i ''U 'We leren honden luisteren om te kunnen sporten' irado T reurige kerstmarkt krant netel Lichtjestocht van kerk tot kerk Top 750 van Radio Schiedam Door dakopbouw minder rendement zonnecollectoren Gebruikshonden Sport Vereniging Schiedam Dienstverlening IRAD0 rondom de feestdagen in Schiedam Inbraak in woning en supermarkt maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Een lange rij woningen van twee etages hoog. De energiezuinige woningen aan de noordzijde van het Veldpad. Vierkante blokken met milieuvriende- lijke huizen. Een blok waar Schiedam indertijd goede sier mee maakte. Op het platte dak staan rijen zonne- collectoren. En daar, mid den in de straat, geeft de ge- meente een bewoner zomaar een vergunning om een ex tra etage op zijn huis te zet- ten. Een dakopbouw. „Geen gezicht en teveel schaduw voor de zonnecollectoren", vindt de bewonersvereni- ging. SCHIEDAM - Fietsen, speu- ren in het weiland, urenlang op de club voor appel- en pakwerk. Er zijn weinig mo- menten die Gerard de Regt (56) niet met zijn hond door- brengt. In 1987 was hij me- de-oprichter van de Ge bruikshonden Sport Vereni ging Schiedam (GHSV). Mo- menteel is hij als toeziend coach en voorzitter nog steeds fulltime voor 'zijn kluppie' actief, sinds 1998 op vaste locatie, in het Harga- park. SCHIEDAM - De Vlaardingse schilderes Miep Langeveld heeft zich toegelegd op het beschilderen van eieren. Ze past vooral jugendstilmotieven toe en maakt zeer herkenbare af- beeldingen die in miniatuurvorm op de eieren worden aange- bracht. De kunstwerken zijn tot en met 30 december te zien in de etalage van opticien Paul Berg aan de Nolenslaan 418. Inpakken Graauwe Hengst Mantelzorgcafe Kledingbeurs Buren MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO 4 Woensdag 21 december 2005 SCHIEDAM - De pastores van de twee kerken in Nieuwland hebben dit jaar de hoofden bij elkaar gesto- ken om samen iets te doen voor de kinderen in deze wijk. Het wordt een licht jestocht op de middag voor Kerstmis (24 december) van de Magnalia Deikerk, Al- bardastraat 67, naar de St. Jan de Doper-Visitatiekerk. Het thema is: Op zoek naar de kerstster. Onderweg zul- len de deelnemers allerlei sterren tegenkomen, maar waar is de echte kerstster? De tocht start om 17.00 uur in de hal van de Magnalia Deikerk. In de St. Jan de Doper-Visitatiekerk zal een korte viering zijn met een mooi kerstverhaal en sa- menzang. Uiterlijk 18.00 uur is de bijeenkomst afge- lopen. Tijdens de nachtmis in de Sint Jan de Doper-Visitatie- parochie zal dit jaar een klein kerstoratorium gezon- gen worden, dat is samenge- steld door de bekende dich- ter Huub Oosterhuis. Het Klein Kerstoratorium is een soort collage van bijbeltek- sten die worden gezongen en gesproken. Het begint met het bekende kerstevangelie volgens Lucas. Daarna gaat het verhaal terug naar de tijd van de profeet Jesaja. Toch ziet men uit naar de komst van de Messias. Deze teksten van Jesaja klinken ook in het oratorium, even- als de proloog van het Jo- hannesevangelie: In het be gin was het woord... Aanvang van de viering is 21.00 uur. De kerk is te vinden in de Mgr. Nolenslaan 99. SCHIEDAM - In de laatste dagen van 2005 schotelt Ra dio Schiedam de grootste hits van meer dan veertig jaar muziekgeschiedenis voor in de Top 750. Dinsdag 27, woensdag 28, donderdag 29 en vrijdag 30 december is de Top 750 te horen tussen 07.00 en 22.00 uur. Zater- dag 31 december begint de uitzending vanaf 10.00 uur en wordt er afgeteld richting de nummer 1. Radio Schie dam is te horen via 96.1 FM op de kabel, in de ether op 106.7. