Andersen Festival in de Maasstad 1 11—'T www.herzilva.nl 010 - 426 71 06 Speciale aanbieding model Singer 2662 De alles-in-een naaimachine! OP=OP mm "I OFFICIELE MEDEDELING 20% KORTING Home Presents: stuur een Annekabouke kerstwens! M boekbeeld Schiedams Intorno Ensemble brengt gezelschappen samen "La Venezia SINGER JiL I JL Hierbij delen wij u mede dat wij per 1-12-05 officieel hoofddealer zijn geworden voor Schiedam van het bekende A-merk Parade. U gaat mee profiteren van onze lagere inkoopprijs. Deze week op alle Parade tapijt zoals Princess - Maxim - Verona - Toscana - Antilla Uiteraard op al onze andere bekende merken zoals Bonaparte, Desso, Bewe, etc. de speciale prijzen die u van ons gewend bent. Voor service en kwaliteit naar HABO TAPIJT. PAGINA 8 SCHIEDAM - De Prinses op de erwt, de rode schoentjes On de nieuwe kleren van de keizer maakten hem wereld- beroemd. Schoenlappers- zoon en verhalenverteller Hans Christian Andersen (1805) moet wel een heel grote duim hebben gehad, gezien de 156 sprookjes die hij er tijdens zijn leven uit- zoog. HMM&. OOIVI Openingstijden: m do. 14.00 - 2.00 uur r. en za. 14.00 - 5.00 uur Bezorgtijden: zo. t/m do. 16.00 - 2.00 uur en za. bezorging tot 5.00 uur Wij bezorgen vanaf 7,50 in Schiedam; in Vlaardingen wordt vanaf 10,00 thuisbezorgd Een door ons voor u gemaakte ijstaart waarbij u bepaalt met welke smaken. Al ons ijs wordt volgens oud Italiaans recept bereid. Voor bestellingen kunt u gebruik maken van onderstaande bestelbon. O Chocolade O Amaretto O Hazelnoot O Pistache O Stracciatella O Vanille O Aardbeien Inleveren voor woensdag 22 december bij: IJssalon Pizzeria "La Venezia Passage 1,3111 EH Schiedam tot max. 8pers. €14,- tot max. lOpers. €16,- tot max. 12pers. €18,- maximaal 4 smaken ijs per taart Naam: Adres: Tel. iSfwI1 TIP: U kunt ook telefonisch bestellen A or I www.singer.nl 39 naaiprogramma s automatische draadinrijger regelbare persvoetdruk l fase knoopsgatautomaat Tegen inruil van uw oude naaimachine heeft u deze Singer 2662 van 349r- ret kreafief Hoogstraat 26 s Schiedam Broersvest 99, Telefoon 010 - 4269609 Geopend: din. t/m zat. 9.30 -17.00 uur Koopavond op afspraak! Vraag altijd vrijblijvend offerte. 'Veek 50 MAASPOST SCHIEDAM - XQ08 II :l SCHIEDAM - De Sint voorbij, de kerstman in aantocht. Wat moeten we zus en zo geven. Kleine ge- schenkjes, grote cadeaus, natuur- lijk wel origineel, wel uniek. En liever niet al te prijzig. Het maakt gevers soms radeloos. En daarom geven wij u een goede raad die niet duur is: ga naar Home Presents en u raakt niet uitgekeken, zult niet weten wat te kiezen, kunt niet wachten met geven! Alhoewel: ge ven? Toch maar niet liever zelf houden? Home Presents: een erg leuke win- kel met cadeaus en een royale af- deling kleinmeubelen. Uit alle de- len van de wereld. Speciaal en al- leen voor hun eigen winkel inge- kocht door liet eigenaarechtpaar Sonja en Jacques Palte. Kaarsen, kandelaars, karaffen, ijskoelers, schemerlampen, delicate Italiaanse olijfolie, soepterrines, butler trays, koloniale computerkasten, servie- zen van Van Cleef, gordijnen, ta- felkleden en lederen fauteuils in ie- dere gewenste kleur en diverse modellen leveren. Voor de kerst schitterende kerst- versieringen, kerstserviezen, Fins kerstboompjes, papieren zakdoek- jes met kerstafbeeldingen en met een marmerklei figuurtje 'Snow Time' of 'Winter Fairies' van de Annekabouke collectie maak je ie- dere spaarder van deze figurense- rie door het dolle. „Een enorme ra ge! Annekabouke is in Engeland begonnen met ontwerpen en met de hand vervaardigen van deze fi- guren. Terug in Nederland heeft de productie een enorme vlucht geno- men, 32 landen importeren haar fi- guurtjes, die toch niet duur zijn. je hebt al een figuurtje voor 4,95. „Nieuw zijn de stenen wiegjes waar naam en geboorterdatum in- geschreven kunnen worden. Ook de 'kaarttegeltjes' zijn nieuw: ste nen tegeltjes waar teksten als 'friends for ever' 'let your light shine' maar ook 'silent night' of 'jingle bells' op geschreven staan. Te versturen in een kartonnen en velop, kost totaal ook slechts 4,95." De Annekaboukes vliegen de win kel uit, Home Presents heeft dan ook het alleenrecht van verkoop. Home Presents Broersveld 133 Schiedam 010 - 273 4815 Veel van zijn sprookjes gingen de wereld over en boeiden generatie na generatie, maar opvallend ge- noeg is er ook nog heel wat werk relatief onbekend gebleven. En juist dat werk staat eind december centraal tijdens het Andersen Fes tival dat ter gelegenheid van zijn 200ste geboortedag in Rotterdam wordt georganiseerd. Het Hans Christian Andersen Fes tival, dat 28, 29 en 30 december wordt gehouden in het Donner- en Bibliotheektheater, is een bedenk- sel van het Schiedamse Intorno