Kunst voor onder de kerstboom OFFICIELE AFTRAP BOS-IMPULS KERSTMARKT OP DE GROTE MARKT www.schiedam.nl GEMEENTE EN ONS/IRADO MAKEN NIEUWE AFSPRAKEN OVER SCHONERE STAD Schaatspret op het Stadserf gemeente Schiedam Week 50 Woensdag 14 december 2005 V Gemeentebericht Een goed onderhouden speelplek, schone straten, een strak gazonnetje. Een buurt die er piekfijn uitziet is leuk om in te wonen. Je voelt je er prettig. In Schiedam is ONS/lrado in opdracht van de gemeente dagelijks actief om buurten schoon te vegen, groenstroken te onderhouden, bestrating te repareren. Na het terugbrengen van het budget hebben ONS/lrado en de gemeente afspraken gemaakt over het onderhoud van de stad. Achteraf zijn beide partijen het eens dat het onder- houd in de stad beter kan. Daarover hebben de gemeente en ONS/lrado nieuwe afspraken gemaakt. Om een beeld te hebben van de situatie in de verschillende buurten heeft de gemeente de stad op 330 locaties onder de loep genomen. Gei'nventariseerd is hoe het groen, de bestrating en het straatmeubilair erbij staan. Of er zwerfvuil is aangetroffen. Waar onkruid groeit,, hondenpoep ligt en waar muren beklad zijn met graffiti. Alles is genoteerd en er zijn foto s gemaakt. Elke situatie heeft een bepaalde waardering gekregen: van A+ t/m D. Scoort een plantsoen een A+ dan is er niks aan de hand. Bij een D is de situatie ronduit slecht. Schepje bovenop Vorige maand is deze inventarisatie afgerond. Bekend is nu hoe de wijken er objectief gezien aan toe zijn. De volgende stap is te bepa- len of de kwaliteit van het onderhoud voldoende is en waar er eventueel een schepje bovenop moet. Want niet iedere plek in de stad hoeft er even fraai uit te zien. Een toplocatie als de Grote Markt, waar dagelijks een trouwpartij plaatsvindt, heeft een streepje voor op een willekeurige straat in een willekeurige industrieterrein. Kortom, er moeten andere keuzen worden gemaakt. Inspecteur In het verleden heeft de gemeenteraad al bepaald hoe netjes de verschillende buurten erbij moeten liggen. Met de nieuwe inventarisatie in de hand heeft ONS/lrado een plan van aanpak opgesteld om binnen beschikbare budget wenselijk beeld te realiseren. Dan weten alle partijen waar ze aan toe zijn. Er ligt een heldere planning van wat wanneer gaat gebeuren. In opdracht van de gemeente controleert de schouwer of de werkzaamheden volgens het plan zijn uitgevoerd. Hij gaat daarvoor drie dagen in de week actief op pad en hij rapporteert zijn constateringen een keer per week aan de gemeente. Klachten Voor de inwoners is nu niet altijd even duidelijk bij wie ze voor welke klacht moeten zijn. Omdat de klacht vaak op de verkeerde plek terecht komt, duurt het ook even voordat de klacht is opgelost. De gemeente gaat dan ook samen met ONS/lrado een verbeterde klachtenprocedure opstellen. Communicatie Met mooie plannen en procedures alleen kom je er niet. Daarom gaan de gemeente en ONS/lrado ook de inwoners van Schiedam actief betrekken bij het schoner maken van de stad. De Schiedammers weten tenslotte als geen ander waar het goed gaat en waar het beter kan. Op dinsdag 24 januari 2006 vergadert de raadscommissie Wonen en Groen. In die vergadering worden de plannen voor een schoner Schiedam besproken. Deze bijeenkomst is openbaar en wordt gehouden in het Stadskantoor aan het Stadserf en begint om 20.00 uur. Veegploegen nemen regelmatig alle wijken van de stad onderhanden. Afgelopen vrijdag was Woudhoek aan de beurt. De vergaderstukken liggen vanaf 12 januari 2006 ter inzage op het Stadskantoor bij het Gemeentelijk Informatie Punt, of zijn \anaf 13 januari 2006 te raadplegen op www.schiedam.nl. Wie dit jaar verrassend voor de dag wil komen bij het jaarlijkse geschenkenritueel rond de kerstboom, wordt in Schiedam op zijn wenken bediend. Op zaterdag 17 december en zondag 18 decem ber vindt in Pand Paulus de inmiddels traditionele Kunstkerst piaats. Op deze expositie bieden kunstenaars, die zijn aangesloten bij de stichting Kunstwerkt, hun werk tegen bijzonder schappeiijke prijsjes aan. De prijzen varieren van 20,- tot maximaal 500,- Rond deze tenroonstelling is een marktsfeer gecreeerd waarin enkele rientallen kunstenaars hun waar zullen aanprijzen. De officiele opening vindt piaats op vrijdag 16 december om 19.30 uur. Naast de gebruikelijke hapjes en drankjes zal ook de kerstman zelf in hoogst eigen petsoon aanwezig zijn. Wie zich van tevoren wil orienteren kan al vanaf 13 december terecht in cafe't Paard op de Hoogstraat, waar