maasstad wink ©tra stedfe De opmars van het buikdansen Cursus 'Beter ondernemerT moet Schiedamse middenstand versterken DE EROTHEEK^ WIJ zijn TEGEN de verkoop van ONS-CAI Oefenen op het Stadserf met nieuwe stemmachine Scenery bij Schiespoor Speeldam 'Met buikdansen kun je je helemaal laten gaan' Cultuurprijs maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Bij 17 Schiedamse ondernemers kon vorige week de vlag uit. Zij zijn geslaagd voor de cursus 'Beter On- dernemen'. Een diploma-uitreiking is doorgaans voor scholie- ren. Of zwemmers. Maar ondernemers, dat zijn mensen die ondernemen en daarvoor heb je geen diploma nodig. Nou, mooi niet dus. Afgelopen week ontvingen zeventien Schie damse ondernemers het 'papiertje' voor hun kunde op het ge bied van 'Beter Ondernemen'. Brede Volkspartij Schiedam - Lijst 14 Productiehuis en Nextsteps www.erotheekshop.nl Rotterdamsedijk 411/413 3112 AP Schiedam 010-4270424 Openingstijden: ma. t/m vr. 11.00 tot 22.00 uur za. 11.00 tot 21.00 uur-zo. 12.00 tot 17.00 uur NIEUWS OVER HET MILIEU IN UW REGIO i^yNi SCHIEDAM - Modelspoor- vereniging Schiespoor houdt zaterdag 25 februari weer een open dag. De grote spoorbaan van Schiespoor, inclusief uitgebreide sfeer- verlichting, is bij deze gele- genheid volledig in bedrijf aan de Westerkade 21 in Schiedam. Speciale aandacht tijdens de 'Schiespoordag' wordt ge- geven aan 'scenerybouw'; het bouwen van landschap- pen die op de modeispoor- baan gebruikt worden. Kinderen kunnen komende zaterdag voorts een ran- geerdiploma haien en tij dens de modelspoorbeurs worden modeltreinen ge- kocht en gerepareerd. Het clubgebouw van Schie spoor is op 25 februari open van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang bedraagt 1,00 euro. Kinderen betalen 0,75 euro. SCHIEDAM - In het kader van de Speeldam zijn er tij dens de voorjaarsvakantie dagelijks activiteiten voor de Schiedamse jeugd. Op donderdag 23 februari is er bijvoorbeeld een spelinstuif in de gymzaai van basis- school Troubadour aan de Peter van Anrooylaan 1 in Schiedam. Gezelligheid en sportiviteit gaan bij deze activiteit hand in hand. Bij de instuif wor den verschillende spelonder- delen georgansieerd. De start is om 12.30 uur en het einde is naar verwachting om 15.15 uur. Voor de spelinstuif zijn bin- nenschoenen voorgeschre- ven. Het advies is verder om eten en drinken zelf mee te nemen. Op vrijdag 24 februari wor den de activiteiten van De Speeldam in de voorjaarsva kantie afgesloten met een ta- feltennistoernooi in Sport- zaal Oost. Kinderen (jon- gens en meisjes!) uit de groe- pen vijf tot en met acht mo- gen gratis deelnemen. De in- schrijving in de sportzaal aan de Celsiusstraat 4 in Schiedam start om 11.30 uur. De eerst wedstrijden staan gepland voor 12.00 uur. Het einde van het toer- nooi hangt af van het aantal deelnemers. De tafeltennissers worden geacht zelf eten, drinken en binnenschoenen mee te ne men. Voor meer informatie over de verschillende Speeldam- activiteiten kan gebeld wor den naar de nummers: (010) 208 23 93 of 06-512 035 57. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 CHEF VERKOOP: B.van Dongen Telefoon 06 53 786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdaglO.OO uur IM/VP advertenties totmaandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email fedactie: ma9ffistwaterweq@redactie-maasstad.nl K Moerman - van der Knaap Tetefoon 010 4004322 E MSijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010 4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabesteliingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur Woensdag 22 februari 2006 XQ52 door Bart van der Linden WATERWEG - Na 'Dan cing with the stars' (popu- lair programma bij RTL 4), stroomden de dansscholen vol en wisten zodoende de dansleraren en -leraressen niet wat hen overkwam. De danswereld stond op z'n kop. Iedereen wilde plotse- ling de