maasstad uitgaans agenda Subtiele humor in herkenbare komedie 'In Good Company' if riaassta< i maasstad puzzel Win een Sennheiser hoofdtelefoon! 0909 - 50 10 699 [fWD©( Unieke lezersaanbieding V 3-daagse minicruise vanaf slechts €47,- p.p. 1 MNla I L I I A weekbladen Met gratis upgrade naar 2-persoons binnenhut door Vincent Wernke Bedrijfsovernames zijn heel gewoon. Bedrijven moeten anders, groter en vooral goedkoper produceren. In de komedie 'In Good Compa ny', nu verkrijgbaar op dvd, staat de botsing tussen de ou- de en de nieuwe manage- mentstijl centraal. De snelle, doordachte manier van za- kendoen, versus gevoel en hart voor de zaak. Een realis- tische en ingetogen komedie van Paul Weitz, die eerder onder meer 'American Pie' en 'About a Boy' maakte. T 5 Zo doet u mee! y Woensdag 4januari 2009 Weena Zuid 33, ROT TERDAM Sound Architecture. 13 jan; 23.00- 03.00 Mr BAG presents BUMpy*. Een sexy en soulful 'underground' avond voor BUMs (muzikale zwervers) waarin de grenzen van diverse muziekstijlen worden verkend en verlegd. Met Mr. Bag. DJ Cream and friends en MC TruusTrendy. 19jan; 21.00-03.00 Discotheek-Podium-Cafe-T erras Plan-C, Slepersvest 1, ROTTER DAM Clash of the Coverbands. De voorron- des van de coverwedstrijd van Neder- land zijn weer begonnen! Vanavond weer in Plan C, eind van het jaar de winnaar weer in Paradiso? 13 jan- Huphter. Een stomende rock-cover band uit het oosten des lands. Van NERD tot the White Stripes, als het maar rockt en grooved. 14 jan Dizzy, 's-Gravendijkwal 129, ROT TERDAM Dizzy Jazz Orchestra from Bach to Ba- sie. O.l.v. Rene Stegman. 15 jan; 14.30 DizzySessie. t/m 23 jan (beh. zo di wo do vr za); 22.00 Peter Beets trio. Jazz met Peter Beets piano, Frans van Geest contrabas en Gijs Dijkhuizen drums. 17 jan; 22.00 Auratones. Jazz met Rolf Delfos alt/te- norsax, Peter Broekhuizen baritonsax/ fluit, Marcel Reijs trompet, Erwin Hoorweg keys. Tjeerd van Zanen gi- taar, Arthur Lijten drums en Boude- wijn Lucas bas. 18 jan; 22.00 Doelencafe, Schouwburgplein 52, ROTTERDAM Flamencoconcert. Flamenco-ensem bles Rotterdam Academy for World Music. 15 jan; 14.30 Sorgh Hoop, Schiedamse Vest 91- 93, ROTTERDAM Salsa. Dansen op salsa, merengue, zouk en bachata. Met dj's Rojo, alfre- do en Caliente. Gratis salsaworkshop (22.45 23.15 uur). t/m 31 mrt (beh. zo ma di wo do za); 22.45-04.00 Worldmusic Latin 70's/80's. Dansen op muziek van DJ Caliente. t/m 25 mrt (beh. zo ma di wo do vr); 23.00-04.00 Theater Cafe Floor, Schouwburg plein 28, ROTTERDAM Hou je vast (2+). Zingend en vertellend neemt Ageeth de Haan het publiek mee naaroma's verjaardag. 15 jan; 11.00 Worm, Achterhaven 148, Rotter dam Tone Dailing Attica I Brok, Van Deuren. Deeters en Zuydervelt. Een avond met twee zeer verschillende be- naderingen van Improvisatie en een korte maar gedenkwaardige multime dia performance. 13 jan; 20.30 Nutters, Harries, Habbestad special guest. Deze groep is een onderzoeks- project naar de scherpe randjes op het snijvlak van semi-gei'mproviseerd en halfgestructureerd spelen. Wat je krijgt als je de Noorse post-Ornette Coleman jazz afroomt; een fantasierijk .abstract klinkende bassist, die volkomen zijn eigen weg zoekt. 