maasstad Design en low budget: voor iedere beurs keus genoeg Een kijkje achter de deur van The Doors, design op maat iets nieuws uit schiedam Miedema Zn stelt zich voor aan Schiedam Alja Mode: mode voor oudere dame bestaat niet meer n a w Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Hoogstad keukens en badkamermeubelen Al vijftien jaar in Schiedam Landelijk fameus concern Verschillen vervagen door de jaren heen a SCHIEDAM - De tijd dat we een keuken alleen gebruikten om de potten gevuld op tafel te krijgen, ligt achter ons. Vandaag de dag is de keuken onderdeel van het interieur, waar koken gecombineerd wordt met relaxen, waar we met familie en vrienden ver- toeven. De keuken mag ge- zien worden! SCHIEDAM - Herkent u dit: je bent nog steeds erg blij met je huis, maar tegelijkertijd ben je er ook een beetje op uitgekeken, zou er wel iets aan willen veranderen. Geen grote verbouwingen, maar wat wel? Geven we u een goede raad: stap eens door de deur van The Doors! Play-In met Jacob de Haan Jacques Tange in de bieb Een minuut gratis winkelen bij AH-De Block Paulus gaat weer vreemd Jeugdprins en prinses gaan voorop Boomvervanging J achthavenlaan SCHIEDAM - In Bussum is al jaren een ambachtelijke stoffeerderij/atelier en een winkel van Miedema &Zn gevestigd. Sinds kort mag ook Schiedam zich verheu- gen in een winkel van dit lan delijk fameuze concern. „We kregen zo vaak klanten uit de regio Rotterdam dat we be- sloten een beetje dichterbij te komen." SCHIEDAM - Meer dan een halve eeuw geleden werd het familiebedrijf Alja Mode ge- opend. Een bedrijf in dames- mode dat, hoe bij zonder, tot in de huidige derde generatie alleen maar mannen aan het hoofd kent. „Toch niet zo verwonderlijk, mannen we ten wanneer een vrouw er mooi uitziet en dat vertalen we naar de inkoop!" Aan het woord de heer van Bree, ei genaar van Alja Mode Schie dam met nog een vestiging in Ridderkerk die bestiert wordt door zijn zoon. Woensdag 25 januari 2006 Bij de keus voor een nieuwe keu ken komt heel wat kijken. Een van de belangrijkste punten is een er- gonomische indeling. Het beste om dit over te laten aan ervaren ex perts op dit gebied. Dan de keuken zelf, het beste om deze uit te zoe- ken bij een bedrijf waar een uitge- breide keus begeleid wordt door professioneel meedenken en ad- vies. Advies over de merken zelf, maar ook over vormgeving, kleur- mogelijkheden, degelijkheid, de apparaten, keus voor het werkblad en de vele extra toebehoren die een keuken persoonlijk maken. Alle- maal punten van overweging die ons vanzelf brengen naar Hoog stad Keukens, de ervaren specialist in aanbod, advies, ontwerpen en plaatsen van keukens. Gekenmerkt door enthousiasme, professioneel advies en begelei- ding van het gehele traject. Vanaf uw eerste bezoek aan de show room tot en met het moment dat al- le apparaten draaien en de keuken geheel naar wens is neergezet. „We bieden onze klanten kennis en kunde en uitgebreide keus, van het designmerk Stormer tot mid- denklasser en low budgetmerk No- bilia met eveneens een uitstekende prijs/kwaliteitsverhouding. Design en low-budget, een mooie combi- natie waarin voor iedere porte- monnee een keuken. „Zo kunnen we een groot deel van de markt be- dienen", aldus eigenaar Eduard Scheepbouwer, eigenaar van het onlangs naar de Hoogstad verhuis- de bedrijf dat al jaren gevestigd is in Vlaardingen. Voor alle keukens geldt dat de kastjes in iedere maat, ook voor wat betreft de hoogte, leverbaar zijn. En in vrijwel alle ral-kleuren. De keus aan grepen is groot en greeploos is eveneens een