kamera,- exj3ness.fi/ schiedam VeeI kritiek op plannen station Schiedam-Kethel ISi i il l B liKl 4 5 6 Ervaring •nKennis SCHIEDAM Rabobank I 70°/i SPARTA - N.E.C. 'Mensen moeten zich vooral niet laten opjagen' FOKfl Wintercircus maakt tent van theater 010284 74 50 EXECUTIEVERKOOP SIX DAY REVIVAL! CORRECT KOOPJES WARENHUIS in verhuizen 6-daagse Rotte rda m Gemeente moet regie op zich nemen a: stad w^seaiiiwiigg® ID'ers aan het werk in onderwijs, zorg en openbare ruimte Extraatje voor chronisch zieken f V Verhuizingen VVinckelaer ASSOBTIWIiNT Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 28 december 2005 12e Jaargang nr 52 De plannen voor een nieuw treinstation in Schiedam-Noord vinden in de stad een sceptisch onthaal. Van verschillende kanten worden veel vraagtekens gezet bij de logica van het sta tion zoals dat nu is voorzien. Ondoordacht en te gierig, is de al- gemene typering van de plannen. in opdracht van de bank Van grote partij I e kwaliteits meubelen originele winkelprijs of tegen elk aannemelijk bod! Voorwaarden GEMEENTEBERKHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Visitekaartje, brief- papier en envelop? www.mercator.nl UW OAlKMlAmJ AHOY1 ROTTERDAM Topwielersport entertainement Rabobank www.zesdaagserotterdam.nl Winckelnr7~^lirM 28*29*30 OPRUIMING] DECEMBER 20% tot GEOPEND tot 21 UUr Deze week in Maasstad Weekbladen Hargasport Nieuwe complex is heel bijzonder Andersen Onbekend werk in de hoofdrol Vrijdag a.s. om 18.00 uur Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. Consumentenbond waarschuwt voor valkuilen zorgstelsel maasstac®\ Gratis afhalen ROTTERDAM OOSTZEEDIJK HOEK ADMIRALITEITSSTRAAT S OIO 403 53 OO eekbladen Wijk- en Bewonersvereniging Spaland is verbolgen over het feit dat zij niet gehoord is over de plan nen met het toekomstige station Schiedam-Kethel. „Het is dat we zelf het benul hadden langs de commissievergadering te gaan waar het plan op tafel is gekomen, anders hadden we nog niets gewe- ten", stelt contactpersoon John Witjes van de vereniging. „Waar- om worden de bewoners van met name Sveaparken en Spaland niet betrokken in de besluitvorming?' Soortgelijke kritiek heeft Groen Links. „Wij krijgen maar een kans om er wat moois van te maken en de gemeente moet de regie hierbij op zich nemen!", schrijft de frac- tie. Volgens Groen Links is er nu al veel voorgekookt door de ver schillende betrokken instanties, en niet altijd in het belang van de Schiedammers die het station moe- ten gaan gebruiken. „De NS heb- ben al bepaald waar de perrons ko- men en de RET wil niet dat de trams tot stilstand komen in de reeds jaren geleden aangelegde tunnelbak." Net als Groen Links vindt ook de fractie van D66 dat de Schiedamse volksvertegenwoordiging meer in- breng moet hebben bij realisatie van de plannen. De fractie gaat er van uit dat het station op de agenda komt in een volgende vergadering van de raadscommissie Ruimte en Verkeer. Want B&W heeft, zo bleek op een presentatie aan de bewuste com- missie, een keus gemaakt te heb ben voor aanleg van station Schie dam-Kethel ten noorden van de 's- Gravenlandseweg, ter hoogte van de Joppelaan. Daarop is veel kri tiek. D66 wijst op de noodzaak die dan ontstaat om de tram de 's-Gra- venlandseweg te laten kruisen. Dit zal ongeveer twaalf keer per uur het verkeer op de drukke ontbin- dingsweg stilzetten. D66 stelt de voorkeur te geven aan de zogenaamde ZO-variant, waar- bij de tram ten zuiden van de 's- Gravenlandseweg blijft. „Tram- halte en station zullen dan nauwer met elkaar verbonden zijn, de vei- ligheid van personen kan met rela- tief eenvoudige maatregelen goed worden gewaarborgd." Groen Links noemt nog andere na- delen van de Noord-Westvariant die de voorkeur heeft van B&W: „Het stationsplein doet een groot beslag op de nu nog groene ruimte; van een echt plein zal geen sprake zijn, het is in feite niet veel meer dan een parkeerplaats voor auto's en trams; bebouwing tussen de Joppelaan en de Poldervaart (die is voorzien ter vergroting van de so- ciale veiligheid) zal de kwaliteit van het plein niet verbeteren en vormt een direct gevaar voor het toch al onder druk staande Polder- vaartgebied." De wijk- en bewonersvereniging heeft ook zo zijn bedenkingen te- gen de uitvoering van het station. „De Nederlandse Spoorwegen staan een sobere uitvoering van het station voor", aldus de bewoners vereniging. „Wij zien daarin een bedreiging: het station