flkfl vLCE El EE M IE SEEm IE! IMS UPMIWI Samenzang bij kaarslichten schaatsen op het Stadserf 1 1 Kerstbomenstal is vakantie- adres van verkoper Paulus Bras r NIEUW IN SCHIEDAM! SPECIALE KERSTAANBIEPING Professioneel afslanken W:i Tf j "i m. EXTRA KOOPAVOND BIJ TEAM KAPSALON 'VHP j>\ if" PAGiNA 3 Kerstmarkt Christmas Country Linedance ZOS op Kerstmarkt Nordmann absolute publieksfavoriet Alle medewerkers van Qualitax wensen u prettige feestdagen. Wilt u een taxi bestel- len voor de feestdagen, zeker voor oud op nieuw, doe dit van tevoren, want vol is vol. Dus niet vergeten: Taxi bellen Qualitax bestellen. €20,-voor €12,50 €25,-voor €19,50 Vrijdag 16 december: BIANCA'S BEAUTY FASHION t J I FITPLUS Schoolstraat 6 3116 HJ Schiedam 4737018 www.fitplus.nu f SCHIEDAM - De kunstijs- baan was vorig jaar bij de premiere meteen een door- slaand succes. Helaas zag het er dit jaar lang somber uit voor de schaatsliefhebbers. De financien leken de ge- meente te ontbreken om een tweede editie van de kunstijs- baan te garanderen. Mede dankzij guile giften van ver- schillende sponsors blijft dit winterse evenement nu ge- lukkig toch behouden voor Schiedam. In ieder geval voor 2005. SCHIEDAM - Als het om kerstbomen gaat, is de Ne- derlander verre van zuinig. De Mercedes onder de kerst bomen, de Nordmann, is met zijn dikke, stugge naald die bijna niet uitvalt, veruit het populairst in de plaatselijke kerstbomenstalletjes en tuin- centra. 24-UURS TAX/SERVICE QUALITAX RlJNMOND SCHIEDAM LUCHTHAVENSERVICE ZORGVERVOER ZAKELIJK VERVOER KOERIERSDIENSTEN Yonka verstevigende oogbehandeling 30 min. van Yonka-puur gezichtsbehandeling 30 min. van Een extra "koopavond", leuke en originele kerstcadeaus met speciale acties, zoals gratis make-uptas, edt dames, pupa paraplu's etc. U kunt binnenlopen en rondkijken tussen 18.30-21.00 uur!!! De Beautybon; leuk om te geven of om voor uzelfte gebruiken. De bon kost €12.9 5, maar heeft een waarde van €50.-!!! De eerste behandeling is gratis, de daarop volgende 2 behandelingen met 7,50 korting. Schoonheidsinstituut en pedicure Boterstraat 44 3111 NC Schiedam-centrum 010-4736263/06-43040636 E-mail: bkisies@hetnet.nl Fitplus mag met gepaste trots beweren een individueel afslankprogramma met gegarandeerd resultaat aan te kunnen bieden. Geen pillen, maaltijdvervangers, honger lijden of andere onzin. Bijzonder is hier de rol van de afslanktherapeut. Rekening wordt gehouden met het persoonlijk energieniveau, eventuele storingen in de stofwisseling of hormonale huishouding en stelt daar de begeleiding op af. Adviezen en richtlijnen over verantwoorde voeding liggen aan de basis. Door het geheel te combineren met een bewegingsprogramma bereikt men sneller het gewenste gewicht. NIEUW: gescheiden dames fitness, gemengde fitnesszaal, slenderen, step-aerobics, spinning, callanetics, pilates, combi-trainingen, jeugdfitness, streetdance, tai chi, sauna, zonnebank, etc. J8M Ijjm Op donderdag 22 en vrijdag 23 december a.s. hebben wij een extra koopavond tot 21.00 uur. Cadeautip voor de kerst: Wij verkopen ook Team Kapsalon cadeaubonnen t.w.v. 5,- en 10,-. Hoogstraat 42 r 11^/VjVT 3111 Kl Rrhifirlam JLJE-jT*!.JL Tel: (010) 473 28 75 CSljfeSllSSi I Mede door een flinke gift van het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. en de enthousiaste inzet van ver- schillende betrokkenen is het de gemeente dan toch gelukt om de feestdagen in het stadshart van een bijzonder