y uitgaans agenda Familiedrama 'Imaginary Heroes' heeft teveel zijpaden Avontuurlijke theateraanbieding S maasstad Win een navigatie- systeem van Lenco! v r 0909 - 50 10 699 n^n a* Unieke lezersaanbieding Jubileumkorting ji tot 30j-p^persoon I. 10 jaar Heksenkethel Rotterdam, dat gaat gevierd worden! I MUZIEK De op dvd-cover wordt de speelfilm 'Imaginary Heroes' vergeleken met 'American Beauty'Geheel terecht is de ze vergelijking niet, maar vergezocht zou ik het ook niet willen noemen. 'Imagi nary Heroes' van regisseur Dan Harris begint als een ta melijk absurd drama, maar wordt naarmate de film vor- dert steeds meer een traditio- neel Amerikaans familiedra ma, compleet met goede af- loop. 'Imaginary Heroes' passeerde hier de bioscopen, maar is nu wel verkrijgbaar op dvd. weekblade Lenco komt met een nieuw navigatiesysteem op de markt, de NAV 500. Verdwalen is vanaf nu verleden tijd. Een vriendelijke stem helpt u met het wijzen van de weg alsmede het 3.5 inch beeldscherm welke de route in 2D en 3D weergeeft. Verder bestaat het systeem uit een GPS ontvanger, Touch Screen, speaker en een gebruiksvriendelijke Plug&Go installatie. Zo doet u mee! Lenco 4#'EE Weena Zuid 33, ROTTER DAM Stivv Nipples. Hiphop-avond met dj's Isis Valentine. D.E.F. en special guest. 26jan; 23.00-04.00 Da Circle of Sole. Met dj's Inna Vision en Mind Eye. 27 jan; 23.00-05.00So Nasty. Met live optredens van FM, Mel- chert en Chris Juno en dj's Louis en Pa vel Ziokiewicz. 29 jan; 15.00-24.00 Bling. Met dj's Mr. Wix en special guest en MC Lord Ford. 2 feb; 21.00-03.00 Codarts, Kruisplein 26, ROTTER DAM, Muziekzaal Appelsapconcert. Optreden door leerlin- gen van Flet Rotterdams Hellendaal Vi- oolinstituut. 28 jan; 10.30 Discotheek-Podium-Cafe-TerrHan- C, Slepersvest 1, ROTTERDAM Fragment. Genoeg van de gure ongezel- lige januarimaand? Kom je zorgen ver- geten met Fragment! 27 jan Moondance. Electronica gecombineerd met live muziek. 27 jan; 22.00 Covers a gogo. Voor iedereen die nog niet in Frankrijk, Zwitserland of Oosten- rijk zit: Vanavond wordt een winter- sportweekend weggegeven! 28 jan; 22.00 Doelencafe, Schouwburgplein 52, ROTTERDAM Finale Erasmus Jazz Prijs 2006. Twee fi- nalisten spelen om de 11 de Erasmus Jazz Prijs. 29 jan; 14.30 Muziektheateracademie, Voorscho- terlaan 73, Rotterdam Dance u'r feet off. Presentatie van de eerstejaarsstudenten van de Muziekthea teracademie. t/m 1 feb; 20.00 Sorgh Hoop, Schiedamse Vest 91- 93, ROTTERDAM Salsa. Dansen op salsa, merengue. zouk en bachata. Met djs Rojo, alfredo en Ca- liente. Gratis salsaworkshop (22.45 23.15 uur). t/m 31 mrt (beh. zomadi wo do za); 22.45-04.00 Worldmusic Latin 70's/80's. Dansen op muziek van DJ Caliente. t/m 25 mrt (beh. zo ma di wo do vr); 23.00-04.00 Worm, Achterhaven 148, Rotterdam TDK Sounds. Rotterdam underground komt tot leven! Sinds 1998 is TDK al ac- tief op het gebied van feesten neerzetten. TDK heeft zich ontwikkeld tot een groep met zeer uiteenlopende kwaliteiten op het gebied van elektronische muziekstij- len, installaties en schilderkunst. 