maasstad 50.000 kilometer kriskras door Afrika in een Eendje SIX DAY REVIVAL! Rabobank 6-daagse Rotterdam Werk aan de Van Haarenlaan Takken- middag Nieuwjaarsconcert met werken van Schubert 'We willen laten zien datAfrika geen verloren continent is' Dief wenst gelukkig nieuwjaar Mangewond na overval Hond komt om bij brand weekbladen AHOY1 ROTTERDAM maasstad weekbladen SCHIEDAM ROTTERDAM - Het lijkt compleet gekkenwerk: een tocht van 50.000 kilometer kriskras door Afrika met twee fel oranje 'Lelijke Eendjes'Rotterdammers Ar- noud de Vroomen en Frans Bruens durven die uitdaging echter wel aan. Ze hebben hun banen opgezegd en stap- pen eind januari in hun auto's om, samen met een Neder- landse camerajournaliste, re portages over succesvolle Afrikanen te maken. Bruens: „We willen laten zien dat Afrika geen verloren conti nent is, in tegendeel zelfs." SCHIEDAM - Spirituele Vereniging Harmonia ontvangt don- derdag 5 januari Martin Reul die waarnemingen doet aan de hand van een dierbare overledene. Aanvang is 19.45 uur en de toegang is vijf euro. De avond wordt gehouden in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Qi Gong De Wissel Harpe Davids Graauwe Hengst Levenskunst Mantelzorgcafe Liduina maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl www.zesdaagserotterdam.nl MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO AJTiA SCHIEDAM - ONS start maandag 9 januari in op- dracht van de gemeente met omvangrijke reconstructie- werkzaamheden aan de Burgemeester Van Haaren laan. Het gaat om het ge- deelte ter hoogte van de Loeffstraat tot aan de Johan Braakensiekstraat. De Burgemeester van Haar enlaan wordt 'autoluw' ge- maakt door het huidige aan- tal van twee maal twee rij- stroken terug te brengen tot twee maal eenrijstrook. Ook worden verkeersregelinstal- laties verwijderd. Daarvoor in de plaats komen ver- keersdrempels en er wordt een vrijliggend fletspad ge- creeerd. De huidige wegver- zakkingen worden door een nieuwe asfaltverharding ge- egaliseerd. De secundaire wegen worden grotendeels ongemoeid gelaten. Het werk wordt in twee fa- sen opgedeeld. Fase 1 betreft de afsluiting van de Burge meester Van Haarenlaan, gedeelte tussen Loeffstraat en Minister Donkerstraat van 9 januari tot 20 februa- ri. Fase 2 betreft de afslui ting van de Burgemeester Van Haarenlaan, gedeelte tussen Minister Donker straat en Johan Braaken siekstraat van 20 februari tot en met 31 maart Wegomleidingen tijdens fa se 1: vanaf Nieuwlandplein omleiding via Nieuwe Dam- laan-Vlaardingerdijk-Alei- dastraat-Burg. Knappert- laan-Nieuwe Haven-Broers- vest naar Plein 40/45 en vice versa; Vanaf Horvathweg melding afsluiting en advies voor Schiedam Noord via's Gravelandseweg; Er wordt niet gewerkt in de avond- uren, in weekenden of op feestdagen. Naar verwach- ting zijn de werkzaamheden 7 april gereed. SCHIEDAM - Natuurcen- trum de Boshoek is ieder tweede zondag van de maand open met een thema- dag over 'Natuur in de buurt'. Dit keer wordt er een 'Takkenmiddag' geor- ganiseerd waarin Ben van As aan de hand van takken bomen leert te herkennen in de winter. Natuurcentrum De Boshoek is te vinden aan het Bospad 3, tussen Bachplein en Har- reweg. Er wordt uitleg gege- ven om 14.00 en 15.00 uur, terwijl het centrum van 13.00 tot 16.00 uur open is. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: blad.nl bezorgingmaasstad@rotterdamsdagi Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 CHEF VERKOOP: B. van Dongen Telefoon 06 53 786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VPadvertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 0104004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur Woensdag 4januari 2006 xq52 Westvestkerk gezegend met prachtige akoestiek door Frank Willemse SCHIEDAM - Muzieklief- hebbers weten het al langer: Schiedam heeft een prachti ge muziekzaal. In een kerk aan de Westvest, pal tegen- over molen De Walvisch, waar al vele muzikanten die later ster zijn geworden heb- ben opgetreden. Door de goede akoestiek zijn in de kerk al verschillende cd-op- namen gemaakt. Zondag- middag 15 januari start het tweede deel van het winter- seizoen. Met een Nieuw- jaarsconcert dat fris, vrolijk en romantisch is. Met vier heren van het Egidius