rumba, salsa en de tango leren. Er was een mas- sale toeloop. Maar buiten de traditionele dansen was er nog een dans, expressiever. En ietwat onderbelicht. Tijd om daar verandering in aan te brengen. Een kijkje in de wereld die buikdansen heet. Het buikdansen is in opmars. Van oorsprong een zeer oude tempel- dans, verspreid door zigeuners in het Midden-Oosten en in landen rond de Middellandse zee. On- danks dat deze dans een lange voorgeschiedenis heeft, is ie nog steeds in ontwikkeling. Deze dans is vooral gericht op vrou- wen, die er hun ziel en zaligheid in kunnen leggen en vooral een eigen stijl kunnen ontwikkelen. In Hoek van Holland is danscen- trum Isis gevestigd, dat zich uit- sluitend specialiseert in het buik dansen. Corrie van der Graaf (ar- tiestennaam: Mounira), runt het centrum en geeft les aan iedereen die 'haar heupen los wil gooien'. In groepen van ongeveer vijftien vrouwen, bestaande uit beginners en gevorderden, probeert ze de diverse technieken van het buik dansen over te dragen. „De tech- niek van het buikdansen is vooral gericht op de isolatiebewegingen. Dat betekent dat je alleen je hoofd beweegt, of je romp. Is het ene deel van je lichaam stil, dan be- weeg je met het andere", vertelt Mounira. Ze is een expert als het gaat om het buikdansen. Ze heeft er zich er vanaf 1989 met voile overgave op gestort, na jarenlang gedanst te hebben bij het showballet. „Op vakantie in Egypte zag ik eens een demonstratie buikdansen en vanaf dat moment ging ik mij er in verdiepen." Ze bezocht lander) Dansen met sluiers geeft het buikdansen nog een extra dimensie. als Turkije, Marokko en Egypte. Hierdoor werd de belangstelling voor de culturen die daar heersen, alleen maar groter. Mounira be- perkt zich in haar lessen vooral tot de Turkse en Egyptische stijl. Mounira: „Dat zijn toch wel de leukste stromingen. De muziek is daarvan het leukst, evenals de ritmes. Er zitten ook veel showelemen- ten in. Bij de Marokkaanse of Libanese stijl is het allemaal wat voorzich- tiger, wat meer folklore." Zit er nog verschil in de Turkse en Egyptische benadering? „De Turkse stijl is wat losser in verge- lijking met de Egyptische. Ook een leuk detail is dat je bij de Turkse dans op hakken staat en bij de JEgyptische op platte voe- ten." Mounira is jarenlang opgeleid door de beste dansleraren en -le raressen en volgde diverse work shops op het gebied van buikdan sen. Nu is zij ineens de lerares en geeft zij de adviezen. Dat doet ze met voile overgave. „Plezier in het dansen, dat is toch het belang- rijkste. Ik wil dat iedereen met een lach op zijn gezicht weer naar huis toe gaat. Daarnaast ben je bezig met het ontwikkelen van een gevoel en ben je je echt be- wust van het 'vrouw zijn'." Zoals gezegd bestaat de groep uit een aantal beginners en gevorder den. Mounira: „Bij de beginners beperk ik me vooral tot de wat simpelere bewegingen. De gevor derden verfijnen die bewegingen weer wat meer." Attributen die de cursisten onder meer gebrui- ken zijn de zogenaamde zills (ko- peren cym- baaltjes) en sluiers. Dat dansen met sluiers het buikdansen nog een ex tra dimen sie geeft, bewijzen Mounira en haar cursisten op een doorde- weekse cursusdag. Bij het begin zijn er de 'rek- en strekoefenin- gen', daarna volgen- al snel de be wegingen die meer buikdansen te maken hebben. Eerst is er de uit- leg zonder muziek, vervolgens wordt de uitleg toegepast in Turk- foto Roger van der Kraan se sferen. Als de sluiers dan ook nog te voorschijn worden ge- haald, is het feest helemaal com- pleet. Buikdansen is dus helemaal in. Geinspireerd door onder meer de videoclips van Shakira, waaraan Mounira refereert, hoopt ze dat deze dansvorm een zo positieve impuls krijgt dat het vrouwelijk geslacht er warm voor gaat lopen, indien dat toch al niet gebeurt. Want los van het feit dat deze dans al vele jaren bestaat, is er toch nog misschien een drempel