maasstad wfik ©in) ©feife 'Burgers moeten ook buiten kantooruren sneller van informatie worden voorzien' Pinautomaat op het Bachplein opgeblazen wijk kort PvdA in Noord Visitedub zoekt gastvrouwen Lezing over ontwikkeling stad Haar voller leren maken Reactie op onbereikbaarheid tijdens stoomlek Shell Controle op te hard rijden Schiedam Lokaal komt met lijst Plakken hash in auto Diverse ruiten vernield Inbrekers opgepakt Juwelier Passage overvallen weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Hadden ze maar ruzie gehad, dan kon Ali Tettelaar tenminste nog een reden bedenken voor de plotselinge verdwijning van haar oudste dochter Patricia. Maar alles was koek en ei. Twee telefoontjes is alles wat er tot nu toe van de 29- jarige Schiedamse verno- men is. 'Rare gesprekken', waaruit niemand eigenlijk iets wijs kan worden. Patri cia Tettelaar is inmiddels al meer dan twee maanden spoorloos. V J ,y A SCHIEDAM - Spirituele vereniging Harmonia ontvangt don derdag 26 januari Hans Straeter die aan de hand van een naam waarnemingen doet. Aanvang is 19.45 uur en de toegang vijf euro. De avond wordt gehouden in De Blauwe Brug aan het Bachplein. Qi Gong Kleuterdans Mantelzorgcafe Femmes Vocales Leeshulpmiddelen De Wissel Graauwe Hengst MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO A*lL2 SCHIEDAM - PvdA-raads- leden, lijsttrekker Menno Siljee en Tweede-Kamerlid Nebahat Albayrak zijn za- terdag 28 januari in winkel- centrum Hof van Spaland om vanaf 12.00 uur het boekje 'Zorg voor elkaar' uit te delen. Hierna worden ook andere winkelcentra in Noord bezocht. Doel van de bezoeken is om in gesprek te gaan met kiezers over de ge- volgen van het nieuwe zorg- stelsel. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk is op zoek naar vrijwillige begeleiders voor de visiteclubs. Deze clubs zijn opgezet voor oude- ren die weinig contacten heb- ben en die het leuk vinden om wekelijks op een vaste dag bij elkaar te komen in een zorg- of dienstencentrum. De deel- nemers bepalen samen met de vrijwilliger wat er gedaan wordt, bijvoorbeeld een spel- letje of een creatieve activi- teit. De vrijwilliger ontvangt de deelnemers met koffie, verzorgt de tafel voor de maal- tijd, begeleidt en organiseert de activiteiten. Informatie en aanmelding via nummer 248 68 88 (Anneke Verkaaik). SCHIEDAM - Paul Meurs, samensteller van het boek 'Roovers in Schiedam' geeft vrijdag 3 februari een lezing over de Schiedamse stads- ontwikkeling in bibliotheek Stadserf. Aan de hand van de foto's van fotograaf Ro overs wordt een prachtig beeld gegeven van de ont wikkeling van Schiedam tussen 1945 en 1970. De le zing spitst zich toe op de Schiedamse binnenstad, in de tijd dat de jeneverindu- strie verdween en de oude stad modern werd. Aanvang 20.15 uur, toegang vrij. SCHIEDAM - Leren haren vlechten, waven, verlengen en voller maken van kapsels zoals kappers dat kunnen, dat valt te leren in wijkcen- trum Oost op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. Lesgeld is 25 euro voor acht lessen. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 CHEF VERKOOP: B. van Dongen Telefoon 06 53 786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdlnsdag 10.00 uur IM/VPadvertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010 4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur Woensdag 25 januari 2006 XQ52 Nog geen Gouden Tip in zaak 'Patricia Tettelaar' door Karin Moerman De afgelopen week is vader Piet voor het eerst weer gaan trainen sinds de verdwijning van zijn dochter, zondag 6 november. Een goed teken, vindt zijn vrouw Ali die als spreekbuis fungeert in 'de zaak Patricia'. „Het is echte een binnenvetter, kan moeilijk met emoties omgaan. Het is goed dat hij de draad weer een beetje