Geur, kleur en geluid van een echt houtvuur ITAL: MEER DAN COMPLEET IN TEGELS S[ ledereen een vloer naar eigen smaak De comeback van de kroonluchter 4000m2 slaapsystemen Een zorgeloze nachtrust Kwakernaat LoRRafoe KARPETTEN KARPETTEN HARPETTEN KARPETTEN stad en slaapadviezen Steeds meer belangstelling voor bijzondere lampen auping trends tips ideeen design doe-het-zelf accessoires verlichting hypotheken huizen m VaPIJTEm' swissMxr wonen@redactie.maasstad.nl Houtfreak Adverteren? Tel: 010 - 406 7233 -1 1- w v. lonuame m. 20% GOEDKOPER dan onze collega's »k 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Efficient Rookkanaal Uitstraling, daar draait het om in het interieur. En dat be- gint bij de basis: de vloer. Een weloverwogen keuze, waar je lang van wilt genie ten. Los van kortstondige trends. Zo'n vloer, kortom, moet bij je passen. Waar ligt je hart: bij authenticiteit, bij creativiteit of bij innovatief design? Speels en creatief HR Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) [Slaapboulevartl De gure dagen zijn aangebroken. De dagen worden korter, de avon- den langer en het buitenleven heeft zich definitief naar binnen ver- plaatst. Tijd voor warmte, comfort en behaaglijkheid. Menig haardbe- zitter verheugt zich er al op; bin nen opgekruld op de bank genieten van het vlammenspel in de haard. Terwijl het ene lage drukgebied na het andere kou en nattigheid over ons uitstort, warmen we ons bin nen aan een knappend vuurtje. De dansende vlammen zorgen voor een boeiend schouwspel waar je niet snel op uitgekeken raakt. Haarden en kachels zijn sfeerma- kers bij uitstek en wat te denken van die extra vleug romantiek? Voor de echte houtfreak kan niets op tegen de sfeer en romantiek van een echt houtvuur. Bij een goed bosbeheer is hout bovendien een onuitputtelijke energiebron. Als hout op de juiste manier wordt ver- an Meer dan 800 soorten I bepoujste Wand- en vloertegels van alle merken ooor-bi-ooor Ill ACDtEOn t> Natuursteen Vloerverwarming Alle werkzaamheden in eigen beheer THURLEDEWEG 14, ROTTERDAM (Afslag McDonald Spaanse Polder) Tel.: 010-476 20 54 www.ital-ceramica.nl Specialist in exclusieve design vioeren SHOPS - Parquet Lorraine tot 30 centimeter - - Visgraat en klassieke patronen - Specialist in traditioneel parket en restauratie - - Breed assortiment lamelparket - - Maarrdelijks interessante aanbiedingen - Parquet Lorraine is het absolute topproduct op het gebied van spijkerloze parketvloeren. Parquet Lorraine kan geleverd worden met een lOdB geluidswerende onderlaag en probleenrtloos worden gebruikt in combi- natie met vloerverwarming. OPENINGSTIJDEN dinsdag t/m vrijdag 09.00 - 17.00 zaterdag 10.00 - 17.00 zondag en maandag gesloten Goudsesingel 107-109 303 1 EE Rotterdam 010 4125889 SCHEBO TAPIJTEN AL 35 JAAR! OP ALLE BEKENDE MERKTAPIJTEN Ook voor gordijnen, zonwering en laminaat Huisbezoek mogelijk STREKSINGEL 165 - 1 89 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21 .OO uur geopcnd - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - 's Maandags gesloten Lylantse Baan 3 Capelle a/d iJssel 010 - 426 02 33 www.freedesign.nl h u is brand, belast men de natuur niet meer dan wanner een boom op een natuurlijke wijze zou afsterven. Het stoken van hout in balans met de natuur, past dan ook in de na tuurlijke kringloop en draagt niet bij aan het broeikaseffect. Houtka- chels hebben tegenwoordig een zeer hoog rendement en de uitstoot is relatief zeer schoon. Dit geldt in het bijzonder voor kachels die zijn voorzien van een tertiaire verbran- ding. Met zijn open karakter heeft de open haard een grote aantrekkings- kracht op mensen die houden van gezelligheid. Rondom het vuur zit- ten en kijken naar het spel van de vlammen. Er bestaan veel typen open haarden. De fronthaard is al- leen aan de voorzijde open. Bij de hoekhaard kunt u van twee kanten van de vlammen genieten terwijl een driezijdige haard het vuur- beeld van drie kanten laat zien. Een tunnelhaard wordt veelal in een scheidingswand aangebracht en geeft daardoor in twee ruimten sfeer en warmte. En als u over