y maasstad Kate Hudson in spannende thriller 'The Skeleton Key' maasstac 1 van Sennheiser! 1 r uitgaans agenda Win een boekje over verdwenen beroepen Unieke lezersaanbieding KLM Travel Clinic: gratis en goed geadviseerd maasstad puzzel €99,95 0909 - 50 10 699,„„„„ Eindejaarsstunt van Sparta Rotterdam en Maasstad weekbladen: Met 50% KORTING naar Sparta - NEC op vrijdag 30 december a.s. iO Win een hoofdtelefoon THEATER De horrorthriller is weer he- lemaal in. Na het succes van films als 'The Ring' en 'The Grudge' worden in Holly wood weer op grote schaal griezelfilms gemaakt. En dan vooral thrillers waarin mooie actrices de hoofdrol spelen. Ook 'The Skeleton Key' past in dit rijtje. Kate Hudson speelt de hoofdrol in deze film van Lain Softley. Erg veel moeite om origineel te zijn, hebben zij echter niet genomen. Desondanks is het een heel aardige thriller, die nu verkrijgbaar is op dvd. wmmmmmmmmmmmmmm weekbladen De onvervalste voetbalsfeer van de Eredivisie. Beleef het mee, op Het Kasteel bij Sparta Rotterdam! Op vrijdag 30 december wordt de wedstrijd Sparta - NEC gespeeld op Het Kasteel. Aanvang 18.00 uur. Wilt u erbij zijn? Dat kan nu heel voordelig! Vul onderstaande bon in en ga daarmee naar de Sparta Sportshop in het Sparta-stadion. Voor een toegangskaart betaalt u niet de normale prijs van 20,00 maar slechts 10,00! Ja, ik wil naar de wedstrijd Sparta - NEC en maak graag gebruik van dit bijzondere aanbod. v Zo doet u mee! fa EE Droomtheater, Pupillenstraat 68, Rotterdam Het wintersprookje van Shakespeare. Voor kinderen vanaf 6 jaar en hun ou- ders/verzorgers. t/m 30 dec; 14.30 Erven Boonstra BV, Piekstraat 21 h, Rotterdam Alcatraz. Locatie; Piekstraat 15e, Rot terdam. t/m 31 dec (beh. zo ma di wo do); 19.00-23.00 Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM Sesamstraat. t/m 26 dec (beh. zo); do. en vr. 13.30/16.30 za. en ma. 11.00/ 14.00/17.00 Turks fruit. Met Antonie Kamerling e.a. t/m 30 dec; 20.00 Rotterdamse Schou wburg, Schouw- burgplein 25, ROTTERDAM Soul. Ro theater. Ergens moet er een plek zijn waar je de benauwende trut- tigheid van de doorsnee nieuwbouw- wijk achter je kunt laten. Een plek waar je kunt zijn wie je wilt zijn en wat je wilt zijn. In SOUL kiest een groep mensen een bijzondere eigen 'vluchtroute'. Een soulhappening in regie van Pieter Kramer die ander licht werpt op de drijfveren van gewo- ne mensen. t/m lOjan; 20.15; zo 8 jan. ook om 14:30 Koele Kikkers (4+). Een brandweer- man (of is het een tovenaar?) tovert met woorden en zingt in talen die ou- ders niet verstaan. Kinderen gelukkig well Laat je meevoeren naar zijn sprookjeswereld gevuld met geluiden en gekte. Een magische plek die vol zit met lieve violen. bange stemme- tjes, zachte scheetjes, grote verbaasde ogen, rode ballonnen en heel veel kik kers! 28 dec; 15.00 De Brief (4+). 29 dec; 15.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Niet Schieten!: Petrov (10+). Een idi- oot cabaretspektakel en een spetteren- de midwintervertelling. Petrov is de lelijkste man van het onooglijke Rus- sische plaatsje Tsaartsaarderin. Tot op kerst 1927 een jonge vrouw naar hem wuifd. Petrov moet en zal haar vinden. Een absurde love story. 22 dec; 20.