18 jan; 20.30 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM RPhO: Berg, Verbey en Schumann. Rotterdams Philharmonisch. Dirigent: Markus Stenz. Klarinet: Sjef Douwes. Met: Berg-Pianosonate; Verbey-Kla- rinetconcert (wereldpremiere); Schu mann - Derde symfonie Rheinische. 19.15 uur Emile Wennekes interviewt Sjef Douwes en Theo Verbey. 19.30 uur inleiding voor jongeren van 11 t/m 16 jaar met een Verkenner II a. 13 jan; 20.15 Lunchconcert. Rotterdam Philharmo nisch Orkest. Dirigent: Nikolai Alexeev. Sjostakovitsj - Delen uit Vier- de symfonie. 18 jan; 12.45 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Eduard Flipse Zaal Dig d'Diz. Het eigenzinnige en dyna- mische Dig d'Diz bestaat uit bariton- saxofonist Jan Menu, gitarist Maarten van der Grinten en bassist Jan Voogd. I.s.m. Stichting Jazz International Rot terdam. 13 jan; 20.30 Kamermuziek met Kees Hulsmann. M.m.v. leden v.h. Rotterdam Philhar monisch Orkest. Met: Mozart - kamer muziek voor strijkers en piano. 14 jan; 20.30 Qawwal Bahauddin party. Als kind uit een muzikale familie waarvan de wortels teruggaan tot de veertiende eeuw, is een van de belangrijkste verte- genwoordigers van de oorspronkelijke traditie van de qawwali, het traditione- le soefisch-islamitische lied. 19 jan; 20.30 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Grote Zaal Rotterdams Kamerorkest. Het eigen Rotterdams Kamerorkest, o.l.v. Con rad van Alphen, geeft in een notendop een overzicht van een paar belangrijke ontwikkelingen in de twintigste en vroege eenentwintigste eeuw. M.m.v. John-Edward Kelly - saxofoon. Jeths - Arcate; Kox - Face to face; Vasks - Strijkkwartet nr.3. 12 jan; 20.15 uur Limburgs Symphonie Orkest. O.l.v. Ed Spanjaard. Met Liza Ferschtman (viool). Wagenaar - Ouverture De Ge- temde Feeks; Tsjaikovski - Vioolcon cert; Brahms - Tweede Symfonie. 14 jan; 19.30 Groot Johann Strauss Gala met ballet. Het nieuwe jaar wordt feestelijk inge- luid met het Grote Strauss Nieuwjaars- gala. Het Strauss Festival Orkest onder leiding van Lev Liaj brengt een pro- gramma met de wereldberoemde mar- sen, walsen en polka's uit de Weense keizertijd. 15 jan; 20.15 Orchestra of the Age of Enlightenment en Cappellq Amsterdam. O.l.v.Gustav Leonhardt. Prachtwerken van Henry Purcell met hulp van fantastische Ne- derlandse en Engelse solisten: Johan- nette Zomer - sopraan, Michael Chance - altiis, Charles Daniels - tenor. Maar ten Koningsberger - bariton en Harry van der Kamp - bas. Purcell - Hail bright Cecilia, Welcome to all the pleasures en Now does the glorious day appear. 16 jan; 20.15 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Jurriaanse Zaal Latin Vocal Explosion. Door Cubop City Big Band. Samen met de Antilli- aanse zangeres Izaline Calister en het Braziliaans-Nederlandsefenomeenvan de band Zuco 103, Lilian Vieira, zal deze 20-koppige band de Doelen op zijn kop zetten. 14 jan; 20.15 Beaux Arts Trio. De reeds vorig jaar beproefde succesformule van een hele dag in het teken van een deel van het oeuvre van een componist begint dit seizoen met een prachtige dag in drie delen rond Schuberts Pianotrio's. 15 jan; 11.00. 14.00 en 15.00 Takacs Quartet. Het ensemble dat der- tig jaar geleden ontstond aan de Franz Liszt Academie in Boedapest heeft in al die jaren ook al menige prijs gewon- nen. Mozart - Strijkkwartet nr. 19 in C 'Dissonanten'Borodin - Strijkkwartet nr.2 in D 'Nocturne', en Schubert - Strijkkwartet nr,14indD810 'Der Tod und das Madchen'. 