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 CHEF VERKOOP: B. van Dongen Telefoon 06 53 786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 B.van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010 4004490 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten benjsten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur Bewoners milieuwoningen Veldpad tegen derde etage door Frank Willemse Bovendien is het tegen de regels, zeggen ze. Maar nee, dankzij een foutje van de gemeente die verge- ten is een restrictie in het bestem- mingsplan te zetten is de vergun ning nu vergeven. De bewoners zijn laaiend en staan tegenover een wethouder die volgens hen niet eens fatsoenlijk wil praten. „We zullen het uitzoeken", zei wethouder Habermehl tijdens de laatste raadsvergadering. Henny Hagen van GroenLinks stelde kritische vragen over de dakop bouw tijdens het vragenuurtje. De wethouder hield de boot af en wilde tijd winnen om het dossier te bestuderen. Over vier weken komen we terug op de zaak. zei de wethouder tegen Hagen. Dat was vreemd, want eind September waren de boze bewoners nog bij hem op bezoek geweest. Die wa ren woedend op hem geweest. Dat moest hij zich toch wel herin- neren? Bob den Uijl (56) is een actieve wijkbewoner uit Spaland Oost, hij herinnert zich het gesprek met Habermehl maar al te goed. Hij liet ons (samen met buurman Jan m Nog steeds steggelt de bewonersvereniging over de vergunning die de gemeente heeft afgegeven voor een tweede verdieping op een van de milieuwoningen aan het Veldpad. Bob den Uijl heeft er vuistdikke dossiers over. Foto Roger van der Kraan Smeets) niet uitpraten en was heel vervelend bezig." Hierop werd Den Uijl zo kwaad dat hij de wet houder toeschreeuwde: En nu ga je luisteren. Houd je mond!' Wat is het geval? In augustus van dit jaar las Den Uijl in de Maasstad dat de gemeente toch een bouw- vergunning verleende voor een dakop bouw op het Veldpad. Dat kan niet, dacht hij. Dat moet een fout zijn. Immers, sinds de bouw van de milieuwoningen (in 1994) waren door de gemeente dergelijke aan vragen voor opbou- wen steevast geweigerd. Vanwe- ge de zonnecollectoren die op de daken staan. Bij nog een etage naast je eigen woning zouden de collectoren door schaduw minder stroom leveren. Ook de Welstand was tegen. Daarom de weigering om voor de bewoners van deze huizen een bouwvergunning af te geven. Een besluit dat al in 1994 door de ge meente werd genomen. Boven dien was de afspraak dat bij een nieuw bestemmingsplan deze voorwaarde erin zou komen. Be- loofd is beloofd. Dus namen de bewoners aan dat er geen derde etage op de koophuizen zou mo- gen en komen. Nee, dus. Door nalatigheid werd de schrifte- lijke toe- zegging niet ver- werkt in het nieuwe be stemmings plan Spa- land Oost. Daarom werd al in 1999 de gemeenteraad ingescha- keld. Die gaan dan unaniem ac- coord met een zogenaamd Voor- bereidingsbesluit tot wijziging van het bestemmingsplan. Tocb gebeurde er een jaar lang niets. Gevolg: een tweede verzoek aan de raad dat in 2000 wordt aange- nomen. De (ongewilde?) fout wordt niet tijdig gerepareerd en een volgende bewoner krijgt w61 toestemming voor een derde woonlaag. Een lang juridisch ge- vecht volgt en dat duurt nog steeds voort. Daarom wilde GroenLinks dez^zaak uit de we- reld helpen. Maar door de wet houder volgt nu weer vier weken vertraging. Het zijn grove blunders die door wethouder Habermehl goed- gepraat worden. Een slepende kwestie door nalatigheid van de gemeente," vertelt Den Uijl in zijn woonkamer. De vuistdikke dossiers op tafel spreken boekde- len. door Bart van Zessen GHSV is een vereniging die hon den gebruikt in sportverband. Niet te vergelijken met hondentraining van gehoorzaamheid en goed ge- drag. „Daar leren honden alleen luisteren. Hier leren we ze luiste ren om te kunnen sporten", ver- klaart De Regt in de rokerige keet die dienst doet als kantine met kof- fie en tosti's. Bij GHSV leren honden van jongs af aan speuren, apporteren en bij- ten of pakken. Niet ter voorberei- ding op politiewerk, maar om op een goede dag bijvoorbeeld We- reldkampioen Speurhond te wor den. „Zo'n