die je ervan weerhoudt om deze dans te beleven. Mounira spreekt zich dus nog maar eens lovend uit. „Het is echt een geweldige dans. Die andere dansstijlen zijn toch wat stijver, hier kun je je he lemaal in laten gaan." Meer informatie is te vinden op www. mounira. nl. door Ted Konings zijn kleine bedrijven, met minder dan tien medewerkers. „Deze be drijven samen doen het goed", al- dus Van Tilborg. „We zijn in de stad bezig de achterstand in te ha ien. We groeien harder dan gemid- deld, en daar zijn we trots op." Maar ondernemen is niet iets wat iemand zomaar goed af gaat. Veel mensen slagen niet. Van de 1186 bedrijven die sinds 1 januari 1999. in Schiedam zijn begonnen, is al een kwart verdwenen. Sommige zijn mogelijk vertrokken uit de stad, maar de meeste zijn gestopt. „Wat je in ieder geval nodig hebt om een succesvol ondernemer te worden, is een open instelling", merkte Van Tilborg nog op. „Net als nieuwsgierigheid." Dat de on dernemers, ondanks hun drukke besognes, deelnamen aan de cur sus, onderstreepte volgens de wet- houder de aanwezigheid van die laatste eigenschap bij de huidige cursisten. „Behalve leerzaam, was de cursus voor de deelnemers ook zeer ge- zellig", vertelde Arie Villerius, ei- genaar van een zaak in zonwering. Mensen leren kennen, weten wat ieder doet en waar deze voor staat, was een belangrijk onderdeel van de cursus. Zakendoen is immers maar al te vaak vooral de juiste contacten kunnen leggen. Miranda van Jaarsveld van het souvenir- winkeltje op de Appelmarkt, had zich dat goed ingeprent en bracht het tijdens de diploma-uitreiking direct in praktijk. „Het eerste dat ik heb geleerd is netwerken en sa- menwerken met mensen dicht bij huis. Ik kan u zeggen dat we met Ook al heb je zo'n goedlopende to ko, het kan altijd beter. Onder dat motto schreven 19 ondernemers uit Schiedam zich in voor een cur sus, verzorgd door trainingsbureau F-Fect. Ramses Schenk, een van de cursusleiders, overhandigde vo rige week woensdag in het stad- huis samen met wethouder van Economische Zaken Cor van Til borg de diploma's. Twee onderne mers hadden het zo druk met hun werkzaamheden, dat ze lessen moesten laten lopen. Dit tweetal rondt de cursus later af. Onder de ondernemers een flink aantal zakenmensen van allochto- ne komaf. De cursus, financieel ondersteund door de gemeente Schiedam, had tot doel vooral deze groep bedrijfseigenaren aan te spreken. Dat lukte prima. De groep cursisten bestond voor de helft uit mensen met een niet-Nederlandse achtergrond. Organisator en deel nemers hadden eenzelfde doel: het verhogen van de kwaliteit van de bedrijfsvoering van de onderne mers. Marketing stond op het pro gramma, belastingwetgeving, maar ook bedrijfshulpverlening. Daaronder vallen zaken als EHBO, reanimeren en brandblussen. Wethouder Van Tilborg gaf bij de diploma-uitreiking aan dat onder nemers heel belangrijk zijn voor de stad. Zij voegen maar liefst 2,3 miljard euro toe aan het Bruto Na- tionaal Product, wat zo veel bete kent als dat de ondernemers 2,3 miljard euro meer verdienen dan kosten maken. Halverwege vorig jaar waren er 2750 bedrijven in de stad. Meer dan acht op iedere tien „Behalve leerzaam, was de cursus voor de deelnemers ook zeer gezellig", vertelde middenstander Arie Villerius, eigenaar van een zaak in zonwering aan het Broersveld. Foto Roger van der Kraan mensen rond de Lange Haven bij elkaar zijn gekomen en dat we een havenclub gaan oprichten. We hebben op de cursus leren reani meren, nu gaan we het hart van Schiedam laten kloppen. We gaan een beweging, geen club, oprich ten van gemotiveerde mensen die er voor gaan'aldus een gloedvol- le Van Jaarsveld. „We gaan rege- ren over het Havenrijk. Wacht ver- dere berichtgeving in onze nieuws- brieven maar af." Wat het Haven rijk gaat doen? „We gaan wat doen aan de inrichting van de buurt, we gaan de stegen aanpakken. De suc- cesformule