i www.schiedam.nl gemeente Schiedam Week 4 Kapvergunningen Ontwerpbeschikking rijksmonument Image Zienswijze M Ontheffing geluidhinder Woensdag 25 januari 2006 1 1 Verkeersbesluiten I M Vrijstellingsprocedure artikel 19, lid 2 WRO, H Toernooiveld - Hoogbouw I I Vrijstellingsprocedure artikel 19, lid 2 WRO, Toernooiveld - Laagbouw Welstands- en Monumentencommissie Wet Milieubeheer Beschikkingen Algemeen Onderwerp Inzage Beroep Inlichtingen Ill Verkiezingen gemeenteraadHHHHHHHHH Ter inzage legging kandidatenlijsten W v V Gemeenteberi Op grand van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 11 esdoorns, 2 sierkersen, 1 berk, staande ter hoogte van het Dilleveld en Laurierpad, in verband met een noodzakelijke ophoging van de wijk, veranderingen in de infra- structuur en de aanleg van een speelveld - 1 den staande in de tuin Perenlaan 33 i.v.m. overlast - 1 den staande in de tuin Aleidastraat 9 i.v.m. overlast - 1 sequoia staande ter hoogte van volkstuin 312 op SV Vijfsluizen i.v.m. overlast en schade - 1 spar staande in de tuin Bosrand 14 i.v.m. overlast - 1 spar staande in de tuin C. de Bourbonstraat 9 i.v.m. overlast - 2 berken staande in de tuin Stadhouderslaan 109 i.v.m. overlast - 2 berken staande in de tuin Stadhouderslaan 109 i.v.m. overlast - 2 populieren staande ter hoogte van Mozartlaan 73 i.v.m. wortelopdruk en overlast - 5 populieren en 2 abelen staande Bachplein/Mozartlaan i.v.m. worteldruk en overlast - 4 platanen staande Bachplein i.v.m. realisatie van een bouwplan - 1 es staande ter hoogte van Kerkweg 105 i.v.m. de nieuwbouw van stallen - 1 prunus staande Scheepvaartweg ter hoogte van Heijermansplein i.v.m. herinrichting- werkzaamheden en een matige conditie - 2 platanen staande Faassenplein ter hoogte van nr. 106 i.v.m. ernstige worteldruk en overlast - 1 es (Fraxinus excelsior) staande Nieuwe Damlaan ter hoogte van Schimmelpenninck 579 i.v.m. een vergevorderde afsterving en risicio - 1 populier (Populus nigra) staande Loefstraat ter hoogte van bejaardentehuis Thurlede i.v.m. holtes, vruchtlichamen en risico - 1 populier (Populus canescens) staande Buitenhavenweg Nieuwstigt i.v.m. holtes, ernstige inrotting aan de stamvoet en risico - 1 lijsterbes (Sobrus x thuringiaca 'Fastigiata') staande Tuinlaan Makkerstraat i.v.m. holte aan de stamvoet en risico met een vrijwillige herplant van heplant een Phellodendron amarense - 1 populier (populus x euramericana) staande Bachplein ter hoogte van nr. 493 i.v.m. scheefstand, aantastimg door horzelvlinder, een inrotting op 2 meter hoogte en risico - 33 populieren staande Jachthavenlaan te Schiedam i.v.m. verjonging van het bomen- bestand met een vrijwillige herplant van 23 Hongaarse Eiken - 1 gouden regen staande in de tuin Aak 6 i.v.m. overlast - 1 plataan staande op de kruising Nieuwe Damlaan Mgr. Nolenslaan i.v.m. riolerings- werkzaamheden - 1 plataan en lesdoorn staande Dr. Kuyperlaan ter hoogte van nr. 14 i.v.m. riolerings- werkzaamheden Op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed ver- eist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas wor den gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer E. Otterspeer, tel: (010) 2465421. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grand van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 19 September is een aanvraag ontvangen van de Stichting de Schiedamse Molens om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Schiedamsedijk 2. De aan vraag betreft het algeheel herstel tot bedrijfsvaardige poldermolen. Naast het comple- menteren van de molen zal herstel van de romp plaatsvinden. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 26 januari 2006 tot en met 9 maart 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 9 maart 2006 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de gemeente Schiedam verZoeken. Een verzoek om een gedach tewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzagentermijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op woensdag 18 januari 2006 heb ben besloten aan KWS/VRS&T ontheffing te verlenen van het verbod toestellen of geluidsapparaten in werking te hebben voor of handelingen te (laten) verrichten waar door voor omwonenden of de omgeving geluidhinder wordt veroorzaakt (artikel 4.1.5. APV) voor de navolgende locaties op de volgende dagen en tijdstippen: Week 4 wo/do 25-01-2006, do/vr 26-01-2006 (22.00-5.00 uur) Rotterdamsedijk Week 4 wo/do 