accent te voorzien. Of de weergoden nu meewerken of niet, schaatsliefhebbers kunnen de glad- de ijzers toch alvast uit het vet ha- len. De gehele kerstvakantie is er volop gelegenheid voor ijspret op het Stadserf. De kunstijsbaan gaat open op 15 december en blijft open tot en met 8 januari. Zoals dat gebruikelijk is in Schie dam gaan de kerstactiviteiten offi- cieel van start met de ontsteking van de lichtjes in de kerstboom op de Grote Markt. Dit jaar zal Burge- meester Scheeres dat voor het laatst doen, omdat hij er in maart volgend jaar mee stopt. De ontste king van de lichtjes vindt plaats op donderdag 15 december om 19.30 uur, waama aansluitend de kerstsa- menzang op het plein losbarst. De kerstman zal vergezeld door .drie elfjes in zijn arreslee het sfeer- vol verlichte plein aandoen. Harpe Davids en kinderkoor Reuzeleuk zetten de samenzang luister bij. Het plein wordt gedeeltelijk ver- duisterd. Alle aanwezigen krijgen een kaars zodat het plein sprook- jesachtig verlicht wordt. De ge meente schenkt tenslotte gratis chocolademelk voor alle aanwezi- gen.De ijsbaan gaat aansluitend open. Iedereen kan hier tot en met 9 januari met schaatsen terecht, da- gelijks van 10.00 tot 21.00 uur. Tijdens de feestdagen gelden aan- gepaste openingstijden. De toe- gangsprijs is drie euro. Er kunnen eventueel ter plaatse schaatsen worden gehuurd. SCHIEDAM - Op het van't Hoffplein(achter wijkcen- trum Oost) is woensdag 21 december van 17.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt De markt wordt georgani- seerd door wijkcentrum Oost en de bewonersvereni- ging Schiedam-Oost. Bij slecht weer is de kerstmarkt binnen in het wijkcentrum. Iedereen kan onder het ge- not van warme chocolade melk, gliihwein, koffie, thee of soep gezellig het jaar af sluiten. Er zijn nog enkele kramen vrij waar een ieder kerstkadootjes, kaarten en dergelijke kan verkopen. Voor de kinderen is er een workshop boomhangers maken. SCHIEDAM - The Redneck Dancers organiseren zater- dag 17 december een spette- rende Christmas Country Linedance-avond in wijk centrum de Erker. Deze feestelijke bijeenkomst duurt van 19.30 tot 24.00 uur. Er is uiteraard veei dans en muziek maar 00k een tombola. De toegangs- prijs is 2,50. In de voor- verkoop twee euro. Voor- verkoop geschiedt tijdens de lessen op maandagvan 19.30 tot 22.00 uur in wijkcen trum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32 in Schiedam. SCHIEDAM - ZOS-Radio (Ziekenomroep Schiedam) is op zaterdag 17 december aanwezig zijn op de kerst markt rond het stadhuis/ Grote kerk. Medewerkers geven dan informatie over hun programma's die dage- lijks te beluisteren zijn via het Schiedamse kabelnet op 91.5 FM. Voor elke bezoe- ker iigt een mini kerstster klaar. ZOS-Radio zoekt nog nieuwe medewerkers, 00k hierover is informatie op de kerstmarkt. De kerstmarkt is te bezoeken tussen 11.00 en 17.00 uur. Ook Paulus Bras, van de kerstbo menstal aan de Slimme Watering, merkt dit. „De Nordmann wordt veruit het meest verkocht, op stam, maar ik heb ze nu ook in pot. Ik heb ze hier staan van een beschei- den huiskamermaatje tot en met bomen van vierenhalve meter." Waar praten we dan over in eu ro's? De kleinste Nordmann gaat de stal uit voor 25 euro, de hoogste kost eigenlijk vijftig euro maar mag mee voor veertig. De 'norma- le' kerstboompjes op stam staan 'voor 15 euro uitzoeken' te koop. Paulus bras staat al vijftien jaar in Schiedam-Noord. Toen er