www.schiedam.nl K di Als verplegende op vakantie? Ga mee met de Zonnebloem! 1 de Zonnebloem gemeente Schiedam Wet Milieubeheer Inzage Week 51 Woensdag 21 december 2005 M Gratis Nederlandse Identiteitskaart voor 14-jarigen Belasting- en retributieverordening Aanvraag monumentenvergunning Inzage Gemeenteraadsverkiezing Verkeersbesluiten Wet bodembescherming Inzage i Ben jij verpleegkundige of ziekenverzorgende en wil je langdurig zieken en gehandicapten de vakantie van hun leven bezorgen? Sluit je dan aan bij ons supergemotiveerde team vrijwilligers. Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl f Gemeenteberi Ontwerpbeschikking *V,tieudienst Rijnm0n Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza- ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeenre. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont- werp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de ver gunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 15 april 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van E.N.F.M. Nederland om een revisievergunning voor een inrichting voor het ontwik- kelen, ontwerpen, fabriceren, monteren, opslaan en verhandelen van manometers, ther mometers en ventielen aan de Nieuwpoortweg 10 te Schiedam. Deze vergunning is nodig omdat binnen de inrichting een aantal processen zijn beein- digd en een aantal processen zijn gewijzigd. Daarnaast is de indeling van de inrichting deels gewijzigd. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher- ming van het milieu. U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 22 december 2005 tot en met 19 januari 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kan- tooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 19 januari 2006 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewis seling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 309365 Sinds 1 januari 2005 moet iedereen van 14 jaar en ouder kunnen bewijzen wie hij of zij is: je moet je kunnen 'identificeren'. Het identificeren kan met een officieel bewijs zoals een paspoort, een Nederlandse identiteitskaart of een rijbewijs. Veel jongeren kiezen in plaats van een paspoort voor een Nederlandse identiteitskaart. De kaart is kleiner dan een paspoort en past net als een bankpasje gewoon in je portemonnee. Maar de aanschaf van een Nederlandse identiteitskaart kost geld. Om een bijdrage te leveren in de bestrij- ding van deze kosten, heeft het kabinet besloten om jongeren die 14 jaar worden eenma- lig in de gelegenheid te stellen een gratis kaart aan te vragen. De regeling treedt in werking met ingang van 1 januari 2006. Vanaf dat tijdstip kan je gedurende acht weken voordat je 1^ jaar wordt of zolang je nog 14 jaar bent de kaart bij de gemeente aanvragen. De kaart kan vijf werkdagen later worden opgehaald. Er zijn drie voorwaarden voor het aanvragen van een gratis kaart: 1. Je moet in de gemeente van aanvraag zijn ingeschreven als inwoner; 2. Je moet op of na 1 januari 1992 geboren zijn; 3- Je mag niet eerder een gratis Nederlandse identiteitskaart op grond van deze regeling hebben ontvangen. Verder zijn de normale regels voor het aanvragen van identiteitskaarten van toepassing. Alleen na het maken van een afspraak kan de aanvraag plaatsvinden. De afspraak kan gemaakt worden door te bellen naar: 010-2465304. De aanvraag (alleen na afspraak) kan gedaan worden bij de Stadswinkel op: - maandagmiddag van: 14.00 uur tot 16.00 uur - donderdagmiddag van: 14.00 uur tot 16.00 uur - donderdagavond van: 17.00 uur tot 20.00 uur. Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mee dat de gemeenteraad op 12 december 2005 heeft vastgesteld de: 1Verordening afvalstofifenhefifing 2006; 2. Verordening havengeld pleziervaartuigen 2006; 3. Verordening hondenbelasting 2006; 4. Legesverordening 2006; 5. Verordening marktgelden 2006; 6. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2006; 7. Derde verordening tot wijziging van de Verordening parkeerbelastingen 2004; 8. Precarioverordening 2006; 9. Verordening rioolrecht 2006; 10. Verordening woonschepenrechten 2006; 11Verordening woonwagenrecht 2006. De verordeningen treden in werking met ingang van de eerste dag na bekendmaking. De datum van ingang van heffing is echter 1 januari 2006. De bekendmaking vindt plaats door opneming van de verordeningen in de verzamehng "Belasting- en retributieverordeningen" op 21 december 2005, onder Belasting- en retributieverordeningen 2006", nummer 1 tot en met 11. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van de vermelde besluiten. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 29 September 2005 is een aanvraag ontvangen van A.S. Bujakiewicz-Ciosek om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Noordvest 141-143. De werk- zaamheden betreffen het vervangen van de ramen, het herstellen van de kozijnen en het wijzigen van de dakkapel op de panden. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 10 november tot 21 december op werkdagen inzien: maandag vanl2.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 21 december schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw per soonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de gemeente Schiedam verzoeken. Tijdens deze bijeen komst kunt u ook mondeling gemotiveerd een zienswijze inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzagentermijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met inachtname van ingediende zienswijzen. Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Schiedam heeft op 15 december 2005 besloten om ten behoeve van de komende gemeenteraadsverkiezing van voornoemde gemeente in het door hem gehouden register in te schrijven: Registratienummer Aanduiding groepering 2005/1 2005/2 2005/3 Schiedam Lokaal Brede Volkspartij Schiedam Algemeen Ouderen Verbond Gemachtigde H.J. Habermehl E.E. de Jong C. de Groot Plaatsvervangend gemachtigde H. Groenewegen V. Petrosjan H.L. Dekker Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend uiterlijk op de zesde dag na de dagtekening van de openbare kennisgeving van de beschikkingen. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in arti- kel 26 BABW, dat zij op 19 december 2005 op basis van artikel 12 BABW in het alge meen belang van het verkeer hebben besloten: 1. het gedeelte van het Stadserf tussen Broersvest en basiliek, aan te wijzen als voetpad door plaatsing van de borden model G7 bijlage I RVV; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het trefifen van een voorlopige voorziening in te die- nen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel. (010) 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk InformatiepuntStadserf 1 gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 juncto artikel 39, van de Wet bodembescherming hebben bur gemeester en wethouders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Buitenhavenweg 54 te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam onder sectie I. nummer 2753. Er is gekozen voor een saneringsvariant die moet leiden tot isolatie en beheersing van de verontreiniging alsmede tot het controleren van de efifecten van het isoleren en het beheersen als bedoeld in artikel 38, lid 3, van de Wet bodembescherming. De voorgestel- de maatregelen zullen de verontreinigingen met minerale olie in de grond tot de streef- waarde verwijderen. Het grondwater is overwegend licht verontreinigd en hoeft niet te worden gesaneerd. De verontreinigingen met zware metalen en PAK zullen worden gesa- neerd door middel van het aanbrengen van een ophooglaag met daarop een betonvloer en/of verhardingslaag. 4 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd. Voor de besluitvorming hebben wij de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in art. 5.3 van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun eventuele zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een bezwaar formeel onder onze aandacht te brengen. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 21 december gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Bezwaar Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking (verzenddatum) van deze beschik king worden verzonden onder vermelding van Awb-bezwaar in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan burge meester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de wer king van het besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangete- kend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 Wet milieubeheer, juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag een verzoek tot het trefifen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij ver zoeken een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burge meester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met ing. R. de Kok van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465627. Wbb-code: DC.0606.00254 Kennisgeving beschikking Wbb-code DC0606.00254 li Hi W

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3