staat al zwart op wit, maar meer kan ik er nog niet over zeggen. Ik moet jullie vooral nieuwsgierig maken. De cursusgroep moest elkaar maar regelmatig blijven zien, zo stelde Ine Aasted Madsen, namens het CD A in de Tweede Kamer. „Zo kun je elkaar van advies blijven dienen." De parlementarier was op uitnodiging naar Schiedam ge komen, onder meer voor de diplo ma-uitreiking. Ze refereerde er aan dat allochtone ondernemers over het algemeen meer lef aan de dag leggen dan autochtonen. „Ze be- ginnen gewoon, om zelfstandig te worden. Dan is het triest als je het niet volhoudt." Goed beslagen ten ijs komen, is belangrijk. Aasted Madsen hield de ondernemers voor dat wat zij nu geleerd hebben, ze ook moeten gebruiken om ande- ren op weg te helpen. „Stageplaat- sen vinden is voor veel scholen nog steeds lastig. Het is geven en nemen", aldus Aasted Madsen. „Na het volgen van de cursus staan jullie nu voor een volgende stap, en dat is zelf leermeester zijn. Want die jonge gasten leren het van mensen uit de praktijk het bes te." SCHIEDAM - In Schiedam worden tijdens de gemeenteraadsverkiezin- geri van 7 maart nieuwe stemmachines gebruikt. Deze wonderen der tech- niek zijn tot 23 februari nog te zien en aan te raken in de Stadswinkel aan het Stadserf in Schiedam. Bij deze gelegenheid kunnen gei'nteresseerden alvast even oefenen met het nieuwe type stemmachine dat in Schiedam wordt gebruikt. Op het nieuwe apparaat is het grote vlak met drukknopjes met de namen van alle kandidaten vervangen door een 'touch screen'. Stemmers moeten in de nieuwe situatie eerst de partij van zijn/haar keuze kiezen en aanraken. Vervolgens verschijnen dan alle kandidaten van deze partij in beeld en kan definitief de keuze worden gemaakt. Het stemmen moet tenslotte bevestigd worden met de bekende 'bevestigingsknop'. Het demonstratie-exemplaar van de nieuwe stemmachine staat tot en met 23 februari bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel en dit inf- opunt is van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur geopend. Op donderdag is het GIP open tot 20.00 uur. REGIO - De verzamelde cultuur- wereld van de drie Waterwegge- meenten vormde vrijdagavond met haar aanwezigheid op het Cul- tuurgala in de Vlaardingse Grote kerk het bewijs dat de regionale beleving niet alleen bepaald wordt door hetgeen grote broer Rotter dam vindt dat goed is. Tegen het decor van een in eeuwen ontwikkeld geloof in eigen kunnen en met de entourage van veel he- dendaagse cultuurmakers en politi- ci, werd in de Grote Kerk de Bob Verbiest Cultuurprijs door de Vlaardingse wethouder Van der Velde uitgereikt aan de Maassluise Sleepbootmuseumhaven en de Vlaardingse Internationale Orgel- week. De Schiedamse historicus Hans van der Sloot openbaarde na mens de jury het besluit om de cul tuurprijs al bij deze allereerste toe- kenning ex aequo toe te kennen omdat men niet uit het dillemma van gelijke waardering voor ver schillende grote kon komen. Dat deed voor de meesten niets af aan de blijdschap met deze nieuwe vorm van lokale waardering voor culturele prestaties die de eigen stadsgrenzen ontstijgen. Aad Zou- tendijk speelde uit blijdschap de sterren van de hemel op zijn Van Pethegemorgel en Piet de Nijs hield het bij een welgemeend maar kort en kernachtig 'bedankt'. Het in gezamenlijkheid opereren op velerlei intergemeentelijk ge bied is de laatste jaren schering en inslag voor de Waterweggemeen- ten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Ook het initiatief van het Fonds Schiedam-Vlaardingen e.o. voor een grote cultuurpijs voor de drie gemeenten is een stap in die richting. Vlaardings Visserijmuse- um directeur Jeroen ter Brugge po- neerde daarom als spreker op het cultuurgala de stelling of er toch niet gedacht moet worden aan een nieuwe Maasstad. De aanwezige burgemeesters en wethouders zul- len deze boodschap wellicht an- ders in