Bibliotheek Schiedam in januari College op wijkbezoek in Woudhoek Paulus gaat weer vreemd Heeft u te maken met huiselijk geweld? Vraag hulp of advies bij het Steunpunt w Nieuwjaars- concert Egidius Kwartet in Westvest90-serie www.schiedam.nl B W op tournee 15 januari t/m 12 februari 2006 gemeente Schiedam Week 2 Woensdag 11 januari 2006 I Zondag 15 januari 2006 om 15.00 uur openbare bibliotheek Anna Enquist Als u graag eens in een persoonlijk gesprek bij u thuis met een wet-houder of met de burgemeester wilt praten dan kunt u zich hiervoor opgeven door te bellen met de telefoonnummers 2465552 of 2465876. U kunt ook een e-mail sturen aan jlangstraat@schiedam.nl De huisbezoeken vinden plaats tussen 16.00 en 17.30 uur. Wilt u aanwezig zijn bij het avonddebat, dan bent u om 18.30 uur welkom in het gebouw van Kindercentrum Het Mirakel, Warmoezenierpad 3. Het debat duurt tot 20.00 uur. De actie B W op tournee vloeit voort uit de kadernota Wijkgericht Werken. Het is een van de manieren waarop het college contacten wil onderhouden met de wijken en zich wil laten informeren over allerlei onderwerpen die in de wijken spelen. Ill Beschikking rijksmonument ttVtaonee juflie moeten ophouden! Ontwerpbeschikking rijksmonument HflH Zondagmiddag 15 januari om 15.00 uur vindt in de concertse- rie 2005-2006 van de Stichting Westvest 90 het traditionele Nieuwjaarsconcert plaats. Het concert wordt gegeven door het Egidius Kwartet, uitgebreid met de sopraan Johanette Zomer en Paul Komen als fortepianist. Zij zullen meerstemmige liede- ren van Franz Schubert ten gehore brengen. De Schubertiade vindt plaats in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. Johanette Zomer is zonder twijfel de spraakmakendste sopraan van Nederland. Alle prominente dirigenten willen haar als solist. Haar cd- opname van Bach's Hohe Messe wordt als hemels geprezen door de recensenten. Haar samenwerking met het vocale mannenkwartet Egidius is een gelukkige keuze. Deels is het programma a cappella en deels zal Paul Komen op de fortepiano de vocalen begeleiden. De uitvoerenden hebben gekozen voor een programma dat niet alleen thematisch is, maar ook de levensloop van de componist volgt. Van vreugdevol tot bespiegelend en zelfs donker. Natuurlijk wordt het bekende Standchen ten gehore gebracht. Menigeen zal zich afvragen waardoor die andere prachtige liederen niet net zo bekend zijn gewor den; minder zijn ze zeker niet. Toegang: €9,-; Prijzen inclusief reserveringskosten, pauzeconsumptie en programma- toelichting. Reserveringen en informatie via Internet: www.westvest90.nl, VW Schiedam, VW Vlaardingen en bij Boekhandel van Leeuwen, Jongen's Boeken en Boekhandel Post Scriptum. Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. 9 Ontwerpbeschikking rijksmonument (vervolg) - A I Gemeenteberic ee SCHIEDAM Luchtig literair cabaret Op vrijdag 13 januari 2006 speelt cabaretier Robbert Jan Proos zijn voorstel- ling 'Reddend Zwemmen' in Bibliotheek Noord. De voorstelling begint om 20.30 uur. Kaartjes kosten 6,- en zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek en de Schiedamse boekhandels Post Scriptum en J.S. van Leeuwen BV. Op zondag 22 januari 2006 is Anna Enquist te gast in de bibliotheek. Zij wordt gei'nterviewd door Daan Cartens, verbonden aan het Letterkundig Museum Den Haag. Kaartjes kosten 10,- en zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek en de Schiedamse boekhandels Post Scriptum en J.S. van Leeuwen BV. Bibliotheek Noord, 14.00 uur. Poezieavond met Open Podium en Jacques Tange Op donderdag 26 januari 2006 organiseert de Schiedamse bibliotheek in samenwerking met SAGE, Stichting Kunstwerkt, Theo Reyman en de Schiedamse boekhandels J.S. van Leeuwen BV, Post Scriptum en Jongen's Boeken ter gelegenheid van de Gedichtendag in Bibliotheek Stadserf vanaf 19.00 uur een Poezieavond met een Open Podium! Ook is er een voordracht van en interview met Jacques Tange, kunstenaar van het jaar 2005 en dragen Schiedamse kunstenaars hun favoriete gedicht voor. De toegang is gratis. Aanmelden voor het Open Podium kan bij Greet van Norde, bibliotheek: gh.v.norde@schiedam.nl, telefoon (010) 2465724. Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1 Bibliotheek Noord, Bachplein 589 Op dinsdag 17 januari 2006 leggen burgemeester en wethou- ders een wijkbezoek af aan de wijk Woudhoek. Thema van het wijkbezoek is 'jong oud in Woudhoek'. Het college wil graag met wijkbewoners in contact komen om over dit thema van gedachten te wisselen. Bewoners worden daarvoor dan ook van harte uitgenodigd. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van P.J.M. Vermeeren en M.C. de Jong om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Korte Haven 10. De werkzaamheden betreffen gevelwerkzaamheden aan de linkerzijgevel. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 12 januari 2006 tot en met 23 februari 2006 op werkdagen inzien in de Stadswinkel: maandae van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00-20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt inge- bracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor den gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Pand Paulus op de Korte Haven 125 in Schiedam is de thuisbasis van de leden van Stichting Kunstwerkt. Gouda kent de onlangs 50 jaar jong geworden kunstenaarsvereniging Burgvliet. Vreemd gaan doe je een keer. Daarna raak je eraan verknocht en wordt het vreemde gaandeweg gewoner. Dit is liaison 2: 'Paulus gaat weer vreemd.' In deze verbintenis van beelden zullen verstrengeld raken: Uit Gouda: Leni van den Band (ruimtelijk werk), Pirn Leefsma (tekeningen) en Jan Mostert (beeldhouw- werken). Namens Stichting Kunstwerkt: Jaap Hoffmann (schilderijen) en Henny van Leeuwen (schilderijen, aquarellen). Volgend jaar wordt nog vreemder gegaan in Gouda, met drie kunstenaars van Stichting Kunstwerkt en twee van Burgvliet. Tot 1999 was Leni van den Band fulltime docent in het Middelbaar Onderwijs in de vakken tekenen, handvaardigheid en grafische vormgeving. Naast haar werkzaamheden heeft zij zich in die periode beziggehouden met diverse vormen van toegepaste kunst, waaronder het ontwerpen en uitvoeren van wanddecoraties, het ontwikkelen van huis- stijlen voor bedrijven, het ontwerpen van beursstands en het ontwerpen van tafeltjes. In 1995 is door meubelfabrikant Metaform bv, op de beurs in Keulen, een tafeltje van haar gei'ntroduceerd. Pirn Leefsma heeft zijn opleiding gevolgd aan de vrije academie voor beeldende kunsten te Den Haag, waar hij les kreeg van o.a. Wil Bouthoorn, Aat Verhoog en George Lampe. In 1969 ontving hij de aanmoedigingsprijs van de gemeente Gouda en in 1970 de Geert Bouwmeesterprijs. Veel monumentale objecten zijn sindsdien door hem uitgevoerd voor de gemeente Gouda. In 1996 ontwierp hij een omslag voor de VPRO-gids. Jan Mostert volgde aanvankelijk vooral technische opleidingen in houtbewerken, waar onder jachtbouw, bouw en onderhoudstimmeren en meubelmaken. Via een avond- opleiding voor docent handvaardigheid kwam hij ertoe om zijn ervaring meer te gaan inzetten als kunstvorm. Sindsdien ontstonden onder zijn han- den alleen nog mensfiguren, die qua vormgeving een duidelijke band hielden met de meestal strak omlijnde timmermansproducten. In de loop der jaren ontwikkelde dit gegeven zich tot meer op zichzelf staande beeldhouwwerken en studies van de menselijke anatomie gaven er een steeds meer realistische karakter aan dat doet denken aan laat-Egyptische en vroeg-Griekse beelden. In zijn autonome werk probeert Jaap Hoffmann door vorm- en kleurvarianten een spanning - stemming op te roepen. Daarbij hanteert hij een min of meer ingetogen vormgeving. Om dit te bereiken gebruikt hij voornamelijk