nog geen sprake was van wijken als de Velden en de Hoven stond hij bij de verkeerslus aan het einde van de wijk Woudhoek-Noord. De jaren daarna schoof hij steeds een beetje op in noordelijke richting. „Ik ben als het ware met de wijk meever- huisd", lacht hij. De stek aan de Slimme Watering, tegenover ba- sisscholen De Vlinder en de Vio- lier, is nu al jaren zijn stek. De gro te opblaaskerstman die de over- koepeling vormt van het kerst- boominpakapparaat, is zijn ken- merk geworden. „Dat ding heb ik vier jaar geleden gekocht. Hij kost me kapitalen omdat hij dag en nacht aangedreven wordt maarik heb er ook veel plezier van. Vooral de kinderen hier in de buurt vinden het leuk." De plek die Bras nu heeft is als het ware zijn vaste kerststek. Markt- meester Jan van Meel van ONS wijst jaarlijks de plaatsen aan en de vaste mensen bouwen het recht op hun eigen stek als het ware op. „Het is niet zo dat er volgend jaari- neens een ander op je plekkie staat", vertelt Bras, het verhaal van de kerstboom be- gint 's zomers al in Denemarken. Daar gaat Paulus Bras elk jaar een week in de zomer naartoe om zijn bomen uit te zoeken en te labelen. „Ik vertrek dan op maandagmor- gen en ben donderdagavond weer thuis. In die tijd loop ik met twee jongens van de kwekerij langs de nog jonge bomen en doe een label- tje aan de bomen die ik wil hebben in december." Het weekend voor 1 december ko- men de bomen in Nederland aan. Dat is krap voor 6 december, hpt moment waarop de mensen over het algemeen de bomen gaan uit zoeken en kopen. Sinterklaas Is dan achter de rug en de blik wordt dan op de kerstdagen gericht.. Vier jaar geleden bracht dat krappe schema Bras behoorlijk in de prp- blemen, toen het weer roet in het eten gooide met wind en ijs en temperaturen ver onder nul. „De bomen zouden uit Denemarken komen maar ze konden gewoon niet vervoerd worden vanwege de sneeuw en ijzel. Kijk, dat kan ook gebeuren. Je wilt je bomen zo laat mogelijk laten kappen en vervoe- ren maar dan moet je altijd maar hopen dat er niets tegen zit." De top in de verkoop lag afgelopen weekend. De vijfde dag na Sinter klaas geldt altijd als een magisch verkoopmoment. Binnen de hek- ken van de stal aan de Slimme Wa tering stonden begin december zo'n duizend bomen in alle soorten en maten. Bras, die de rest van het jaar overigens gewoon op de truck zit en in december een maand vrij neemt om zijn kerstbomen te ver kopen, waakt dag en nacht over zijn bomen en stalletje. In de cara van, die aan de achterkant van de stal staat opgesteld, inclusief voor- tent, slaapt hij 'want anders heb je na een dag geen boom meer over'. De familie van Bras helpt hard mee. „De kinderen komen na het werk meehelpen, want we zijn van 's morgens negen tot's avonds ne- gen open. Dat is leuk en gezellig. Dat maakt het voor mij ook echt een happening hoor, die kerstbo- menverkoop. Op de truck zit ik elf maanden alleen. In december in de kraam krijg je allemaal mensen over de vloer en kun je gezellig een babbeltje maken. Dat vind ik erg prettig. Veel mensen komen jaar na jaar terug en dan gaat het van: 'hoe gaat het me je?' en maak je een praatje." Maar voor de gezelligheid alleen zoeken de mensen de stal van Bras niet in de eerste plaats op, beweert de trotse eigenaar. „Het is hier niet alleen gezellig, we zijn ook nog eens de goedkoopste van Schie dam en omstreken." 010-47011 66 P A

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 21