hun politieke oren hebben geknoopt dan zij die nog steeds ge- loven in een eigen identeit en het herkenbare verschil tussen 'Jene- verneuzen', Haringkoppen' en 'Slakken' enerzijds en 'Rotter- damse stoepenpoepers' anderzijds. Het in de kerk aanwezige publiek moest nog even wennen aan zowel de historisch vooruitkijkende ge- dachte aan een nieuwe gemeente alswel aan het gegeven van een cultureelgala met bijbehorende kledingcode. Dit feit alleen geeft al aan hoe enorm het verschil is tus sen een grootsteedse mentaliteit of kleinschalige dorpsdenken als on- derscheidend kenmerk. In mijn ingezonden brief wil ik graag mijn mening geven over de plannen van wethouder Daskalakis met de werklozen in Schie dam. De media hebben het er dagelijks over: werklozen moeten weer aan de slag. Wethouder Daskalakis en haar kornuiten van de CDA waren daarom verleden jaar al aan hun geesteskindje 'het productiehuis' en 'reinte grade bedrijf Nextsteps' begonnen. Werklozen worden door de sociale dienst voor de keuze gesteld, of naar het productiehuis of een opleiding gaan volgen bij het reinte- gatiebedrijfNextsteps. Natuurlijk is het belangrijk om werklozen weer aan het werk hel pen. Maar of het nu een goed idee is; werklozen gordijnhangertjes laten maken of iets degelijks. Dit zou de werklozen volgens Daska lakis moeten demotiveren een uitkering aan te vragen. Alsof een uitkering aanvragen zo 'n pretje is. Je wordt vanzelfwel gedemoti- veerd als je daar een gesprek hebt met een van de medewerkers. Waarom zijn er maar twee keuzes voor iemand die werkloos is? Een productiehuis is een optie die er alleen voor werkschuwe mensen zou moeten zijn. De echte probleemgevallen. Maar bij die mensen kan je altijd nog tot sancties overgaan. Het productiehuis wordt nu in ieder geval wel geassocieerd met dit soort probleem gevallen. Als zo 'n productiehuis op je cv staat en je wilt elders sol- liciteren dan denkt zo'n werkgever 'daar komt weer zo'n pro- bleemge- val van het produc- hmb| tiehuis'. Waarom van "e MM niet juist werkerva- lezer ringsplaat- sen cree- "M1 ren bij vrij- willigersplekken? Allerlei instanties en verenigingen zitten met een tekort aan vrijwilligers. Nu maakt de gemeente geld vrij om een productiehuis op te zetten. Geld waarmee ook weer werk weg- gehaald wordt bij de BGS. Geld steken in werkervaringsplakken bij vrijwilligersplekken zou werklozen meer keuzemogelijkheden geven en de kans om echt iets in de praktijk te leren. Er wordt werk gedaan dat anders blijft liggen. Denk eens aan al die verzor- gingstehuizen. Zij zouden heel blij zijn met deze mensen. Mensen naar Nextsteps sturen voor een opleiding, klinkt goed! Als je er echt iets concreets zou leren tenminste. De Gemeente Schie dam heeft contacten met Nextsteps om cursisten binnen 6 tot 9 maanden een diploma te laten halen. Ikzelf zit daar nu 15 maan- den en dat komt niet omdat ik een langzame leerling ben. Er blijkt een tekort aan docenten en als die er wel zijn dan word er 9 van de 10 keer geen les gegeven. Mensen worden achter een pc gezet. 'Ga maar oefenenzeggen ze dan. Ik moet toegeven. Ik heb er goed leren internetten want daar heb je wel tijd genoeg voor. Maar zeg nu zelf? Je zou toch iets meer mogen verwachten van een opleiding die meer dan 7000 euro kost? Mijn geval staat niet op zichzelf want de keren dat iemand daar binnen de afgesproken tijd weg gaat met een diploma, zijn op twee handen te tellen. Daskalakis blijkt hier toch heel erg over in haar nopjes. Dat viel namelijk een aantal weken geleden te lezen in de ze krant. Nextsteps heeft toch maar mooi welgeteld acht mensen aan een baan geholpen. Acht van de hoeveel honderden? En waar werken die acht? Ik vermoed bij Nextsteps zelf. Zij hebben nu ook het restaurant in het Beatrixpark gepacht. Waarschijnlijk betaalt door de winst die ze hebben gemaakt bij de Gemeente Schiedam. Nexsteps heeft twee cursisten