College op wijkbezoek in Woudhoek Het gemeentebestuur van Schiedam wenst u een voorspoedig 2006 Nieuwjaarsbijeenkomst Uw interieur in expositie? i www.schiedara.nl 'I B W op tournee RECHTSTREEKS THUIS TE VOLGEN OP TELEVISIE VIA LOOK TV gemeente Schiedam Op dinsdag 17 januari 2006 leggen burgemeester en wethouders een wijkbezoek at aan de wijk Woudhoek. Thema van het wijkbe zoek is 'jong oud in Woudhoek'. Het college wil graag met wijk- bewoners in contact komen om over dit thema van gedachten te wisselen. Bewoners worden daarvoor dan ook van harte uitgeno- digd. Als u graag eens in een persoonlijk gesprek bij u thuis met een wethou- der of met de burgemeester wilt praten dan kunt u zich hiervoor opge- ven door te bellen met de telefoonnummers 2465552 of 2465876. U kunt ook een e-mail sturen aan j .langstraat@schiedam.nl. De huisbezoeken vinden plaats tussen 16.00 en 17.30 uur. Wilt u aanwezig zijn bij het avonddebat, dan bent u om 18.30 uur wel- kom in het gebouw van Kindercentrum Het Mirakel, Warmoezenierpad 3. Het debat duurt tot 20.00 uur. De actie B W op tournee vloeit voort uit de kadernota Wijkgericht Werken. Het is een van de manieren waarop het college contacten wil onderhouden met de wijken en zich wil laten informeren over allerlei onderwerpen die in de wijken spelen. Wet milieubeheer Ter gelegenheid van het begin van het jaar 2006 nodigt het gemeentebestuur van Schiedam u uit voor een nieuwjaarsbijeenkomst in de foyer van het Fortis Theater a.d Schie, Stadserf 1 op Zaterdag 7 januari 2006 van 16.00 tot 18.00 uur De bedoeling van deze bijeenkomst is om in informele sfeer gelukwensen voor het nieuwe jaar met elkaar uit te wisselen. Voor kinderopvang wordt gezorgd in de koffiekamer in de hal van het Stadskantoor. de gemeenteraad van Schiedam, de griffier, de voorzitter, J. Gordijn R. Scheeres burgemeester en wethouders van Schiedam, de secretaris, de burgemeester, P.J. Buytels R. Scheeres **5 Bouwzaken R.J. Veth Bouwzaken (vervolg) Week 1 Woensdag 4 januari 2006 L Beschikking ^iVieudienst Hiinn*^ Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behande- len van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergun ning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 7 april 2004 een aanvraag om ver gunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Huisman Special Lifting Equipment B.V. om een vergunning voor het veranderen van de inrichting. De inrichting is gelegen aan de Admiraal Tfompstraat 2 te Schiedam. De veran- dering omvat de (verf)spuitactiviteiten in de spuit- en straalloods. In aanvulling op eerder ingediende verzoeken om vergunning voor deze activiteiten, vraagt Huisman spuitactivitei- ten aan waarbij de emissiepunten tot 30 meter worden verhoogd. Op 10 mei 2004 is door de aanvrager aanvullende informatie met betrekking tot de aanvraag ingediend. Op 4 maart 2005 is opnieuw een aanvulling op de aanvraag ingediend, waarbij onder andere wordt aan gevraagd de emissiepunten te verhogen tot 33 meter boven het maaiveld. De aanvullende informatie is alsnog bij deze procedure betrokken. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te ver lenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. In 2004 is een eerste ontwerpbeschikking gepubliceerd. De aanvraag is echter daarna opnieuw gewijzigd (4 maart 2005), daarom is in september/oktober 2005 opnieuw een ont werpbeschikking gepubliceerd. Naar aanleiding van de ingekomen bedenkingen is de inhoud van de beschikking gewijzigd ten opzichte van de tekst van de ontwerpbeschikking. Enkele voorschriften zijn toegevoegd of aangepast. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 5 januari 2006 tot en met 16 februari 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kan- toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde perio- de ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschriff moet worden ingediend bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver- zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die ter- mijn naast een beroepschriff een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een der- gelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft ver- leend. I Inllchtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340 of de heer F.A.A. van der Lans, tel. (010) 2468526. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 406656 CHIEF In de beeldbank Skopeo van het Gemeentearchief Schiedam zijn ongeveer 25.000 afbeeldingen met betrekking tot Schiedam en Schiedammers opge- nomen. Dit aantal groeit nog steeds, zoals nu door de actie Wij een foto, u een foto. Misschien bevat Skopeo een foto van uw huis of straat. Of wie weet vindt u er een mooie foto van oud-Schiedam. Afbeeldingen uit Skopeo kunt u zowel op papier als digitaal bestellen. De actie Wij een foto, u een foto houdt in, dat iedereen in ruil voor een interieurfoto van een Schiedams pand een gratis afbeelding uit Skopeo kan bestellen. De reden voor de actie is dat het archief weinig interieurfoto's in de collectie heeft. Zo'n interieurfoto kan een afbeelding zijn van vroeger bij oma en opa thuis of van de eigen inrichting van kort geleden. Interieurfoto's geven een tijdsbeeld weer. Het archief is blij met de nieuwe aanwinsten en wil die graag laten zien. Daarom zal er binnenkort een tentoonstelling te zien zijn in de Stadswinkel en op de webstek op basis van Wij een foto, u een foto. Wij een foto, u een foto op een rijtje: Foto's kunt u inleveren bij de receptie van het Gemeentearchief. In de studiezaal kunt u in de beeldbank Skopeo zoeken en uw gratis bestelling doorgeven. Deze is uitsluitend bestemd voor prive-gebruik en kunt u na 2 weken afhalen aan de receptie. U kunt een interieurfoto van een Schiedams pand aan het Gemeentearchief schenken, maar er kan ook een digitale kopie van gemaakt worden zodat u uw foto zelf kunt houden. Uw foto is afgedrukt in fotokwaliteit of digitaal opgeslagen in een resolutie van tenminste 300 dpi. Vertel wat er op de foto te zien is: waar, wanneer, wie... Wij stellen het zeer op prijs als u meer foto's inlevert, maar u kunt per adres maximaal 1 gratis afdruk uit de beeldbank bestellen. U gaat akkoord met opname van de foto in de collectie van het Gemeentearchief, wat wil zeggen dat deze op verzoek aan een ieder gratis ter inzage wordt gegeven. Het Gemeentearchief Schiedam is niet tot opname in de collectie verplicht. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Een nieuwe aanwinst dankzij Wij een ioto, u een foto. A.M.S. Rosman-Koren in een keuken aan de Westfrankelandsestraat, 1964 (Fotograaf S.J. Rosman. Gemeentearchief S;hiedam, beeldnr. 27351) Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archiefjstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 19 december 2005 t/m 23 december 2005: Bouwaanvragen: Hoogstraat 153 Promab B.V. winkelpatid+woning verbouwen (herziene aanvraag) Horvathweg 1 ProRail Regio Randstad-Zuid dichtzetten onderzijde station d.m.v. stalen roosters Kerkweg tussen 44 en 48 J. Klanderman woning bouwen (le fase) Kerkweg tussen 44 en 48 A.M. Ottevanger woning met garage bou wen (le fase) Ranaholm 5 M. Mucek woning vergroten (herziene aanvraag) Ranaholm 6 M. van Dijk woning vergroten (herziene aanvraag) Sveaparken bouwdeel Sveadal Bemog Projectontwikkeling 117 woningen bouwen Voornsestraat 14 woning vergroten Warande 117 Northwood Bouwprojecten B.V. woning praktijkruimte verbouwen Westerkade 24A Thio Pharma Holding werkplaats tot gezond- heidscentrum verbouwen Verleende bouwvergunningen: Verzonden 23 december 2005: Eduard van Beinumlaan nabij Toon Verheystraat WOGroenoord Harreweg 85 Havenstraat 18 Ranaholm 9 Ranaholm 10 Rembrandtlaan 79A/B Dhr. Verkade Wartisila Nederland B.V. F.C. Rouwit H.M. Martijnse R. Franken Verzonden 29 december 2005: Broersveld 68-70 D-Winkels 32 eergezinswoningen bouwen schuur bouwen kan too- met bedrijfs- ruimte verbouwen woningvergroten woning vergroten woningen verbouwen supermaikt en woningen gedeeltelik vernieuwen en verancferen (le fase) N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbtnden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaar- schrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om ttgelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift: een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 i Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16,00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedetsende velligheidszaken Tel.: (010)246 54 00 f M I Gemeenteber"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 8