optie. Dan de apparaten:„Die kunnen we leveren van alle bekende, maar ook minder bekende merken." De Al 15 jaar gevestigd in Schiedam, sinds een jaar op een schitterende locatie aan de Nieuwe Haven. Stapt u binnen en laat de nieuwe trends op u inwerken, laat u advi- seren door de The Doorsspecialist Bas Dudart en laat u inspireren door de omvangrijke collecties. Zfet u hoe alleen al deuren een in terieur compleet kunnen verande ren? Hoe een fraaie schuif- of tus- senwand ruimtes een geheel ander, ineens design, aanzicht kan geven. Hoe een kast op maat het interieur verrijkt! Dat is nou het leuke in de showroom van The Doors: alle no- viteiten, alle mogelijkheden en kleurcombinaties waar we dikwijls geen idee van hebben worden sfeervol gepresenteerd. Je komt er vanzelf op een idee. Deuren zijn overal te koop. Maar een exclusieve deur, helemaal op maat, naar persoonlijke smaak en in iedere gewenste stijl, die vindt u alleen bij The Doors. Ook met de tweede poot van het bedrijf, de kasten op maat, onder- scheidt The Doors zich. Om te combineren of juist te contrasteren met het interieur: Garderobekast, linnenkast, kledingkast, inloop- kast, met deuren, zonder deuren, wandkast, boekenkast of een kast als zelfstandig scheidingselement in het interieur, de enige kast die we niet bij The Doors vinden is de klant en klare kast. Want alle kas ten worden op maat, passend in de ruimte en stijl van het interieur ge- maakt. Met schuifdeuren, tussen-, draai- en vouwdeuren, kastinteri- eurs en spanpanelen. Met gepaste trots toont Dudart ons de unieke deuren met kleurige geetste glas- soorten en schitterend afgewerkt met hout of aluminium. „Ook de deuren afgewerkt met een behang- laag zijn hoogstactueel." De luchtige en superlichte spanpa nelen van grof gaas of parachute- stof zijn multifunctioneel en kun nen als kamerscherm of voorzet- wand worden gebruikt. In tal van kleuren en prints leverbaar. Hele maal nieuw is de uitvoering in een zilvertint. Noviteit van The Doors zijn de fraaie Mezzo inloopkasten en gar- derobekasten. Dudart: „Een krach- tig concept waarbij met een mini mum aan onderdelen een maxima- le indelingsvrijheid gecreeerd wordt. Inclusief ladeblokken en accessoires. De keuze van het ma- teriaal, de indeling en de afwer- king maken van de inloopkast een designobject. Sinds kort is Mezzo ook ontwikkeld voor andere ruim tes, met name als kantoorkast, boe kenkast, open wandkast, multime- diameubel en multifunctionele roomdivider die een kamer in tweeen deelt of de open keuken weer stijlvol afscheidt van de ka mer." The Doors Nieuwe Haven 265 010 - 426 30 93 www.thedoors-schiedam.nl SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids organiseert zaterdag 11 februari een Play-In voor alle muzikanten zoals blazers en slagwerkers. Deze Play-in wordt gehouden in de grote zaal van wijkcentrum De Blau- we Brug. De bekende componist/arrangeur van hedendaagse blaasmu- ziek, Jacob de Haan, is die dag de muzikale leider. Het spreekt voor zich dat veel van zijn werken ingestudeerd zullen worden met als primeur twee nieuw gecomponeerde muziekstukken. Om 19.00 uur zal het Play-in orkest de ingestudeerde werken voor het pu- bliek (gratis toegang) ten gehore brengen. Meer informatie is te vinden op de website van Harpe Davids: www.harpedavids.nl. Voor meer info: se- cretariaat@harpedavids.nl of tel. 449 15 91. Inschrijving sluit 21 januari. SCHIEDAM - De landelijke gedichtendag vindt donderdag 26 januari plaats. Ter gelegenheid hiervan organiseert de Schiedamse bibliotheek op deze dag in Bibliotheek