27 jan; 22.00 Eats Tape. 2 feb; 20.30 Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM Vrienden van Amstel LIVE! De popu- lairste Nederlandse artiesten en bands zingen in een ware muziek-estafette el- kaars en hun eigen grootste hits, wat ga- rant staat voor een spectaculaire show! t m 29 jan; 20.00; Golden Earring. Dertig jaar geleden stond Golden Earring voor het eerst met een eigen show in Ahoy'Hierna volgde nog twee optredens, waarvan de laatste in 1983. Hoog tijd dus voor een her- nieuwd bezoek aan Rotterdam! 1 feb; 20.15 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM De Magie van Mozart. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest o.l.v.Christoph Pop- pen. Een klassiek 'feel good' concert. Viool: Frederieke Saeijs. Hoom: Bob Stoel. Met: Mozart - Ouverture Ido- meneo, Adagio voor viool en orkest. Rondo voor viool en orkest, Zwischen- aktmusik uit Idomeneo, Tweede hoorn- concert, Delen uit de Posthoornserena- de. t/m 28 jan; 20.15 RPhO: Bastiaan Bastienne (4+). Rot terdams Philharmonisch kindervoostel- ling. Dirigent: Florian Heijerick. Vertel- ler: Peter Blok. Met: Mozart-Bastiaan& Bastienne. 29 jan; 14.15 of 16.00 Lunchconcert. Jong muziektalent i.s.m. Stichting Jeugd Concerteert. 1 feb; 12.45-13.15 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Eduard Flipse Zaal Trio Jose Lopretti Beatriz Aguiar. Het virtuoze trio van pianist Jose Lopretti opent het concert met muziek afkomstig uit Uruguay en Argentinie met een mix jazz-invloeden. Na de pauze voegt zan- geres Beatriz Aguiar zich bij het Trio Lopretti. 27 jan; 20.30 Cuncordu e Tenore de Orosei. De poly- fone zangkunst van Sardinie heeft stok- oude wortels en wordt nog steeds beoe- fend door lokale broederschappen zoals Cuncordu e Tenore uit het dorpje Orosei. 28 jan; 20.30 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Grote Zaal Mariza. In 2001 liet de Portugese Mariza voor het eerst van zich horen met haar debuutalbum Fado em mim. Ze wordt beschouwd als de nieuwe vaandeldraag- ster van het Portugese lied van hoop en verlangen. Magische fadomuziek die snijdt tot op het bot. 2 feb; 20.15 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Five Easy Pieces in het kwadraat (try- out). Het leven trekt, duwt, zuigt, krabt en bijt. Five Easy Pieces rapen de stuk- ken op en trekken. duwen, zuigen, krab- ben en bijten terug. De schaapjes zijn door de wol geverfd, zij zingen het van de daken, feller, vrijgeviger, bloeddor- stiger, aanbiddelijker en sappiger dan ooit. t/m 1 feb; 20.15 LCC 't Kapelletje, v.d. Sluijsstraat 176, ROTTERDAM Yo, Rotterdam what's up! Blues, Jazz Kaseko met de New Yorkse Jazz zange- res Adrienne West, Patrick Lauwerends (contrabas), Eddy Baatsen (piano), Jaap Tuinebreyes (drums), en Frank Ceasar op sax. 26 jan; 20.00 Breepleinkerk, Breeplein, ROTTER DAM Dubbelconcert. Jubilerende Sander van Marion in concert met Martin Mans. Voor de eerste maal concerteren deze or- ganisten samen op twee orgels. 27 jan; 20.00 Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25, ROTTERDAM Egidius Kwartet: Dirty minds, joys fore ver. Stoute liedjes van Obrecht en Cle mens non Papa mmv Brisk Recorder Quartet Amsterdam. Twee beroemde priester-componisten van de Renaissan ce blijken een onverwacht ondeugende kant te hebben. Een uitdagend concert dat door de hoogstaande polyfonie toch nergens echt plat wordt. 28 jan; 20.00 Orgelconcertserie: Wouter Blacquiere. Orgel. 