op- pakt, zijn ontspanning zoekt." Vervelend is wel dat hij die eerste avond direct geconfronteerd werd met alle verzinsels die rondom Patricia en het gezin Tettelaar blijkbaar de ronde doen. „Zo zei- den ze tegen Piet, jullie zijn toch gescheiden? Hoe ze daar nou bij- komen? Omdat Piet liever op de achtergrond blijft, denken som- mige mensen zeker dat we me- teen problemen hebben. Er werd ook wel gezegd dat Patries en ik mot hadden, dat we niet met el kaar op konden schieten. Onzin! We deden juist alles samen. Elke donderdag hielp ze me met het huishouden en ondertussen mee- galmen met Wolter Kroes en Jan- tje Smit... Nee. we zijn juist gek op elkaar", vertelt Ali. Toch is Patricia wel een dame met een gebruiksaanwijzing. I RMIS I 10-8844 Ali Tettelaar met de affiche die Vermist maakte van haar dochter Patricia, die sinds zondag 6 november spoorloos is. „Ze is een makkelijke prooi vooriemand die kwaad wil.Fo to Roger van der Kraan Hoewel ze 29 lentes telt, is ze ver- standelijk en in haar gedrag een dikke tien jaar jonger. Zo is ze heel bei'nvloedbaar en kan ze be- slist niet met conflicten omgaan. Ze heeft de grootste moeite om si- tuaties goed in te schatten", ver telt haar moeder. „Maar om te zien is het een normale vrouw en je merkt ook niets aan haar als je met 'r zit te was ze bezig met een reintegratie- bureau en zat een baantje bij de Zegro er dik in. „Daar was ze ont- zettend blij over", herinnert Ali zich. „En daarom is het ook zo raar dat ze weg is. Ze heeft hele- maal niet afgebeld. Niet bij het bureau en niet bij de Zegro. Zo is ze helemaal niet." praten. Maar moeilijker, dan 'Ze is zo beinvloedbaarals wat' kruipt ze on- middellijk in haar schulp." Jaren geleden werkte ze met heel veel plezier in een verzorgingshuis. Tot ze op een dag van een paard viel, waar- op vijf, zes operaties aan haar el- leboog volgden. De laatste tijd Wat ook zo vreemd is: de twee te lefoontjes die Patricia tot nu toe naar haar familie pleegde waren zo kort en onsamenhangend, dat Ali ze moeilijk kan zien als de be- richten van iemand die vrijwillig weg is. „Dan praat je toch langer met iemand. Om uit te leggen waarom je weg bent en zo. Maar wat zij zegt is zo 'raar*. De eerste keer, op 22 november, vertelde ze dat ze in Spanje zat, maar het lan- dennummer is van Italie. Vorige week maandag belde ze ineens weer. Het gaat goed, zei ze, waar- op ik zei dat ik 'r graag wilde zien. Daar ging ze niet op in. Ik vroeg nog: ben je in Neder- land, maarze zei 'nee'." De politie deed aanvankelijk wei nig tot niets met de verdwijning. Ze vonden dat de Schiedamse oud en wijs genoeg was en bo- vendien had ze haar familie een teken van leven gegeven. Haar moeder daarover: „We hebben er steeds maar weer op gehamerd dat ze w61 bcht verstandelijk ge- handicapt is en dat ze een makke lijke prooi is voor iemand die kwaad wil." De familie had on dertussen zelf al wat onderzoek gedaan rondom de Koemarkt, waar Patricia in de nacht van 5 op 6 november rond 04.45 uur in een niet-officiele taxi zou zijn gestapt. „We hebben e-mails gestuurd naar taxibedrijven, taxichauffeurs 's nachts aangesproken, maar het heeft tot nu toe nog niets opgele- verd. De chauffeur die haar heeft gereden, heeft zich ook niet ge- meld. Dan vraag je je af: is dat wel zuivere koffie en: is het wel een taxi geweest?" Vreemd is ook dat Patricia waarschijnlijk na 04.45 uur die nacht nog thuis is geweest en geld heeft meegeno- men. Inmiddels heeft de politie twee rechercheurs op de zaak gezet. Twee weken geleden was Ali bo- vendien te zien in het Tros-pro- gramma Vermist, waarop elf re adies kwamen. De Gouden Tip zat er echter niet bij. Maar of die readies heel veel waarde hebben valt te betwijfelen omdat bij de Italiaanse versie van