder dit jaar verscheen een nieu we versie van 'Charlie and the Chocolate Factory', inmiddels ver- krijgbaar op dvd. Wie anders werd gevraagd om dit fantasievolle boek te regisseren dan Tim Burton, die eerder moderne sprookjes maakte als 'Beetlejuice', 'Edward Scissor- hands', 'The Nightmare before Christmas' en recent 'Corpse Bride'En wie anders dan zijn alter ego Johnny Depp moest de hoofd rol spelen van chocolademagnaat Willy Wonka? Van Depp weten we inmiddels dat hij graag vreem- de figuren speelt en deze boven- dien op geheel eigen wijze neerzet. Deze nieuwe versie van 'Charlie and the Chocolate Factory' kon op voorhand dus al bijna niet misluk- ken. Burton volgt in grote lijnen trouw het boek van Roald Dahl. In het begin van de film zien we hoe de mysterieuze Willy Wonka, eige- naar van de grote chocoladefabriek in de stad, een prijsvraag uit- schrijft. In vijf van zijn populaire chocoladerepen zit een gouden tic ket verstopt. De kinderen die deze tickets vinden mogen een dag lang rondkijken in zijn fabriek en zullen aan het eind van die dag bovendien ladingen gratis chocolade mee naar huis krijgen. Charlie, die met zijn ouders en grootouders in een klein, vervallen huisje aan de rand van de stad woont, krijgt echter maar een keer per jaar een Wonka chocola- dereep. Kleine kans dus dat hij een gouden ticket zal vinden. Als door een wonder vindt hij ech ter een bankbiljet op straat, waar- van hij meteen een reep koopt. En jawel: er zit een gouden ticket in. Met een van zijn opa's staat hij op de afgesproken dag bij de poort van de fabriek. Samen met vier an- dere kinderen wordt hij binnenge- laten in deze chocoladehemel op aarde. Ze worden rondgeleid langs waterwallen van chocolade, eek- hoorns die noten uitzoeken, de fan tasievolle televisiekamer, reizen door de fabriek met de glazen lift en maken kennis met de Oempa- Loempa's. Pas aan het eind van de ze geweldige rit blijkt wat de be- doeling van Willy Wonka is met deze bijzondere rondleiding door zijn fabriek. Regisseur Tim Burton heeft, zoals verwacht, een fantastisch avontuur gemaakt van 'Charlie and the Cho colate Factory'. Burton is een lief- hebber van sprookjes en spaart kosten noch moeite om zijn films een zo bijzonder mogelijk uiterlijk mee te geven. In deze film kon hij zich uitleven in de fabriek. Het ene decor ziet er nog mooier uit dan het andere. Hoogtepunten zijn de al genoemde glazen lift en de scene waarin een van de kinderen wordt aangevallen door de pinda-pellen- de-eekhoorns. Ook in de musical- achtige scenes met de zingende Oempa-Loempa's kon Burton zich helemaal laten gaan. Visueel is de ze film dan ook een feest om naar te kijken. Johnny Depp laat weer eens zien dat hij een meester is in het spelen van 'verknipte' figuren. Willy Wonka is een groot kind, dat in zijn jeugd van zijn Vader (die tand- arts was) helemaal niet mocht snoepen. In zijn eigen chocolade fabriek laat hij al zijn dromen waar worden, al ligt de sluwe concur- rentie op de loer. Dat is ook de re- den waarom er geen mensen in zijn fabriek werken, maar Oempa- Loempa's. Toch is Wonka geen kindervriend of lieve man. Met op- merkingen laat hij merken geen hoge pet op te hebben van de mensheid. Bovendien is Wonka nooit helemaal losgekomen van de herinnering aan zijn vader. Dit leidt tot een slotscene die in het boek niet voorkomt en die eigen- lijk overbodig en zonde is. Dit doet echter geen afbreuk aan deze filmversie van 'Charlie and the Chocolate Factory'De eerdere filmversie vond Roald Dahl dus te vriendelijk. Over deze nieuwe ver sie van de eigenzinnige Tim Bur ton zou de in 1990 overleden schrijver vast en zeker meer con tent zijn geweest. Burton is immers iemand die zijn vriendelijke verha len ook graag overgiet met een donker sausje. 