maasstad ©DD stn Nieuwe verlichting en bewaking moeten park veiliger maken Zestig jaar getrouwd V Man vast na mishandeling Bromfietser gewond Diensthond vindt man Dieven opgepakt Auto rijdt tegen tram Proef met cameratoezicht in Beatrixpark Ditta en Sylvia werken al meer dan dertig jaar bij Katja Storm valt mee in Schiedam Workshop Bob Ross in De Erker Gewond na aanrijding maasstad weekbladen SCHIEDAM 5?. mmmm SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 3 december verzorgd door sopraan Nel de Roon. Zij wordt op piano begeleid door Jan Pieter Baan. Te horen zijn werken van Puccini, Mozart, Verdi enHandel. Aan- vang is 15.00 uur, toegang is vrij. Unicef Verhalen Rommelmarkt Eetcafe Kerstmarkt Graauwe Hengst l~ph* j MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO if Woerisdag 30 november 2005 SCHIEDAM - Een I7-jarig meisje uit Schiedam is don- derdagavond met haar bromfiets gewond geraakt bij een aanrijding op de B.K-laan. Omstreeks 22.30 uur sloeg het meisje vanaf de Penninglaan de B.K.-Iaan op, waarna een aanrijding volgde met een tegemoetko- mende auto, die bestuurd werd door een 31-jarige vrouw uit Schiedam. Het meisje liep letsel op aan haar hand. SCHIEDAM - Een 33-jarige Rotterdammer is vrijdag- morgen aangehouden om- dat hij verdacht wordt van mishandeling en vernieling. Hij zou zijn ex-vrouw heb- ben mishandeld en de ruit van de taxi van haar broer hebben vernield. Ook had hij de toegangsdeur van de flat aan de Van Hallstraat onder handen genomen. Samen met diensthond Nero zette de politie de achtervol- ging in. Die vond de man in de bossages bij De Meester- straat aan. SCHIEDAM - Vijf mannen zijn zaterdagavond rond 19.00 uur aanhouden voor diefstal van een auto in de Kortlandstraat. Een van de mannen, een 39-jarige Vlaardinger, stond met zijn auto enkele tientallen me ters verderop. In deze auto werden pakken tegels aan- getroflen, afkomstig van diefstal. Op aanwijzingen van het slachtoffer van de diefstal en getuigen konden de andere mannen, vier Schiedammers in Ieeftijd varierend van 14 tot 18 jaar, ook worden aan gehouden. SCHIEDAM - Een 31-jarige automobilist uit Schiedam is vrijdagmorgen rond 10.30 uur met de schrik vrijgeko- men, nadat hij in botsing was gekomen met een tram. De man reed op de Broers- vest en keerde bij de auto- oversteekplaats, waarbij hij de aankomende tram over het hoofd zag. Hij werd door de aanrijding opzij gedrukt tegen een paal en boom. Zijn auto raakte total loss. www.maasstadweekbiaden.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 CHEF VERKOOP: B. van Dongen Telefoon 06 53 786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie- P. E. van der Heide Telefoon 010 4004490 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur XQ52 door Frank Willemse SCHIEDAM - Met een proefopstelling met came ra's, meer en betere verlich ting, nieuwe bewegwijze- ring en meer toezicht door politie en parkpreventie wil burgemeester Scheeres de veiligheid in het Beatrixpark aanpakken. Het park, waar veel fietsers en voetgangers door fietsen, heeft door een aantal incidenten een slechte naam gekregen. Ook scoort het hoog op de lijst van plekken waar Schiedam mers zich 's avonds niet vei- lig voelen. Daarom stelt het College van B &W voor de veiligheid met een flink pakket aan maatregelen aan te pakken. Te beginnen in het eer- ste kwartaal van 2006 en aan het eind van dat jaar moet alles klaar zijn. Het College stelt daarvoor een bedrag van bijna 150.000 eu ro beschikbaar. Cameratoezicht is relatief nieuw in Schiedam. Sinds vorig jaar staan er camera's rond het Cen- traal Station Schiedam. Dat werkt goed zegt de politie tegen vanda- lisme en criminaliteit. Nu moeten