Ensemble, dat in voorgaande jaren onder meer de veelbesproken voorstellingen over Liduina in de Grote Kerk bracht. Vorig jaar bracht dit ensemble al 'De gelukki- ge familie', een kinderopera over twee slakken die graag opgegeten willen worden. Ook een verhaal van Andersen. Marco Kalkman, artistiek leider van het gezelschap, vroeg zich af of er soms meer gezelschappen 'iets' met Andersen deden met het oog op zijn 200ste geboortejaar. Tijdens zijn zoektocht vond hij al snel de Haarlemse theatergroep Sonnevanck, die al bezig bleken te zijn met 'De Sneeuwkoningin', eveneens van Andersen. Gaande- weg kwam hij steeds meer gezel schappen op het spoor die nu eens niet de bekende, maar juist de min der bekende sprookjes van Ander sen uitbeelden. Hij had er in ieder geval genoeg gevonden om een klein festival mee te kunnen orga- niseren. Een winterfestival in Rot terdam. Het Andersen Festival is uiteinde- lijk een driedaags festival gewor- den met muziek-, dans- en theater- voorstellingen en sprookjesachtige activiteiten voor kinderen. Toe- gang wordt verschaft met een vou cher die slechts vijf euro kost en waarmee twee voorstellingen kun nen worden bezocht. Er kan bijvoorbeeld worden geko- zen voor eens dansvoorstelling van het Intorno Ensemble 'De Sneeuwman'. Dat verhaal gaat over een sneeuwpop die door het raam een kachel ziet gloeien, wat hem een vreemd gevoel van bin- nen geeft. Hij wordt verliefd en vertelt dat tegen de hond die buiten aan de ketting ligt. Die raadt hem dat wijs af, maar wanneer de sneeuwpop toch de stoute schoe- nen aantrekt en contact zoekt met de kachel is het te laat. Een typisch Andersen-verhaal, vertelt Kalk man. „Het gaat bij hem vaak om kleine, intieme dingen. Niet zo lang en met kleine grapjes erin. Het unieke is dat hij ze zelf be- dacht. De sprookjes van de gebroe- ders Grimm zijn overleveringen, ze schreven op wat ze van mensen gehoord hadden. Andersen niet. Die bedacht alles zelf." Om ook dat aspect van de sprook- jesverteller niet te vergeten is aan het festival een schrijfwedstrijd voor de jeugd verbonden. Ieder kind, elk groepje of iedere klas mag zelf een 'Sprookje van Rotter dam' verzinnen dat maximaal een A4-tje lang mag zijn en zich in ie der geval in Rotterdam af moet spelen. De mooiste sprookjes wor den tijdens het festival voorgele- zen. si 'Koken met jenever' is echt een boek voor lekkerbekken. Rundercarpac- cio met Kruidenbitter, Flensjes met bolle Griet, Kip met een kopstoot, Je- nevercitroen, Verdronken geitenkaas: Allemaal gerechten die door Ank Stegmann, Myrese Coenen en Marieke Geerts zijn beschreven in een kookboek dat niet alleen mooi is om te zien, maar ook handig om te ge- bruiken. Door de mooi verstopte ringbinding kan het boek makkelijk open geslagen worden op de pagina van het recept waarmee de toverkunsten in de Nederlandse keuken op hoger niveau gebracht kunnen worden. Leidraad hierbij is dat het Schiedams distillaat in elk geval als uitganspunt wordt gebruikt voorde beproeving van de smaakpappillen. Daarbij kan de kok natuurlijk zelf bepalen hoe geestrijk het gerecht wordt, zolang maar niet vergeten wordt dat het om eten en niet om drinken gaat. 'Koken met jenever' is uitgegeven door de Lions Club Schiedam. Inge- dachte hun doelstelling om zich in te zetten voor goede doelen op sociaal cultureel gebied, komt de opbrengst ten goede aan vakanties voor kinde ren uit kansarme gezinnen. Gezien het feit dat Frank Lissenburg al 3200 exemplaren van 'Koken met jenever' naar de boekhandels heeft kunnen brengen, lijkt een korte vakantie voor veel Schiedamse kinderen volgend jaar wel verzekerd te zijn. Er wordt zelfs gedacht aan een tweede druk van 'Koken met jenever'. Want hoewel de laatste driehonderd exemplaren hun weg naar de keukens in en random Schiedam nog moeten vinden, verdient de prestatie die de drie dames met behulp van fotograaf Sjaak van Beek zo appetijtelijk in beeld brachten, zeker meer dan regionale erken- ning. Anders dan burgemeester Scheeres in zijn voorwoord aanbeveelt, ga ik- zelf het boek niet op de boekenplank zetten, maar er juist ter afwisseling van de alledaagse afhaal couscous en standaard jachtsschotels met mijn neus midden in duiken om thuis de haute-cuisine van de Hollandse keuken a la Schiedamse receptuur in praktijk te kunnen brengen. Het boek is te koop bij Donner in Rotterdam, het Gedistilleerd museum en de Schiedamse boekhandels en kost 19,95. Lees smakelijk! 111 1(111 xxrr+ t jSsALON ons citroenijs is zeer p^chikt voor uw spoon AT HOME WORLDWIDE" 299,-" *lnclusief heel veel extra accessoires! Aanbieding zolang de voorraad strekt. Model- en prijswijziging voorbehouden. Verkrijgbaar bij WjfibTl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 26