17 jan: 20.15 Concert- en congresgebouw de Doe len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Willem Burger Zaal Djura en Imetlaa - Berber Festival, l.h.k.v. het Rotterdams Berber Festival kunt u kennismaken met de Noord- Afrikaanse berbermuziek, de Ama- zigh-muziek. 14jan; 19.45 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM 11 Barbiere di Siviglia (Rossini). De Duitse regisseuse Anette Leisten- schneider transformeert deze opera tot een cabareteske en komische voorstel- ling met een jaren-vijftigsausje. Stich ting Internationale Opera Producties. 12 jan; 20.15 Dede le taxi. Dede schuwt de dag. Hij rijdt alleen 's nachts in zijn taxi en heeft daar zo zijn redenen voor. Over- dag besteedt hij zijn tijd aan iets an- ders, aan iemand anders. Iemand waar- mee hij een zeer sterke band heeft en voor wie hij graag wil zorgen. Regie: Paul Koek. 14 jan; 20.15 Sweetheart Come. Hallucinerende zee- mansballade van operamaker/compo- nist Mariecke van der Linden en tekst- schrijver Marjolein Bierens. In Swee theart Come wordt de bemanning ver- tolkt door zes musici die acteren en zingen, terwijl de sirenen worden ge- speeld door twee operazangeressen. 19 jan; 20.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Lange Frans en Baas B. Een hiphop- tocht door een landschap van lrefde, pijn, verdriet, geluk, hun muziek en hun vriendschap.In februari 2005 won het duo een Edison voor het album Su- pervisie. Een maand later kregen ze de 3FM Award voor de single Zinloos. 12 jan; 20.00 De Wereldband: Lekker warm (repri se). Zes weergaloze muzikanten, mu ziek uit alle windstreken en eigen com- posities. Swingende nummers, gekke scenes en heel veel muzikaal vakman- schap. Sinds het voorjaar van 2003 is Karel de Rooij (Mini van Maxi) artis- tiek adviseur en regisseur van De We reldband. 18 jan; 20.00 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Music For Speakers Amplified. Neder- lands label en producerscollectief dat akoestische en elektronische experi- menten combineert, waarbij invloeden uit o.a. de jazz, ambient, electro en dancemuziek samensmelten. 12 jan; 22:30 Joey Calderazzo. Een van de meest ei- gentijdse solisten speelt van zijn nieu we album Haiku. Het ideale concert voor alle jazzpianoliefhebbers. 13 jan; 21.00 Eric Vloeimans Fugimundi. Presenta- tie van de nieuwe cd Summersault van het trio Fugimundi met Eric Vloei mans. Bezetting: Eric Vloeimans - trompet; Harmen Fraanje - piano; An ton Goudsmit - gitaar. 14jan;21.00 Nu Moon Laboratory. Tweewekelijks evenement met muziek- en beeldexpe- rimenten, gehost door een vast team van vj's, dj's en muzikanten. I.v.m. het IFFK vindt Nu Moon Laboratory in ja- nuari in twee opeenvolgende weken plaats. t/m 16 jan (beh. zo di wo do vr za);20.00-23.30 Fiets. Door Palinckx i.s.m. Peter Win- nen en Tg. Drieons. Muziektheater over de innige driehoeksverhouding tussen wielersport, media en commer- cie. Fiets is een fysieke compositie voor spelers, strijkers, hoorn. elektro- nica, camera's en machines. 18 jan; 20.30 Lefties Soul Connection. Harde onge- polijste instrumentale funk en soul aan- gevuld met moderne invloeden uit de hiphop en breakbeat, waardoor de broeierige mix ontstaat waarmee deze band inmiddels een internationale live- reputatie heeft opgebouwd. 