vol- doende ruimte beschikt, kunt u tenslotte ook nog kiezen voor een vrijstaand model. Haardkachels zijn vrijstaande houtkachels, voorzien van een deur met glasruit. Er is keuze uit een reeks modellen die stuk voor stuk garant staan voor sfeervolle en efficiente verwarming van de ruimte. Naast functionele kwalitei- ten zorgt het grote vuurbeeld bij deze kachels ervoor dat het ook echte sfeerverwarming is. Een in- bouwhaard wordt als complete haard, inclusief de aansluiting op het rookkanaal, in een muur of ge- metselde kolom, een zogenoemde boezem, ingebouwd, zodat alleen de voorkant met de omlij sting zichtbaar blijven. Daardoor zijn heel strakke ontwerpen mogelijk. Puur design, maar wel gekoppeld aan een hoog rendement. Dat hoge rendement is ook uitgangspunt ge- weest voor de ontwikkeling van de inzethaard, die net als de inbouw- haard in ruime mate warme con- vectielucht verspreidt. Een inzet haard is een kant-en-klare haard die in de opening van een bestaande open haard wordt geplaatst. De meeste modellen hebben een draai- hef- of schuifdeur zodat de haard ook open gestookt kan worden. Het kopen van een haard of kachel vergt een zorgvuldige afweging van veel factoren. Een heel belang- rijke daarbij is het rookkanaal. Een rookkanaal heeft als belangrijkste functie het afvoeren van rookgas- sen. Heeft u nog geen rookkanaal en wilt u er wel een laten plaatsen, dan heeft u daarvoor veelal een vergunning voor nodig. Het rook kanaal moet voldoen aan de voor- waarden van het Bouwbesluit. De uitmonding moet op de juiste ma nier bepaald worden om een goede trek te bevorderen en hinder naar de omgeving te voorkomen. De ei- sen verschillen per gemeente. In- formeer daarom altijd bij uw ge meente naar de specifteke voor- waarden die in uw woonplaats gel- den. Sfeervol en geborgen; met een vleugje van vroeger. Planken en tapis parket zijn klassiekers bij uit stek. De trend gaat naar warme, donkerder houtsoorten zoals wal- noot en gerookt eiken. Ook exoti- sche houtsoorten zijn sterk in op- komst: teak, jatoba, noten, merbau en het bijna zwarte wenge. Donker en ietwat mysterieus; een stukje 'tempo doeloe' thuis. Bamboe en kokosparket geven zo'n zelfde ko- loniale sfeer. Het zijn bovendien twee uitgesproken milieuvriende- lijke vioeren. Bamboe is een snel- groeiende grassoort; de kokosstam een byproduct van de kokosnoten- teelt. De charme van houten vioe ren zit in al hun onregelmatighe- den. Die kenmerkende optiek is nu ook verkrijgbaar in het oersterke, onderhoudsarme laminaat. Dank- zij bijzondere embossing technie- ken kan de kunststof toplaag voor zien worden van een natuurge- trouw nerf- en knoestrelief Dergelijke 'vintage' collecties zijn bijna niet meer te onderscheiden Een gemeleerd hoogpolig tapijt dat een aantrekkelijke combinatie biedt van een nonchalante look en een zachte touch. foto: ^centrum Wonen van hun originelen. Er is zelfs la minaat in blok- en visgraatpatroon, laminaat met een vellingkantje en laminaat in rustiek golvende 'handgeschaafde plank' versie. Ook de tegeldecors lijken tegen woordig perfect op hun kerami- sche broertje. Een trendy nieuwko- mer is het nu zo populaire leisteen, in levensecht driedimensionaal re lief en mooi te combineren met een houtmotief. De allernieuwste aan- vulling zijn laminaat plinten, waar- in zelfs de voeg van het tegelpa- troon keurig doorloopt. Ook in an dere soorten vioeren zien we nieu- we vertalingen van authenticiteit opduiken. Vinyl is zo'n materiaal waar je vele kanten mee uit kunt. De laatste tijd is er hard gewerkt aan een voelbaar structuuropper- vlak in de traditionele hout- en te- gelmotieven. Maar wat te denken van een Kasjmier print of een chi- que krijtstreep? Ook linoleum ver- rast met ambachtelijk kantmotief en krokodillen reliefprint. Want leer is hip. Sinds kort is er zelfs een collectie van echt leren tegels op de markt, toe te passen op vloer en/ of wand. Kan het authentieker, zo'n oermateriaal? De huidige woonmode laat kleur zien, heel veel kleur. Tapijt in sprankelende tinten als lavendel en mosterd; vinyl met confetti strooi- sels