Kwar- tet aangevuld met sopraan Johanette Zomer en een pia nist. Een feestelijk begin van het muzikale jaar 2006. Het is alweer het zevende seizoen dat de stichting Westvest 90 con- eerten organiseert in de kerk pal tegenover molen De Walvisch. Klassieke concerten met kamer- muziek waar menig groot opera- huis of concertgebouw zich niet voor zou schamen. Muzikanten kennen de kwaliteiten van de Westvestkerk en komen derhalve graag naar Schiedam. Nog enkele maanden geleden zijn er geluids- opnames gemaakt voor een cd- box met werken van Haydn. Ver- uit het grootste deel hiervan werd in Schiedam opgenomen. Het Nieuwjaarsconcert is dit jaar op zondagmiddag om 15.00 uur en niet op de gebruikelijke vrij- dagavond. Het belooft een feeste- lijke programma te worden met een liederencyclus van Franz Schubert. Deze componist is be- roemd door liederen als Stand- chen en Sehnsucht. Het program ma wordt uitgevoerd door het Amsterdamse zangkwartet Egidi- In de Westvestkerk treden gezelschappen en muzikanten op waar grote concertzalen zich niet voorzouden schamen. Foto Roger van der Kraan us; soms a cappella, andere wer ken met pianist Paul Komen die de forte piano bespeelt. Naast het mannenkwartet worden Schu- berts liederen vertolkt door so praan Johanet te Zomer. Na afloop kan het publiek toosten met een gratis glas wijn op het nieuwe jaar. De programma's van Westvest 90 moeten volgens organisator Aad Jordaans een goede mix zijn van verschillende muziekstijlen. Van licht tot wat zwaardere klassieke muziekstukken. En niet alleen aan bekende acts maar ook aan jong talent wordt de kans gebo- den om op te treden. De program- macommissie van Westvest 90 is jaren vooruit aan het zoeken en luisteren naar uitvoerenden voor volgende seizoen. In agenda's moeten gaten worden gezocht en nu al worden contracten gete- kend. voor volgende seizoenen. Zoals voor het concert op 3 febru ari met De Van Swieten Society die een programma rond Mozart zal spelen. Het is een klein orkest met zeven musici en de reden waarom voor werk van Mozart is gekozen, is omdat die 250 jaar ge leden werd geboren. 2006 is het Mozartjaar dus. Op 3 maart speelt violist Berent Korf- ker met pianist Sander Sittig een hommage aan drie genieen van de klassieke muziek: Mozart, Schu mann en Sjostakovitsj. Waarbij talent Korfker -het best bewaarde geheim van de concertpodia- op een Stradivariusviool uit 1703 zal spelen. Als laatste concert dit vooijaar geeft Richard Flemming een reci tal op de piano op vrijdag 31 maart. Voor al deze concerten zijn kaar- ten a dertien euro te koop bij de plaatselijke VW en boekhandels in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. Helemaal gratis is het concert op 12 maart. Dan treedt jong pianotalent op, kinderen tot 12 jaar die les krijgen op het con- servatorium van Rotterdam. Zij krijgen dan hun kans voor een eerste optreden in de beroemde Schiedamse kerk. door Roland Tameling De twee vrienden lopen al tijden rond met het idee om een bijzonde- re reis te maken met hun Citroens Deux Cheveaux. Arnoud de Vroo men: „Tijdens een andere reis door Afrika ben ik veel bijzondere Afri kanen tegen gekomen. Omdat zo- wel Frans als ikzelf de wens had- den om iets moois te gaan doen, besloten we deze uitdaging aan te gaan." „Het was vanaf het begin de bedoeling om meer te doen dan alleen toeristje spelen", vult Bru ens aan. „We willen voldoening krijgen van ons werk, dus gaan we ook nog wat zinnigs doen in Afri ka." ..Zodoende kwamen we op het idee om samen met lokale camera- teams een documentaire te ma ken", gaat Bruens verder. „We willen Nederland laten zien dat er niet alleen maar ellende is in Afri ka. Veel Afrikanen proberen juist met enorme bezieling hun land verder te helpen, daar krijg je echt kippenvel van. We gaan op zoek naar mensen die verder gaan waar anderen stoppen, om zo in beeld te brengen dat er schitterende en zin- nige dingen worden gedaan. Zelf gaan we ons nuttig maken in Ma dagascar waar we gaan helpen bij 'BushproofZij hebben een pres- tigieuze prijs van de Wereldbank gekregen, omdat ze revolutionaire producten leveren waarmee water- voorzieningen worden aangelegd en vervuild water weer drinkbaar wordt." Tijdens hun 'eendentrek' zullen Frans Bruens en Arnoud