28 jan; 16.00 Concert Rotterdams Barok Ensemble. Kamerkoor met blazersensemble ver- zorgen een programma met werken van: Strawinky, Monteverdi en Gabrieli. 29 jan;15.00 Prinsekerk, Schepenstraat 69, ROT TERDAM Winterconcert. Door Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam o.l.v. Daan Admiraal. Programma: Psalmensym- phonie - I. Strawinsky, Mis in e - A. Bruckner, Cinq Hymnes - T. de Leeuw. 28 jan; 20.00 Baja Beach Club, Karel Door- manstraat 10-12,ROTTERDAM Baja Beach Club goes latin. Salsa 43 edi tion. Er kan volop worden geswingd op de allerlekkerste Salsa, Merengue, Ba chata, Zouk, Reggaeton, Latin pop en Latin house. Met dj Daiquiri, LIVE per- cussie door Soeshiel Sharma en een swingende workshop. 26 jan; 22.30 Champagne Night. Iedere donderdag gratis champagne voor alle dames! t/m 24 feb (beh. zo ma di wo vr za); 22.30 Ladies Night. Iedere zondag gratis cock tails voor de dames! t/m 26 feb (beh. ma di wo do vr za); 22.30 Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM Night Of The Rock'n Roll Addicts. Met o.a. The Scam (NL psycho-/ rockabilly). 27 jan; 20.30 80's More. Dance on the new wave sound of the 80's 90's met djs Denniz &C02. 28 jan; 21.00 Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM The Electrophonics. Swing-blues uit Ne- derland. 28 jan Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAMClub Royalty. R&B met dj's: Tupic, Silence. Real-X, Ben Guela. Live On Stage: Ozie-N met breakdancers. 27 jan; 22.00 Happy Avenue. Kunstenaarscollectief Happy Avenue komt met een eigen festi val. Divers, speels en spannend. Met live drum bass, rock, hardcore, punk enz Met o.a. Solaire en Vixy. 27 jan; 23.00 The Chaos Theory Phase 2.0. Tweede editie waarop harde techno in zijn meest brede zin centraal staat. Met: Frank Kvitta, DJ Amok, Spark Taberner. DJ Luna, DJ Teknicity, E-Rhythm, Marty- ro, Thilo, Sorce en Randoman. 28 jan: 23.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Theater Cafe Slik. De Slik is het logische gevolg van een steeds breder uitgedragen electro- nisch eclectisme in de muziek. Elke week weer zullen dj-residenten het brede pallet van de hedendaagse dansmuziek aan bod laten komen. Live, electro, ne- derhop, classics, house, rock, funk, mi nimal, breakz, etc. t/m 23 feb (beh. zo ma di wo vr za); 22.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, basement MxPx. Een van de beste verkopende pretpunk bands van Amerika! Support: I am the Avalanche The Matches. 31 jan;19.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Afdeling T. Tekno tot je neergaat! Afde- ling T. Uw medicament in bange party- dagen! Met Robert Natus, Gebr. Stephan en Vincent de Wit, Bas Mooy, Deimos, X-ess, 100 Kilo Maarten, Metasphere, Vinyl Junk en Baas. 27 jan; 23.00-4)6.00 FLIRT. Met Gregor Salto, Leroy Styles, Erik de Man, D.E.F.. Disco Ed en Jere- maine S. 28 jan; 23.00-06.00 Parkzicht, Kievitslaan 25, ROTTER DAM Desire2Dance. Dance. 28 jan; 22.00- 04.00 Phaedra. Sfeervolle eigen liedjes Gro ovy Jazz Tunes. 29 jan; 14.30-17.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 17-19, ROTTERDAM DJ Michiel. 26 jan; 22.00 DJ Okkie. 27 jan; 22.00 DJ Matthijs. 28 jan; 22.00 C5 Jazz, Schiehaven 11, ROTTER DAM Riverboat Jazzband. Deze band werd in 1956 opgericht door een aantal middel- bare scholieren, waarvan er nog steeds 2 in het orkest zitten. Een orkest dat U laat genieten van de Dixieland, Mainstream en New Orleans stijl. 