Stadserf een Poezieavond met een Open Podium. Hier krijgt iedereen de kans om een zelfgemaakt en/of lievelingsgedicht van maximaal 5 minuten te laten horen. De Poezieavond begint om 19.00 uur met het Open Podium, om 19.45 uur dragen Schiedamse kunstenaars hun favoriete gedicht voor, waarna er om 20.45 uur een voordracht is met Jacques Tange. Opgeven voor het Open Podium kan bij Greet van Norde, Bibliotheek Stadserf, tel. 246 57 24, E-mail gh.v.norde@schiedam.nl werkbladen (aanrecht) levert Hoogstad in kunststof of graniet, op verzoek ook in hout. Nog steeds veel roestvrijstaal in de moderne keuken? „Nog wel, maar het wordt minder. Aluminium is nu het cre do, met het grote voordeel dat dit materiaal niet vlekt." Ook voor al- lerlei keukenaccessoires hoeft u niet verder te zoeken, Hoogstad is er goed gesorteerd in. Belangrijk om te weten is dat u bij Hoogstad ook alle onderdelen voor een keuken los kunt bestellen/ la ten plaatsen. Naast keukens is Hoogstad sinds kort ook gespecialiseerd in moder ne badkamermeubels, in een brede collectie vertegenwoordigd door het topmerk Assentie en vervaar- digd van mellaline, lakgespoten of van hout. in verschillende model- len en ook leverbaar in diverse kleuren. Ook de wastafels voor het spoelunit worden bijgeleverd, met de keus uit steen of graniet. Verder vinden we in dit dynamische be drijf, evenals bij de keukens, ook veel badkameraccessoires. Hoogstad keukens en badkamer meubels Hoogstad 207, Vlaardingen 010 - 434 27 46 De AH-winkel van Gebr. de Block had wat te vieren, en Anita Bos genoot mee. Zij won een minuut gratis winkelen in het filiaal in de Gorzen. „We zijn gekozen als beste AH-vestiging in de regio Zuid-West'vertelt Ed de Block, directeur/eigenaar van de franchisezaak. „Het afgelopen halfjaar zijn we beoordeeld, door een jury en door het winkelend publiek." Zaken als klantvriendelijkheid, netheid, het winkelbeeld, de kwaliteit van de ver se waren en de actualiteit van de tht-datum tot zelfs het aantal 'nee'-verko- pen en de omzetontwikkeling werden gewikt en gewogen; De Block bleek in deze regio zo gemeten de beste franchiser. Via internet werd het winkelend publiek ook gevraagd hun oordeel te ge ven. Verder vroeg De Block hen of ze 'een gouden tip' hadden. Anita Bos deed de beste suggestie, over opstropende matten bij de ingang van de winkel. Zij won met die tip een minuut gratis winkelen. Dat voltrok zich vorige week. De winkel werd tijdelijk ontruimd voor haar, onderweg ston- den winkelwagentjes klaar, mocht ze die nodig hebben. Hulp onderweg was volgens de spelregels verboden, en bovendien mocht Bos van ieder artikel maar een stuk inladen. Op die manier kwam de beste tipper tot een boodschappenwagentje ter waarde van 339 euro. „Meer dan waarop we gerekend hadden", aldus De Block. „Anita is heel slirrl direct van de kof- fte bij de ingang naar de drogmetica gegaan." Drogmetica staat voor dro- gisterij artikelen en cosmetica. Voorlopig kan Bos vooruit met de wasmid- delen en shampoo. Komende zondag treft het personeel van Gebr. de Block elkaar op hun vrije dag in het Gelredome in Arnhem. Daar staat een feestdag gepland voor de medewerkers van de twintig AH-ftlialen en tien franchise-winkels die in hun regio tot beste werden verkozen. „Daar staat van alles te gebeu- ren", aldus De Block. „Gewoon een gezellige dag, als erkenning voor ons personeel. Het wordt een soort spelletjesdag, met van alles, van artiesten tot het pimpen van een winkelwagentje aan toe." De Block rekent op tachtig man vanuit Schiedam. Pand Paulus in Schiedam is de thuisbasis