UITGAVE OVER SCHIEDAMSE MONUMENTEN VRIENDEN VAN HET MUSEUM ZIJN ER KLAAR VOOR 1 FEESTELIJKE START AAN LEG ROTONDE LORENTZPLEIN Sluitingstijden www.schiedam.nl gemeente Schiedam Week 51 Woensdag 21 december 2005 Vorige week nam Trudy van den Akker, de voorzitter van de Historische Vereniging Schiedam, het eerste exemplaar in ontvangst van een fraaie uitgave over Schiedamse monumenten uit handen van wethouder Henk Jan Habermehl. IDt fSl 2ft 2 Bouwzaken Verzonden 19 december 2005 De afdelingen Werk en Inkomen zijn op vrijdag 30 december gesloten. Het Instituut Sociaal Raadslieden is gesloten van 26 december tot 3 januari Het R.O.G. in Maassluis is op vrijdag 30 december gesloten. l>" O 9 Gemeenteberi Deze speciale uitgave is als katern opgenomen in het decembernummer van het landelijke tijdschrift 'Monumenten', dat al gedurende 25 jaar toonaange- vend is in de informatievoorziening op het terrein van het Nederlands cultu red erfgoed. In het katern passeren bekende en minder bekende Schiedamse monumenten de revue. Voor monumentenlidhebbers is deze uitgave zeker een aanrader; zij zullen er ongetwijfeld veel leesplezier aan beleven. De gemeente heeft een beperkte hoeveelheid van het katern beschikbaar voor gei'nteresseerden. Als u graag in het bezit wilt komen van een gratis exemplaar dan kunt u er gratis afhalen bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 Het heeft wel enig geduld gevraagd van de Schiedammers, maar de stofwol- ken rond het Stedelijk Museum zijn nu toch echt bijna verleden tijd. Nog een paar maanden en het monumentale gebouw zal het publiek een blik gunnen op zijn ingrijpend vernieuwde interieur. Het is een moment waar ook de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum reikhalzend naar uit heeft gezien. In de periode dat de slopershamer in het museum tekeer ging, heeft er bij de Vereniging ook een wisseling van de wacht plaatsgevonden. De museale time-out werd benut om een nieuw beleidsplan op poten te zetten en met nieuwe initiatieven naar buiten te treden. "Ik ben een betrekkelijke nieuwkomer in Schiedam, dus ik sta er onbevangen tegen- over", zegt Ineke Hagen. Het kersverse bestuurslid, dat twee jaar geleden in Schiedam is komen wonen, is binnen de Vereniging belast met de organisatie van lezingen en excursies. "Tijdens mijn studie kunstgeschiedenis moest ik voor mijn scriptie onderzoek doen naar een collectie die nog betrekkelijk onbekend was. Zo kwam ik bij het Stedelijk Museum Schiedam uit en de kwaliteit van met name de CoBrA-collectie was voor mij een echte verrassing. Toen ik vanwege mijn expertise als kunsthistorica benaderd werd voor een functie binnen de Vereniging, heb ik dan ook geen moment geaarzeld. De afgelopen maanden hebben we benut om de banden met de directie en het personeel wat nauwer aan te halen en hebben we de Vrienden van het Stedelijk Museum in november met een rondleiding alvast een voorproefje gegeven van wat het grote publiek in april pas voorgeschoteld krijgt. Wat ons bindt is dat we allemaal het muse um een warm hart toedragen en ons steentje bij willen dragen aan de promotie van dit cultuurgoed. Met het beleid bemoeien we ons niet, dat is een zaak van de directie. Natuurlijk delen wij wel de zorgen over de toekomst van de Historische Collectie. Maar ik merk dat er heel zorgvuldig mee om wordt gegaan: binnenkort wordt er spe- ciaal voor die collectie een historisch conservator en een behoudsmedewerker aange- steld. Het opheffen van de Kunstklas gaat ook veel mensen aan het hart. Iedereen wil graag vasthouden aan de traditie die er al tientallen jaren op dit gebied bestaat, maar soms moet je wel eens veranderen om nieuwe initiatieven een kans te geven. In het vernieuwde museum komt een mooie educatieve ruimte en ik stel me voor dat wij als Vereniging een rol kunnen spelen bij het meedenken over de projecten die daar plaats gaan vinden. We