19 jan; 22: 30 Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Cantatedienst. Laurenscantorij o.l.v. Wiecher Mandemaker, met Hieke Meppelink - sopraan, Annette Vermeu- len - alt, Arco Mandemaker - tenor en Jan Douwes - bas. Met werk van Jo hann Sebastian Bach, Jan Pietersz. Sweelinck en Melchior Franck. 15 jan; 19.00 Hoflaankerk, Hoek Hoflaan/Oude Dijk, ROTTERDAM Orgelconcert. Gottfried Drywa, orgel. 18 jan; 12.30 Baja Beach Club, Karel Door- manstraat 10-12, ROTTERDAM Champagne Night. Iedere donderdag gratis champagne voor alle dames! t/m 24 feb (beh. zo ma di wo vr za); 22.30 Ladies Night. Iedere zondag gratis cocktails voor de dames! t/m 26 feb (beh. ma di wo do vr za); 22.30 Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Stefan Schill Bluesband. Rhythm Blues uit Nederland. 14 jan Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM Paul Elstak Birthday Weekend. Hard core. Line-up: Paul Elstak, D(IT), Di- one, Endymion, Evil Activities, Neop hyte, Outblast, Panic, MC Ruffian, Bad Boyz, Darkraver, Rob MC Joe, Stanton, The Viper and Yves. 14 jan; 23.00 Tea Time Funk. De eerste en enige funk- en soulmiddag van Rotterdam. Zoals altijd neemt DJ Bootsy Paul je mee terug in de tijd op een rookvrije dansvloer! 15 jan; 14.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Theater Cafe Slik. De Slik is het logische gevolg van een steeds breder uitgedragen electro- nisch eclectisme in de muziek. Elke week weer zullen dj-residenten het bre- de pallet van de hedendaagse dansmu- ziek aan bod laten komen. Live, elec tro, nederhop, classics, house, rock, funk, minimal, breakz. etc. t/m 23 feb (beh. zo ma di wo vr za); 22.00 The Crib. De altijd funky woensdag- avond met DJ Chuckie, Madstyle of Sir Edward, t/m 25 jan (beh. zo ma di do vr za); 24.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, theater Dreadlock Pussy. Nu-Metal. Support: Mindscan en Mindfold. 13 jan; 21.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Hipsters. 14jan; 23.00-06.00 cx63 In 'About a Boy' Het regisseur Paul Weitz ook al zien meer verfijndere humor in de vingers te hebben en met 'In Good Company', waarvoor hij ook het scenario schreef, heeft hij dit verder verfijnd. De humor is heel subtiel in dit herkenbare verhaal verwerkt. Geniet tijdens deze 3-daagse minicruise van de luxe, het entertainment en de heerlijke maaltijden aan boord van onze comfortabele cruise- ferries. Er zijn verschillende restaurants, bars en lounges met zeezicht. 's Avonds bent u welkom in de gezellige Columbus Club (met live muziek en entertainment), het casino, de discotheek, de Admiral Pub en bioscopen. In de Noord-Engelse stad Newcastle is het een lust om te winkelen, interessante musea te bezoeken of een boeiende stadswandeling te maken. Thema Mini Cruise In januari is het thema 'Supersale': zowel de winkel aan boord als alle winkels en warenhuizen In Newcastle houden grandioze uitverkoop. Voor de romantici onder u is de Valentijnmaand februari de beste tijd om mee te gaan: het thema aan boord is dan 'Romance'. Programma Dag 118.00 uur vertrek van IJmuiden naar Newcastle. Dag 2:09.00 uur aan- komst in Newcastle. Bustransfer