en laminaat met retro en fanta- siemotieven Om de honger naar kleur te stillen, zijn er zelfs specia- le kleurcollecties uitgebracht. We vinden ze met name in laminaat en linoleum. Felle kleurexplosies voor de kinderkamer brandweer- autorood, kanariegeel, kikker- groen en meer subtiele kleurnuan- ces voor woonruimtes. Zelfs kurk kan tegenwoordig in voile, swin- gende kleuren worden afgelakt. Of in bijzondere effectlakken zoals romantisch parelmoer en hyper- modern metallic, alles naar wens te maken op de mengmachine. Alle- drie deze materialen hebben nog een gemeenschappelijk kenmerk: een handige lamelvariant die opge- bouwd is uit modulaire blokken en stroken. En dat biedt alle speel- ruimte voor het leggen van patro nen. Diagonalen, blokmotieven, zebrastrepen de creatieve moge- lijkheden zijn eindeloos. Temeer daar alle schakeringen uit zo'n kleurcollectie perfect te combine ren zijn. Kant-en-klare borderran- den en inserts (kleine decoratiete- geltjes) geven een extra sierlijk ef fect. En ben je na een tijdje toe aan een nieuwe sfeer, dan zijn die la- mellen ook nog eens gemakkelijk te verleggen. Modeme vloerlamel- len sluiten immers met een lijm- loos kliksysteem, al dan niet voor zien van pvc-stripje voor extra wa- terbestendigheid. Dergelijke syste- men zijn eenvoudig te monteren en probleemloos weer uit elkaar te ha- len. Een slimme keuze voor 'mee- groei' kinderkamers of tijdelijke behuizingen waarbij je je eigen vloer absoluut wilt meenemen. Wanneer er naar een ruimte ge- keken wordt, is verlichting een belangrijke sfeermaker. De be langstelling voor bijzondere lampen neemt dan ook snel toe. De nieuwe collectie sfeerverlich- ting is verrassend en qua vorm- geving laten ontwerpers zich vooral inspireren door het verle- den; van spookachtige zwarte kroonluchter tot ouderwetse lampenkamp met franjes. De kroonluchter maakt een come back in het interieur. Niet alleen meer boven de eettafel maar ook op de meest onverwachte plekken in huis; van hal tot badkamer, van keuken tot kinderkamer. Er zijn nieuwe varianten gebaseerd op de traditionele vormgeving, maar we worden ook verrast door magische verschijningen in de vorm van gro- te bollen of landschapachtige sculpturen. Materialen varieren van glas tot staal en van kristal tot keramiek. Een aantal jaren geleden tijdens de internationale meubelbeurs in Mi- laan werd door een beroemde fa- brikant van kristallen, de trend ge- zet voor de hernieuwde aandacht voor de kroonluchter. Zowel jon- ge, hippe designers als gerenom- meerde namen kregen de vrije hand om nieuwe en kunstzinnige lichtobjecten te maken met Swa- rovski kristallen van soms wel twintig centimeter groot! In een klap speelde de kroonluchter een belangrijke rol in het moderne de sign. Een belangrijke basis ge- dachte die hier aan ten grondslag ligt, is dat de sfeerlamp als een sie- raad van het interieur gezien kan worden. Een andere belangrijke katalysator voor het hernieuwde succes van de kroonluchter is de 'fusion' stroming waarbij klassiek en modern design elkaar ontmoe- ten. Net als in de mode is er op interi- eurgebied ook sprake van 'pret-a- De bloemetjes doen denken aan onkruid dat zich in een snel tempo verspreidt. porter', direct mee naar huis te ne- men en 'haute couture', exclusief gemaakt voor de individuele klant. Exclusiviteit en vakmanschap zijn karakteristiek voor de nieuwe ge- neratie verlichtingsobjecten. Met de hand gemaakt wordt elke lamp uniek en is een waar kunstobject in huis. De kleur waarin de lamp wordt uitgevoerd is bepalend voor de uitstraling. Fuchsia is bijvoor- beeld sprookjesachtig en wit staat symboliek verfijning en puurheid. De liefhebbers van de nieuwe trendkleur zwart kunnen op ver- lichtingsgebied hun hart ophalen. Ook de modetrend Gothic waar zwart een hoofdrol in speelt zien we in het interieur terug. Een ra- venzwarte kroonluchter, met zwar te 'ijspegels' die omhoog wijzen doet denken aan theatrale spook- kastelen. Veel jonge ontwerpers kiezen ver lichting als onderwerp om mee te experimenteren. Zo ook Marieke Rongen. Het experimenteren met