er dus camera's in het Beatrix- park komen. Voorlopig komt er eerst een proef want zo'n groot terrein ligt niet voor de hand om met camera's te beveiligen vol- gens burgmeester Scheeres. Een eerste camera wordt bij speel- plaats Fort Drakensteyn ge- plaatst. Daar, vlak bij het Pannen- koekenhuis en de kinderboerde- rij, is het volgens Scheeres een kwetsbare plek voor kinderen die er spelen. Als dit 'pilot-project' slaagt wordt overwogen camera toezicht bij de toegangswegen van het park te plaatsen. Het probleem is natuurlijk dat het park zo uitgesterkt is," zegt de burgemeester. „Het is ondenk- baar het hele park vol met came ra's te hangen." Daarom moeten andere maatregelen helpen. Zoals De eerste camera's komen te hangen bij de speeltuin en de kinderboerderij, omdat daar veel kinderen verblijven. Foto Roger van derKraan betere verlichting voor 's avonds en de nacht. De lampen van nu zijn spaarlampen uit de jaren ze- ventig. Spaarlampen die zacht geel licht geven. Deze worden vervangen door nieuwe armatu- ren met fel wit licht. Meer licht geeft een veili ger gevoel vooral voor Schiedammers die van en naar huis door het park fietsen of lopen. De hchtarmaturen worden niet alle- maal tegelijk vernieuwd maar ge- leidelijk door de nieuwe vervan gen. Spaarlampen vervangen door vei- ligheidslampen ziet Scheeres als een teken van deze tijd: vroeger was het prioriteit voor het milieu, nu voor de veihgheid. Naast de verhchting moet er een duidelijke routing komen in het park, voorzien van wegwijzers. Het komt voor dat de politie bij een melding lang moet zoeken omdat de melder niet precies kan zeggen waar het is. De oplossing hiervoor zijn nieuwe wegwijzers. Ook moeten de lanen en paden in het Beatrixpark een naam krijgen. Namen van kleuren is het voor- stel. Dus het Gele Pad of de Rode Laan. Ook kruispunten krijgen nummers zodat een melding kan zijn 'Kruispunt nummer 6 op het Groene Laantje'. De fiets- en wandelpaden moeten beter aan- gegeven worden met borden of gekleurd asfalt. Als voorbeeld noemt Scheeres het Duivenpad dat nu met weinig licht en slechte borden verwarring geeft. Als laatste maatregel wordt inten- siever toezicht door bewakers ge- zien. Op dit moment is de wijkpo- litie in het park actief maar die kan vanwe- ge de uitge- strektheid niet overal zijn. Daar- naast is de Lichtblauwe Brigade dagelijks op controle in het park. Een koppel loopt dagelijks een rondje maar is daar lang mee be- zig. Als nieuwe maatregel stelt Scheeres voor een veiligheids- team Beatrixpark op te starten. Net zoals de buurtpreventieteams die door buurtbewoners in de wij- ken Nieuwland en Groenoord zijn opgezet. Teams die volgens de wijk en politie een succes zijn. Parkpreventie door vrijwilligers is een nieuw fenomeen in Neder- land. De vrijwilligers worden ge- ronseld uit mensen die het park veel gebruiken. Zoals vrijwilli gers die bij de sportverenigingen werken, ouders van kinderen uit de buurt. En andere vrijwilligers die een extra oogje in het zeil wil- len houden. De parkpreventie- medewerkers krijgen een kleurig hesje aan en een mobieltje mee op zak. Met deze maatregelen hoopt Scheeres de veihgheid van het Beatrixpark te vergroten. Hij waarschuwt wel dat veihgheid of juist gevoelens van onveiligheid een subjectief begrip is. Zo zijn ouderen het meest bang, terwijl zij volgens de statistieken feitelijk minder gevaar lopen. 