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Bodypeeling (van Paul Pourveur). Drie vrouwen, geblokkeerd op een vliegveld van een land dat grenst aan zeven landen, wachtend tot een revo- lutie voorbij is getrokken. Ze komen terecht in een mijnenveld. Niet ge schikt voor de gevoelige en/of dunne huid! Door Theater RAST. t/m 23 dec; 20.15 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Andersenfestival. Speciaal voor het Andersenfestival hebben Theater Son- nevanck, het Itorno Ensemble en Phoenix Papieren Theater enkele voorstellingen gemaakt gebaseerd op de beroemde sprookjes van Hans Christian Andersen. Zowel in Theater Donner als in het Bibliotheektheater. Tusen de voorstellingen door kunnen de kinderen filmpjes van papierknip- sels maken. t/m 30 dec; diverse tijden Hal 4, Watertorenweg 200, ROT TERDAM Cameretten. Na een traject van voor- selecties, workshops, try-outs en het festival in het nieuwe Luxor Theater gaan de drie finalisten op tournee door Nederland en doen daarbij Theater Hal 4 aan. 22 dec; 20.15 Jeugdtheater Hofplein, Benthem- straat 13, ROTTERDAM, Hof- pleintheater Fulco de Minstreel. Fulco de Min- streel is waar gebeurd ridderverhaal dat zich afspeelde in de dertiende eeuw. Gespeeld. gedanst en gezongen door Richard Smollenaers en leerlin- gen van Jeugdtheater Hofplein. Script en regie: Louis Lemaire. Familievoor- stelling vanaf 4 jaar. t/m 24 dec (beh. ma di wo do); vr. en za. 19.00; zo. 14.00 Fulco de Minstreel (4+). Familievoor- stelling. t/m 7 jan; 14.00 19.00; za 31 dec: 14.00; ma 2 jan: 14.00 Jeugdtheater Hofplein, Pieter de Hoochweg 222, ROTTERDAM, Shakespearezaal De Notenkraker. Het traditionele sprookje over de houten notenkraker die tot leven komt, is in deze voorstel- ling in een modern jasje gestoken. Een voorstelling voor iedereen vanaf 12 jaar. Gedanst door leerlingen van Jeugdtheater Hofplein o.b.v. de oor- spronkelijke muziek van Tsjaikovski. Choreografie en regie: Carla van Driel. t/m 8 jan (beh. ma di wo do); vr. en za. 19.00; zo. 14.00 De Notenkraker. t/m 5 jan (beh. zo ma di vr za); 19.00 Theater Lantaren/V enster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM clupACT. Maandelijks programma dat de top van de internationale urban arts presenteert. 29 dec; 21.00 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Kroepoek (6+). Muzikale familie- voorstelling van Theater Djempol! Het theater laat zich inspireren door verhalen en sprookjes, met name die uit de Indische cultuur. 29 dec; 14.00 De Tamboer Wijkgebouw, Pij- perstraat 37, ROTTERDAM Het Kerstverhaal. Sprookjestheater Margo van Schie-Biesta: Deze sfeer- volle kerstvoorstelling begint met een tafelspel waarin Margo samen met de poppen en kerstliedjes het Kerstver haal vertelt. Wanneer het verhaal ver- teld is mogen alle kinderen die dat leuk vinden, samen met Margo, een gedeelte van het verhaal naspelen. 28 dec;14.00 LCC Lombardijen, Menander- straat 89, ROTTERDAM Het elfje met kaplaarzen (6+). Els het eltje woont in het bos en doet de hele dag wat ze het liefst doet: dansen. De bewoners van het bos vinden dat Els goed kan dansen, behalve Razella de heks. 29 dec; 14.00 Wijkgebouw De Larenkamp, Slinge 303, ROTTERDAM Kijk haar nou: De stenen tuin. Kinder- voorstelling i.h.k.v. Sprookjesstad Rotterdam. 28 dec; 14.30 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzikaal geweld! 22 dec; 18.30 Dan maar zo... Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-keuze-diner. t/m 23 dec; 18.30 Dan maar zo... Karin Levin, Monique van der Ster en Karel de Witt maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-keuze-diner. Kerst voorstelling! 25 dec; 17.00 Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzikaal geweld! 26 dec; 17.00 Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzikaal geweld! t/m 30 dec; 18.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Merry Christmas Nachtclub Dinner- show! t/m 23 dec (beh. ma); 19.00 Merry Christmas Nachtclub Dinner- show! Niet ordinair, wel prikkelend. En bovenal een grote dosis humor en muzikaliteit, de dinnershow. Een heerlijk vier gangen diner en een avond vol kerst, kerst en nog eens kerst entertainment, die u niet los zal laten! 25 dec; 19.00 ROTTERDAM - Zo tegen het ein- de van het jaar breekt traditiege- trouw weer een periode van nostal- gie aan. Men blikt terug op het af- gelopen jaar en kijkt stiekem voor- uit naar nieuwe kansen. Om dat nostalgische gevoel te spekken, biedt uitgeverij Scriptum, in samen werking met Maasstad weekbla- den, tien lezers een geweldig ein- dejaarscadeau aan. Auteur Art de Vos dook de archie- ven in, worstelde zich door bedui- melde paperassen en schreef het boekje 'Zeg, ken jij de mossel- man?' over verdwenen beroepen. Vooral voor oudere generaties is het boek een feest van herkenning. De parlevinker, scharensliep of voddenman. Zij kennen deze be roepen nog uit hun jeugd. In hun oren echoot soms nog de schreeuw van de schillenboer na. Hangend naar het verleden verbaasde Art de Vos zich over de hoeveelheid 'nor- male' beroepen die de laatste de- cennia zijn verdwenen. In zijn boekje, met 150 originele foto's, brengt hij een hommage aan de be roepen van weleer die in de huidi- ge samenleving geen plaats meer hebben. Maasstad weekbladen heeft de hand weten te leggen op tien exem- plaren van 'Zeg, ken jij de mossel- man?' (winkelprijs 16 euro). Al geven we deze boekjes niet voor niets weg. Wie wil winnen, moet eerst raden welk beroep op onder- staande foto wordt uitgebeeld. Re adies graag naar prijsvraag@re- dadie. maasstad. nl. Woensdag 14 december 200 CX63 Kate Hudson (rechts) speelt in de film 'The Skeleton Key' de rol van de jonge verpieegster Caroline. door Vincent Wernke In 2000 brak Kate Hudson (doch- ter van Hollywoodpaar Goldie Hawn en Kurt Russell) door met haar rol in 'Almost Famous' van regisseur Cameron Crowe. Haar vertolking van Stillwater-groupie Penny Lane leverde haar meteen een Golden Globe en een Oscar- nominatie op. Sinds dit succes is Hudson niet bepaald gelukkig ge- weest bij de keuze van haar rollen. Ze was te zien in films als 'Dr. T and the women', 'The Four Feathers' en 'How to lose a guy in 10 days'. Zelf zoekt ze de verkla- ring hiervoor in haar meisjesachti- ge uitstraling: „Mijn moeder had hetzelfde, met als gevolg dat ze pas na haar dertigste interessante rol len kreeg aangeboden. Ik vermoed dat dit voor mij ook gaat gelden. Ik ben nog te jong om hele zware rol len te spelen." In haar meest recente film 'The Skeleton Sky' van de Engelse filmmaker Lain Softley ('K-Pax') speelt ze de jonge verpieegster Ca roline, die het een beetje gehad heeft met haar werk. Daarom rea- geert ze op een advertentie in de krant waarin een prive-verpleeg- ster wordt gezocht. Als ze op ge- sprek gaat, komt ze erachter dat het gaat om de verzorging van de