29 jan; 15.00 Centrale Bibliotheek, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Rozendaal Van Hilten 'Er ging geen dag voorbij'. In het kader van de Lande- lijke Gedichtendag presenteren klein- kunstenaars Dorien Rozendaal en Robin van Hilten een muzikaal programma met liedjes gebaseerd op het werk van schrij- ver en dichter Toon Tellegen. 26 jan; 13.00 Cruise Terminal Rotterdam, Wilhel- minakade 699, ROTTERDAM Betty Ford Clinic. De kliniek gaat weer open voor alle winterdepressies opgelo- pen tijdens de eerste donkere dagen van het nieuwe jaar. Met Erick E, D-Rashid feat. Andrei Russo on percussion. Thun- derpussy DD King, Real el Canario, MC Nova, en Norman Soares on percus sion. 29jan; 19.00-01.00 De Schiecentrale, Lloydstraat 5, ROTTERDAM WDMC: On tha move. Iedere maandag- avond meezingen, spleen, rappen met een liveband. Optreden voor een live au dience en gratis professionele tips en ad- viezen voor verdere ontwikkeling. Open inloop. t/m 27 feb (beh. zo di wo do vr za);19.00-21.00 OffCorso, Kruiskade 22, ROT TERDAM Kings of Ace Bookings. Een nacht met de grote namen van het boekingskantoor Ace. D-Rashid, Hitmeister D. en DJ Chuckie zullen een set laten horen met de beste eclectische sounds van nu en toen! 26 jan; 23.00 Glamtech. Housemusic, Mutantdisco Electro. Met Sebastien Leger (Fr.), Mo nica Electronica, Joey Daniel, Mason li ve, Cream, Marrichino, Drunken Lion Soundsystem en VJ Urbi et Orbi. 27 jan; 23.00 We all love 80's 90's. We all love 80's 90's neemt je mee terug in de tijd! Al le gouwe ouwe hits komen voorbij, on- dersteund door coole retro visuals. 28 jan;23.00-05.00 Club Society: Mexico Remixed. Iedere maand zullen in dit veelzijdige event drie metropolen centraal staan. Via inter- nationale gasten, live performances, VJ/ DJ sets en meer wordt de dialoog ge- zocht tussen verschillende wereldsteden. 29 jan; 23.00 Legendary Monday: Subtronics. Met: LTJ Bukem, MC Conrad, Msc D-Vi- ras, Lounge hosted by Supernatural Svendex Brownie en VJ Phonk. 30 jan; 23.00 De Vergulde Glimlach Karaokeshow Kort Rotterdams. 31 jan; 21.30 ShowOff. Met Carl Craig, Benny Ro- drigues, Mr.Wix, VJ Sunny Hu (Tai wan). Lounge hosted by Betty Bourn. 1 feb; 23.00 District Q. Crime Jazz met DuvelDuvel, Jawat!, Sticks Kubus, Dirty Dim feat. Lyrical Tie, DJ Clyde en VJ Machine. 2 feb; 23.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROT TERDAM, Cafe Cantina Sidekick: Jampotpourri. 1 feb; 20.00 'Imaginary Heroes' begint als een tamelijk onevenwichtige en absurde film. De verwarring waarin de familie wordt achtergelaten wordt door regisseur Dan Harris, die tevens het scenario schreef, verbeeld door een reeks vreemde gebeurtenissen. door Vincent Wernke De jonge Tim Travis (Entile Hirsch) vertelt onder de eerste beelden van 'Imaginary Heroes' over zijn broer Matt (Kip Pardue). Deze Matt is de oogappel van het gezin Travis. Dit heeft alles te ma- ken met zijn ongelooflijke zwem- talent. Matt wint de een na de an- dere medaille. Er is een maar, zoals Tim nuchter vaststelt. Matt houdt namelijk niet van zwemmen. Ster- ker nog: hij haat zwemmen. Waar- schijnlijk onder druk van zijn am- bitieuze vader blijft hij echter baantjes trekken. Tot