Vermist, waar Ali ook is geweest, even- eens readies binnenkwamen van mensen die meenden Patricia on- langs nog gezien te hebben. Voorlopig blijft het dus nog leven tussen hoop en vrees. „Je bent er toch wel constant mee bezig", bekent Ali. „Elke keer als er een stilte valt, gebeurt er weer iets. Waar ik gewoon bang voor ben is dat ze die nacht de verkeerde per- soon heeft getroffen. Die heeft vast een arm om haar heen gesla- gen en gezegd: kom op meid, ik help je wel. Ze is tenslotte een makkelijke prooi, maar het is ook zo'n lieve meid." door Bart van Zessen SCHIEDAM - De externe communicatie van de DCMR Milieudienst Rijnmond, Poli tie Rotterdam Rijnmond en Shell Pernis is vooral gericht op incidenten die gevaar op- leveren voor de veiligheid. Dit bleek tijdens de geluids- overlast in de nacht van 15 januari. Alarmnummers raakten overbelast, bericht- geving via websites bleef lang uit. Radio Rijnmond maakte uiteindelijk, iets min der dan een half uur na het losbarsten van het oorverdo- vende geraas een einde aan alle onduidelijkheid, met in formatie direct verkregen van een Shell-medewerker. „Je kunt dus ook een incident heb ben waarbij de veiligheid niet in het geding is, maar dat wel van dien aard is dat je de voorlichting aan de specifieke situatie zou moe ten aanpassen", stelt Andre Ro- meyn, woordvoerder van Shell. De DCMR handelde dan ook volgens n Bij het incident met het stoomlek, vorige week zaterdagnacht, werd alert gereageerd, vindt de DCMR. Veel verontruste bewoners konden echter geen hulpdienst bereiken. Foto Roger van der Kraan de gebruikelijke procedure. „Er werd alert gereageerd en alle nood- zakelijke acties werden onderno- men", verklaart Liesbeth van Gre- uningen van de milieudienst. Dit neemt niet weg dat honderden bezorgde burgers tevergeefs tele- fonisch contact zochten of de DC- MR website raadpleegden. De meldkamer van de milieudienst werd door een persoon bemand. Is dat niet wat weinig voor een regio met permanente petrochemische SCHIEDAM - Het moet een gigantische knal zijn geweest, zaterdagnacht rond 01.15 uur. Met explosieven was geprobeerd een van de twee pinau- tomaten aan het Bachplein op te blazen. De recherche is nu op zoek naar getuigen van het incident aan het Bachplein. Na het opblazen van de auto- maat stapten de daders in een auto en reden weg. Onduidelijk is nog of er iets is buitgemaakt. De politie stelde 's nachts direct een uitgebreid onder zoek in de omgeving in wat resulteerde in een achtervolging van een auto op de A20. Die auto wist echter te ontkomen. De politie is op zoek naar getuigen, die contact kunnen opnemen via nummer 0900-8844. Dit kan ook anoniem via Meld Misdaad Anoniem, nummer 0800-7000. activiteit en met dus ook 24 uur per dag kans op een incident? „Nee", stelt Van Greuningen. „In verhou- ding komen er 's nachts veel min der klachten binnen." De bemanning van de meldkamer gaat op grond van de eerste berich- ten aan de slag. „In dit geval gaf Shell aan: we hebben een pro- bleem maar weten nog niet precies wat. De meldkamer gaat dan op onderzoek uit." Afhankelijk van het incident kan de meldkamer om versterking vragen. Het personeel woont over het algemeen op korte reistijd. Telefoons kunnen worden doorgeschakeld waardoor er snel tien lijnen openstaan", meldt Van Greuningen. Tijdens het laatste incident, in de nacht van zaterdag op zondag 15 januari, werd een persoon extra in- geschakeld omdat een stoomlek normaal gesproken snel verholpen is. De DCMR kreeg ook nog te kampen met een technische storing waardoor teksten niet zoals ge- wenst op de website verschenen. Over de aard van het probleem wil Van Greuningen niet uitweiden. Wel is zij ervan overtuigd dat het mankement zich niet nog eens voor zal doen. „We