Digitaal Reizigers Informatiesysteem ook bij busstation Schiedam-Centrum www.schiedam.nl gemeente Schiedam De gemeenteraad Week 49 Woensdag 7 december 2005 Bouwzaken Crisisbeheersingsplan 2005 Gemeente Schiedam I I Te verlenen evenementenvergunningen en -ontheffingen Wet bodembescherming Kapvergunningen Uitvoeringsbesluit afvalstoffen Schiedam 2005 Ill Verkeersbesluiten BMflMiiMWWHMMM Bouwplan binnenplanse vrijstelling (artikel 15 WRO) Gemeenteber" Op maandag 12 december 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar en live te zien op LOOK TV. Voorzitter is de heer Scheeres. De lijst van onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een com- missievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. Wat de bespreekstukken zijn, is op het moment van het opstellen van deze publicatie nog niet geheel duidelijk, omdat nog een commissievergadering moet plaatsvinden. Verwacht kunnen worden onder meer: Verzelfstandiging openbaar onderwljs De gemeenteraad wordt voorgesteld om een definitief besluit tot verzelfstandiging van het openbaar primair onderwijs en voortgezet onderwijs te nemen. Tevens zal worden overge- gaan tot benoeming van bestuursleden in de stichting voor primair onderwijs en de stich- ting voor openbaar onderwijs. Sportbeleidsnota "sport beweegt 2005-2009" Deze nota is een herijkt sportbeleid voor de periode 2005-2009 en moet in Schiedam de basis bieden voor door de gemeente te stimuleren en te ondernemen activiteiten ter bevordering van het actief beoefenen van sport en sportieve recreatie. Schieveste Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld een samenwerkingsovereenkomst met Burgfonds BV aan te gaan voor de ontwikkeling van fase 2 Schieveste. Fase 2 betreft het gebied direct achter het station Schiedam Centrum. Het gaat hier om kantoren, woningen, hotel, onderwijs en stedelijke voorzieningen. Verder wordt de raad gevraagd akkoord te gaan met de ontwikkeling van een Urban Entertainment Center op Schieveste (fase 5). De agenda met aanduiding A-stukken (geen discussie) en B-stukken (bespreking) staat zo spoedig mogelijk na 7 december op de website. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het bestuursinformatiesysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: i.gordiin@schiedam.nl Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 22 november 2005 t/m 1 december 2005: Bouwaanvragen: Adm. de Ruyterstraat Breedstraat 39 B De Velden 3 Fokkerstraat 550 Northwood Holding N. Martis E. de Lang Irado Groeneweg 32 Jan van Galenstraat 11 J. Naberpad 5 Kommiezenlaan 23 Lange Nieuwstraat 2 Nieuwe Passage (naast Broersveld 35) Poldervaart-Spieringshoek Ranaholm 6 Tuinlaan 8 Vlasakker 11 Vlasakker 126 Maatschap Zeeuw M. Druppers Onroerend Goed J. van Kasteren M. Yumak Bokx Vastgoedontwikkeling Ident Projects ABB Ontwikkeling fam. Van Dijk L. Thijssen E. Boon E Bijl en Zn. Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Adm. de Ruyterstraat Northwood Holding Verleende bouwvergunningen: Verzonden 29 november 2005: Adm. de Ruyterstraat Northwood Bouwprojecten van een kantoorgebouw Verzonden 1 december 2005: 's-Gravelandseweg 600-700 J. Toldeo Kerkweg 51 Parochiebestuur H.H. Jacobus bedrijfspand vergroten deuren plaatsen woning vergroten portocabins plaatsen (tijdelijk) hal met stalling bouwen kozijnen vernieuwen kozijnen veranderen dak en deuren plaatsen 13 appartementen/ 9 eengezinswoningen- 1 vrijstaande woning bouwen geldautomaat plaatsen woontoren met 116 appartementen/36 eengezinswoningen bouwen dakterras plaatsen bedrijfspand verbouwen dakkapel plaatsen woning vergroten kantoorgebouw slopen gedeeltelijk vernieuwen lift plaatsen groot onderhoud aan gevels en daken N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bij besluit van 1 november 2005 hebben burgemeester en wethouders van Schiedam het crisisbeheersplan 2005 Gemeente Schiedam, mede omvattende het rampenplan als bedoeld in artikel 3, lid 1, van de Wet rampen en zware ongevallen, vastgesteld. Dit cri sisbeheersingsplan ligt tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel van de Gemeente Schiedam Reizigers met de bus vanaf station Schiedam Centrum weten wat de wachttijden betreft voortaan precies waar ze aan toe zijn. Wethouder Hans Meijer heeft afge- lopen week samen met zijn Rotterdamse collega Hulman op het busstation Schiedam Centrum het Dynamisch Reizigers Informatiesysteem (DRI) officieel in gebruik genomen. Schiedam wordt steeds meer gezien als regionaal knooppunt van openbaar vervoersstro- men. Het doortrekken van de metro (2002), de aanleg van TramPlus en de ontwikkeling van Schieveste bevestigen dit beeld. De aanleg van het reizigers informatiesysteem bete- kent een verbetering van de kwaliteit van het totale openbaar vervoerproduct en bevor- dert het gebruikersgemak. De aanleg is onderdeel van het Regionale Verkeer en Vervoerplan van de Stadsregio Rotterdam, die de kosten ervan volledig heeft gesubsi- dieerd. Het project is aangelegd in samenwerking met de RET en Connexxion. De voordelen op een rijtje: Het systeem geeft vertrekinformatie in de stationshal (onder het busstation) en op de perrons, zodat reizigers daar tijdens het wachten actueel worden gei'nformeerd over de vertrektijden van bussen. De dynamische haltetoewijzing verkleint de loopafstanden voor de reizigers vanaf de uitgangen