hij er echt niet meer tegen kan en op een dag een eind maakt aan zijn leven. Hij schiet zichzelf door zijn hoofd, waarna hij even later door Tim wordt gevonden. De achterblijvers kunnen maar moeilijk met het ver- lies van Matt omgaan. Vooral bei- de ouders lukt het niet om hun le ven en relatie weer op de rit te krij- gen. Moeder Sandy (Sigourney Weaver) zoekt haar toevlucht tot drank en wiet, terwijl vader Ben (Jeff Daniels) niet veel meer doet dan dagenlang op een bankje voor zich uitstaren. Matt was dan ook zijn oogappel, het kind waar het gezin om draaide. Zijn andere zoon Tim is in zijn ogen een niets- nut, terwijl dochter Penny (Mi chelle Williams) zelden of nooit thuis is. 'Imaginary Heroes' begint als een tamelijk onevenwichtige en absur de film. De verwarring waarin de familie wordt achtergelaten wordt door regisseur Dan Harris, die te vens het scenario schreef, verbeeld door een reeks vreemde gebeurte nissen. Zo zoekt moeder Sandy haar toevlucht tot softdrugs, waar na ze op een bepaald moment wordt aangehouden in een winkel. Diezelfde Sandy wordt in de su- permarkt aangesproken door een winkelbediende die op haar valt. „Mag ik u mijn telefoonnummer geven?" vraagt hij vriendelijk, waarna zij toestemt. Dit soort korte subplots wordt amper echt uitge- werkt, waardoor je als kijker ei- genlijk niet weer wat je ermee moet. Ondertussen lukt het Tim, die door zijn vader compleet wordt gene- geerd en door moeder over de meest gekke dingen wordt uitge- hoord, niet om de relatie met zijn vriendin aan te houden. Zijn hele lichaam zit onder de blauwe plek- ken, maar over de herkomst ervan zwijgt hij. Wel trekt hij veel op met zijn buurjongen Kyle, met wie hij XTC slikt en een intieme avond beleeft. Ook deze lijntjes blijven echter hangen. De personages ko men pas echt bij elkaar wanneer moeder Sandy wordt opgenomen in het ziekenhuis. Plotseling blij ken de familieleden weer op een normale manier met elkaar te kun nen communiceren. Dit inspireert de ouders tot de onthulling van een familiegeheim, dat veel verklaart over de verhouding binnen het ge zin. De vergelijking met 'American Beauty' is deels te begrijpen, maar niet helemaal terecht. Na het ab surde begin verandert "Imaginary Heroes' gaandeweg steeds meer in ROTTERDAM - Liefhebbers van Alice in Wonderland krijgen op vertoon van het befaamde boek een flinke korting op de familie- voorstelling Aliceke (6+) in de Rotterdamse Schouwburg. De voorstelling gaat op zondag 12 fe- bruari in de Grote Zaal van de Schouwburg in premiere. Als be- zoekers een boek over Alice in Wonderland laten zien aan de kas- sa, kunnen zij de voorstelling be- zoeken voor slechts 2,50 euro per kaartje. Aliceke is een theatraal slagwerk- spektakel voor de hele familie en gaat over het klassieke verhaal van Alice in Wonderland. De voorstel ling is geschikt voor iedereen ou- der dan zes jaar en wordt gemaakt door de mensen van het Belgische theatergezelschap Froe Froe. Vol- gens de Belgen is de voorstelling Aliceke een mix van verschillende disciplines vol met poppen, figu- ren, objecten, video, acteurs en li ve muziek. Alle (decor-) stukken zijn bovendien door de theaterma- kers zelf ontworpen en in elkaar gezet. Normaal gesproken moeten vol- wassenen dertien euro betalen voor een