'De Lange Haven, dat was gewoon je huis' door Karin Moerman SCHIEDAM - Kinderdag- verblijf Katja vierde deze maand het 35-jarig bestaan. Het was ooit het allereerste kinderdagverblijf van Schie dam en is een van de oudste in Nederland. Opvallend is het aantal medewerkers dat er al bijna evenlang aan verbon- den is. Huishoudelijk mede- werkster Ditta Hekkema werkte er in juli 33 jaar, ba- byleidster Sylvia de Boer ruim dertig jaar. Beiden blik- ken terug op drie decennia Katja. De plek waar kinderdagverblijf Katja ooit begon, de Lange Haven 107-109, had iets magisch. Daar zijn Ditta en Sylvia het allebei roe- rend over eens. „Dat oude ge- bouw, met die enorme keuken, de glas-in-lood-ramen, dat had toch wel sfeer. Er waren ook wel nade- len, zoals de tocht, maar het had gewoon iets", beginnen de dames. „In de tuin had je toen een school", weet Sylvia zich na diep graven te herinneren. „En toen ging die school weg en kregen we een BSO (buitenschoolse opvang) erbij. De keuken had van die gra- nieten aanrechtbakken en twee grote spoelbakken." „Dat was ook wel nodig", vult Ditta aan, „Want alles werd gewoon met de hand af- gewassen. Dat kostte veel tijd toen, ook omdat er destijds tussen-de- middag warm gegeten werd." „Ja", zegt Sylvia,, Dat is waar, we hebben nog heel lang warm gege ten, dat vonden de ouders best makkelijk. En wij ook wel", lacht ze, „Want dan was het's avonds thuis nog even een boterham en je was klaar." Pas toen Katja naar de Van Osta- delaan verhuisde (in 1993) is het warme eten er, door bezuinigin- gen, vanaf gegaan. „We hadden toen nog een proef 'boterham eten', maar dat beviel zo goed dat het is gebleven. Toch hebben we er /l/ t ft rJt? Sylvia de Boer (I) en Ditta Hekkema kunnen urenlang vertellen over het 35-jarige kindercentrum Katja. Ze werken er allebei dan ook al meer dan dertig jaar. Foto Roger van derKraan hier nog lang op de woensdag iets warms in gehouden. Vaak macaro ni of spaghetti, iets makkelijks." Toen Katja net verhuisd was van het oude nostalgische gebouw in het centrum naar moderne nieuw- bouw in West, vonden de dames het eigenlijk maar niets. „Ik had er in het begin veel moeite mee", vertelt Sylvia openhartig. „Op de Lange Haven had je verf en be- hang, het was gewoon je huis, hier was alles kil. Ik vond het net een ziekenhuis. Maar ja, als je ergens even werkt, ga je er al snel de voordelen van inzien. We kregen hier dubbele beglazing, we konden de zalen leuk nieuw inrichten en zo wende het langzaam wel weer." De beginjaren bij Katja waren vooral voor Ditta goud waard. „De eerste 26 jaar dat ik bij Katja werk te waren de beste", weet ze nu. „Toen had ik veel werk in de keu ken, maakte ik de bladen met drin- ken en fruit klaar voor de groepen. Later moesten de leidsters dat steeds meer zelf gaan doen en dat vind ik nog steeds jammer. Vroe ger was je alleen al een halve dag kwijt aan het aardappels schillen en de afwas. Nu maak ik eigenlijk alleen nog maar schoon. Twee da- gen in de week. En da's niet al les." „Maar ze doet nog wel steeds de was", probeert Sylvia de boel een beetje op te vrolijken. „Dus ze is inmiddels een expert in het ver- wijderen van allerlei soorten vlek- ken", lacht Sylvia. Sylvia is het werk op de babygroep nog lang niet beu. Zelfs niet na dertig jaar. „Mijn hart is altijd naar baby's uit gegaan, al ben ik bij Katja begonnen bij de 4-jarigen. Toen er even later een plekje bij de baby's vrijkwam, ben ik daar me- teen naartoe verhuisd. Ik vind dat gewoon schitterend zo'n eerste jaar van een kind. Er gebeurt dan zoveel. En ik vind het een uitda- ging om iedere keer weer het ver- trouwen te winnen van zo'n kind en de ouders." In dertig jaar is niet alleen het kin derdagverblijf, maar zijn ook de bewoners ervan veranderd. „Kin- deren zijn nu brutaler", klinkt het bijna in koor. „Toen was het stan- daard 'u', nu 'jij' en 'jou', wel zijn ouders een stuk opener gewor- den", vindt Sylvia. „Als ik naar mijn eigen groep kijk, zie je dat ka- raktefs over het