u je«iuiEiiii u Stel je eigen ring samen. 27 modellen, 11 kleuren BtAVS luib van Kooij I cba/rrtv l/irftfru Finalist color trophy 2006 wenst u prettige feestdagen en een gekleurd 2006 PAGINA 5 Huibvan Kooij Haarstylisten finalist in Color Trophy! Tegen beta ling kijken naar een fraai opgetuigde kerstboom Juwelier Leen van Es schittert op de Hoogstraat ■71 Basisarmband v.a. 14 cm 14,95 Bedels 7,- Betweens €1,50 Hoogstraat 97 Schiedam Tel. 010 - 4263225 0 2 SCHIEDAM - Het kerstfeest in zijn oorspronkelijke ge- daante is een typisch Duitse uitvinding. Het optuigen van de kerstboom met lichtjes en versieringen is ergens in de negentiende eeuw vanuit Beieren naar ons land over- gewaaid, als herinnering aan de tijden waarin de Germa- nen het heidense Zonnewen- defeest vierden. R) i ciigjyp met zirkonia. Tel. 010-4263225 m L'Oreal Passage 2 Schiedam 010-473 21 00 www.huibvankooijhaarstylisten.nl II *r »Clf IEE9J4M SCHIEDAM - Het gehele jaar door maar zeker in de december- maand wordt er heel wat gekleurd bij Huib van Kooij Haarstylisten. Een moderne kapper, die al jaren bestaat maar sinds april de nieuwe naam voert. „We staan hier met een team van acht ervaren en gedi-' plomeerde haarstylisten, we doen het met elkaar. Een van ons is Kerastasespecialist, een ander Al- terna specialist, weer anderen visa- gisten en kleurspecialisten. Naast kappen en adviseren geven we ook make-up en verven we wimpers en wenkbrauwen." De kapsalon van Huib van Kooij zit in de lift, bij oud en jong. „We zijn modern maar ik vind dat er te veel aandacht aan jongeren wordt gegeven. In 1997 heb ik een lande- lijke kapperswedstrijd gewonnen met modellen van vijftig en zestig jaar. Daarmee heb ik willen bewij- zen dat senioren er verschrikkelijk mooi kunnen uitzien." Opnieuw een wedstrijd: Huib van Kooij Haarstylisten is finalist van de landelijke Color Trophy van l'Oreal. Na de voorrondes waar 300 kappers aan deelnamen, zijn er vijftien finalisten uitgeroepen die op 6 februari 2006 strijden om de Trophy. De meest prestigieuze prijs in het kapperswezen, bobo's als Mart Visser, Otazu, Beaumon- de, Elle en topvisagisten van Lan- come nemen zitting in de jury. Huib: „-Ik wil graag vermelden hoe geweldig de samenwerking tussen Schiedamse ondernemers is. Schoenen van Dijkstal, sieraden van V.d.Vlerk, kleding van Arcel en ook fotograaf Zomertijd ver- leent gratis medewerking!" De opdracht luidt 'zet een nieuwe voorjaarslijn neer'. Als je nou weet hoe professioneel de haarstylisten van Huib van Kooy bezig zijn, met adviezen, het volgen van (inter)na- tionale cursussen, het bezoeken van kappershows, met trainingen en trendwatchen, maar bovenal hoeveel feeling en fingerspitzen- gefiihl deze mensen hebben, dan gaat het gewoon lukken en winnen ze de finale! Huib van Kooij Haarstylisten Passage 2 Schiedam tel.010-4732100 De oorsprong van het kerstfeest Als bewijs kan een kort rijmpje dienen, uit het begin van de twin- tigste eeuw, dat het droeve lot van een dennenboom beschrijft. „Een jonge, groene denneboom, stond op den heuvel bij den stroom. De wind huilt door hetfri- sche groen, maar het boompje vond daar niets te doen. Totdat op zek'ren dag, de spar een man ver- schijnen zag. Die zonder omslag, kort en goed, hem omhakte en dus vallen doet. Hij maakt er nu een kerstboom van, en siert hem zoo- veel hij kan. Met lichtjes en met suikergoed, gelijke men in Duit- schland doet. Na trouwe dienst als kerstboom wordt de den onbarmhartig buiten op straat gezet, vervolgt het rijm- pje: „Daar ligt het boompje onder den hof bij asch en vuilnis, zand en stof. Door niemand wordt zijn lot benijd. En, weg is al zijn heerlijk- heid. Het gedichtje vormt de verklaren- de tekst onder Meijers prenten, de zogenaamde centprenten. School- kinderen kregen deze prenten tot in de jaren vijftig van deze eeuw mee naar huis als ze op school hun best hadden gedaan. Een andere belo- ning die de jeugd (voor de oorlog) kon krijgen waren de zoete kerst- boekjes, geschreven door anonie- me schrijfsters als Johanna, Ada en Dina. Nadat de zondagsschool op 24 december was uitgegaan, deel- den notabelen met een groot ge- baar de boekjes uit. Het doel daar- bij was om de kinderen duidelijk te maken dat ze het maar goed met hun lieve vader en moeder getrof- fen hadden. Een fragment: Vader! We zijn zoo koud, we heb ben zo'n honger: moeder heeft vandaag nog niets gegeten, daar ze het laatste korstje brood onder ons heejt verdeeld. ,,Maak je