25-01-2006, do/vr 26-01-2006 (22.00-5.00 uur) Burg, van Haarenlaan - Nieuwedamlaan - Churchillweg Week5 zo/ma 29-01-2006, ma/di 30-01-2006, di/wo 31-01-2006, wo/do 01-02-2006 (22.00-5.00 uur) Hof van Spaland - Brederoweg - Van Dalsumlaan Het besluit kan gedurende de bezwaartermijn worden ingezien bij het Gemeentelijke InformatiepuntStadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van het besluit een bezwaarschrift indienen. U kunt het bezwaarschrift richten aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Daarnaast kunnen belanghebbenden - indien de behandeling van de bezwaren onverwijlde spoed vereist - bij de Voorzieningenrechter van de sector bestuurs recht een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in arti kel 26 BABW, dat zij op 16 januari 2006 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. het eenrichtingsverkeer op de Vlaardingerdijk, ten noorden van de Jan Vermeerstraat, ter hoogte van de panden nrs 279 t/m 291 (oneven nummers) in te trekken door het verwijderen van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderborden. 2. op de Schoolstraat, ten noordoosten van de Nassaulaan, een voetgangersoversteek- plaats aan te wijzen. 3a. het Bachplein aan te wijzen als een parkeerverbodzone door het plaatsen van de bor den model E10(E1) en Ell (El) RW. 3b. het parkeren op het zg. manifestatieterrein Bachplein te verbieden gedurende de periode van maandag 12.00 tot dinsdag 16.00 uur, door plaatsing van het bord model E8 bijlage I RW met onderbord; Wij wijzen u erop dat u op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: - naam en adres van indiener - dagtekening - omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt - de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te die- nen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel. (010) 2465404. Het besluit kan worden ingezien bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor: De ontwikkeling van 80 appartementen verdeeld over twee hoge gebouwen met de daarbij behorende tuinen, erven en terreinen alsmede de ontsluitingwegen en par- keervoorzieningen. De gronden waarop het vrijstellingsverzoek betrekking heeft vallen binnen het gebied waarop het uitbreidingsplan "Klein-Babberspolder", vastgesteld door de burgemeester bij besluit van 4 juli 1944 en goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 11 juli 1945, van toepassing is. De ontwikkeling van de appartementen dient als herontwikke- ling van de deels geamoveerde woonwijk de Slachthuisbuurt. De appartementen dienen als vervangende nieuwbouw, maar zijn voor wat betreft de maatvoering en situering in strijd met het vigerende uitbreidingsplan. Op basis van de bijzondere verklaring van geen bezwaar van de provincie Zuid-Holland is het mogelijk vrijstelling als bedoeld in artikel 19, lid 2 WRO te verlenen voor het bouwen van woningen, inclusief bijbehorende bijgebouwen, bouwwerken geen gebou wen zijnde en voorzieningen (garages, carports en parkeerkelders). Er mag geen sprake zijn van strijd met de regionale woonvisie, het aantal woningen moet passen binnen het (streekplan)woningbouwprogramma en er dient voldoende contingent aanwezig te zijn. Aan alledrie de voorgaande eisen wordt in dit geval voldaan. Het verzoek om vrijstelling ligt - gelet op het bepaalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht - gedurende 6 weken, met ingang van donderdag 26 januari 2006 tot en met woensdag 8 maart 2006, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijk zienswijzen tegen het verzoek om vrij stelling indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afde ling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ook het indienen van mondelinge zienswijzen is mogelijk. Hiervoor dient tijdig, bij voorkeur, uiterlijk een week voor het einde van de terinzagelegging, een afspraak gemaakt te worden gemaakt met de heer M. Visser, afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, tel.: (010) 2465670. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd De bouw van 45 eengezinswoningen met de daarbij behorende tuinen, erven en ter reinen alsmede de ontsluitingwegen en parkeervoorzieningen. De gronden waarop het vrijstellingsverzoek betrekking heeft vallen binnen het gebied waarop het uitbreidingsplan "Klein-Babberspolder", vastgesteld door de burgemeester bij besluit van 4 juli 1944 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 11 juli 1945, van toepassing is. Het bouwplan dient als herontwikkeling van de deels geamo veerde woonwijk de Slachthuisbuurt. De woningen dienen als vervangende nieuwbouw, maar zijn voor wat betreft de maatvoering en situering in strijd met het vigerende uit breidingsplan. Op basis van de bijzondere verklaring van geen bezwaar van de provincie Zuid-Holland is het mogelijk vrijstelling als bedoeld in artikel 19, lid 2 WRO te verlenen voor het bouwen van woningen, inclusief bijbehorende bijgebouwen, bouwwerken geen gebou wen zijnde en voorzieningen (garages, carports en parkeerkelders). Er mag geen sprake zijn van strijd met de regionale woonvisie, het aantal woningen moet passen binnen het (streekplan)woningbouwprogramma en er dient voldoende contingent aanwezig te zijn. Aan alledrie de voorgaande eisen wordt in dit geval voldaan. Het verzoek om vrijstelling ligt - gelet op het bepaalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht - gedurende 6 weken, met ingang van donderdag 26 januari 2006 tot en met woensdag 8 maart 2006, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij voorkeur schriftelijk zienswijzen tegen het ver zoek om vrijstelling indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ook het indienen van mondelinge zienswijzen is mogelijk. Hiervoor dient tijdig, bij voorkeur, uiterlijk een week voor het einde van de terinzagelegging, een afspraak gemaakt te worden gemaakt met de heer M. Visser, afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, tel.: (010) 2465670. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1 Schiedam. Datum: 30 januari 2005 vanaf 09.30 uur Heenvlietseplein, Havendijk, Heenvlietsestr., Voornestr., Geervlietsestr. Rubenslaan 15 Parkweg Noord project Kadewoningen project Watertoren project Mews West project Wintertuin Westerkade 24 A Woonplus Vobaan Bouw b.v. Over het Water b.v. Thio Pharma Holding woningen renoveren garage en keuken verbouwen 16 eengezinswoningen bouwen 35 appartementen met stalling- garage bouwen 40 eengezinswoningen bouwen 112 appartementen met 92 stal- lingplaatsen bouwen werkplaats tot gezondheidscen- trum verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel. (010) 2465487 of (010) 2465883. Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza- ken, kunnen op grand van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze ver gunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grand van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1Op 11 april 2005 is een aanvraag ontvangen van Nofalab B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een laboratorium aan de Jan van Galenstraat 41 te Schiedam. 2. Op 28 februari 2005 is een aanvraag ontvangen van Mammoet Holding B.V. om een vergunning voor het veranderen van de werking van een kraan- en zwaartransport verhuurbedrijf aan de Karel Doormanweg 47 te Schiedam. De verandering omvat: - Het vergroten van het bedrijfsoppervlak, het verplaatsen van de schuifpoort en het realiseren van een opleidingscentrum op het nieuwe bedrijfsterrein; - Vergroting van de opslagcapaciteit van gevaarlijke stoffen. De opslag van: motorolie, hydrauliekolie, versnellingsbakolie, afgewerkte olie en koelvloeistof in bovengrondse tanks. Daarnaast worden er (afval)olien en smeermiddelen opgeslagen in emballage; - Het plaatsen van een mobiele spuitcabine; - De opslag van gevaarlijke stoffen (in emballage) in het magazijn; - Verwijdering van de zuurstoffank (2,5 m3 Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grand van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 26 januari 2006 tot en met 9 maart 2006 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Het beroepschriff moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten/veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummers: 420481 en 412926. De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op 7 maart 2006 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Schiedam maakt bekend, dat de heden ingele- verde en door het hoofdstembureau onderzochte kandidatenlijsten met de daarbij over- gelegde ondersteuningsverklaringen voor deze verkiezing, ingevolge het bepaalde in arti kel I 3, lid 1van de Kieswet, op het gemeentehuis van deze gemeente voor een ieder ter inzage zijn gelegd. De voorzitter voornoemd, R. Scheeres Coiofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 i Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veillgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9