van de leden van Stichting Kunstwerkt. Gouda kent de onlangs 50 jaar jong geworden kunstenaars- vereniging Burgvliet. Vreemd gaan doe je een keer. Daama raak je eraan verknocht en wordt het vreemde gaandeweg gewoner. Dit is liaison 2: 'Paulus gaat weer vreemd." In deze verbintenis van beelden zullen ver- strengeld raken: (uit Gouda) Leni van den Band (ruimtelijk werk), Pirn Leefsma (tekeningen) en Jan Mostert (beeldhouwwerken). Namens Stich ting Kunstwerkt: Jaap Hoffmann (schilderijen) en Henny van Leeuwen (schilderijen,aquarellen). Volgend jaar wordt nog vreetnder gegaan in Gouda, met drie kunstenaars van Stichting Kunstwerkt en twee van Burg vliet. De expositie is te zien tot en met 12 februari aan de Korte Haven 125. In de Maasstad van vorige week stond een kleurenfoto van carnavallende kinderen tijdens het jeugdcarnaval in wijkcentrum De Blauwe Brug. Jam mer was dat er nou net geen kiekje gemaakt was van de Schiedamse prins en prinses. Dus bij deze. Hier gaan Jeugdprins Jeroen en Prinses Amber samen met Prins Marinus en Prinses Catharina vooraan in de polonaise op het grote Jeugdcarnaval van De Rietzeilers. In de parkstrook aan de Maasboulevard is door de tijd heen een aantrekke- lijke mix ontstaan van verscheidene boomsoorten. Door deze verschei- denheid heeft het parkgebied ook een volwassen uitstraling. In het weste- Iijke deel, te weten Jachthavenlaan en omgeving Kinderboerderij, bestaan de boombeplantingen overwegend uit populieren van aanzienlijke leef- tijd. Een aantal populieren is als gevolg van stormschade al verwijderd. Met het oog op het toekomstige beeld van het park is het dan ook belang rijk om tijdig een aantal bomen te vervangen om ook voor de toekomst een gemengd aantrekkelijk beeld te behouden. ONS heeft het voornemen om op 27 februari in opdracht van de gemeente te starten met vervanging van populieren aan de westzijde van de Jachthavenlaan. Hiema wordt aan de westzijde van de Jachthavenlaan een vervangende bomenrij bestaande uit snelgroeiende, windvaste Hongaarse eiken aangeplant. Hiermee wordt voorkomep dat over vijf tot tien jaar in dit deel van de parkstrook ingrij- pende vervanging met kaalslag noodzakelijk is. Tegen die tijd moeten de straks te planten bomen tot wasdom zijn gekomen en kan het gebied rond de kinderboerderij op passende wijze worden verjongd. xq05 Miedema is een familiebedrijf; verankerd op de sterkgewortelde basis uit een ver verleden zet in- middels de vierde generatie de suc- cesformule voort. Het bedrijf is ge specialiseerd in stoffeerwerk en restauratie van leer en antiek. Daarnaast geeft Miedema interi- euradviezen vanuit de eigen win- kels met fraaie meubels, voorna- melijk kleinmeubelen. En dan zijn we er nog niet, want aan het bedrijf is bovendien een specialist in muursculpturen en schilderwerk verbonden. Welke voorstelling u ook wenst, gelijk een kunstenaar geeft hij met deze kunstwerken aan de wand ieder interieur een per soonlijk cachet. Zitmeubelen krijgen bij Miedema een tweede kans. Met kennis van zaken en liefde voor het vak kan iedere bank, fauteuil en stoel, maar ook boot- en caravankussens en Deens dubbel stikwerk opnieuw gestoffeerd worden. Doorgezakte banken en stoelen, waarvan de stof nog goed is, worden opnieuw op- gevuld met onder meer koud- schuim, veren en/of dacron. In de winkel vindt u een omvangrijke keus aan meubelstoffen, zowel modern als klassiek. Vanuit de traditie waarin het be drijf is opgegroeid zijn de meubel- stoffeerders van Miedema als geen ander vertrouwd met het ambach telijke werk: de restauratie