kan alleen een succes worden als de gebrui- kers op een snelle, veilige en com- fortabele wijze via station Kethel kunnen reizen." Verder is nog veel onduidelijk waar het gaat over de treinen die op station Schiedam- Kethel zullen stoppen. Groen Links: „Welke reizigers wil men bedienen en hoe? Het station zal alleen dan een meerwaarde hebben als het echt een alternatief is voor vervoer met de eigen auto." ;1 xj&ifmir «Wh-:t K J donderdag ^^0 vrijdag ^^0 zaterdag januari ^^O januari januari Bankstellen diverse modellen in leer en stof hoogwaardige natuur materialen. Kasten vervaardigd in eiken, teak en massief Salontafels, stoelen en fauteuils Minimaal 50^0 KORTINGopde Geen handelaren Alleen contante betalingen Cash and Carry concept De executieverkoop vindt plaats op het adres Partyhal in Finity, 's-Gravenlandseweg 397 te Schiedam. Bij Pompstation Total, nabij afrit I I Schiedam centrum. Verkoop start van 10.00 tot 18.00 uur. goed aan om te controleren of hij een contract heeft met de huidige (of nieuwe) verzekeraar. Want de verzekeraar heeft het recht om klanten naar de specialist of het ziekenhuis te sturen waarmee zij de gunstigste overeenkomst heb ben. Wie daarvan wil afwijken, moet mogelijk een eigen bijdrage betalen. „Wij krijgen veel vragen over het eigen risico", meldt Van der Laan. „Bij sommige verzekeraars scheelt het slechts een paar euro per maand in premie om een eigen risi co van 500 euro te hebben. Dan loont het niet echt." Van der Laan hoopt dat er verzekerden gaan overstappen, omdat ziekteko.sten- verzekeraars anders niet geprik- keld worden om een goed product te bieden. Hoe dan ook, een keuze moet er worden gemaakt. Want wie per 1 januari onverzekerd rondloopt, wacht een forse boete. SCHIEDAM - De Gemeente Schiedam heeft met de Stichting Interkonfessioneel en Katholiek Onderwijs SIKO (7), de Franken- land-groep (21) en de IRADO (ONS-groep) (12) overeenkom- sten gesloten yaardoor in totaal veertig werknemers op gesubsidi- eerde banen een regulier dienstver- band krijgen. De gemeente geeft hiervoor een eenmalige loonkos- tensubsidie van bijna 2,7 miljoen. Hiermee wordt door de gemeente de meerjarige subsidieverplichting voor deze Schiedamse werkne mers op Vangnetbanen en Door- stroombanen (voormalige ID-ba- nen) afgekocht. De gemeente zet hiermee het vorig SCHIEDAM - Het college wil iets extra's doen voor mensen met een minimuminkomen die een chroni- sche ziekte of handicap hebben. Deze groep heeft vaak te maken met extra kosten, zoals een hogere telefoonrekening, voedingsmidde- len en klusjes die rondom het huis gedaan moeten worden. Daarom heeft het college besloten dat men- sen die behoren tot de doelgroep in aanmerking komen voor een tege- moetkoming van driehonderd euro op jaarbasis. Iemand behoort tot de doelgroep als hij een minimumin komen heeft en een arbeidsonge- schiktheidsuitkering ontvangt, of een indicatie heeft voor een of meerdere vormen van AWBZ-zorg of een indicatie voor een voorzie- ning in het kader van de Wet voor- zieningen gehandicapten (WVG) of een indicatie voor een gehandi- captenparkeerkaart. Huishoudens met een bijstandsuitkering waar- van bij de gemeente bekend is dat een of meer van de gezinsleden voldoen aan de voorwaarden ont- vangen de tegemoetkoming van- zelf op hun rekening. Huishoudens met een ander minimuminkomen kunnen vanaf 1 maart volgend jaar een aanvraag indienen voor de te gemoetkoming. Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 42612 24 I Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hwiwlllke.nl jaar ingezette beleid door. Hier- door zal de werkgelegenheid van veertig medewerkers op gesubsidi- eerde banen worden gegarandeerd doordat hun dienstverband wordt omgezet naar een regulier dienst verband dat volledig voor rekening en verantwoording komt van de werkgever, zonder verdere ge- meentelijke verplichtingen in de toekomst. Voor het college van Schiedam is doorstroom vanuit gesubsidieerd werk naar regulier werk een van de speerpunten. De betrokken werk- gevers willen daarnaast ook blij- ven investeren in nieuwe werkge legenheid voor werknemers op ge- subsidieerde banen. Met de ge meente zullen hierover afspraken worden gemaakt. Het doel hiervan is om mensen zonder werk via een opleidingsplan en gesubsidieerde banen te laten doorstromen naar regulier werk. Om een aantal zaken zeker te stel- len heeft de gemeente met de be trokken werkgevers overeenkom- sten