schiedam Niet genoeg kwaliteit onder kandidaten Ervaring enKennis SCHIEDAM -Sri •ib a A Grote Markt een groot lichtfeest SIX DAY REVIVAL! t Rabo 6-daagseRotterdam in verhuiien CORRECT K00PJES WARENHUIS Turks Fruit Dakopbouw zorgt voor onrust aan Veldpad Werving burgemeester opgeschort LAATSTE 10 DAGEN! 20% EXTRA KORTING Vechtpartij in cafe Jongen vast Joop Gouweleeuw naar Leefbaar Koopavonden voor kerst AHOY1 ROTTERDAM Verhuizingen &sf GEMEENTEBERICHTEN WEKEUJKS IN DEZE KRANT Positief over Entertainment Center Mededelinq aan onze lezers en adverteerders Deze week in Maasstad Weekbladen Hondensport Eerst luisteren, dan pas sporten Kerst /rr Gratis afhalen Kotsmisselijk van de feestdagen IJssculpturen Schiedammer maakt ijs- Rembrandt Hargasport Nieuwe complex is heel bijzonder D<« v> Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 L jf*5 21 december 2005 12e Jaargang nr 51 Kerstkaarten met uw eigen logo? www.mercator.nl boven op de opruiminqspriizen 0p maandag 26 december, tweede kerstdag, zijn onze kantoren de gehele dag gesloten. www.zesdaagserotterdam.nl Topwielersport entertainement Rabobnnk Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) weekbladen Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 426 12 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl SCHIEDAM - De Gemeente Schiedam heeft officieel inge- stemd met de komst van een Urban Entertainment Center (UEC) op Schieveste. Samen met TCN Pro perty Projects (TCN) zal vanaf 2006 gewerkt worden aan de reali- satie van dit Urban Entertainment Center, met als thema 'Multimedia en stedelijk vermaak'. In 2008 zul- len de deuren van dit unieke en in- novatieve multifunctionele com plex met een bioscoop, detailhan- del en vrijetijdsvoorzieningen in de multimediasfeer, geopend wor den. door Frank Willemse SCHIEDAM - Het zou een unieke, nieuwe en democratisch stap worden. Een door Schiedammers zelf gekozen burge meester. Schiedam zou landelijk nieuws worden. Met handen- schuddende en babyzoenende kandidaten. Zou, want na vrij- dag is niets meet zeker. Minister Remkes maakte toen bekend dat 'de procedure van werving en selectie voor een nieuwe burgemeester van Schiedam wordt opgeschort'. Te weinig kandidaten met bestuurlijke ervaring of in gewoon Neder- lands: 'De sollicitanten zijn beneden de maat'. Gezien de politieke readies is het reageren de meeste raadsleden. En nog maar de vraag of na de lente een nieuw referendum wel door- gaat. Daar zal de nieuwe raad zelf over beslissen. Commissaris van de Koningin Jan Franssen waarschuwde in Septem ber de raad al dat er bij een open- baar referendum weinig geschikte kandidaten mee durven te doen. Franssen kreeg zijn gelijk met de zeven sollicitaties op de Schiedam- se vacature. Feit ook is dat Frans sen zelf als VVD'er geen hoge pet op heeft van een gekozen burger- vader. Dat is zijn job en hfj maakt de selectie van de kandidaten. Vrijdagmorgen meldde de Com missaris dat slechts een beperkt aantal kandidaten beschikt over de vereiste bestuurlijke kwaliteiten. Ook hadden twee kandidaten van de zeven zich vroegtijdig terugge- trokken. Gevolg was een voorstel om de he- le procedure voor werving en se lectie opnieuw te beginnen. Een nieuwe wervingsronde waarvoor de advertentie al in januari in de kranten komt te staan. In ieder ge- val komt er geen referendum tus- sen twee kandidaten op 6 maart volgend jaar. En mogelijk is het ook meteen het einde van het refe rendum. Stom verbaasd en geschokt, zo WWW.CORRECT.COM Flinke koiting op merkschoenen Broersvest T35 Schiedam 010 - 426 84 92 ABC parkeergarage op loopafstand Maasstad weekbladen zal ook de laatste week van het jaar normaal verschijnen. Wel vragen wij onze adverteerders om al het advertentiemateriaal voor het laatste nummer van dit jaar (28 en 29 december) al op vrijdag daarvoor om uiterlijk 16.00 uur aan te leveren. Wij wensen al onze lezers en adverteerders fijne kerstdagen en een heel gelukkig en gezond2006! Directie en medewerkers Maasstad weekbladen waarom precies? Dat valt niet op te maken uit het persbericht. De le- den van de vertrouwenscommissie hebben zwijgplicht (tot 75 jaar na de sollicitatie) en moeten de kaken stevig op elkaar houden. Ze ver- wijzen iedereen richting voorzitter Marcel Houtkamp (D66) die wei- gert te zeggen of deze kandidaten inderdaad zo slecht zijn. Hij ver- wijst keer op keer naar het (vage) persbericht: 'De vertrouwenscom missie heeft moeten vaststellen dat zij mogelijk niet in staat is om een overtuigende voordracht van twee kandidaten aan de raad te kunnen doen' staat er eufemistisch. Volgens raadsleden is het nog de vraag of het referendum nog in de toekomst doorgaat. Raadslid