de kans gegeven om daar tegen een hongerloontje 12 uur per dag te werken. De rest van het personeel zal gaan bestaan uit cursisten die ze daar stage laten lopen. Twee vliegen in een klap dus. Ze bezorgen cursisten een stageplek en hebben gratis personeel. Kijk daar is goed over nagedacht. Alle maal op kosten van de Gemeente Schiedam en de belastingbeta- ler. En ook nog eens over de hoofden van werklozen. Wanneer worden mevrouw Daskalakis en haar kornuiten eens wakker uit deze droom? Het is geld weggooien in een bodemloze put. Geld dat op een andere manier beter zou kunnen worden gebruikt om werklozen echt aan een baan en een toekomst te kunnen helpen. Bart Bos FlLMVERHUUR EROTISCHE ARTIKELEN ^Wieudienst Rijnnto De DCMR Milieudienst Rijnmond werkt voor bewoners, ce bedrijven en de overbeid. De DCMR behandelt onder andere klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 13 tot 20 februari zijn binnengekomen. Relatief rustige week met twee bijzondere voorvallen Afgelopen week ontving de meldkamer van de DCMR 260 klachten. Met een gemiddelde van zo'n kleine 400 klachten per week tot nu toe in 2006, was het een relatief rustige (klachten)week. Weinig overlast in woonomgeving van grote brand Botlek Vrijdagavond 17 februari kwam chemisch advies van de DCMR om half elf in actie In verband met een zeer grote brand bij Estron aan de Shannonweg in de Botlek. Uit voorzorg werd de A15 enige tijd afgesloten en ook werd het treinverkeer korte tijd stilgelegd. Bij metingen werden geen schadelijke stoffen geconstateerd, wel was er een enorme rookontwikkeiing. Het nablussen van de loods met handelswaar heeft nog de hele zaterdag geduurd. De windrichting was gunstig, waardoor de rook geen overlast In omliggende woonkernen veroorzaakte. De meldkamer ontving drie Machten uit Rozenburg en den uit de Botlek over de brand. Militaire oefening in Rotterdamse haven oorzaak getuidsovertast Zondag 19 februari werd een militaire oefening gehouden in de Rotterdamse haven. Bij de oefening was een deel van het haventerrein bij Heijplaat betrokken, waar diverse voorbereidingen plaatsvonden. De oefening zelf werd op een andere plek in de haven gehouden, buiten bewoond gebied. De hele zondag waren er boven Heijplaat vlieg- bewegingen van helikopters en manoeuvres over water. De meldkamer ontving verspreid over de dag zeventien klachten over geluidsoveriast van bewoners van voornamelijk Maassluis, een enkele van Schiedam, Vlaardingen en Rozenburg. Vragenlijst op de DCMR-website Vanaf vorige week staat een vragenlijst op de homepage van de website van de DCMR. De enquete wordt gehouden in het kader van het proef- project 'Vergunningen op internet'. Om te beginnen komen de vergunnin- gen voor bedrijven in Rotterdam, Schiedam en Barendrecht op internet. Om erachter te komen of bewoners en bedrijven het publiceren van milieuvergunningen op internet van toegevoegde waarde vinden, willen wij graag antwoord op een aantal vragen. Uit de antwoorden op de vragenlijst die nu op de website staat (de zogenaamde 0-meting), moet duideiijk worden wat bewoners en bedrijven van de bestaande manier vinden waarop vergunningen zijn in te zien. Zodra, in maart 2006, de vergunningep op internet staan, vragen wij bewoners en bedrijven weer naar hun mening (dat is de 1 -meting). Op deze manier wordt het verschil in tevredenheid van voor en na de publicatie op internet duideiijk. Voor de betrouwbaarheid van het onderzoek is het belangrijk dat veel bewoners en bedrijven deze vragenlijst invullen. Daarom hopen wij dat ook de lezers van dit milieubericht de enquete invullen. In maart 2006 is het DCMR-Geoportaal via internet beschikbaar. Dan kan iedereen via een geografische kaart en een zoekpagina informatie opvragen over bedrijven in zijn of haar omgeving en zelfs de afgegeven vergunningen in?ien. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 14