toegangskaartje en kun nen kinderen voor vijf euro naar de voorstelling Aliceke. Op vertoon van een Alice in Wonderland-boek is dat dus slechts 2,50 euro per toe- gangsbewijs. Theatergezelschap Froe Froe speelt de voorstelling op zondag 12 februari om 16.00 uur in de Grote zaal van de Rotterdamse Schouwburg. Meer informatie over Aliceke is beschikbaar via tele foonnummer 010 -4118110 of via de website www.rotterdamse- schouwburg.nl. een 'gewoon' familiedrama en de afloop van de film is typisch Ame rikaans. Na het cynische begin komt het tweede deel van de film wat vreemd over, en omgekeerd. Schrijver en regisseur Dan Harris haalt nogal wat overhoop, maar slaat simpelweg te veel zijpaden in om de kijker echt bij de les te hou den. Pas halverwege krijg je als kijker de rust om je te identificeren met de personages en krijg je ook gevoel bij deze film. Het valt ech ter te vrezen dat veel kijkers dan al zijn afgehaakt. Dat zou overigens zonde zijn want uiteindelijk is 'Imaginary Heroes' op zich een heel aardig familiedra ma, dat pijnlijke thema's durft aan te snijden. Met sterk acteerwerk van veteranen Sigourney Weaver en Jeff Daniels en de relatief onbe- kende Emile Hirsch ('The Girl Next Door'). Maar een 'American Beauty'? Nee, dat is deze film ze- ker niet. I Moeder Sandy (Sigourney Weaver) zoekt na de zelfmoord van haar zoon haar toevlucht tot softdrugs. Tim (Emile Hirsch) blijft na de dood van zijn broer achter in een ontwricht gezin. In januari 1996 opende Bourgondisch Thema-Ftestaurant De Heksenkethel voor het eerst haar deuren in het centrum van Rotterdam. Inmiddels is de naam Heksenkethel in heel Rotterdam, maar ook ver daarbuiten, bekend. Honderdduizenden bezoekers mochten de afgelopen jaren een fantastische en onvergetelijke thema-avond beleven. Dit 10-jarige jubileum wordt natuurlijk gevierd en wel met een korting oplopend tot 30,- per persoon tegen inlevering van deze bon. Avondvullende Themafeesten (All-inn) Wo.-do.-zo. van 59,- VOOf 39,- Vrijdag van 69,- VOOf 49,- Zaterdag van 79,- VOOf 49,- Deze aanbieding is geldig in de periode 1 februari t/m 9 juli 2006. Voor de voorwaarden en meer informatie kijkt u op: www.heksenkethel.nl Thema-restaurant De Heksenkethel Baan 44 3011 CC Rotterdam Tel. 010-213 0330 ch thema restaur3*1 Amerikaanse politie geestelijke sporter borstbeeld gauw oktober kastelein supporter boerderij rally sierheester penseel bijl rjjk familielid vat met bijbelse priester academische titel voor- naamste genodigde daar spraakorgaan zich voeden wol ten tapiit bejaarde rang- telwoord plaats in Griekenland beroemd aardig vinden seintaal pus knaagdier handschoen plaats in Belgie kleur algemeen Engelse titel ingezet stuk enigszins mytho- logische figuur bazige vrouw rekbaar band V mis! eikenschors voelhoom stuurrad Kijk voor meer informatie op www.lenco-audiovideo.com Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 25 t/m dinsdag 31 januari 2006 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 2006 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De oplossing uit nummer 48 is: Coldenhove. Een Landal Greenparks arrangement is gewonnen door: J. Cambeen, Dordrecht; J. Kaptein, Krimpen a.d. IJssel; E. van Santen, Rotterdam,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 18