van het station doordat zoveel mogelijk van de dichtstbijzijnde haltes gebruik wordt gemaakt. Dit is mede in het leader van de sociale veiligheid in de avon- duren van belang. Het systeem detecteert wanneer een bus vertraging heeft opgelopen zodat wachtende reizigers hierover in de stationshal en op de perrons op de hoogte worden gehouden. Onderzoeken hebben aangetoond dat wanneer reizigers op de bus of de tram wachten terwijl zij geen goede informatie over de aankomsttijd hebben, deze reizigers de wacht- tijd twee tot drie keer zo hoog ervaren als deze daadwerkelijk is. Door de toepassing van dynamische reizigers informatie in de stationshal en op de perrons zal in het beeld van de reizigers de bus vaker op tijd komen en zal het wachten als minder hinderlijk worden ervaren. Het gemeentebestuur is voornemens vergunningen en ontheffingen te verlenen voor de volgende evenementen: - Kerstmarkt met kramen, pagodetenten en muziek op de locatie Grote markt /Lange Kerkstraat van 15 t/m 18 december 2005 Start opbouw: 14 december 2005 Openingstijden: 11.00 uur tot 21.00 uur (donderdag) 11.00 uur tot 17.00 uur (vrijdag en zaterdag) 12.00 uur tot 17.00 uur (zondag) - IJsbaan met schaatsverhuur en carrousel op de locatie Stadserfplein van 15 december 2005 t/m 9 januari 2006 Start opbouw: 9 december 2005 Openingstijden: 10.00 uur tot 21.00 uur Vanaf maandag 12 december 2005 liggen afschriften van de vergunningen en ontheffin gen zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de afzonderlijke vergunningen en ontheffingen een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning of ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, ieder voor zover dit hun bevoegdheid betreft, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 in verbinding met artikel 39, van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een deelsaneringsplan voor de locatie Toernooiveld, omsloten door de Vlaardingerdijk, de Slachthuislaan en de Burgemeester van Haarenlaan, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie H, nummers 965, 1003 t/m 1012, 1043, 1604, 1776, 1777, 1779 t/m 1781, 1797 en 2463 (deels) ontvangen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het deelsanerings plan hebben ingestemd. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 6 december 2005 gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: - de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopi ge voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465613. Kennisgeving beschikking juni 2005 Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 eik, staande Prinses Beatrixlaan 30, in verband met de aanleg van een weg bij de Poldervaartschool Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 1 week na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. den Held, tel. 010 - 631 52 86. Hoofdstuk 4, paragraaf 2, van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam 2005 regelt het een en ander omtrent afvalstoffen. Ter uitvoering van deze paragraaf kunnen burgemeester en wethouders aanwijzen via welk inzamelmiddel of inzamelvoorziening de inzameling van een bepaalde categorie huishoudelijke afvalstoffen plaatsvindt, kunnen zij regels vaststellen omtrent de dagen, tijden, wijze en plaatsen waarop categorieen afval stoffen ter inzameling aangeboden kunnen worden, of kunnen zij andere nadere regels of voorschriften vaststellen etc. Bij besluit van 8 november 2005 hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een en ander geregeld in het "Uitvoeringsbesluit afvalstoffen Schiedam 2005". Dit besluit en de bijlagen liggen tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel van de Gemeente Schiedam. Tegen dit besluit kan een belang hebbende binnen zes weken na publicatie bezwaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mits tijdig bezwaar is gemaakt, kan aan de president van de Arrondissementsrechtbank van Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, worden verzocht om met betrekking tot het besluit een voorlopige voorziening te treffen. Tevens hebben burgemeester en wethouders van Schiedam bij besluit van 8 november 2005 het handhavingsbeleid met betrekking tot paragraaf 2 van hoofdstuk 4 van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam 2005 vastgesteld. Dit handhavingsbeleid ligt tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel van de Gemeente Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in arti kel 26 BABW, dat zij op 5 december 2005 op basis van artikel 12 BABW in het alge meen belang van het verkeer hebben besloten: het gedeelte van het Lorentzplein, tussen de Prof. Kamerlingh Onneslaan/Lorentzlaan en Boerhaavelaan, vanaf medio december 2005 tot en met april 2006, gesloten te ver- klaren voor alle bestuurders door plaatsing van de borden model CI bijlage I RW; Jin Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Het vergroten van een woning d.m.v. een dakkapel c.q. dakopbouw, Houtstraat 6 Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings- mogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 2 lid 3 uit de voorschriften van de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen ken- baar te maken. Het plan ligt hiertoe van 8 december 2005 t/m 19 januari 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 •i. v

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2