de Vroomen bij een oranje Citroen Deux Cheveaux. „Het is de bedoeling om meer te doen dan alleen toeristje spelen in Afrika." De Vroomen en Bruens telkens worden vergezeld door twee ande re avonturiers. Bruens: „Ons team bestaat in totaal uit vier leden. In iedere Eend is er een wisselplek voor mensen die een stuk van de tocht met ons mee willen reizen." Geinteresseerden kunnen zich nog steeds aanmelden via de site www- .2cv2africa.com. „We zitten al vol tot Kameroen, maar er zijn nog plekken vrij." Volgens Bruens zullen onder an dere een kunstenares en een arche- ologe meerijden in de Eenden. ..Bovendien komt Niels van het bedrijf Greenseat erbij in Oeganda. Hij helpt ons nu bij de voorberei- dingen en Greenseat zal in Afrika honderden bomen planten om de C02-uitstoot van onze auto's com pleet te compenseren." Voor het zover is, moet er echter nog een hoop gedaan worden. In een loods in Vlaardingen sleutelen De Vroomen en Bruens nog volop aan de twee Eenden. Een van de oranje Citroens is bijna klaar, maar het andere exemplaar ligt nog in onderdelen op de vloer. „De auto's waren in slechte staat en moesten voor de reis flink aangepakt wor den. We hebben de hele opbouw vervangen en er op verschillende plekken verstevigingen in gelast. Voor de rest houden we de Eenden zo origineel mogelijk, want hun eenvoud is de sleutel tot succes." Mocht een van de Citroens toch het leven laten, dan sleept de ander hem er volgens De Vroomen ge- woon uit. „Dat is het voordeel van twee auto's, we kunnen elkaar hel pen en naar oplossingen zoeken. Als er toch een Eend stuk gaat, kan de andere hulp gaan halen. Op die manier gaan we ervoor zorgen dat alle twee de Eenden weer heel- huids in Rotterdam zullen terugke- ren." SCHIEDAM - Een 15-jarige jongen uit Schiedam is vrij- dagmiddag aangehouden na diefstal uit mogelijk meer- dere woningen van een ver- zorgingstehuis aan de Nieu we Damlaan. De jongen was bij een 82-jarige bewoonster langsgegaan om haar een gelukkig nieuwjaar te wen- sen. Terwijl de vrouw geld ging halen, wist de jongen in een onbewaakt ogenblik haar portemonnee weg te nemen. Oplettend personeel van het verzorgingstehuis hield de jongen aan toen hij het pand verliet. Hij werd enige tijd later overgedra- gen aan de politie.De jongen bleek tijdens de fouillering eveneens in het bezit te zijn van een gouden ketting. SCHIEDAM - Een 42-jarige man uit Schiedam is vrij- dagavond gewond geraakt na een overval op een winkel aan de Van Swindenstraat. Rond 20.30 uur kwamen twee mannen de zaak in, die een broodje bij de 42-jarige werknemer bestelden. Plot- seling werd het slachtoffer met een voorwerp gestagen en gedwongen om zijn ring, mobiele telefoon en geld uit de kassa af te geven. Met de buit gingen de daders er vandoor. Het slachtoffer iiep lichte verwondingen aan zijn hoofd op en is voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis. De re cherche stelt een onderzoek in en wil graag in contact komen met getuigen via nummer 0900-8844. VLAARDINGEN - Bij een brand in een woning aan de Brusselweg is vrijdagmid- dag een hond om het leven gekomen. Rond 17.00 uur zag een echtpaar vlammen aan de achterzijde van de woning van hun 68-jarige buurvrouw komen. De vrouw is met ademhalings- moeilijkheden overgebracht naar het ziekenhuis. SCHIEDAM - Qi Gong is een Chi nese bewegingsleer, gericht op li- chamelijke en geestelijke balans. In de lessen staat de 'innerlijke glimlach' centraal. Dat is een ui- terst simpel, maar doeltreffend principe uit de Tao, namelijk dat je met zachtheid en respect naar je- zelf kijkt. Zaterdag 21 januari wordt er een gratis kennismakings- les Qi Gong gegeven in de Stuur- hut (Schiedam-Noord), tel. 470 56 96 of 06 - 44 804 102. De lessen zijn op dinsdagavond en vrijdag- ochtend en kosten dertig euro per maand. SCHIEDAM - De Wissel, het in- loophuis van de kerken die zijn aangesloten bij de Raad van Ker ken in Schiedam, zoekt vrijwilli- gers. De Wissel is te vinden aan het Broersveld 123 en open op dins dag-, donderdag-envrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Elke vrij- williger krijgt begeleiding van me- vrouw ds. H. Perfors en de heer B. Kaptein, tel. 426 34 21 SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids organiseert zaterdag 7 januari de jaarlijkse nieuwjaars- bijeenkomst voor leden, donateurs, genodigden en belangstellenden. Tijdens deze bijeenkomst zal ook een aantal leden gehuldigd worden voor trouw lidmaatschap. Daar- naast zal de trekking plaatsvinden van de grote jubileumloterij van de muziekvereniging ten bate van de financiering van de komende jubi- leumactiviteiten. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in het verenigingsgebouw aan het Nijhoffplein 20. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treden vrijdag 6 januari vanaf 21.00 uur Klingonz en STD op.Klingonz is een beken de psychobilly band uit Great Bri tain die al twintig jaar optreedt in grotere clubs, maar ook graag naar Schiedam komt. STD is een psy- choband uit Rotterdam. Zaterdag 7 januari vanaf 22.00 uur weer een dubbeloptreden met Pretpunk van Giezer Wildemannen en Zork. Zondag een Jamsessie van 19.00 tot 23.00 uur. SCHIEDAM - Dagelijkse spiritua- liteit en creatief bewustzijn. Een heldere en inspirerende cursus over levenskunst, creativiteit en bewustzijn in het centrum van Schiedam. De cursus beslaat vijf zondagen: 5 en 12 februari, 2, 12 en 26 maart. De groep bestaat uit 6 tot 10 personen. Voor meer infor- matie: www.vincentbotella.nl, of stuur een mailtje naar vincent.bo- tella@wanadoo.nl of tel. 06 - 48 62 47 45. SCHIEDAM - Vanaf dinsdag 31 januari zijn mantelzorgers iedere laatste dinsdag van de maand weer welkom op de koffie of thee tussen 10.00 - 12.30 uur, aan het Broers veld 123. Het Steunpunt Mantel- zorg aan de Singel 85 is wegens de feestdagen gesloten tot en met 8 ja nuari. SCHIEDAM - Stichting Intorno Ensemble nodigt alle koren van Schiedam uit om een nieuwe 'Li- duina' uit te voeren. De productie is een bijzonder muziektheater- schouwspel dat inmiddels meer dan vijf keer is uitgevoerd, waar- van drie keer in Schiedam. Aan de ze uitvoering wil de regisseur en maker van het stuk, Marco Kalk- man, zo veel mogelijk koren uit Schiedam laten meewerken. De uitvoeringen vinden plaats in het najaar van 2006. De koren zullen allemaal een deel van de muziek uitvoeren en tevens enkele delen gezamenlijk. Koren kunnen zich opgeven bij Femke Schot, tel. 476 10 95 of per email femke nieuwemuziek.nl a Rabobank {«0,4S|)/m) De DCMR Milleudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedhjven in het Rijnmondgebied. In verband met de afgelopen feestdagen leest u hieronder een toelichting op een deel van de 342 klachten die van donderdag 22 december 2005 tot maandag 2 januari 2006 zijn blnnengekomen. Geluidsoverlast van twee militaire vliegtuigen In de nacht van 22 op 23 december ontving de meldkamer van de DCMR in een half uur tijd 48 klachten over startende en laagvliegende toestellen van het type Antonov 26. De klachten kwamen uit Rotterdam, Schiedam en Delft. De geluidsoverlast werd veroorzaakt door twee militaire toestellen die naar Hongarije vertrokken. Voor deze toestellen geldt een ander tijds-regime en bovendien maken ze meer herrie dan gemiddelde passagierstoestellen. Klachten over het geluid van vliegtuigen geeft de DCMR door aan de Commissie Milieuhygiene Luchtvaartterrein Rotterdam (CMLR - ook wel commissie 28 genoemd). De minister van Verkeer en Waterstaat heeft de CMLR ingesteld om voorlichting te geven en te adviseren over het milieu rond het luchthaventerrein in Rotterdam. Alle klachten worden op deze manier onder de aandacht gebracht van het bevoegd gezag (Verkeer en Waterstaat) en de bestuurders van de regio Rijnmond. Stankoverlast in Rozenburg Vrijdag 30 december kwamen in de namiddag twaalf klachten uit Rozenburg en een uit Maassluis bij de meldkamer binnen. Het chemie- bedrijf Lucite International Holland in Rotterdam-Botlek veroorzaakte de stankoverlast. De oorzaak was een lekkende koelwaterklep, waarover het bedrijf de DCMR een melding had gedaan. Milieuklachtenrapport 2005 Deze week verschijnt het Milieuklachtenrapport 2005. Hierin vindt u een totaalbeeld van de klachten van het afgelopen jaar, de verschillende bron- nen en veroorzakers. Belangstellenden kunnen een exemplaar van het rapport bij de DCMR opvragen. De rapportage verschijnt vrijdag ook op internet (www.dcmr.nl). De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3