gesloten voor de duur van vijf jaar. Deze overeenkomsten eindi- gen op 1 januari 2011. Hierin is overeengekomen dat de eenmalige loonkostensubsidie in een door de werkgever te beheren fonds wordt gestort. Vanuit dit fonds zullen de werknemers betaald worden. Het fonds is alleen bestemd voor de be- taling van de loonkosten van de betrokken medewerkers. Mochten na 1 januari 2011 nog middelen in het fonds resteren dan zullen deze worden geinvesteerd in een nog nader met de gemeente overeen te komen werkgelegenheidsproject. IMffrtn) wonen in eigen stijl REGIO - Per 1 januari 2006 gaat er op het gebied van de ziekte- kostenverzekering veel verande- ren. Grote vraag is alleen: wat? Het jaar is bijna om, maar de on- zekerheid is er niet minder om. Verzekeraars manen hun klan ten tot snelle beslissingen, maar de Consumentenbond zegt: 'Laat je niet gek maken'. „Men- sen moeten zich vooral niet laten opjagen." Begin volgend jaar is het verschil tussen ziekenfonds en particulier verdwenen. Zowel de benaming als het soort verzekering behoort dan tot het verleden. Ze maken plaats voor de basisverzekering, ongeacht of iemand nu drie mil joen op de bank heeft staan of drie mille in het rood. De hoogte van de basisverzekering wordt vastgesteld door de regering en is voor ieder- een even hoog. De totale basispre- mie bedraagt per jaar rond de 1080 euro. Maar dit is exclusief aanvul- lende verzekeringen. Daarom kunnen mensen met een klein inkomen zorgtoeslag aanvra- gen bij de Belastingdienst. „Wie deze toeslag voor 1 november heeft aangevraagd, is redelijk ze ker van een tijdige uitbetaling", legt Van der Laan van de Consu mentenbond uit. Maar mensen die dat nog niet hebben gedaan, zijn niet verloren. „Tot april 2007 kun nen burgers met terugwerkende kracht zorgtoeslag over 2006 aan- vragen. Als het inkomen lager is dan verwacht, is het mogelijk om met terugwerkende kracht extra zorgtoeslag te krijgen. Wie meer heeft verdiend dan verwacht, moet echter zorgtoeslag terugbetalen." Begin december hebben mensen een aanbod van hun verzekeraar in de bus gekregen. Dit aanbod ligt het dichtst bij de huidige verzeke ring. De Consumentenbond waar schuwt echter voor te snel tekenen. ..Want iedereen heeft tot 1 maart 2006 de tijd om het aanbod te ac- cepteren of over te stappen naar een andere verzekeraar. Zonder dat je onverzekerd rondloopt. Wie nu al zijn handtekening zet, zit voor een jaar aan de afspraak vast." Een van de voordelen van het nieu we systeem is dat mensen makke- lijker van maatschappij kunnen veranderen. Bij wijze van spreken ieder jaar. Toch zit er een addertje onder het gras. Want al mag nie- mand meer geweigerd worden voor de basisverzekering, een ver zekeraar mag iemand wel weige- ren voor een aanvullende verzeke ring. Vooral mensen die al iets mankeren, moeten goed de kleine lettertjes lezen. Ook kan het zeer lonend zijn om de polis voor de aanvullende ver zekering eens goed onder de loep te nemen. Want heeft het nu echt zin voor een dame van in de 70 om verzekerd te zijn voor extra kraam- hulp? Aan de andere kant kunnen mensen juist onvoldoende verze kerd zijn voor zaken die ze wel no- dig hebben. Er zijn twee soorten polissen in omloop: de naturapolis en de resti- tutiepolis. Op grand van een motie van Eerste Kamerlid Paula Swen- ker (WD) zijn verzekeraars ver- plicht om beide polissen aan te bie den aan hun verzekeraars. Praktijk zal zijn dat de restitutiepolis meer in trek zijn bij mensen met een roy- aal gevulde portemonnee, voor- heen de particulier verzekerden. Nadeel van de restitutiepolis is dat mensen de rekening, via de zorg- verlener, zelf op de mat krijgen. Vervolgens is de (gedeeltelijke) te- ruggave een kwestie tussen klant en ziektekostenverzekering. Voor- deel van de restitutiepolis is dat de klant bij iedere arts of specialist te- recht kan zonder extra kosten. Bij de naturapolis hoeven mensen de rekening niet zelf voor te schie- ten. Voor veel verzekerden is dat een onhaalbare kaart. Overigens hoeft de klant niet van huisarts te veranderen als hij voor een natura polis kiest. Wie een favoriete spe cialist heeft, doet er overigens wa kbI a U HI Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plus Woudhoek Geuzenplein 7 Plus C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersverenioinu Schiedam-Oost Boertiavelaan 79 Drop-it J Lange Kerkstraat 86

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1