willen dat veel SCHIEDAM - Op de Lange Nieuwstraat heeft de politie maan- dagmiddag tussen 13.30 en 15.30 uur een snelheidscontrole gehou- den. In totaal kregen zestien be- stuurders een bekeuring omdat zij de maximumsnelheid overschre- den. Ook kregen elf bestuurders een bekeuring voor het niet dragen van de autogordel en gingen twee automobilisten op de bon omdat zij niet handsfree belden. minder mensen een ingesprektoon krijgen. Al krijgen ze maar een cassette te horen die hen naar de website verwijst", aldus de pers- voorlichtster. ..Drieenveertig pro- cent van de klachten kwam binnen via internet. Dit gebeurde nooit eerder." Politie Rotterdam Rijnmond is niet van plan haar strategic te wijzigen. „We hebben direct op de piekbe- lasting geanticipeerd. Voordat meer personeel arriveerde was Ra dio Rijnmond echter al met een ex tra uitzending in de lucht en was het probleem eigenlijk al verhol pen", aldus woordvoerder Marjan den Hollander. Omdat er ondanks het immense kabaal geen gevaar was voor de volksgezondheid, maakte de poli tie geen gebruik van rondrijdende wagens om bezorgde burgers te waarschuwen. De website van de Politie Rotterdam Rijnmond be- richtte niet over het lawaai. „Shell zou over het incident communice- ren", is het commentaar. Het persbericht op de site van Shell liet op zich wachten. „Omdat wij veel meer bezig waren met het communiceren naar radio en tv dan direct naar burgers", verklaart Ro- meyn van Shell. „Daarnaast zijn wij beperkt in de voorlichting die we kunnen geven. De brandweer doet vaststellingen omtrent veilig heid en de GGD rond gezondheid. Pas na onderzoek kunnen wij de conclusies aan de buitenwereld be- kendmaken." De meldkamer van Shell is vol gens Romeyn niet ingericht als call centre dat een groot aantal tele foontjes kan ontvangen. Buiten kantooruren wordt ook hier met een beduidend lagere bezetting ge- werkt. „We moeten een structuur in het leven roepen die ook buiten kantooruren burgers sneller van in formatie kan voorzien." SCHIEDAM - Schiedam Lokaal heeft de kandidatenlijst bekend ge- maakt. De partij zal worden aange- voerd door wethouder Habermehl, gevolgd door Ferry Willems (2) en Henk Groenewegen (3). Tanja Herbert, Thea Pauw. Jan Zwep, Ir- ma Rodenberg, Anette Leerma- kers, Helga van Dijk, Beston Mawlud en Ellen de Jong bekleden de plekken 4 tot en met 11 SCHIEDAM - Tijdens een routinecontrole, in de nacht van maandag op dinsdag op de Willem de Zwijgerlaan, ontdekte de politie twee gro- te plakken hashish in een auto. De bestuurder, een 29- jarige Schiedammer, was niet in het bezit van een rij- bewijs. Ook moest hij nog een openstaande boete beta- len van 516 euro. SCHIEDAM - In het week end zijn een flink aantal rui ten gesneuveld. Zo ging de ruit van een ijzerwinkel aan de 's Gravelandseweg aan diggelen, evenals die van een reisbureau aan het Hof van Spaland en van een bakkerij aan de Parkweg. De politie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Een 16-jarige Rotterdammer en een 38-ja- rige man uit Spijkenisse zijn zondagavond aangehouden omdat zij verdacht werden van inbraak.Omstreeks kwart voor eif meldde een getuige dat er containers werden opengebroken op de Jan van Galenstraat. De politie stelde een onder zoek in de omgeving in en hield een auto staande op de Nieuw Mathenesserstraat. In deze auto lagen verschil- lende inbrekersvoertuigen. De twee inzittenden werden aangehouden en voor nader verhoor en onderzoek mee- genomen naar het politiebu- reau. SCHIEDAM - Een juwelier aan de Passage is vrijdag- ochtend rond 10.30 uur overvallen door twee onbe- kende mannen. De mannen bedreigden het personeel met een wapen en gingen er met enkele toonborden met juwelen vandoor. Ze renden weg in de richting van