elementaire vormen en kleuren; bij voorkeur op vierkant formaat.In zijn vrije grafiek verwerkt hij soms tekst en dikwijls klassieke typografische middelen. Ook zijn opdracht gebonden werk heeft meestal een klassiek typografisch karakter, hoewel hij het experiment niet schuwt. Henny van Leeuwen exposeert aquarellen en grote schilderijen, Fragmenten uit de buitenwereld komen vaak terug in zijn werk, soms heel letterlijk, soms als een uitge- werkte beeldende herinnering waarin het uiteindelijke beeld in niets meer lijkt op het oorspronkelijk waargenomen beeld, en slechts verklaarbaar is langs de chemie van zijn beeldinterpretatie. Het beeld is meer natuurgetrouw geworden dan bij de oorspronke- lijke waarneming, andere impressies, als geluid, geur en gevoel hebben immers ook een plaats in het beeld gekregen. Beelden die er nooit geweest zijn, die nooit waargenomen konden worden zijn nu de afgebeelde realiteit geworden. De opening in Pand Paulus vindtplaats op zondag 15 januari om 16.00 uur door Jack Kerklaan. Pand Paulus Korte Haven 125, 3111 BH Schiedam Tel. 06-22158622 (tijdens openingstijden) Geopend: vrijdag - zondag 13.00 - 17.00 uur huiselijk geweld is niet normaal 0 - 0 47 i 5 6 - Concept: ZMO. Fotografie: Jocelyne Moreau Huiselijk geweld is niet normaal. Mishandeling, maar ook andere vor men van huiselijk geweld zoals verne- dering, verwaarlozing, seksueel misbruik en financiele uitbuiting in de huiselijke kring zijn zeer ingrijpend. Het kan iedereen overkomen: vrouwen en mannen, kinderen en ouderen. Slachtoffers en plegers vinden het vaak moei- lijk om erover te praten. Ze schamen zich, zijn bang of willen hun familie niet in de pro- blemen brengen. Ze weten vaak ook niet waar ze hulp kunnen krijgen. Voor omstan- ders als buren, familie of vrienden is het vaak moeilijk om zich te mengen in andermans prive-situatie. Heeft u vragen over huise lijk geweld of wilt u hulp of advies? Dan kunt u terecht bij het Steunpunt Huiselijk Geweld voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Een aanspreekpunt voor slachtoffers, plegers en voor iedereen in hun omgeving. De maatschappelijk werkers van het steunpunt zoeken samen met de hulpvrager naar een oplossing. Ook kunnen zij slachtoffers, plegers of getuigen in contact brengen met een (andere) passende hulpverlenende instantie zoals de politie, het maatschappelijk werk, Bureau Jeugdzorg of een plegerhulpverlening. De medewerkers hebben geheimhoudings- plicht. Het Steunpunt Huiselijk Geweld NWN is gevestigd aan de Van Swindensingel 40 in Schiedam en telefonisch bereikbaar op (010) 4736565. U kunt hier terecht tijdens de spreekuren op maandag en vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 12.00 tot 16.00 uur. Meer informatie staat op internet: www.huiseliikgeweldnwn.nl. Hier kunt u ook digitaal een hulpvraag indienen. Als u nu in een noodsituatie zit, moet u 112 bellen. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 21 oktober is een aanvraag ontvangen van S. Koutros om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Tuinlaan 10c. De aanvraag betreft binnenafwerking van het pand ten behoeve van de woonfunctie en het vervangen van ramen in de aanbouw aan de achterzijde. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Image U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 12 januari 2005 tot en met 23 februari 2006 op werkdagen inzien in de Stadswinkel: maandag eOgew° Kaartverkoop van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 23 februari 2006 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan burgemees ter en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax; (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: irifo@schiedam.nl dinsdag Vm vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010)246 54 00 jf h. 7 V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3