van alle soorten kasten, kabinetten, tafels, stoelen en bureaus. Waaronder ook opnieuw lijmen en verstevigen van stoelen, opnieuw aanbrengen van biezen of rieten zittingen. Alles met de hand, vakwerk! Daar kan geen machine tegenop. En geen houtworm is bestand tegen de ver- wijderingmethode van Miedema! Speciale aandacht voor de leerbe- werking, ook daarin toont Miede ma zich een meester. Tussen het ene leer en het andere leer ligt een wereld van verschil. Weest u ge- rust, de Chesterfield meubelen en andere banken en stoelen worden door Miedema met de beste kwali teit leer gestoffeerd. Onverslijt- baar. En Mooi!! Welhaast vanzelfsprekend kunt u hier eveneens terecht voor diverse leerreparaties als nieuwe stikna- den, kleine scheurtjes en beschadi- gingen. Oud leer wordt nieuw le- ven ingeblazen door het op natuur- basis in te kleuren. Miedema heeft een uitgebreide collectie leer op voorraad. Tenslotte de winkel zelf: waarin u een geselecteerde collectie klein meubelen en een originele collec tie wandversieringen aantreft. Leuk om cadeau te geven maar nog leuker om zelf te houden. Een rondje Miedema maakt je hebbe- rig! Over het professionele interieur advies hoeven we het eigenlijk niet meer te hebben. Zoals u al ver- wacht is dat meer dan goed. Al vier generaties lang komen de interi- euradviseurs desgewenst bij u aan huis om, rekening houdend met wensen, budget, de stijl van het in terieur en de lichtinval, u een ad vies op maat te geven. Miedema Zn Dam 22 010 - 273 47 27/ 06 - 13 555 939 Van huis uit is de doelgroep van Alja Mode de rijpere en, zeg maar, oudere vrouw gericht op klassieke kleding. Maar.„Oudere vrouwen in deze context zijn er niet meer zoveel. Vergeleken bij een aantal jaren geleden dragen dames van 65, 70 en 75 jaar en nog ouder ook moderne kleding. Het verschil tus sen jong en ouder vervaagt. Na- tuurlijk hebben we ook nog klas sieke kleding, maar daarnaast zij we wel meegegaan met onze tijd waardoor veel van onze collecties zich voortdurend verjongen. Waarbij we ons richten op de zo- geheten 'coordinate' kleding, de combinatiekleding. Rokken, blou ses, truien, pantalons (ook jeans), korte jasjes en blazers, we hebben onze merken zodanig geselecteerd dat ze onderling goed te combine ren zijn zodat iedereen er uniek kan uitzien." De keus bij Alja Mo de is dan ook enorm! Merken waaronder Gardeur, Michelle, Basler, Antonelle, Verse, Zafftri, Fuchs Schmitt, Dolores, Sensa Donna, Gerry Weber (waaronder Taifun) en Via Appia garanderen kwaliteit en hoogwaardig draag- comfort. „Kijk, dat is wat onze klanten wensen: modieuze, betaal- bare en goed te combineren kle ding met goed draagcomfort en perfecte pasvorm." Om de kleding nu net even dat persoonlijke cachet te geven biedt Alja Mode een mooie collectie accessoires van shawls, tassen easieraden. Langzamerhand druppelt de kleu rige voorjaars- en zomermode weer binnen bij Alja Mode, en- thousiast ontvangen door mede werkers en klanten. Pakweg 1500 stuks voorjaar- en zomerkleding- stukken zijn al binnen, een deel is echter alweer verkocht. Weest u er dus snel bij want u weet, er hangen bij Alja Mode nooit rijen vol van hetzelfde en dat onderstreept de exclusiviteit. Op 17 februari, wanneer het com plete modebeeld binnen is, organi seert Alja Mode de gehele dag een modeshow in haar winkel. U bent bij deze alien uitgenodigd om on der genot van hapjes en drankjes de mannequins te aanschouwen in de nieuwe collecties van Alja Mo de. Alja Mode Broersvest 111 010 - 426 03 99

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 16