tot en met 7 januari een extra exposi tie van de deelnemende kunstenaars te bezichtigen is. Ook de Artoteek. aan de's Gravelandseweg 802, laat zich niet onbetuigd. Onder het motto last minute X-mas shopping biedt zij- evenals in de twee voorafgaande jaren- in de laatste dagen voor kerstmis een verrassend assor- timent aan betaalbare designproducten. Volop actie vorige week woensdag op het schoolplein van basisschool El Furkan in Groenoord. De 140 leerlingen konden zich tussen de middag naar harte lust uitle- ven. Op deze manier werd een passende aftrap gegeven voor de zogeheten BOS- impuls. Zo konden de kinderen deelnemen aan het 'tussenspef. Daarbij gaat het om sport, spel en andere activiteiten voor kinderen die overblijven op school, georganiseerd door de medewer- kers van Thuis op Straat. Ook was er een sportclinic Basketbal, met medewerking van Basketbalvereniging Juventus, medewerkers van Speeldam en de buurtsportmedewerker van de Stichting Welzijn Schiedam. Allemaal activiteiten die mogelijk zijn dankzij de BOS- impuls, waarbij BOS staat voor buurt, onderwijs en sport. Het gaat daarbij om een financie- le bijdrage van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, die bedoeld is voor gemeenten die samen met buurt-, onderwijs- en sportorganisaties sportieve activiteiten orga- niseren voor (kwetsbare) jongeren in de leeftijd van 4-19 jaar. De BOS-impuls wil jongeren met achterstanden op het gebied van bijvoorbeeld gezondheid, welzijn of onderwijs, een steuntje in de rug geven. Laagdrempelige sport- of bewegingsactivi- teiten kunnen deze jongeren stimuleren tot een gezondere levensstijl en eventueel probleem- gedrag terugdringen. Schiedam heeft van het ministerie geld beschikbaar gekregen voor projecten in de stadsdelen West, Groenoord en Noord, voor een periode van vier projectjaren, tot en met 2008. Wethouder Henk Jan Habermehl deelt spelmaterialen uit aan kinderen van basisschool El Furkan bij de start van de BOS-impuls. 0 0 I De Kunstijsbaan: al bij de eerste editie vorig jaar was deze sportieve attractie een door- slaand succes. Meteen was er toen al de roep om van dit nieuwe initiatief een traditie te maken. Maar het zag er lang naar uit dat de financien ontbraken voor een herhaling van dit winterse evenement in in elk geval 2005. Mede dankzij een gift van het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. en de enthousiaste inzet van tal van betrokkenen is het de gemeente toch gelukt om de feestdagen in het Schiedamse stadshart van een bijzonder extra accent te voorzien. Of de weergoden nu meewerken of niet, schaatsliefhebbers kunnen de gladde ijzers vast uit het vet halen. De hele kerstvakantie lang is er volop gelegenheid voor ijspret op het Stadserf. De Kunstijsbaan is geopend vanaf 15 december tot en met 8 januari 2006. Kerstsamenzang, Kerststal en Kerstmarkt op de Grote Markt Zoals gebruikelijk gaan de kerstfestiviteiten officieel van start met de ontsteking van de lichtjes in de Kerstboom op de Grote Markt door burgemeester Scheeres op donderdag 15 december vanaf 19.30 uur en aansluitend de Kerstsamenzang.. De kerstman zal vergezeld van drie elfjes in zijn arrenslee het sfeervolle plein aandoen. Harpe Davids en het Kinderkoor Reuzeleuk zetten de kerstsamenzang luister bij. Het plein zal gedeeltelijk verduisterd zijn. Alle aanwezigen krijgen een kaars zodat het plein feeeriek verlicht wordt. De gemeente schenkt gratis chocolademelk. Ook de dagen erna is de Grote Markt ondergedompeld in kerstsfeer. Zowel vrijdag, zaterdag als zondag staat er een Kerstmarkt opgesteld en valt er te genieten van een aantal muzikale optredens. Een van de meest in het oog springende attracties is de 'levende kerststal' op zaterdag 17 decem ber van 12.00 tot 17.30 uur. Achtereenvolgens bekende Schiedammers, de plaatselijke jeugd en gemeenteambtenaren zullen voor een bijzondere invulling van de stal zorgen. ITSBAAN: Openingstijdenn: Vanaf 15 december tot 9 januari 2006 van 10.00 tot 21.00 uur. Tijdens de feestdagen gelden andere openingstijden. Toegangsprijs: 3 euro; exclusief eventuele huur van schaatsen. Het programma wordt nog nader bekend gemaakt. Op het Stadserf kan ook dit jaar weer volop worden geschaatst. Colofon Openingstijden Stadswlnkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 I Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor L donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheldszaken Tel.: (010)246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3