wegzegt de hardvoch- tige vader tegen de arme kinderen. „of ik sla je armen en beenen stuk. Daarna, beschrijft het boekje, wordt het kind tegen de met koper beslagen punt van het buffet ge- duwd ,,zoodat de kleine met een rauwe kreet ter aarde stortte. De kerstboekjes werden verder ge- bruikt om de kinderen bekend te maken met de betekenis van het kerstverhaal. Het waren vaak ro- mantische en zielige verhalen, zo- als de geschiedenis van het arme Orgelsientje. Verschopt zwerft het meisje middenin de winter met haar orgeltje door de bossen heen, totdat ze het 'Kerstkindje' tegen- komt: „lk ben ook zoo heel erg moe, Kerstkindje. En heel eenzaam ben ik ook.Wil je dan met mij terug- gaan naar den Hemelvraagt het kerstkindje. „Daar voel je geen koude meer en geen honger.Or gelsientje stemt maar al te graag toe. De volgende dag vindt de veldwachter ,,het doode meisje, met een lachje op haar gezichtje. Behalve de kerstboekjes werden vroeger ook veel kerstliederen- boekjes verkocht. Het valt op dat veel liederen geen christelijke on- dertoon hadden. Niet iedereen in de jaren twintig en dertig had be- hoefte om bij de viering van het kerstfeest aan de geboorte van Christus te denken. Er bestond in de beleving van het kerstfeest lang een tweedeling. Aan de ene kant had je de mensen die gezellig om de kerstboom heen gezeten elkaar liedjes toezongen. Maar aan de andere kant had je de Gereformeerden en Hervormden Juwelier Leen van Es Stel zelf jouw eigen armband of collier zo leuk mogelijk samen met jouw favoriete bedels. 0 3 av> w die zich in de kerk en thuis van de rest van de samenleving afzonder- den. Daar werd de kerstboom uit- gebannen als iets duivels. De kerstboom heeft er in Schiedam en Vlaardingen lang over gedaan voordat hij gemeengoed werd. Zo stond er vanaf 1910 in de Remon- strantste Kerk aan de Hoflaan in Vlaardingen een heuse kerstboom die Vlaardingers tegen betaling konden bezichtigen. Het was zo'n wonder in die tijd dat de mensen er graag vijf cent voor over hadden om die grote versierde kerstboom te zien. Terwijl nu in Schiedam de eerste kerstbomen de dag na sinterklaas- avond al worden opgetuigd (of zelfs al daarvoor) was het tot in de jaren zestig de gewoonte dat de boom pas op kerstavond in huis werd gehaald. De versieringen werden vaak zelf gemaakt. Met watten maakte men kerstballen en dennenappels; van stroken papier werden kerststerren gemaakt. 4-v SCHIEDAM - Stap je in deze don- kere maand bij Leen van Es Juwe lier binnen dan beginnen je ogen vanzelf te glimmen: wat een fon- kelende pracht en praal! Wat een cadeau-ideeenTussen de vele zil- veren sieraden met of zonder kleu- rige halfedelstenen, zirkonia en swarovski kristal, blinken ook fraaie gouden sieraden. „Het is de tijd van 'bling bling', alles moet glanzen. Daar spelen we natuurlijk op in, maar we hechten ook aan een mooie collectie met traditione- le sieraden. We zijn een trendy ju welier, maar wel met een keus voor iedereen." Niet alleen een keus, ook een pro fessioneel advies voor iedereen. Anne en Leen van Es bogen op zo- veel jaar ervaring dat ze bij bin- nenkomst van een klant al zien welke sieraden het beste passen. ,,Een juist gekozen juweel accen- tueert de persoonlijkheid en ver- fraait het uiterlijk." En voor dat uiterlijk is heel wat te vinden bij van Es. Met een uitge- breide keus aan 'cadeaujuwelen', speciaal voor de decembermaand met aantrekkelijke acties. fo mented zijn 'Spaarsystemen' hele- maal in: een zilveren armband of ketting waaraan je zelf figuurtjes/ bedels kunt sparen. Naast de syste- men van Biba en Chamilia, met wel 200 verschillende figuurtjes, hebben we nu ook een systeem speciaal voor kinderen van Cool Kids." Nog even de zilveren sieraden: van Es heeft momenteel een ruime keus aan zilveren sieraden in com- binatie met zirkonia of swarovski waarbij het zilver gerodineerd is, dat wil zeggen dat er een rodium- laagje over zit waardoor u het nooit meer hoeft te poetsen! Wil len we u ook nog even wijzen op de andere segment van het bedrijf: van Es is gespecialiseerd in klok- ken, met een royale keus in ver schillende stijlen, maten en prij- zen! Tenslotte: Leen van Es heeft een eigen reparatie-atelier voor zowel sieraden als klokken. Leen van Es Juwelier Hoogstraat 97 Schiedam tel. 010 - 426 32 25 jjj4" """"N '■A'- Pflfw Je iifj I P t v H §1 i.-im 995 per stuk R E C H E R C H E A V A N mmm&m S£ S WMmim

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 23