ern- stig zieke Ben (John Hurt), die met zijn vrouw Violet (Gena Row lands) in een oud huis woont in de afgelegen moerassen rond New Orleans. De man zit in een rolstoel, praat amper en kan helemaal niets zelf. Hoewel zijn vrouw niets ziet in de blonde verpieegster vraagt de advocaat van het paar (Peter Sars- gaard) haar toch te blijven. Tegen een salaris van duizend dol lar per week en kost en inwoning besluit ze de baan aan te nemen. Als kijker weet je dan eigenlijk al dat er iets niet in de haak is met het echtpaar en hun mysterieuze wo- ning. De nieuwsgierige en nuchte- re Caroline ziet echter nog geen kwaad in het vreemde gedrag van het echtpaar. Ook als de vrouw stelt dat die ene, onbekende zol- derkamer in geen jaren geopend is geweest, voelt Caroline geen nat- tigheid. Ze is zo nieuwsgierig dat ze op onderzoek uitgaat en op een angstaanjagend geheim stuit. Het huis lijkt in de greep te zijn van al- lerlei voodoo-toestanden. Caroline reageert in eerste instantie nogal sceptisch op de griezeligheden, maar uiteindelijk belandt ze in een zeer benaderde situatie. 'The Skeleton Key' is zo'n film waarvan je na de eerste beelden al weet dat er een heleboel engs staat te gebeuren. Met veel donkere beelden, krakende vloeren en grie- zelige momenten bouwt regisseur Lain Softley de spanning op. De moerassige omgeving vormt na- tuurlijk een perfect decor voor de ze bovennatuurlijke thriller. En on- danks dat geen moeite wordt ge- daan om origineel te zijn (de bijde- hante Caroline is zo nieuwsgierig en stoer dat het wel mis moet gaan) is 'The Skeleton Key' wel span- nend. Bovendien tovert scenario- schrijver Ehren Kruger, die eerder schreef aan de scenario's van 'Ar lington Road', 'Scream 3' en de bewerking van de 'The Ring', uit eindelijk nog een verrassend slot uit de hoge hoed. 'The Skeleton Key' is daarom ze- ker de moeite waard. De dvd bevat naast de film een groot aantal ex tra's, waaronder audio commen- taar van regisseur Lain Softley, verwijderde scenes, een making of, en Kate's ghost story. Kate Hudson, die in 'The Skeleton Key' bepaald geen opvallende rol speelt, verklaarde naar aanleiding' van de ze thriller dat ze een voorkeur had voor thrillers. Desondanks is ze momenteel bezig met een komedie ('You, Me and Dupree') en een drama ('Sleight of Mind'Of deze rollen net zo interessant zijn als haar rol in 'Almost Famous' moe- ten we nog even afwachten. Ze is immers pas 26. GRAV DO* AM Deze actie is geldig van 15 december tot en met 21 december. Het adres van de Sparta Sportshop is: Spartastraat 9 Rotterdam Openingstijden: dinsdag tot en metzaterdag, 11.00-17.00 uur. Naam: Voorl.: Adres: Nr.: Postcode: WoonDlaats: E-mailadres: Maximaal 2 toegangskaarten per volledig ingevulde bon. Van links naar rechts: bedrijfsarts Els Carsouw, verpieegster Chery-An Simson en regiomanager Ernst-Jan Schubad bij de balie van KLM Health Services in Rotterdam. foto: Rob Kamminga REGIO - Al jarenlang geeft KLM Health Services deskundige advie- zen aan bedrijven over hoe zij hun personeel gezond kunnen houden. Al geruime tijd gebruikt de ge- zondheidsorganisatie haar enorme kennis ook om reizigers goed voorbereid op vakantie te sturen. In de nieuwe KLM Travel Clinic in het Rotterdamse Brainpark kun nen zij zonder afspraak binnenlo- pen voor adviezen en vaccinaties. Vanaf het begin van de