naar het centrum. Hele dag ter vrije besteding. Om 16,15 uur bustransfer naar de terminal. Om 17,30 uur vertrek van Newcastle naar IJmuiden. Dag 3:09.30 uuraankomst in IJmuiden. Vertrekdata Dagelijks van 1 januari t/m 31 maart 2006 (m.u.v. 23 t/m 29 januari om de dag). Speciale aanbiedingsprijs 47,- per persoon. Inbegrepen - Retourovertocht IJmuiden-Newcastle in 2-, 3- of 4-pers. binnenhut douche/toilet. - Bustransfer terminal-centrum Newcastle v. v. - Reisinformatie met boekje over Newcastle. Toeslagen, per persoon - Brandstoftoeslag13,-. - Vertrek op vrijdag of zaterdag uit IJmuiden 9,-. Reserveren - Boek online via www.minicruise.nl/mw of bel DFDS Seaways via 0255 54 66 66 o.v.v. reiscode MW. Info - Kijk voor voorwaarden, extra's en informatie op www.minicruise.nl/mw. - Reserveringskosten 15,- per boeking, deze vervallen bij online reservering. - ANVR voorwaarden zijn van toepassing. - Informatie en tarieven zijn onder voorbehoud van omissies en drukfouten. maass' witkbladi In een van de eerste scenes van 'In Good Company' zit advertentie- verkoper Dan Foreman (Dennis Quaid) aan tafel met de eigenaar van een groot bedrijf. De hotshot zegt dat hij niet meer wil adverte- ren in het populaire Sports Maga zine omdat zijn zoon gelooft in an- dere vormen van publiciteit zoe- ken. Foreman, overtuigt van de kwaliteit van zijn product, doet niets anders dan een exemplaar van het blad op tafel leggen. „En ik stuur u elke keer het nieuwste nummer op tot u wel wilt adverte- ren", voegt hij daar nuchter aan toe. Foreman is hoofd van de adverten- tieafdeling van Sports Magazine. Een man van de oude stempel wiens aanpak werkt, gezien het enorme succes van het blad. Van de een op de andere dag wordt het bedrijf echter overgenomen door zakenman Teddy K. Vanaf dat mo ment is synergie het toverwoord. Hele pagina's worden verkocht aan andere bedrijven van Teddy K. en andere adverteerders worden benaderd op een manier die Fore man niet past. Zo wordt een klant van hem gedwongen in de VIP- box bij een popconcert plaats te nemen, terwijl Dan hem voorheen altijd meenam naar basketballen. Op de gewone tribune, zoals die klant wilde. De ellende voor Dan dient zich aan op het moment dat hij een zwan- gerschapstest in de prullenbak vindt. Even vreest hij dat een van zijn dochters zwanger is, maar het blijkt zijn vrouw (Zena Grey) die een kindje verwacht. Ondertussen belandt hij op zijn werk op het tweede plan, omdat zijn aanpak opeens achterhaald lijkt. Hij krijgt broekie Carter Duryea (Topher Grace) als chef boven zich. Carter is de belichaming van de nieuwe wind die door het bedrijf waait; een snelle reclamejongen die me- teen een deel van het personeel op straat zet. Hij ontslaat ze niet, maar laat ze gaan'. Zo succesvol als hij lijkt in zijn werk, zo'n chaos is zijn prive-le- ven. Zijn vrouw kondigt hun schei- ding aan omdat hij blijft benadruk- ken dat hij kinderen van haar wil, terwijl zij hem tijdens hun tweede afspraakje al had laten weten geen kinderen te willen. In Dan's gezin ziet Carter wat hij ook zou willen hebben, zonder dat hij dit uit- spreekt. Dat, en zijn ervaring bin- nen het bedrijf, is waarschijnlijk de reden waarom Dan als een van de weinigen de ontslaggolf ontloopt. In Good Company' zit vol