de Korte Singel. SCHIEDAM - In dienstencentrum de Woudhoek start in februari een cursus Qi Gong. Dit is een Chinese bewegingsleer die erop gericht is om lichaam en geest in balans te brengen. Aanmelden voor een gra tis proefles kan iedere werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur aan de receptie van het dienstencentrum. De proefles is op dinsdag 31 janua ri van 10.00 tot 11.15 uur. SCHIEDAM - Lekker bewegen en plezier maken voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. Dat kan elke woensdag van 13.30 tot 14.30 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug. Kosten zijn acht euro per maand. Inschrijven of meer informatie via nummer 247 04 64. SCHIEDAM - Het Het Mantel zorgcafe Schiedam opent dinsdag 31 januari weer de deuren voor alle Schiedamse mantelzorgers die zin hebben in een kopje koffie, thee en een praatje. Het cafe is open van 10.00 tot 12.30 uur aan het Broers- veld 123. Voor meer info: 06-516 94 096. SCHIEDAM - Het Schiedams Vrouwenkoor Femmes Vocales is weer van start gegaan met de repe- tities. Het repertoire is breed; van licht klassiek tot moderne werken. Het koor is op zoek naar dames die mee willen zingen. De repetities zijn iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Magna- lia-Deikerk, Albardastraat 67. SCHIEDAM - Lezen en informa tie verwerven is voor velen een ba- sisbehoefte. Om uiteenlopende re- denen kunnen mensen problemen ondervinden bij het lezen, bijvoor beeld omdat het gezichtsvermOgen minder wordt of omdat de hand- functie slechter wordt. Er bestaan hulpmiddelen die deze problemen kunnen verlichten. In ServicePlus- Punt De 4 Molens is een kleine collectie met verschillende lees- en kijkhulpmiddelen aanwezig. SCHIEDAM - De Wissel, het in- loophuis van de kerken die zijn aangesloten bij de Raad van Ker ken in Schiedam, zoekt vrijwilli- gers. De Wissel is te vinden aan het Broersveld 123 en open op dins dag-, donderdag- en vrijdagmid- dag van 14.00 tot 16.00 uur. Elke vrijwilliger krijgt begeleiding van mevrouw ds. H. Perfors en de heer B. Kaptein, tel. 426 34 21. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven treedt donderdag 26 januari vanaf 22.00 uur Marco Friends op. Vrijdag en zaterdag 27 en 28 januari vanaf 21.00 uur staat de Popprijs Schiedam centraal met de de eerste en tweede voorronde. Zondag is er weer een jamsessie vanaf 19.00 uur. „ilieu<l«=n» Hljnn, De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, iawaai en andere overiast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deeI van de klachten die de afgelopen twee weken zijn binnengekomen. Verkeerde advertentie in de Maasstad weekbladen Vorige week is bij het opstellen van de edities een oud mifieuklachtenbericht van de DCMR in Maasstad weekbladen verschenen. Een goed begin is het halve werk, want dit is al de tweede keer in 2006 dat Maasstad week bladen u excuses moet aanbieden voor de verkeerde uitvoering van het DCMR-bericht. Wij hebben hierover overleg gehad en gaan ervan uit dat het niet meer zal gebeuren. Het ongelukkige was dat wij in de berichtgeving van vorige week uitgebreid ingingen op de enorme geluidsoverlast ds gevolg van de kapotte stoom- leiding bij Shell Nederland Raffinaderij in Rotterdam-Pernis. Onderstaand alsnog een toelichting op het incident. Afgelopen week veroorzaakte Shell opnieuw (geluids- en stofjoverlast. Deze overiast was min of meer het gevolg van het incident van de kapotte stoomleiding. Kapotte stoomleiding veroorzaakt enorme geluidsoverlast In de nacht van zaterdag op zondag 15 januari ontstond om 01.55 uur een scheur in een leiding van het stoomnet van Shell Nederland Raffinaderij aan de Vondelingenweg in Rotterdam-Pernis. Hierdoor ontsnapte stoom onder grote druk met een hard