algemeen ook wel veranderd zijn. Tegenwoordig krijg je toch wat meer kinderen met driftbuien, maar misschien heeft dat er ook mee te maken dat je vroeger veel vaker kinderen had die vier of vijf dagen kwamen. Misschien hadden die gewoon wat meer ritme dan kinderen die nu twee of drie dagen bij ons komen. Maar dat houdt het werk natuurlijk ook leuk. Je moet steeds weer bij- leren, je ontdekt steeds nieuwe din- gen; dus het werk hier blijft een uitdaging." WATERWEG - De storm van afgelopen vrijdagmid- dag en -avond heeft in de ge- hele regio voor verkeershin- der gezorgd.Uit alle delen van de regio ontving de poli tie meldingen van omge- waaide bomen en steigers, afgewaaide dakpannen en takken, maar ook rolluiken en reclameborden. Zodra de situatie gevaar opleverde, werd door brandweer of po litie ingegrepen. Gedurende de spits zorgden de weers- omstandigheden voor glad- heid en siecht zicht, waar- door tientallen aanrijdingen ontstonden. Omdat de mees- te automobilisten al voor- zichtig reden, bleven de ge- volgen voor het overgrote deel beperkt tot blikschade. In de Botlekbrug en op het Kleinpolderpiein bieef enke le tientallen centimeters wa ter staan, waardoor het ver- keer daar gestremd raakte. De wateroverlast in de ste- den, bijvoorbeeld onderge- lopen straten en keiders, werd aangepakt door de brandweer. SCHIEDAM - In wijkcen- trum De Erker wordt zon- dag 4 december een mini- workshop Bob Ross gegeven van een uur. Voor 7,50 kun nen bezoekers 's middags een klein olieverfschilderij- tje maken. Gewoon om de techniek eens uit te probe- ren. Na afloop kan het schilderij meteen mee naar huis wor den genomen. Iedere week worden er overigens Bob Ross workshops gegeven, waarvoor belangstellenden zich kunnen aanmelden. Voor meer informatie kan daarvoor gebeld worden met Studio Fatamorgana, tel. 435 36 60. Ook kan er worden gemaild: info@stu- dio-fatamorgana.nl SCHIEDAM - In de bibliotheek aan het Bachplein zijn tot en met 17 december de vrijwilligers van Unicef te vinden. Elke woensdag- middag en zaterdagochtend kun nen hier sint- of kerstcadeautjes en wenskaarten gekocht worden. SCHIEDAM - Bij De NPB in Schiedam vertelt Els Bomhof za terdag 10 december van 13.30 tot 15.00 uur verhalen. Het zijn prach- tige verhalen, meeslepend verteld, boeiend voor jong en oud. Ten- minste een verhaal heeft met kerst- mis te maken. Entree is vier euro, kinderen betalen twee euro. De NPB is te vinden aan de Westvest 90, tegenover Molen 'De Wal- visch'. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 3 december een rommelmarkt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. Een tafel hu- ren kost zes euro. De toegang is vijftig cent. Er kunnen nog tafels worden gereserveerd aan de balie van De Erker, tel. 426 77 67. SCHIEDAM - De stichting ASVZ ZuidWest is een eetcafe in Schie dam gestart. Op donderdagavond kunnen mensen met een verstande- lijke beperking hier een gezonde maaltijd nuttigen voor vier euro. Dit gebeurt onder begeleiding van iemand vanBegeleid Zelfstandig Wonen. Het eetcafe is te vinden aan het Dr. Willem Dreesplein 2 en open vanaf 17.00 uur. Er wordt nog een kok gezocht die kan ko men voor een groep van ongeveer 15 mensen. Het is voor een of twee keer in de maand op donderdag avond. Je krijgt reis- en onkosten- vergoeding. Inlichtingen via: 426 37 65. SCHIEDAM - Achter wijkcen trum Oost wordt woensdag 21 de cember een kerstmarkt gehouden van 17.00 tot 20.00 uur. Er zijn nog enkele kramen vrij waar ie mand kerstkadootjes of kaarten kan verkopen. Voor de kinderen is er een workshop boomhangers ma- ken.Voor meer info: wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79, tel. 245 18 18. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treedt zaterdag 3 december vanaf 22.00 uurde band 'Frantic' op. De Brian Ferry en Roxy Music-tribute band uit Schiedam en omgeving. Zondag is er een Jamsessie van 19.00 tot 23.00 uur. -* ft SCHIEDAM - Henk van Beek en Belia de Jonge gaven elkaar op 28 no vember 1945 hun ja-woord. Nu, zestig jaar later, vierden zij daarom een feestje samen met vier dochters, vijf kleinkinderen en hun aanhang. Na- mens de gemeente kwam loco-burgemeester Habermehl langs met een bloemetje. Henk van Beek is geen onbekende bij de gemeente. Hoewel hij oorspronkelijk meubelmaker was, werkte hij jarenlang als tentoonstel- lingsbouwer en suppoost in het stedelijk Museum. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Een zeventienjarig meisje uit Schiedam op een bromfiets is donderdagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de Burgemeester Knappertlaan. Omstreeks half elf sloeg het meisje vanaf de Penninglaan de Burgemeester Knappertlaan op. Hierbij ontstond een aanrijding met een tegemoetkomende auto bestuurd door een 31-jarige vrouw uit Schie dam. Het meisje liep hierbij letsel aan haar hand op. Zij is meegenomen naar het Vlietlandziekenhuis. De Technische Ongevallendienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM -De politieheeft vrijdagochtend een 33-jarige Rotterdammer aangehouden, verdacht van mishandeling en vernieling. Omstreeks vier uur kwam de melding dat een vrouw door haar ex-man was mishandeld. Tevens zou hij een ruit van de taxi van haar broer en de toegangsdeur van de flat aan de Van Hallstraat hebben vemield. Samen met diensthond Ne ro zette de politie de achtervolging in toen zij de verdachte in de omgeving zagen. Nero heeft de verdachte in de bosjes bij De Meesterstraat aange- troffen.De Rotterdammer is meegenomen naar het politiebureau en in ver- zekering gesteld. —A o„d De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 379 klachten die in de week van 21 tot 28 november zijn binnengekomen. Rustige week met relatief weinig klachten Afgelopen week behandelde de meldkamer van de DCMR 275 klachten. Een relatief rustige week want alleen in maart van dit jaar waren er twee weken met minder klachten. Meestal komt in dit bericht een toelichting op voorvallen waarover een aantal klachten is binnengekomen. Maar de uit- rukdienst van de meldkamer zoekt ook regelmatig uit wat er aan de hand is bij een enkele klacht. Bewoners bellen bijvoorbeeld over stankoveriast waarvan zij lichamelijke klachten hebben. De medewerker van de meld kamer verricht in overleg met de GGD zo nodig metingen naar de lucht- kwaliteit. Ook wordt onderzocht waar de stankoveriast vandaan komt. Zijn er bedrijven in de omgeving die de stank veroorzaken of is er mis schien sprake-van verontreiniglng in het riool. Ook worcft onderzocht of een bedrijf zich houdt aan de milieuvoorschriften. Wanneer dit niet het geval is, moeten bedrijven maatregelen treffen. Dat kan bijvoorbeeld het aanbrengen van een deugdelijke afzuiginstaiiatie zijn om overlast in de toekomst te voorkomen. Gas- en olielucht in Schiedam Donderdag 24 november ontving de meldkamer net voor vijf uur in de namiddag een bedrijfsmelding van chemiebedrijf Cerexagri op de Vondelingenplaat (ten westen van Pernis). Een defecte koppeling van de slang tussen een wagon en tank veroorzaakte een lekkage van een halve liter (tertiair-butyl-)mercaptaan. Mercaptaan wordt gebruikt als geurstof in onder andere aardgas en stinkt al bij zeer kleine hoeveelheden. Omdat, -3 het hard waaide en regende was de stank van de mercaptaan snel overgewaaid en bleef het aantal klachten beperkt tot vijftien. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8