twintigste eeuw gebruikt de KLM haar medi- sche kennis voor onder andere pi- loten en cabinepersoneel. Volgens teammanager en bedrijfsarts Els Carsouw maakt de KLM Travel Clinic die ervaring toegankelijk voor alle particuliere reizigers. „Mensen die op vakantie gaan, kunnen op werkdagen tussen 09.00 en 14.00 uur zonder af spraak bij ons binnenlopen. Ze vullen een vragenlijst in over de precieze bestemming, de duur van de reis, hun gezondheid, enzo- voorts." Een KLM-verpleegkundige toetst die vragenlijsten vervolgens aan de geldende richtlijnen, waarna een gratis passend reizigersadvies wordt gegeven. „Op die manier proberen we de gezondheidsrisi- co's van reizigers te verminde- ren." Mocht het nodig zijn, dan kunnen vakantiegangers zich bij de KLM Travel Clinic ook meteen laten inenten of een recept mee- krijgen voor bijvoorbeeld malari- amedicatie. Carsouw: „We hebben opgeleide verpleegkundigen die vaccineren, en er is altijd een arts aanwezig voor calamiteiten of voor bijzondere adviezen." Volgens Carsouw's collega Emst- Jan Schubad was deze snelle, di- recte toegang tot reizigersadvise- ring tot voor kort niet beschikbaar in de Rotterdamse regio. „Bij bij voorbeeld andere dienstverleners op dit gebied moeten mensen een afspraak maken. Vooral in het ge- val van last-minute boekingen is dat een probleem, omdat reizigers daar simpelweg niet meer terecht- kunnen. In de KLM Travel Clinic helpen ttfe de mensen altijd op een deskundige, maar vooral ook ont- spannen en gastvrije manier onder het genot van een kopje koffie. De KLM is uniek op dit gebied' Schubad noemt de komst van de Travel Clinic naar Rotterdam dan ook een uitkomst. „In onze vesti- ging in Den Haag kregen we wel eens mensen uit Zeeland op be- zoek, omdat de GGD's daar volza- ten. We zitten hier vlak langs de snelweg, dus die vakantiegangers kunnen heel makkelijk even langs rijden. Bovendien is er voldoende gratis eigen parkeergelegenheid voor de deur." averechts raadhuis dwaas proviand vlak vat met boom voorzetsel beroep geschikt plus nipt T" Europeaan idee het geheel oproer autostalling hoofd- deksel weerom plaats op Ameland meisje direct navigatie- miadel hoofd Romeinse keizer maand crimineel schel sein ~~T~ p|oeg lezer T bevroren straaitje wafer stoffer arrondisse- ment nvier in Itafie De nieuwste draadloze hoofdtelefoon van Sennheiser laat u draadloos genieten van muziek met een bewegingsvrijheid van 100 meter. Voorzien van krachtige, oplaadbare accu's die zorgen voor 20 uur luisterplezier. Na gebruik de hoofdtelefoon op de zendersteun zetten en hij wordt automatisch geladen. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 14 t/m dinsdag 20 december 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en beI het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 i 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. □Tj SENNHEISER Bel voor meer informatie (036) - 53 58 484 of kijk op www.sennheiser.nl De oplossing uit nummer 42 is: Washington. De dvd-box The West Wing seizoen 6 is gewonnen door: T. Vermeer, Barendrecht; J. Chin, Bergschenhoek; W. Verschoor, Dirksland; H. van Dam, Heenvliet; A. v.d. Wissel, Hellevoetsluis; A. Scholte, Ridderkerk M. Giesselbach, Schiedam; J. Teijgeman, Vlaardingen; J. Quak, Zuidland; W. Koster, Zwartewaal.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 11