willen nadrukkelijk autonoom zijn in onze activiteiten, dus niet - zoals dat bij sommige Vriendenverenigingen gebeurt- alleen maar opdraven om de koffie te schenken bij openingen. Een van de speerpunten van ons beleid is het regel- matig aanbieden van excursies naar andere musea, zoals dat in het verleden ook inci- denteel heeft plaatsgevonden. Wij streven naar een frequentie van zo'n vier a vijf excursies per jaar. Op zaterdag 14 januari organiseren wij een excursie naar het Paleis aan de Blijmarkt in Zwolle en naar Kasteel het Nijenhuis, beide locaties maken deel uit van Museum de Fundatie, een stichdng die is voortgekomen uit de stichting Hannema-de Stuers. Dirk Hannema, de voormalig directeur van Museum Boymans van Beuningen, is in 1984 overleden en heeft een indrukwekkende collectie schilderijen, tekeningen, beeldhouw- werken en toegepaste kunst uit diverse perioden en culturen bij elkaar verzameld. In het Paleis aan de Blijmarkt, het voormalige gerechtsgebouw, zijn topstukken uit die collectie te zien, onder andere werken van Mondriaan, Sluyters, Picabia, Zadkine en Appel. Daarna vertrekken we naar Heino, waar we Kasteel het Nijenhuis met zijn indrukwekkende tuinen gaan bezichtigen. Daar heeft Hannema tot aan zijn dood gewoond. We vertrekken die zaterdagochtend om 8.30 uur met een bus vanaf de par- keerplaats bij metrostation Vijfsluizen en daar komen we's avonds om ongeveer 18.00 uur weer terug. De kosten bedragen €35,- voor Vrienden van het Stedelijk Museum, maar ook niet-leden zijn welkom. Die betalen €40,-. Wat is er leuker dan het nieuwe jaar te beginnen met zo'n culturele dagtrip? Er is nog plaats. Ineke Hagen (Foto: Anje Kirsch) Liefhebbers kunnen zich tot 4 januari 2006 aanmelden bij Laura Ebbens, secretaris van de Vrienden Vereniging. 010-4707237/ e.ebbens@planet.nl U kunt het bedrag overmaken op banknummer 471832 t.n.v. Vereniging Vrienden Stedelijk Museum Schiedam o.v.v. excursie 14/01/06. Als u in het bezit bent van een museumjaarkaart, wordt u vriendelijk verzocht deze mee te nemen. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maan- dag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en don- derdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 9 december 2005 t/m 12 december 2005: Bouwaanvragen: Kerkweg 96 G. Altorf schuur herbouwen Philippusstraat 3-5 CRH Bouwmaten gevels veranderen Sloopaanvragen: Kerkweg 96 Van der Leeuwlaan 3 G. Altorf Vlasman Betonbewerking Verleende bouwvergunningen: Verzonden 12 december 2005 Slimme Watering O.C.S. Beheer Verzonden 15 december 2005 Pr. Beatrixlaan 6 R. Chandra E. Koetenstraat 1 C. van Hagen Vlasakker 126 F. Bijl Zn Verleende sloopvergunning: Verzonden 19 december 2005 Delflandseweg 6 en 8 NS Vastgoed Geweigerde beschikkingen Bouwvergunningen: Verzonden 12 december 2005 Vorige week hebben wethouder Hans Meijer en de directeur van basisschool De Peperklip, Ron Abel, door het onthullen van een bouwbord een feestelijke aftrap gegeven voor de aanleg van een rotonde op het Lorentzplein. Feestelijk, omdat de verkeersveiligheid op dit kruispunt daardoor sterk zal verbeteren. En dat is voor de kinderen die dagelijks van en naar De Peperklip fietsen of wandelen, maar natuurlijk ook voor de andere verkeersdeelnemers in Schiedam-Oost een prima 7aak Tegelijk met de aanleg van de rotonde voert de ONS ook werkzaamheden uit aan het riool en aan de kabels en leidingen. Kerklaan 66 A. Verwaal schuur slopen asbesthoudende leiding gedeeltelijk verwijderen woongebouw, stallinggarage en commerciele ruimtes bouwen interne verbouwing dakkapel plaatsen woning vergroten kantoor met werkplaats slopen kozijn in voorgevel vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees- ter en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag V m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedelsende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2