'Charlie and the Chocolate Factory' is in twee ver- sies op dvd verkrijgbaar. Een 'ka le' versie, met alleen de film. En de uitgebreide, dubbel-dvd, met veel extra's. Traditiegetrouw geeft Wibi Soerjadi ook dit jaar een kerstconcert. Op 28 december in De Doelen te Rotterdam. Wibi Soerjadi wordt door klassieke muziekkenners inter national omschreven als een 'Klasse Apart'. Muziekliefhebbers van alle leeftijden ervaren de bijna mystieke kracht van het virtuoze, zangerige en meeslepende piano- spel van Wibi Soerjadi. Hij concerteerde o.a. in de legendarische grote zaal van Carnegie Hall New York, Musik Verein in t Wenen, en speelde vorig jaar nog in China waar hij tevens diverse Masterclasses ver- zorgde. Al zijn CD's en DVD's hebben de status edelmetaal verworven wat een uni- cum is in de klassieke muziek. Naast wer ken van o.a. Mozart, Beethoven, Chopin en Liszt zal hij ook een aantal van zijn eigen transcripties ten gehore brengen. Kerstgala woensdag 28 december 2005 De Doelen Rotterdam Aanvang: 20.15 uur Normafe prijzen 1 e rang: €35,- Kortingsprijs 1e rang: €17,50 Reserveren via: 010-2171717 of 030-6986100 o.v.v. lezersaanbieding Maasstad weekbladen. U kunt ook onderstaande bon invullen en opsturen. U krijgt uiterlijk 5 dagen voor aanvang van het concert de kaarten thuis gestuurd. (Deze korting geldt niet in combinatie met andere kortingen.) Aantal kaarten: Concert op:(datum) Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Tel. overdag: Fax/E-mail: Ik verleen hierbij een eenmalige machtiging aan Soerjadi Concerts B.V. tot het afschrijven van het totaalbedrag inclusief de administratiekosten* Bank- of gironummenPlaats: Datum: Handtekening:.. Wilt u deze bon s.v.p. volledig invullen en sturen naar: Soerjadi Concerts B.V. Landgoed de Wulperhorst, Tiendweg 5,3709 JP Zeist 'administratiekosten €1,50 p/kaart (maximaal €9,-) voor kweker ongaame schitteren Eui alvorens etensrest een enkele Verenigde Staten verschiet bouwwerk- zaamheid piraat denderen T nauwer maken frisdrank hijsen 10 dooriopend kteuren- televisie siersteen roemen t— broeibak persoonlijk vnw. t handvat soort hert veerboot kleur weekdier vulkaan op Sicilie profeet Griekse letter spoedig selenium oplettend lumen logaritme ~yr gewoonte brandstof beroep Heerlijk een weekend of midweek weg in eigen land of net over de grens. De meer dan 50 bungalowparken, met veelal vrijstaande bungalows, liggen in de mooiste natuurgebieden van Nederland. Maar ook op de meest adembenemende plekjes van Duitsland, Belgie, Tsjechie en Oostenrijk treft u parken van Landal GreenParks aan. De parken zijn voorzien van verschillende faciliteiten om uw vakantie volledig af te stemmen op uw persoonlijke wensen. Van een restaurant en fietsverhuur tot een zwembad met waterattracties. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 30 t/m dinsdag 6 december 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en bet het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 i 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Kijk voor meer informatie op www.landal.nl of bel 0900-8842 0,20 p.min). De oplossing uit nummer 40 is: vakantie. Een korte vakantie voor twee personen naar Wales is gewonnen door: J. v.d. Bie, Zuidland. i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 17