WK is geen kattenpis", vertelt Gerard De Regt. „De hon den moeten eerst verschillende, op intemationaal niveau vastgestelde certificaten behalen, voordat zij voor een plaats bij de beste van de wereld in aanmerking komen." Voor de IPO (Intemationaal Exa- men Reglement) 1 moet een hond kunnen speuren in het spoor van de geleider. De hond moet met zijn neus exact de weg volgen die zijn baasje eerder aflegde binnen een gebied met de omtrek van onge- veer anderhalf voetbalveld. Voor de IPO 2 moet de hond een vreemd spoor van een half uur oud kunnen volgen. Bij de IPO 3 is het spoor een uur oud. Een loopbaan in de sport is niet voor elke hond weggelegd. De GHSV traint alleen rashonden. Bouviers, Rotweilers, Dobermans en Duitse en Belgische Herders, zoals de Groenendaler en de Me- chelse Herder, zijn geschikte sporthonden. „Wij verkopen nooit", vertelt De Regt. „Een hond gaat op zijn achtste met de VUT. Dan mag hij op een kleedje bij de kachel van het leven genieten." Een loopbaan in de sport is niet voor elke hond weggelegd. De GHSV traint alleen rashonden. Bouviers, Rotweilers. Dobermans en Duitse en Belgische Herders, zoals de Groenendaler en de Mechelse Herder, zijn geschikte Sporthonden. Foto Roger van der Kraan Een wereldkampioen heeft GHSV nog niet, maar hoofdinstructeur Richard Venzelaar (36) werd on- langs wel regiokampioen met zijn Duitse Herder Diego. Afgelopen zaterdag namen zij de zilveren schaal in ontvangst. „Je hebt er een leuke hond voor nodig en een vrouw en kinderen die alles voor de hond klaar leggen. Het vergt veel van je prive- en gezinsleven. Het kost zo dertig uur van je eigen tijd in de week, bovenop werk, maar een leuke hobby mag best wat tijd kosten", aldus Venzelaar. De prestatie van Venzelaar is niet het enige succes van de honden- sportvereniging. Ook mensen van buiten de regio melden zich aan als lid. „Zij, met die rode kerstmuts, komt iedere keer helemaal uit Amersfoort", vertelt De Regt ter- wijl hij wijst naar een vrouw die loopoefeningen doet met haar hond. Op dit moment heeft de hon- denvereniging een ledenstop. Zes- tig is voorlopig het maximum. De voorzitter schrijft de groei toe aan de prestaties en de hoog gecertifi- ceerde instructeurs met wedstrij- dervaring van de vereniging. Door de toename van het leden- aantal groeit het verlangen om de accommodatie in het Hargapark te verbeteren en uit te breiden. GHSV wacht op groen licht van de Dienst ^port en Recreatie Schie dam. De vereniging heeft nu slechts kleine schuurtjes om mate- rialen in op te bergen en een keet als kantine. „A1 is dat wel weer de romantiek van de hondensport, zo'n dampende keet en een fles bier", vindt Venzelaar. De leden van de hondensportver- eniging zijn -weer of geen weer- altijd op het trainingsveld te vin den. „Dat is wel eens piepen in de winter, met bevroren handen, maar als je hond er dan mooi bij staat, als het goed weer wordt", glundert De Regt. 'Eerst willen dan moeten' zou als credo van de club op een plank boven de deur van de kanti ne niet misstaan. „Je moet zorgen dat honden goed luisteren", vindt Gerard de Regt. „Mensen die aan een riem staan te sjorren, kunnen hier meteen vertrekken. De Regt toont trots het vergeelde krantenknipsel over Odin, een van zijn vroegere honden, die eenmalig zijn neus beschikbaar stelde aan de politie. Er was ingebroken bij voetbalvereniging SVV. De politie greep de mogelijke daders, maar had geen duidelijk bewijs. Odin spoorde een steekbeitel op met vingerafdrukken van de verdach- ten. „De speurhond van de politie was al onderweg, maar die hebben ze afgezegd." Er gebeuren ook wel eens onge- lukken. Sorkan de Mechelaar van De Regt botste tijdens training een keer tegen een schutting aan en brak zijn poot. De hond moest ge- opereerd worden. „Ik zat in de WAO en had het niet zo breed, maar met al mijn geld en een paar lege flessen kon ik de operatie be- talen." Rond de feestdagen verandert de dienstverlening van IRADO. De dienstverlening is als volgt: Afvalbrengstation Op maandag 26 december (tweede kerstdag) is het Afvalbrengstation gesloten. Blokcontainers en Afval Apart Punten (AAP-en) Vanwege brandgevaar verzoeken wij u geen afval in de containers te doen rondom de jaarwisseling. Irado leegt de containers zo laat mogelijk om brandgevaar zoveel mogelijk te beperken. Minicontainers In plaats van maandag 26 december wordt uw minicontainer op dinsdag 27 december geleegd. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u de minicontainer om 07.30 uur gereed te zetten. Huisvuilzakken In plaats van maandag 26 december wordt uw vuilniszak op donderdag 29 december opgehaald. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u uw vuilniszak om 07.30 uur buiten te zetten. Kerstbomen na de feestdagen Tips om uw kerstboom kwijt te kunnen: Zelf verkleinen en in uw GFT-container doen; Meegegeven aan de vuilnisman; Naar Afvalbrengstation brengen. Prullenbakken op straat 0m schade door vuurwerk te voorkomen worden de prullenbakken op een klein aantal cruciale plekken gesloten. IRADO wenst u aangename feestdagen en een schoon 2006! NVIRADO Van Heekstraat .15, 3125 BN Schiedam. Telefoon (010) 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep gehouden door een psychiatrisch verpleegkundige en is zonder af spraak toegankelijk. In elk wijk- centrum zijn vaste spreekuren, op te vragen via Astrid van Es, tel. 4453 474. SCHIEDAM - In winkelcentrum Nieuwe Passage staat een speciale inpakstand waar iedereen de ge- kochte cadeautjes kan laten voor- zien van een gezellig papiertje. De stand is open op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Het inpakken is gratis. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven treden donderdag 22 december vanaf 22.00 uur de Mastodonten op; Egon Verhoeven, Kees van Krugten, Alfons Riesthuis en Peter de Vries. Zaterdag 24 december treedt Flazzback op. Zondag 25 december is er geen jamsessie. SCHIEDAM - In de maand de cember zal het Mantelzorgcafe Schiedam in verband met de feest dagen gesloten zijn. Vanaf dinsdag 31 januari zijn mantelzorgers iede re laatste dinsdag van de maand weer welkom op de koffie of thee tussen 10.00 - 12.30 uur, aan het Broersveld 123. Het Steunpunt Mantelzorg aan de Singel 85 is we gens de feestdagen gesloten tot en met 8 januari. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt vrijdag 23 december een kledingbeurs georganiseerd van 10.00 tot 15.00 uur. Een tafel kost 1,50. Er kan nog gereserveer- dworden. De toegang is gratis. Voor inschrijvingen en inlichtin- gen: Wijkcentrum de Erker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 426 77 67. SCHIEDAM - Riagg Rijnmond gaat in januari van start met het project 'Het gaat niet goed met mijn buur'. Misschien heeft zijn gedrag te maken met ernstige psy- chische problemen dan kan men om deze persoon te helpen en overlast in de buurt te voorkomen dit melden bij een open spreekuur in de wijk. Het spreekuur wortd SCHIEDAM - In een wo ning aan de Slot Moermond- straat is vrijdag ingebroken. De achterdeur werd met een breekijzer geopend, waarna het huis werd doorzocht. Een camera en papieren zo als getuigschriften en een paspoort werden weggeno- men. De Technische Recher che stelt een onderzoek in. In een supermarkt aan de van Swindenstraat is zater- dagochtend rond 06.00 uur ingebroken. Het inbraakalarm ging af en politie zag ter plaatse dat er een ruit naast de deur was vernield. Bij de inbraak werden een hoeveelheid si- garetten en wat cosmetische middelen weggenomen. „Treurig, oh, wat een treurigheid", zegtde ondernemer tegen iedereen in 't cafe die het horen wil. Het gaat over de kerstmarkt buiten op de Grote Markt. Deze ondernemer in 'slow food' heeft recht van spreken. Zijn