Ad Hekman (CDA) denkt eerst aan een analyse met mogelijk de con- clusie om de burgemeester (net als vroeger) door de Commissaris van de Koningin te laten aanwijzen. Dat zou een teleurstelling zijn voor D66 die al sinds de oprichting pleit voor een referendum. De reden voor het geringe aantal sollicitaties is koudwatervrees. Kandidaten die verliezen worden als een 'loser' beschouwd en vre- zen voor hun carriere. Een andere reden kan zijn dat mogelijke kan didaten ook meedoen aan plaatse- lijke verkiezingscampagnes. En eerst de verkiezingen willen af- wachten voordat zij willen mee- dingen naar het Schiedamse burge- meesterschap. SCHIEDAM - Een 43-jarige eigenaar van een horecagele- genheid is zaterdagnacht bij een onenigheid aan de Broers vest licht gewond geraakt doordat hij met een mes was gestoken. Ook een beveiligingsmede- werker van het cafe, een 43- jarige man uit Wateringen. raakte gewond aan zijn hoofd doordat hij met een glas gesla- gen was. Drie mannen, 25 en 26 jaar en alien afkomstig uit 's-Graven- deel, werden in verband met de vechtpartij aangehouden en meegenomen naar het poli- tiebureau. Schiedam OK**-*" jjkN Ci' Oik***' U« weekbladen Hi Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshoo Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plus Woudhoek Geuzenpleln 7 Plus C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it lange Kerkstraat 86 SCHIEDAM - Een kipdie het publiek oproept in de feestmaand december ook aan de dieren te denken, was deopvallende mascotte van de actie die dierenbeschermingsorgansatie Compassion In World Farming afgelopen zaterdag in de Schiedamse binnenstad voerde. Het publiek werd gevraagd een handtekenmg te zetten tegen de wantoestanden in de vleeskuikenhouderij. Iedereen die de actie ondersteunde kreeg een speciaie actiefolder met leuke en praktische tips omvan december (en alle andere maanden) een feestzonder dierenleed te maken. Foto R°9er van derKraa SCHIEDAM - Na zes jaar gesteggel gaat het gebeuren. Een veilig fietspad op de Nieuwe Haven. Daar vanaf de rotonde Vlaardingerdijk moeten fietsers en voetgangers halsbrekende toeren uithalen om niet te worden geschept door voorbijscheurende auto's. De weg naast het water is te smal om een vrijliggend' fietspad te herbergen. Daarom nu een technisch ingewikkeld fietspad dat boven het water komt te liggen. Met het geld van de stadsregio kunnen de werkzaamheden eindelijk beginnen. En zal het fietspad en wandelpad over een half jaar geopend kunnen worden. Met dank aan Ad Hekman (raadslid CDA) die deze kwestie tot vervelens toe in de raad aankaartte. De politie hoop dat deze Hot Spot' met vele ongelukken voortaan veilig voor fietsers en voetgangers zal worden. Foto R°9er van der Kraan SCHIEDAM - Een vecrlienja- rige Schiedammer is maah- dagmiddag in de Loeffstraat aangehouden op een gestolen bromfiets. De verdachte is meegenomen naar het politie- bureau en vastgezet. Uit na- vraag in het politiesysteem bleek dat de bromfiets begin december in Schiedam werd gestolen. SCHIEDAM - Joop Gouweleeuw heeft besloten zich voor de volgen- de verkiezingen aan te sluiten bij de partij Leefbaar Schiedam van Eric Zwennis. Gouweleeuw zat in de raad namens de partij Gemeen- tebelangen Schiedam sinds 2002. Vorig werd hij uit deze partij gezet wegens een verzwegen straf we- gens dreigen met geweld. Hij be- sloot toen als zelfstandig raadslid verder te gaan. Zetelroof verweet de partij hem. Gouweleeuw ver- klaart zijn politieke overstap met de constatering dat het programma van Leefbaar met zijn voorkeuren samen valt. SCHIEDAM - De kerstman heeft weer volop gelegenheid om ca- deautjes voor onder de kerstboom te kopen in winkelcentrum De Nieuwe Passage. De speciaie koopavonden voor kerst vinden plaats op donderdag 22 en vrijdag 23 december. De winkels zijn deze dagen open tot 21.00 uur. Op za terdag 24 en 31 december gaan de winkels om 17.00 uur dicht. SCHIEDAM - De Grote Markt bood afgelopen donderdagavond weer een sprookjesachtige aanblik. Tussen 19.00 en 20.15 uur werden tientallen kaarsjes ontstoken tijdens de traditionele kaarlichtavond. De openbare ver- lichting rond de Grote Markt werd gedoofd, zodat de verlichting enkel en alleen bestond uit brandende kaarsen die voor de ramen van de woningen rondom de Grote Markt waren geplaatst. Leden van de gemeenteraad schon- ken gratis warme chocolademelk, om weer een beetje op temperatuur te komen. Op de trappen van het bordes van het stadhuis zongen de kinderen van kinderkoor Reuzeleuk kerstliederen, die uit voile borst konden worden mee- gezongen. Foto Roger van der Kraan a fnXi Vm

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1