met dit soort tegengestelde momenten, zo wel op familiegebied als binnen het bedrijf, waar de aanpak van Carter bepaald niet succesvol blijkt. Zo koopt Carter een prachti ge nieuwe Porsche, die hij vrijwel onmiddellijk in elkaar rijdt en de hele film door beschadigd rond- rijdt. Ondertussen bloeit er iets moois op tussen Carter en een van de twee tienerdochters van Dan, Alex (Scarlett Johansson). Uiteraard wordt dit voor papa verzwegen, al komt het uiteindelijk onvermijde- lijk uit. Carter en de twee keer zo oude Dan zijn tegenpolen, in alle opzichten. En juist die botsing, die in alle opzichten sterk is uitge- werkt, maakt 'In Good Company' tot een boeiende film. De film wordt verkocht als komedie en be- vat ook een groot aantal geslaagde grappen. Deze zijn echter een stuk subtieler dan je op voorhand zou verwachten, zeker van de man die eerder onder meer de platte tiener- komedie 'American Pie' regisseer- de. In 'About a Boy' liet Paul Weitz ook al zien meer verfijndere humor in de vingers te hebben en met 'In Good Company', waarvoor hij ook het scenario schreef, heeft hij dit verder verfijnd. De humor is heel subtiel in dit herkenbare verhaal verwerkt. Daardoor is 'In Good Company' een sterke kruising ge- worden tussen satire over het mo derne bedrijfsleven en een familie- komedie. Met Dennis Quaid, Top her Grace en de altijd mooie Scar lett Johansson heeft Weitz ook een prachtige cast tot zijn beschikking. Aan de bioscopen ging 'In Good Company' vrij geruisloos voorbij, maar gelukkig is er nu de herkan- sing op dvd om deze prachtige film alsnog te zien. telwoord hoorbaar eten gespuis bronwater houding strik succesvolle sporter jonge vrouw roem idee 3 tijdvak 6 spijkeibroek kleding- stuk grond- soort naaldboom verbod kaarsenpit bloem groente verbruikt Aziatische vrouw Aziaat uitgeiaten 6 hartstocht pijnlijk ongemak jengelen 4 vruchten- nat tik bijbelse priester kroon voorzetsel T grit 7 verrot hout vruchten- brij gemeen- schappelijk T T traag erfelijke stof onder- zo^ks- insttuut trendy diet oritmoeten trekdier T Iaks 2 klipgeit 1 schimpdicht Een streling voor de oren is deze PX 100 van Sennheiser met een schitterende geluidskwaliteit. Geschikt voor alle draagbare spelers, waaronder mp3 en cd. De hoofdtelefoon is opvouwbaar, waardoor makkelijk opbergbaar en wordt geleverd met een opbergdoosje. Kijk voor meer informatie op www.sennheiser.nl of bel 036-535 84 84. QT] SENNHEISER Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 4 t/m dinsdag 10 januari 2006 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 i 2006 - puzzel en win services V# Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De oplossing uit nummer 45 is: haven. Een hoofdtelefoon RS PX 100 van Sennheiser is gewonnen door A. Jolie, Barendrecht; E. Keasberrij, Delft; E. Bomius, Dordrecht; E. Hei-Wuner, Dordrecht; B. Koops, Dordrecht; A. Mous, Dordrecht; L. Weda, Dordrecht; A Verheij, Hellevoetsluis; M. Vermeer, Maassluis; A. van Doom, Poortugaal; H. Dekker, Rhoon; W. Arbman, Rotterdam; T. Dirks-Leeflang, Rotterdam; W. Montijn, Rotterdam; Y. Post, Rotterdam; M. Buckers, Schiedam; R. Matena, Schiedam; M. Warbout, Strijen; W. Assenberg van Eijsden, Tinte; H. Joosten, Vlaardingen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 13