be- drijfDe Parlevinker deed vorig jaar mee op de Eerste Schiedamse Kerst markt met biologische producten. En dat werd een succes. Met uitstraling en kwaliteit. Luxe tenten waarin Schiedamse ondernemers zich toonden. Ondernemers als Chris Coppens (Bedderie) ofAu Bon Clochard met een kerstmenu. We zijn weer terug bij af zegt ondernemer Jan Krabbendam. ,,Kijk maar naar buiten, wat er nu te doen is op de tweede kerstmarkt. Slechts een paar eenzame tenten met rommel. Niks geen kwaliteit, maar spullen die overal te koop zijn. De gemeente Schiedam krijgt er van langs. „Dat op het laatst ingehuurde organisatiebureau uit Delft is zeker een vriendje van wethouder Van Til- borg.Buiten op de Grote Markt staan twee witte tenten en twee eetwa- gens. In een halve cirkel. De ingang naar het stadhuis en dus precies ver- keerd om. Vrijdagmiddag, marktdag, en geen klandizie in deze dooie hoek. Op de kop van de Kerkstraat zeven Pagodetenten. Geen klanten, wel 'oude ambachtenbibberend van de kou. 'En dat moet dan kwaliteit uitstralen?' Kwaliteit daar hamerde de ge meente op. Buiten staat een boerin met een weefgetouw met theedoeken, een ander met kerststukjes, hamburgers en tweedehands-platen. De vrij- dag-marktgangers kijken even... en lopen door. Twee weken terug nog belde de organisatie met de vraag 'doeje dit jaar nog mee?" Twee weken van tevoren, schampert de ondernemer. Wat vo rig jaar op het Stadsetfbegon zou het begin van een traditie moeten wor den. Toen tientallen tenten met 'echte' kerstspullen, ernaastde drukke ijs- baan en een feesttent. In die feesttent een leuk oudejaarsfeest, ondanks protesten van omwonenden, opgestookt door de bewonersorganisatie, die bang waren voor 'rottigheid'. Niks gebeurd. Eindelijk een fris Schiedams initiatief; met wakkere mid- denstanders, een enthousiast Schiedams organisatiebureau Cisa en een actieve gemeente. Waar ging het mis dit jaar? Frank Willemse De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overiast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 310 klachten die in de week van 12 tot en met 19 december zijn binnengekomen. Stankoverlast met oribekende oorzaak De meldkamer van de DCMR ontving op dinsdag, woensdag en donder dag stankklachten waarvan de bron van overlast niet te achterhalen was. In totaal belden 28 bewoners uit west en midden Rijnmond over chemische, olie- en zwavellucht. Op basis van de informatie van de klachten, de windrichting en onderzoek ter plaatse concludeerde de uitrukdienst van de meldkamer dat de bron van overlast in het industriecomplex Europoort-West moest zijn. Waarschijnlijk waren korte uitstoten van afvalstoffen de oorzaak van de stankoverlast. Wanneer de DCMR geen oorzaak kan vinden, krijgen bedrijven in het gebied waar de bron van overlast ligt, een fax met het verzoek een nader onderzoek op hun bedrijfsterreinen in te stellen en de resultaten van dit onderzoek naar de meldkamer terug te koppelen. Opnieuw geluidsoveriast rondom complex Admiraliteit I, II en III Het stormachtige weer van vrijdag 16 en zaterdag 17 december veroor- zaakte weer een hoge fluit- en pieptoon op de daken van het woon- en kantorencomplex Admiraliteit in Kralingen-Rotterdam. Elf bewoners in de omgeving van het complex belden de meldkamer daarover op. Al snel na de oplevering van het gebouw in 2003 is gezocht naar een oplossing van de hinderiijke geluidsoveriast. Op de daken van de gebouwen staan hek- werken waar omheen bij een bepaalde windsnelheid fluittonen ontstaan. Daarom is de constructie van het hekwerk al verschillende keren aan- gepast. Als blijkt dat de laatste maatregel het gewenste resultaat heeft, worden ook de andere daken voorzien van een dergelijke constructie. Volgens afspraak heeft de meldkamer de klachten doorgegeven aan projectontwikkelaar HD Projecten. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8