materialen en technieken is voor haar een grote inspiratiebron. Daarbij kiest ze voor alledaagse materialen die ze gebruikt in een nieuwe context. Een goed voor- beeld is de lampenkap 'Keramiek' waarbij de vorm van de traditione le lampenkap herkenbaar is maar de uitwerking in gepunnikt kera miek is in dat opzicht weer verras send. Het gebreide patroon geeft een mooie licht- en schaduwwer- king op muren en plafond. Ook ge- inspireerd op de traditionele lam penkap uit grootmoedertijd is de Fringe. Het bijzondere aan deze lamp zijn de bijna twee meter lan- ge franjes die tot op de grond rei- ken. De vorm van de lamp in com binatie met de witte kleur verwijst foto: Perscentrum Wonen naar het verleden, maar door de franjes toch volledig nieuw en mo dern. Een ander bijzondere lichtobject is 'Creepers' van ontwerper Lionel Theodore Dean. Het ontwerp vindt zijn oorsprong in het idee van or- ganische groei. De bloemetjes doen denken aan onkruid dat zich, al hechtend aan de ondergrond (in dit geval de stroomdraden), in een snel tempo verspreid. De naam Creepers refereert niet al leen aan organische groei maar ook naar de Engelse uitdrukking van verbazing: 'jeepers creepers'. I i— w k |i Boonsweg 7 3274 LH Blaaksedijk Tel. 0186 - 601355 Fax 0186 - 604078 Vrijdagavond koopavond Volop gratis parkeren! info@slaapboulevard-kwakernaat.nl \/orctanH wan c| a nPFI www.slaapboulevard-kwakernaat.nl VtMSlClllU VCJII 3ia|C II Een goede nachtrust... dat kan al leen als je slaapkamer voldoende verduisterd is, als het doodstil is, en als je kamer de juiste tempera- tuur en vochtigheidsgraad heeft. Toeval of niet, maar laat dat nu juist allemaal variabelen zijn die dankzij de rolluiken van Harol per fect onder controle kunnen worden gehouden... Om nog niet te spre- ken van de talrijke andere voorde- len van deze kwalitatieve rolluiken in diverse systemen: inbraakwe- rend, duurzaam, hoog bedienings- comfort, esthetische klasse, enzo- voort. Slaapcomfort is een relatief nieu we term waar iedereen de mond van vol heeft. De juiste matras, het ideale hoofdkussen, een verstelba- re lattenbodem het is geen overbo- dige luxe, want tenslotte brengen we gemiddeld een derde van ons leven door in bed. En toch zijn er nog tal van factoren die een gezon- de nachtrust grondig kunnen ver- storen. Maar dankzij de rolluiken van Harol slaap je vanaf nu als een roos! We citeren een slaapexpert: „Je slaapkamer moet een oase van rust zijn, zonder storende geluiden van buitenaf." Allemaal goed en wel, maar toch hebben we er allemaal wel eens last van: een buurman die op zondagochtend het gras maait, een nazomers tuinfeestje dat uit- loopt tot in de late uurtjes, de hond, haan of ezel van de buren die je da- nig op de zenuwen werkt. De rol luiken van Harol zijn dankzij hun geluidswerende isolatiefunctie een uitstekende oplossing! Dit is het resultaat van doorgedreven weten- schappelijk onderzoek en tests. Je kan dus op beide oren slapen! Nog volgens de expert: „De ideale slaapkamertemperatuur moet be- haaglijk aanvoelen, zo rond de 20 graden Celsius." Als het te koud of te warm is, word je onherroepe- lijk wakker. Omdat de rolluiken van Harol zowel warme als koude weersinvloeden tegenhouden, kan de temperatuur in de slaapkamer nooit extreem hoog of laag wor den. Met het gure herfst- en winter- weer in het verschiet, is een extra bescherming tegen regenvlagen, windstoten en vriestemperaturen mooi meegenomen. Bovendien zorgt de verluchting via de sleuven in de lamellen voor een ideale luchtvochtigheid van vijftig tot zestig procent. Nu het weer vroeg donker is, zitten we graag met een veilig gevoel voor het haard vuur of de televisie. Met de zekerheid van de robuuste, dubbelwandige rolluiken voor je ramen en deuren, kan je de doem- scenario's waarbij je hele huisraad wordt meegenomen, rustig uit je geest verbannen. De modellen van Harol kunnen bovendien worden uitgerust met veiligheidsveren, bijkomende slui- tingssystemen en domoticage- stuurde timers om ook bij afwezig- heid te openen en sluiten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 11