bulderend en sissend geluid. Om 02.05 uur ontstond in de directe omgeving van het stoomlek een explosie in een stoffilter van een productie-eenheid. Hierdoor brak een kleine brand uit, die snel geblust kon worden. Of er verband is tussen beide gebeurtenissen is nog niet duidelijk. Ongeruste bewoners van onder andere Pernis, Vlaardingen, Hoogvliet en Schiedam belden de meldkamer van de DCMR over het oorverdovend lawaai. Veel mensen waren angstig, omdat ze niet wisten wat er aan de hand was. De DCMR ontving de hele zondag en maandagochtend nog telefoontjes van bewoners die de meldkamer tijdens het incident niet konden bereiken. Het bleek op de vroege zondagochtend niet eenvoudig om de informatie naar bewoners toe snel te organiseren. Wel werd vanaf 03.00 uur op Radio Rijnmond en Radio 1 in de nieuwsuitzendingen informatie over het incident gegeven. De meldkamer heeft in totaal 526 klachten en verzoeken om informatie behandeld. Ook bij de politie en Shell kwamen heel veel telefoontjes binnen. Op www.dcmr.nl vindt u antwoord op de meest gestelde vragen over het incident. De oorzaak van het lek en de explosie is nog niet bekend. De DCMR heeft Shell erop aangesproken dat zij een grondig onderzoek naar oorzaak en gevolgen verwacht. Naar de oorzaak van het lek in de stoomleiding is bovendien een strafrechtelijk onderzoek ingesteld. Niet eerder zoveel klachten via internet De DCMR houdt ook de procedures tegen het licht die gevolgd worden als er een klachtengolf is. Omdat de telefoonlijnen van de DCMR tijdens het incident overbelast waren, hebben veel mensen hun klacht via internet ingediend. Het ging om veertig procent van het totaal aantal klachten. Niet eerder ontving de DCMR zoveel klachten over een voorval via internet. Het is duidelijk wat een enorme impact het incident op de omgeving heeft gehad. Geluidsoverlast in Maassluis, Vlaardingen, Schiedam De stoomlekkage had's nachts in het proces van een aantal productie- eenheden een onregelmatige toevoer van stoom veroorzaakt, waardoor deze eenheden op een lage productiesnelheid draaiden. Om het productie- proces weer goed op gang te brengen, moest een gedeelte van het productiegas veilig via de fakkel worden afgevoerd. De geluidsoverlast die dit veroorzaakte was in de vroege ochtend (tussen 03.00 en 07.00 uur) van maandag 16 januari in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam te horen. Geluidsoverlast in Pernis, Hoogvliet en Poortugaal In de vroege morgen (tussen 05.20 en 06.25 uur) van woensdag 18 januari veroorzaakte de herstart van een andere productie-eenheid van Shell opnieuw geluidsoverlast. Deze keer was er geluidsoverlast van de fakkel in Pernis, Hoogvliet en Poortugaal. Stofoverlast in Hoogvliet Als gevolg van de explosie van zondag in een stoffilter van een productie- eenheid (even na het ontstaan van het stoomlek), bleek ook een andere filter niet meer goed te werken. Hierdoor kwam katalysatorstof in Hoogvliet terecht. Shell heeft bewoners die stofoverlast hadden, aangeraden de stof met water af te spoelen. Milieuklachtenrapport 2005 Begin januari verscheen de rapportage Milieuklachten in Rijnmond 2005. U vindt hierin een totaalbeeld van de klachten van het afgelopen jaar, de verschillende bronnen en veroorzakers. Belangstellenden kunnen een exemplaar van het rapport bij de bibliotheek van de DCMR opvragen (bibliotheek@dcmr.nl). De rapportage is ook op internet te lezen en te bestellen. In een deel van de edities van Maastad weekbladen van deze week en in een deel van de edities van vorige week staat een interview over het klachtenrapport met de nieuwe directeur van de DCMR, de heer Jan van den Heuvel, Dit interview kunt u ook op internet lezen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 8